ECU+Injektorji

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Verjamem da se ti dopade... se ti bo pa toliko manj dopadlo, ko ti bo turbo odbrenkal... pol bomo pa spet poslušal jamranje po forumu.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Hvala za "jamral po forumu".

Sicer pa, če bo crknil, bo zato, ker sem ga gnal kot prasca.
Zaj je vikenda konec in se prične vsakdanje življenje in tud drugačen profil vožnje, kateri pa nima nič skupnega z owerboostom ampak s 6,5 porabo vsakodnevne vožnje. To pa bo zdržal, ne?
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

samo gasa:)
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Crazy Alfista napisal/-a:samo gasa:)
Komot popravljal bom že sam. Za položnice pa mi lahko na ZS daš svoj naslov :lol: Hahaha
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

hahaha :D
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Poraja se mi težava. Zdaj ne vem če je regulacija goriva tak nastavljena, da pri 3500 začne pada preveč rapidno in se turbo "usede" ali sem z vsakodnevno povprečno vožnjo do nekje 2800 obratov turbo ubil...
Ko ga zahodim potisne kot nor nato pa pri nekje pri 3200-3350 usede in tema. Nekak čudno zapiska in ne dviguje vrtljajev na turbini-sliši se. Ne pojavi pa se, če ali stisnem do 90% pa pri 3500 do konca ali če ga linearno dodajam. To se mu dogaja samo ko ga uporabim "BINARNO" 0-1 :D

Če se peljem in na brzino prehitim avto potegne nato pa "vsede" kar ni ravno ugotno, ker "vsede" ko sem mimo šele kak meter.

Tribes, ti imaš ta softweare, ki tud zdaj laufa na mojem avtu "O" in do 3000 obratov je najboljša stvar kar sem jih sprobal. Prav živ je, kot ni z nobenim drugim. Dalje dela težave.
Programsko strojna oprema pa je 209.787 za moj ECU.

Tlaki so vredu.
Turbo: 2,354 bar
Gorivo: 1358 bar
Napako mi je izpisal eno, ampak ko sem bil z gorivom res na TOTALNI NULI, mi je ob pospeševanju pri 0d 1800- 2400 blinknila 2-3×.
Napaka je bila: P0235 (faulty boost preshure sensor-ECU recived low signal) Mislim, da mu je tlak nafte pado, ker je morda malo lufta potegnil pa pri določenem gasu niso izpušni plini zarad premalo nafte dovolj zavrteli turbine-premalo izpuha. To se mi je do zdaj 2× pojavilo, ko sem bil že res na ultra hlapih.

Slika iz MES.
Ta meritev je v 3. prestavi od cca 2000obratov do skoraj 5000. Saj se vidi kje sem stopil do konca, kje pade tlak turbine in količina goriva.

Slika
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

kolk pa fila turbina? 1.4 bara je prevec, kot je vidno zi grafa?
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Kaj vem. Tribes je že rekel boostCreep in, da mi bo turbina šla, če se bom preveč špilal s to "tuningbox kao" mapo, ker je baje kr nekaj in sploh ni umerjena samo dvignjena. Ampak jo imam res ful rad, ker mi od 1850 do 2700, kolk največ vozim res lepo potegne avto, z 1,5-2cm pritisnjenim gasom že kr poleti. Če še dodam morda 0,5cm zraven pa se mu tam do 3200 res meša. V prvi zahodim na ful pri okoli 2200 obratih pa kolesa v prazno zavrti. Pa ne sklopko, ker je 2 mesca stara ;) Fajn zaškriplje. 2.0 TS 166 od kolega pustim v ozadju kot, da bi imel 1.3 :D
Noro. Ampak za vozit v nizkih obratih je to najbolje kaj sem sprobal od vnaprej pripravljenih map

Vem, da Tribes to dela "specifično za avto" kar je najbolje, sva že nekaj rekla glede tega. Pač najprej nosilec motorja in gume ;)
Zanima me samo to: če mapa dela tako sranje, pol bom vtihnil in gledal, da nebom preteral in ali če me kak mehanski del zeza, da to napako odpravim seveda ;)

Kot podatek lahko dam, da ko potisnem na 70% gas v 2. turbo zacvili in zasika kot, da hoče luft filter not potegnit. Po tlahik pa lahko vidiš, da očitno sistem drži-tesni ;)
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Glej, ne spoznam se na avtomobiliski računalnik ampak kot debil bi že zdavnaj ugotovil, da je le neki narobe s tem tvojo superduper mapo.

Če ti je pa težko dati nekih 100 eurov za normalen čip, ki še boljše potegne in dela normalno, potem pa ok...

Ampak zakaj hočeš rešiti problem, ki ga nočeš rešiti. Res, ne razumem te. Ne razumem te teme.

Lep pozdrav.
Slika
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Alfa33 napisal/-a:Glej, ne spoznam se na avtomobiliski računalnik ampak kot debil bi že zdavnaj ugotovil, da je le neki narobe s tem tvojo superduper mapo.

Če ti je pa težko dati nekih 100 eurov za normalen čip, ki še boljše potegne in dela normalno, potem pa ok...

Ampak zakaj hočeš rešiti problem, ki ga nočeš rešiti. Res, ne razumem te. Ne razumem te teme.

Lep pozdrav.
Mi2 sva že pred leti ugotovila, da komuniciranje med nama nebo nikoli obrodilo nič pametnega. S tem kaj si napisal nisi nič pomagal, raje bi nevmesne kometarje obdržal zase. Če nimaš strokovnega odgovora glede tega pol raje ne odgovarjaj s takimi odgovorji.
Vredu ???
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Lepo ti je povedal in tribes ti je tudi že povedal.
Kak odgovor sploh iščeš?
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Če je napaka mehanskega izvora ali programskega, če je na turbini kaj, če prehitro obrne variabilne lopute ali owerboosta na pram drugih parametrov ali je "hin" ali kaj .. torej če ima kdo kake izkušnje s tem. Ker če je v mapi, bom, kot sem napisal neha iskat napako. Ker prej se mi s to mapo to ni pojavljalo. Pričelo se mi je v zadnjem času.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Tribes ti je že povedal, kot kaže in jaz bi verjel kar pravi.
Če nočeš sprejet, da imaš slabo "mapo" pol pač išči naprej.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Kot sem rekel in se moram zopet ponavljat. Sem samo vprašal, ker sem se bal mehanske napake. Da pa je mapa slaba pa že vem.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
coolbits
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 744
Pridružen: Če Jul 22, 2010 9:53 am
Vozilo: Brera 2008 2.4 154kw
Kraj: Sežana

Zaradi slabe mape se lahko zgodi tudi mehanska napaka tako da najprej to poštimaj kot treba pol boš pa videl naprej če treba še kaj.

Če pravi tribesman, ta imaš "tuningbox" mapo pol je 100% to krivo za čudno delovanje turbine in v daljšem času jo lahko tudi poškoduje.
Odgovori
  • Informacija