Plastelin za čiščenje laka

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

potem je zadeva za probat,da se naumo preveč matral.
peruccy
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 527
Pridružen: Ne Maj 16, 2010 12:35 am
Vozilo: Skyline R33 GTS-T, Forester SF5 EJ205, Almera N15 GTi, P205 XUD9TE

Gandalf, me veseli da si zadovoljen. V bistvu je še vsak povedal isto kot ti glede tega spreja. Obstajata pa dva artikla za t.i. letečo rjo:
- Sprej (9€)
Slika

- Gel (15€)
Slika
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Ta drugega sem kupil. Enkratna zadeva =D>
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

gandalf napisal/-a:Zadeva, ki sem jo dobil, se je izkazala odlično. Ni nobenga drgnjenja, umazanih rok itd. Samo pošpricaš, po nekaj minutah pobrišeš z gobico in spereš.... :lol: Avto zopet kot nov =D> =D> =D>
Tako, da plastelin več ne pride v poštev. Celotni postopek je takorekoč "breztruden", če se lahkotako izrazim. Odlično.
Plastelin je fajn, ker z laka pobere tudi grobo umazanijo in odstrani smolo dreves pa zapečen prah zavor

Jaz sem svojega kupil par let nazaj v kompletu od Sonaxa v Intersparu:
Slika

Dal pa sem mislim da nekih 15€. Po plastelinanju samo še naneseš glaze in zaključni vosek in si zmagal. Ker je lak gladek ni nobenega drgnenja in dolgotrajnega poliranja.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

gandalf: torej si to v evrotonu kupil, ker grem danes v nabavo pa da nebom po trgovinah tega iskal. Bom danes avto pral pa da to rjo saniram. Mam še nekaj smole, sem zadnič glih pod neko drevo parkiro pa že mam polno pikic od smole, upam da dobim vse lepo dol, če ne pa še plastelin nabavim pa more it vse dol.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

alfa_samec napisal/-a:
gandalf napisal/-a:Zadeva, ki sem jo dobil, se je izkazala odlično. Ni nobenga drgnjenja, umazanih rok itd. Samo pošpricaš, po nekaj minutah pobrišeš z gobico in spereš.... :lol: Avto zopet kot nov =D> =D> =D>
Tako, da plastelin več ne pride v poštev. Celotni postopek je takorekoč "breztruden", če se lahkotako izrazim. Odlično.
Plastelin je fajn, ker z laka pobere tudi grobo umazanijo in odstrani smolo dreves pa zapečen prah zavor

Jaz sem svojega kupil par let nazaj v kompletu od Sonaxa v Intersparu:
Slika

Dal pa sem mislim da nekih 15€. Po plastelinanju samo še naneseš glaze in zaključni vosek in si zmagal. Ker je lak gladek ni nobenega drgnenja in dolgotrajnega poliranja.
Uporabnik Alfa33 je našel enak izdelek na Mimovrste. Link je pripopan na 1. strani teme. Cena je pa 16e se mi zdi...

xalfist: ja, v Eurotonu sem kupil.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ta gel za odstranjevanje zračne rje me ni povsem prepričal. Najprej sem avto opral, potem našprical tale gel pustil tam nekje 5-7min, šel preko še z gobico, ter dobro spral z vapom, ampak so še ostale pikice tako mda sem zadevo moral še enkrat ponovit.
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

kar se pa drevesne smole tiče in ptičjih drekou ,takoj sprat dol ,dokler še gre ker te stvari se vžrejo v lak in jih reši samo še ponovno barvanje ,tko da če bo na morju smola od smreke al drek od galeba goloba takoj sprat dol . 100 % preverjeno.

Včasih smo imel zadevo ki s ji reče dekonsil ,spravi vso smolo in trdovratno umazanijo dol, jasno če je ta pravi čas odstranjena, ne vem pa ali se to še dobi.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

http://cistilo.si/cistila/cistila_za_ca ... tov_0_5_l/

Mene pa zanima kaj uporabljate za čiščenje porumenelih platišč. Delno pomaga čistilno sredstvo za platišča vendar ne odstrani vsega. ALi je edina rešitev poliranje?
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Alfa sport napisal/-a:http://cistilo.si/cistila/cistila_za_ca ... tov_0_5_l/

Mene pa zanima kaj uporabljate za čiščenje porumenelih platišč. Delno pomaga čistilno sredstvo za platišča vendar ne odstrani vsega. ALi je edina rešitev poliranje?
Meni je spodnja platišča uspelo sčistiti z Megliom

Slika

Moraš paziti, da niso predolgo pošpricana z Megliom, ker ti lahko malce zmatirajo. Končni rezultat.

Slika

V določenih kotičih je sicer ostalo malce črnine od zapačenega zavornega prahu, kar pa se je lepo odstranilo s Purolom.

Slika

Slika


Če se ob vsakem pranju nameni samo 5 minut čiščenju platišč, bodo tudi po 10 letih brez rumeno-črnih madežev.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Vredno omembe je še to, da če čistiš s kakšnim agresivnim čistilom (razmaščevalec, na bazi kisline itd.), da ne delaš tega s platišči na avtu, ker lahko poškoduješ lak, zavore in pesta pa postanejo grozno rjave ...
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

purol poler pasta je odlična za aluminijaste feltne če so kromane
alfa111
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: To Apr 13, 2010 11:23 pm
Vozilo: ex 156 2.0 selespeed
156 SW 1.9jtd
156 1.9 jtd

Na fejsu je nekdo objavil stran za naročanje,pa sem zasledil tole

http://shop.alfisti.net/AlfaCare/Cleani ... :1635.html

Kr poceni se mi zdi.
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

xalfist napisal/-a:Ta gel za odstranjevanje zračne rje me ni povsem prepričal. Najprej sem avto opral, potem našprical tale gel pustil tam nekje 5-7min, šel preko še z gobico, ter dobro spral z vapom, ampak so še ostale pikice tako mda sem zadevo moral še enkrat ponovit.
Tudi pri meni je bilo enako na nekaj mestih. Vendar kot sem napisal, je vse skupaj manj utrujajoče in neprimerno hitreje, tudi če 2x ali celo 3x ponoviš kostopek, kot pa da "čohaš" vsak kvadratni centimeter pločevine... No, kakor komu paše. 8)
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Odgovori
  • Informacija