Plastelin za čiščenje laka

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Pozdravljeni. Zanima me, če mi lahko kdo pomaga. Nikjer namreč ne morem dobit omenjenega izdelka. Če kdo ve, kje ga lahko kupim, bi bil zelo vesel informacije...
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
Alfa33
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3324
Pridružen: Če Sep 25, 2003 12:30 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW
Kraj: Ljubljana-Vič
Kontakt:

Slika
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Najlepša hvala za odgovora. Me pa zanima še nekaj. Plastelin namreč iščem, ker se mi je na avtu pojavila "zračna rja" in to v obsegu, da avto zgleda, kot da bi bil star 20 let.... #-o A mi ve kdo povedat, ali se da dobit kak premaz (vosek itd....) kar bi v prihodnje ta učinek rje preprečilo ali pa vsaj umililo? Na servisu so mi namreč rekli, da se proti temu ne da nič nardit in, da bo treba avto vsake tolko polirat :doubt:
Ima kdo kake izkušnje z tem?
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

zdaj nevem kak tale zračna rja zgleda ?Drgač pa se to da spolirat sigurno ven z pravo polirko in pastami.Jaz sem mojo ex 146-ko poliral vsako leto in ob vsakem pranju doma uporabljal nek tekoči gosti vosek,ki je avto zaščitil in mu dal nenormalen sijaj in ni blo nobenga problema z kako rjo ali bilo kaj.

l.p.
Chuck
Alfist
Alfist
Prispevkov: 331
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 1:22 pm
Vozilo: 2002 Alfa Romeo 1.9JTD
Kraj: Sevnica-Krško

Plastelin dokaj učinkovito reši zračno rjo. Lahko si pa nabaviš še kakšno čistilo ki reagira z železovimi delci.

http://www.spoliraj.si/products.php?wol ... &cPath=151

Ko pa enkrat odstraniš zračno rjo potem z voskom ali sealantom zelo zmanjšaš ponovni nastanek zračne rje.
D'oh!

2000 Alfa Romeo 156 1.9JTD wracked
2004 Alfa Romeo GT 2.0 JTS sold
2002 Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD daily driver
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Rešitve , da se "zračna rja" ne bo pojavila je edino redno poliranje in pranje avtomobila. Trenutno pa odstrani z plastelinom in nato spoliraj z pasto na koncu pa nanesi zaščito ,lahko je to vosek še bolje pa je teflon ki tudi dlje zdrži je malo dražji ampak zadeva je odlična , preverjeno pri večih strankah . Lahko tudi daš dva nanosa zaščite, da bo dlje držalo. Nanesi enkrat po celem avtu počakaj 5min in obriši in nato čez kake 2 h ponovno nanesi in počakaj 5 min in obrišr,to je to. Pa ne uporabljaj kakih sonax past ,raje vzemi od 3m ali manzerna ali kaj podobnega .

L.P.

Gape
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

sem mislil glih napisat z cem spravim to zracno rjo dol, ker jo imam po celem avtu. Saj če jo malo z nohtom gre dol sam da bi celi avto z nohtom čohal bi ostal brez, pa se lak bi zjebo. Torej gre z plastelinom dol, te tak cool. Nisem se delal z tem, pa me zanima kolk avta lahko obdelas z tem enim plastelinom al kak je to pakirano?
Uporabniški avatar
LaŠko-TeaM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1771
Pridružen: Sr Feb 04, 2009 5:00 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murske Sobota - Dol.Bistrica

gapi napisal/-a:Rešitve , da se "zračna rja" ne bo pojavila je edino redno poliranje in pranje avtomobila. Trenutno pa odstrani z plastelinom in nato spoliraj z pasto na koncu pa nanesi zaščito ,lahko je to vosek še bolje pa je teflon ki tudi dlje zdrži je malo dražji ampak zadeva je odlična , preverjeno pri večih strankah . Lahko tudi daš dva nanosa zaščite, da bo dlje držalo. Nanesi enkrat po celem avtu počakaj 5min in obriši in nato čez kake 2 h ponovno nanesi in počakaj 5 min in obrišr,to je to. Pa ne uporabljaj kakih sonax past ,raje vzemi od 3m ali manzerna ali kaj podobnega .

L.P.

Gape
=D> =D> dobra razlaga.Včasih ene vidiš ki perejo avto mogoče 5x letno.Najbolj se to vidi na belem avtu,sploh na vratih okoli kljuke in na koncu vrat kjer z roko prime vrata in zapre,tam se vidi vse črno tok je lak umazan.

p.s. maš pakirano od 500g dalje se mi zdi,ti samo lepo špricaj z tistim kar dobiš zraven pa ti bo plastelin ostal še za parkrat
l.p. :wink:
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

Ja res je, plastelin je za zelo dolgo časa oz za večkratno uporabo, ampak vedi , da je treba vedno špricat da deluje , na suho ne dela. V službi imamo od avto magica in je zraven še sprej oz tekočina ,ampak baje lahko tud z navadno vodo delaš, nism pa še z samo vodo probal , tko da ne morem rečt a je al ni uredu.
Tukaj je ena predstava kako in kaj http://www.youtube.com/watch?v=6iCVZ-YyX9M

L.P.

Gape
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Hvala vsem za odgovore. V Eurotonu sem dobil neko tekocino, ki je namenjena odstranjevanju tega v kombinaciji z gobico. Verjeli ali ne, v moji okolici (Ptuj) plastelina ni za dobit. Ce tekocina ne bo pomagala, bom pa preko spleta narocil.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

jaz sem ga nabavil iz ebaya za 5€ pa ga imam že par let in je še vedno uporaben. namesto "tekočine" pa zmešam šampon z malo vode in dam v šprico in gre vse lepo odstranit.
Slika
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

gapi napisal/-a:... Pa ne uporabljaj kakih sonax past ,raje vzemi od 3m ali manzerna ali kaj podobnega .

L.P.

Gape
Zakaj ne? Kaj je narobe z njimi ??
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
gapi
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: To Apr 04, 2006 5:26 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: ljubljana

bolše kvalitete so ,večji efekt
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Zadeva, ki sem jo dobil, se je izkazala odlično. Ni nobenga drgnjenja, umazanih rok itd. Samo pošpricaš, po nekaj minutah pobrišeš z gobico in spereš.... :lol: Avto zopet kot nov =D> =D> =D>
Tako, da plastelin več ne pride v poštev. Celotni postopek je takorekoč "breztruden", če se lahkotako izrazim. Odlično.
Top Gear Magazine: It is easy for enthusiasts to love Alfas - these beautiful, charming Italians who wear their eccentricities like items of delicate, tasteful jewellery.
Odgovori
  • Informacija