Pnevmatike Y,W,ZR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Goranche
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 07, 2013 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

živijo, sem pred nakupu dve novi gumi in me zanima Kakšna je razlika med W,Y,ZR oznake ki ih imajo,

V homologacijo mi piše da imam homologirane 215 45 ZR17, zdaj pa vse gume ki sem jih gledal na netu so z oznako W,Y ali V naprimer:

http://www.gume-direkt.com/cgi-bin/rsho ... eugart=PKW

prosim če mi nekdo pove mal več o temi oznakami. moram homologirat če kupim W ali Y ali ....?
Uporabniški avatar
Assholer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1747
Pridružen: Pe Okt 29, 2010 4:57 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 156 SW 1.9 JTDm
Suzuki Vitara
Kraj: Logatec

To so hitrostni razredi, in jih treba homologirat.

Kaj točno kateri pomeni imaš pa tu napisano: http://www.amzs.si/si/473/default.aspx
lp. Tomaž
Slika

If in doubt - flat out
Uporabniški avatar
JC29
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 907
Pridružen: To Sep 15, 2009 7:57 pm
Vozilo: Peugeot 308 SW GT / 2.0 BlueHDi / 180 KM / EAT 6
Kraj: Ljubljana

višji imaš lahko razred, nižji pri letnih ne. Pri zimskih imajo lahko gume 2 hitrostna razreda manj kot imaš v homologacijskem.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ampak tudi jaz tega ne razumem. Moj avto ima predpisan W razred za 17 col. W razred pomeni hitrost do 270km/h. In ne nimam AMGja. Avto gre recimo okoli 220 po podatkih, za kar bi popolnoma ustrezala že pnevmatika z V indeksom hitrosti.

Torej to pomeni, da če vozim V hitrostni razred in me policaj ustavi, se lahko u to upiči in mi napiše kazen kar tako. Poleg tega, da je omejitev 130km/h v napi Sloveniji #-o
Goranche
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Mar 07, 2013 12:21 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

na AMZS piše da je V-240 km/h, Moje ZR so pa 240+km/h oziroma nad 240.

Vmes so pa še Y-300km/h in W-270Km/h to pomeni da čeimam homologacijo za ZR lahko dam tudi Y ali W ker so višji razred in večja hitrost???
Odgovori
  • Informacija