Koliko ste se največ peljali s svojo alfico?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
lordinho
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Jul 23, 2008 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MB

lordinho napisal/-a:
Fleks4 napisal/-a:159 210KM+čip...malo čez 240 km/h...več nemore :)
isto :)
Da se popravim, 250 danes :)
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

220 :oops:
Uporabniški avatar
swifty
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 243
Pridružen: Ne Jan 04, 2009 11:20 pm
Vozilo: ALFA 166 2.4 JTD 110 KW
Kraj: Cerklje na Gorenjskem
Kontakt:

Hrvaška avtocesta nazaj grede, iz Županje proti ZG, skos navzgor, z 225 40 18 col feltnami/gumami, se opravičujem, če mogoče komu ne bo sedla muzika :mrgreen:

http://www.youtube.com/watch?v=yQYREF-33D0 8)
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2003 prodana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2002 zamenjana
Alfa 166 2.4 JTD 150 HP letnik 2005 kupljena
care20
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Okt 07, 2013 10:42 am

100 kmh na avtocesti...156 jtd 1.9 77kw...
NIssem upal vec ker je bla brez podna,servis delan pred 121k km,sprednja leva kolesa je blo neki narobe(ni ga blo mozno dvignit ker ni blo pragov oz bli cist gnili),vglavnem visel je avto na levo stran :D

aja pa busam pa sleperjam sem bil v napot k sem jim zavzemal desno stran ac pa so me moral prehitevat
Uporabniški avatar
Grilzz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 7:57 pm
Kraj: Lj

164 3.0 V6 24v skoraj 250 po števcu. Za kaj več je zmanjkalo prostora, ker od 240 naprej nabira bolj počasi.
"Anyone who has driven anything from an Alfa 75 to an old Giulia Super or GT Junior will know their real magic lies in the way they come alive in the corners."
SSkocir
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: Po Feb 22, 2010 6:41 pm

Crosswagon po dokaj ravni lokalni cesti dolžine 1.5km sem zlezel do 205km/h pa bi zagotovo šlo še več, ampak nisem hotel rezkirati...
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Moja 2.4 150 malo cez 230,tam 232 po stevcu...
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Zdajle 255 po ac gradiska-banjaluka. Ar 166 3.0 V6 24V
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Kaj če bi tole temo dali pod "vidno le članom"?

Glede na zadnje dogajanje v policiji, ne bi bil presenečen, če bi uvedli cyber oddelek, kjer bi zaposlovali zaposlene z omejitvami.

So precej inovativni. In v tej temi, vidim kar nekaj kazni in vozniških.
sasoz
Alfist
Alfist
Prispevkov: 480
Pridružen: Pe Jan 18, 2013 9:25 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 156SW 1.9 16v
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

ROBERTH napisal/-a:Kaj če bi tole temo dali pod "vidno le članom"?

Glede na zadnje dogajanje v policiji, ne bi bil presenečen, če bi uvedli cyber oddelek, kjer bi zaposlovali zaposlene z omejitvami.

So precej inovativni. In v tej temi, vidim kar nekaj kazni in vozniških.
Ja kso ti bo pa dokazal?:) Jst lahko tle rečem, da se vsak dan vozim 300 po AC, pa to še ne pomen da se res:)
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Pa recimo, da bi bil hujši prekršek tretiran, kot kaznivo dejanje (in mislim, da so določene prekrške že dalo v to kategorijo).

Povzmejo napisno na spletni strani in te pozovejo na pričanje.
V najmilejši varianti, te mogoče lahko štrafali za krivo navajanje kaznivega dejanja. Drugače boš pa izjavil, da si navedeno kaznivo dejanje izvedel sam, ali boš ovadil koga drugega.

Nisem pravnik in nimam veliko pojma na to temo, vendar si precej uporabnikov tega foruma jemlje kvasenje traparij precej enostavno.

Aja, sem precej dinamičen voznik, sem pa izjemno občutljiv na projektile na AC, ki se jim sanja ne, kaj se zgodi pri 200 km/h od gumidefektu, da imamo deb**e, ki ne vedo, zakaj so vzvratna ogledala in zapeljejo na prehitevalni pas s hitrostjo 110km/h, od zadaj pa projektil s 230km/h, ki se ne zaveda, da potrebuješ za spodobno zaviranje pri tej hitrosti top vzdrževano vozilo (novi diski, roke, amortizerji,....), dočim se v rpaksi to počne z avtomobili starosti tudi 15 let, vzdrževani so pa obupno (diski so dobri, dokler ne počijo, ali tresejo toliko, da se en da več držati volana, amortizerji so dobri, dokler so gume na tleh vsaj 30% časa,....) izjemam se na tem mestu opravičujem!!

Glede na starost najbolj aktivnih v teh temah, je tu še faktor "kdo ma daljšga" in prosto pisanje mogoče še dodatno spodbuja nedorasle osebke k podobnem početju.

Tudi sam sem v svojm delu življenja naredil več, kot dovolj traparij, vendar, ko se odraščal jaz, je bila hitrost 180 km/h warp speed, avtoceste so bile v glavnem prazne (vinjete so spravile na AC veliko več prometa)........, skratka v tistih časih smo imeli veliko več možnosti, da se bomo učenje na lastnih napakah preživeli.

Načeloma na to temo niso najhuši pacienti alfisti (neka druga znamka tu premočno vodi), pa vseeno se mi ne zdi hvalisanje s trapanjem prav modro, če pa že naj pa bo za zaveso.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

210 po števcu.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

sasoz napisal/-a:
ROBERTH napisal/-a:Kaj če bi tole temo dali pod "vidno le članom"?

Glede na zadnje dogajanje v policiji, ne bi bil presenečen, če bi uvedli cyber oddelek, kjer bi zaposlovali zaposlene z omejitvami.

So precej inovativni. In v tej temi, vidim kar nekaj kazni in vozniških.
Ja kso ti bo pa dokazal?:) Jst lahko tle rečem, da se vsak dan vozim 300 po AC, pa to še ne pomen da se res:)
tudi če se, ni rečeno da si v prekršku. Nekateri nemški odseki AC omejitve ne poznajo. Drugače pa imajo 30 dni časa za te obvestit o prekršku, drugače zastara.

edit: da se ne bo kdo obešal: 30 dni časa imajo za začet postopek, ne za te obvestit :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Da ne bom pamten, toda ce gre za kategorijo kaznivega dejanja potem se preganja po uradni dolznosti in tozilci lahko uporabijo vse obremenilne dokaze, zastaranje pa ni 30 dni ampak je zopet odvisno od kategorije kazni.
Torej bahanje o hitrosti 250+ na forumu, po moznosti se slika zraven in napisan odsek ceste so lahko mocno obremenilni dokazi, kajti avtor pisanja je neprisilno pisal in objavljalna forumu. Fora je samo ali je taksna voznja kategorija kaznivega dejanja.
Je pa tko, voznja 250+ sam na avtocesti je bistveno manj nevarna kot voznja 10+ nad omejitvijo v okolici vrtcov in šol. Ampak naši kretenski zakonodajalci tega se niso ugotovili in potem jebejo tam kjer ni treba. V Nemciji so odseki brez omejitev ampak ce se ugotovi, da si divjal z zjahanim avtom po moznosti se mal pijan najebas k stomater. Se pa Roberthom strinjam da so nevarni neizkuseni mladiči/telički, ki za malo denarja kupijo močne avte in potem brezpameti gonjo k zmesani.
Tudi mene ima da prtisnem ampak vedno spocit in na prazni cesti. Sem pa ze pri 200+ moral zabremzat na 70 zaradi izsiljevanja na avtocesti in ce ne bi imel 330 mm dobrih bremz bi se bolj tezko ustavil, druga resnica pa je da ce bi vozil pol svohnejsi avto ne bi vozil tako hitro. Torej vedno je ČE. Orožje ne ubija, ubija človek ki pritisne petelina.
Fantje vozite predvsem pametno, previdno in situaciji, okoliscinam primerno.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

sej te cifre so vse iz nemškega autobahn-a haloooo...

:lol:
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Odgovori
  • Informacija