veselo brisanje

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

kar izbris prosim
Zadnjič spremenil sofoiks, dne Ne Jul 28, 2013 9:01 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

nisem mel nobenih od teh simptomov pa je blo lih tak tesnilo fuč...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Ja nekaj si moral imeti da ste sli menjat.
Zdaj kaj je bilo to?
Bel dim iz izpuha?
Cukanje?
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

Zginjanje vode na 1000-2000km, bel dim občasno, težko vžiganje
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Se pravi si imel se z zacetnem stanju odpovedovanja. Kasneje ko bi voda hitreje zginjala bi verjetno z testom st. 3 ugotovil. Kaj pa vem mogoce bi tudi takrat lahko videl.

Zo sem napisal ce mogoce komu koristi ce ne pa lahko tudi izbris np.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Samo ena pripomba - slučajno, da na pokrovu najdete belo smetano, še ne pomeni avtomatsko, da je tesnilo glave zanič in pušča vodo v motor. Za to obstajata še najmanj dva možna razloga.

1. Zaradi zelo kratkih relacij se, posebej pozimi, rad nabere kondenz olja na pokrovu v isti obliki.

2. Nekatera olja in motorji (VW, Toyota, Audi, BMW, Castrol, Aral pa še kdo) je imel s tem nabiranjem smetane zelo velike težave, serijsko. Eni so jih odpravili, eni ne, krivda vsekakor ni ležala pri počenem tesnilu.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

super nisem vedel =D>
Res pa je da zame vsaj za zdaj drugo kot alfa ne obstaja :D
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

res je, smetana je v 95% samo kondenz...

mogoč če bi pomeru z testerjem, da bi vidu že pline v hladilni, jaz se nisem zajebavu preveč ker sm itak cel motor menju...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
sofoiks
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: So Dec 06, 2008 7:10 pm

Ja ko sem jaz spaseval za tester baje je tisti na tehnicnem ok ga pac noben ni mel. Zato sem mel dost in sem nafilal ekspanzijo do vrha in probal ter videl mehurcke.
Zdaj veliko ljudi dela majhne relacije in bi moral biti % postov tukaj glede bele snovi na pokrovcku velik ampak nimam takega obcutka da je.
Lucky_Boy
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 154
Pridružen: To Sep 21, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

nisem glih mehanik ne... ampak odvisno kje poci tesnilo. tako da ni nujno da se mesata voda in olje. ce poci tesnilo tako, da tece voda v bat, bo avto samo kadil, nebo sel, voda izginja itd... ce zmeris kompresijo na cilindrih se vidi ce je tesnilo fuc.

LP Lucky
Fiat bravo 2.0 20V Turbo
Alfa 156 2,4 JTDm
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

sofoiks napisal/-a:...Zdaj veliko ljudi dela majhne relacije in bi moral biti % postov tukaj glede bele snovi na pokrovcku velik ampak nimam takega obcutka da je.
Je že. Bo ene 2× kar jaz pomnim govora o tem.

Lahko ti gre tesnilo med cilindri, avto ne gre nikam, težko vžiga nimaš pa nikakega mešanja tekočin med sabo, le kompresija ti piha v sosednje cilindre. To ugotoviš z merjenjem kompresije, vendar tud ne pokaže vedno. Pokaže se, ko je že res konkreten predor skoz.

Ne pozabi na počene glave. Menjaš tesnilo pa nisi nič nardil... veliko je dejavnikov in pokazatelji pokažejo kaj se dogaja nikakor pa ni odgovor kaj je narobe.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija