Razdiranje luči

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Zdravo,

mene pa zanima ali se da sprednje luči od 159-ke razdreti da zamenjaš samo ohišje luči oz. da pobereš dol samo prozoren plastični del. Ker sem videl da sta ta ohišje in prozirni del zlepljena skupaj, zgleda kot prozorni kit ali nekaj takega?

lp
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

Ravno včeraj sem poizkušal razstaviti eno luč in ne vidim lepega načina kako spraviti narazen prednji prozoren del in zadnjo črno plastiko...zalimano je skupaj okol in okol. Dobro da je zadnji del neuporaben, tako da bom verjetno kar tako se lotil da bom zadnji del polomil.

Slika
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Ma ja jaz sem neki probaval z olfa nožem pa z laksom da bi prišel nekako zadaj ma ne gre...
edey
Alfist
Alfist
Prispevkov: 284
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 9:51 pm

Lepilo oz. gumo ki drži skup oba dela je potrebno segret z fenom in gre vse lepo narazen, pri sestavljanju pa glih kontra postopek, sprobano in deluje :). Sam se enkrat moral luč razdirat zaradi motorčka za nastavljenje luči...
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

v pečico na 50. pa bo šlo lepo narazn.
Uporabniški avatar
mihecmiha
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1258
Pridružen: Sr Mar 19, 2008 2:24 pm

Jap, v pečico na 50-60 stopinj pa gre narazen za šalo...
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

Uff HVALA za informacijo... no bom probal dobit narazen... pol je res najbolje da dam kar v pečico na 50-60° pa da vidmo... super...

lp
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

mihecmiha napisal/-a:Jap, v pečico na 50-60 stopinj pa gre narazen za šalo...
No končno sem mel malo časa da sem se malo poigral... luč od AR 159 FL (2008->) se tudi slučajo ne da odlepit. Sem najprej grel v pečici na 50°C ker se po pol ure ni dogajalo popolnoma nič sem dvignil temperaturo na 70°C in še pol ure "cmaril", rezultat je ostal še vedno enak... luč je zalepljena skupaj... Da ne govorim kako me je moja gledala ko sem dal luč na pekaču v pečico... :D Pa ste vi fantje to probavali na 159-kah?

lp Urban
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

verjetno je ultrazvocno varjena in tukaj odpade podiranje ker je treba vse polomt
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Malo si poglejte tole temo, kjer so poskušali na več načinov razdreti luči od 159ke

Očitno jim je sedaj celo nekako uspelo (glede na to, da jim je ratalo naredit te angel eyes luči), samo ne najdem točno kako, tema pa je kar obširna. Če koga zanima, naj si malo prebere.
Urbi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 257
Pridružen: Če Avg 04, 2011 4:24 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Škofja Loka

B_U_R_I napisal/-a:Malo si poglejte tole temo, kjer so poskušali na več načinov razdreti luči od 159ke

Očitno jim je sedaj celo nekako uspelo (glede na to, da jim je ratalo naredit te angel eyes luči), samo ne najdem točno kako, tema pa je kar obširna. Če koga zanima, naj si malo prebere.
Sem tudi ta link že našel... oni so jo dejansko odbrusili ven verjetno z kakim DREMEL ali podobno zadevo... to je mesarjenje luči na kratko... samo zgleda ne gre drugače... piše pa na 2 strani prvi komentar...

lp
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

Ta post na drugi strani je bil 20.12.2011 napisan. Brez kakšnih grdih posegov pa jim je šele letos ratalo prit notr. Tako da malo bolj poglej proti koncu teme. Če sploh piše kako so prišli not - nisem zihr.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

da samo malo uskocim v pogovor. nisem se razdiral luci od 159ke ampak vse ostale ki sem jih razdiral sem dal v pecico na 120 do 150 za 5 min in nikakor ne 50-70??? to ne segreje dosti. Na 120 do 150 se je vsaka odlepila. Si bom pa podrobneje ogledal ob priliki kako so sestavil te "sumlive" luci od 159...

LP
Odgovori
  • Informacija