Zavarovalniška svetovanja

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ta tema je namenjena splošnim zavarovalniškim svetovanjem (ne samo avtomobilskim), ki jih nudi naš najnovejši partner, Zavarovalno zastopanje Janez Šinkovec s.p. pod vzdevkom Ra8. Poleg tega pa nudi tudi sklepanje zavarovanj z dodatnim popustom za Alfa Klub člane.

Če imate kakšno vprašanje, torej kar pogumno :)
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

Lep pozdrav.

Nekateri me že poznate, drugi še ne. Sem Rok Prosen in delam za podjetje Zavarovalno zastopanje Janez Šinkovec s.p., ki je locirano v Otočcu pri Novem mestu.

Naj povem da imamo ekskluzivno zastopanje za Tilio, kar pomeni da sklepamo zavarovanja izključno za Tilio. Ponujamo celoten spekter zavarovanj od osebnih zavarovanj, zavarovanj premoženja, živali ter seveda avtomobilskih zavarovanj.

Z Alfa klubom smo se dogovorili za partnersko sodelovanje, za kar bi se jim v tem trenutku rad zahvalil, tako ponujamo ugodna zavarovanja za obiskovalce Alfa kluba. Torej če vas zanima preračun za vaše obstoječe ali novo zavarovanje vprašajte tukaj v tej temi ali pa postavite vprašanje na PM in z veseljem vam bom pripravil informativno ponudbo.

Tema je sicer namenjena kakršnim koli vprašanjem, ki vas zanimajo v zvezi z zavarovalništvom. Tudi če imate trenutno zavarovano pri drugi zavarovalnici se bom potrudil odgovoriti po najbolših močeh.


Mogoče še kratka predstavitev avtomobilske ponudbe.
- Pri Tiliji napredujete po 2 premijska razreda (od 12. premijskega razreda naprej; velja samo za AO in AO+) v enem zavarovalnem letu.
- K obveznem zavarovanju (AO) imate možnost dodajanja delnih kombinacij divjadi in domačih živali (D), parkirišča (H) (z ali brez odbitne franšize), stekla (E) ter luči in ogledala (S). Seveda vse delne kombinacije so brez bonus/malus sistema in brez franšiz.
- Ponudba obsega tudi osnovno kasko zavarovanje, katero krije lastne nesreče, k temu pa se da dodati še posamezne kombinacije, točo in krajo.
- Popolni kasko pri Tiliji zavzema vsa možna kritja, saj se pri tem paketu ne da odvzemati posameznih kritij. Tako zavzema vsa prej našteta kritja v enem paketu.


Upam da sem na kratko predstavil svoje delovanje v tej temi, za vse dodatne informacije pa, kot je že omenil Binji, z besedo na dan ;).


Lp
Rok
Zadnjič spremenil Ra8, dne To Sep 03, 2013 4:23 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mene bi zanimalo okoli zavarovanja psa, če lahko kaj bolj podrobno.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Sam sem na tiliji že leta in lahko rečem, da je vse ok. Vse se da zmenit, ne komplicirajo če pride do nesreče, sploh odličen je preskok za dva razreda, kdor začne z 14. Edino kar je problem, da nimajo bolj razdroblenih razredov kw in pri določenih avtih padeš kar med močnejšo grupo. Tukaj ima triglav boljšo rešitev, ker gredo po 10kw gor.

Imam odličnega agenta in popusti so več kot dobri. Bom pa kontaktiral tudi tebe, čeprav se mi zdi, da boš več kot moj agent težko ponudil.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

RA8, imaš zasebno.
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

alfa_samec napisal/-a:Mene bi zanimalo okoli zavarovanja psa, če lahko kaj bolj podrobno.
Sicer bom pogledal podrobneje, vendar mislim da mora bit pes pasemski s papirji. Zavarovan je za določena zdravljenja, ki jih potem krije zavarovalnica ter smrt. Kot rečeno bom pogledal podrobneje v pogoje, da lahko napišem res točno.

@THOR: Sam moram reči da res še nisem imel problemov s strankami, da ne bi dobila poštenega izplačila. Ravno prejšnji mesec so mi ukradli VW-ja v LJ in je bila stranka zadovoljna z izplačilom, tako da je naslednji avto enako zavarovala pri meni. V bistvu to edino na koncu šteje.
Kar se pa cene tiče pa ja, se da bit kar fleksibilen. Če dobiš res max ponudbo potem nimam kaj :D Lahko pa seveda vseeno poizkusiš, če ne drugega boš vsaj vedel pri čem si :D.

Lp
Rok
Zadnjič spremenil Ra8, dne To Sep 03, 2013 4:34 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Mi smo pri Mariborski meli navadnega domačega mešanca k bajti zavarovanega, če bi koga vgriznil.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

godlike napisal/-a:Mi smo pri Mariborski meli navadnega domačega mešanca k bajti zavarovanega, če bi koga vgriznil.
Ja res je, sicer gre za povsem drugo zavarovanje. To je dodatek osebne odgovornosti vseh članov hiše. Zraven pa je mogoče dodati še zavarovanje odgovornosti iz lastništva domačih živali, odgovornost lovca ter turistična odgovornost.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Seveda za pasemsko žival z vsemi dokazili za vse rode nazaj. Zanimajo me pogoji okoli zdravljenja ob bolezni/poškodbi, Triglav vem kako ima in se pri njih ne splača zaradi previsoke premije. Vrednost psa je 1500€.

Za ugriz pa imam že pri hiši zavarovano vse.
Uporabniški avatar
B_U_R_I
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1017
Pridružen: So Jul 13, 2013 12:18 pm
Vozilo: AR 159 SW 2.0 JTDm

O Rok, nate sem čist pozabil. Te bom imel v mislih februarja, ko imam tehničnega in mi poteče zavarovanje pa mi boš naredil eno ponudbo.

Trenutni agent me pri vsakem zavarovanju nateguje, ker mi naredi informativno ponudbo. Potem ga pa čez 2 dni kličem nazaj in rečem, da mi je nekdo drug naredil ponudbo 50€ ceneje in mi on potem spusti 100€ na prvotno ponudbo. S tem, da imamo pri njemu celotna familija zavarovane avtomobile (mislim, da jih je 5 + traktor), hišo ter zidanico. Pa mislim, da celo neka življenska zavarovanja,...
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

alfa_samec napisal/-a:Seveda za pasemsko žival z vsemi dokazili za vse rode nazaj. Zanimajo me pogoji okoli zdravljenja ob bolezni/poškodbi, Triglav vem kako ima in se pri njih ne splača zaradi previsoke premije. Vrednost psa je 1500€.

Za ugriz pa imam že pri hiši zavarovano vse.
Sem pogledal... max zavarovalna vsota za psa z rodovnikom in izpiti je 625€. Obstaja širše in ožje kritje. Pri ožjem kritju je krita samo smrt iz nezgode, pri širšem pa tudi smrt zaradi bolezni.
Temu se da dodati stroške zdravljenja (klinični pregled z zdravljenjem in zdravila), pri katerem pa je 30% ali 50% samoudeležbe pri stroških.

Cena npr. za rodovniškega psa z izpiti z zav. vsoto 625€ ter dodanim kritjem za zdravljenje z 30% samoudeležbo pride okoli 165€.


Za večjo zavarovalno vsoto je potrebno soglasje. Lahko pa skeniram in pošljem pogoje za večjo transparentnost.
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

B_U_R_I napisal/-a:O Rok, nate sem čist pozabil. Te bom imel v mislih februarja, ko imam tehničnega in mi poteče zavarovanje pa mi boš naredil eno ponudbo.

Trenutni agent me pri vsakem zavarovanju nateguje, ker mi naredi informativno ponudbo. Potem ga pa čez 2 dni kličem nazaj in rečem, da mi je nekdo drug naredil ponudbo 50€ ceneje in mi on potem spusti 100€ na prvotno ponudbo. S tem, da imamo pri njemu celotna familija zavarovane avtomobile (mislim, da jih je 5 + traktor), hišo ter zidanico. Pa mislim, da celo neka življenska zavarovanja,...
No le daj Matjaž. Škodlo ne bo poizkusit ;D
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ra8 napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Seveda za pasemsko žival z vsemi dokazili za vse rode nazaj. Zanimajo me pogoji okoli zdravljenja ob bolezni/poškodbi, Triglav vem kako ima in se pri njih ne splača zaradi previsoke premije. Vrednost psa je 1500€.

Za ugriz pa imam že pri hiši zavarovano vse.
Sem pogledal... max zavarovalna vsota za psa z rodovnikom in izpiti je 625€. Obstaja širše in ožje kritje. Pri ožjem kritju je krita samo smrt iz nezgode, pri širšem pa tudi smrt zaradi bolezni.
Temu se da dodati stroške zdravljenja (klinični pregled z zdravljenjem in zdravila), pri katerem pa je 30% ali 50% samoudeležbe pri stroških.

Cena npr. za rodovniškega psa z izpiti z zav. vsoto 625€ ter dodanim kritjem za zdravljenje z 30% samoudeležbo pride okoli 165€.


Za večjo zavarovalno vsoto je potrebno soglasje. Lahko pa skeniram in pošljem pogoje za večjo transparentnost.
Aha, hvala. Torej isto tako ne pride v poštev.
Ra8
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 92
Pridružen: Po Avg 20, 2012 4:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NM

A ima kakšna druga zav. to bolje poštimano za pse? Čisto informativno me zanima, ker imam prijatelja veterinarja in bi mu prav prišlo.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ne, vsi ste enako predragi. Recimo triglav ima 20% vrednosti psa za premijo, pri 1500€ je to letna premija 300€, krijejo pa 50% stroškov nujnega zdravljenja (ampak šele po koncu zdravljenja, ko jim moraš predložiti račune in potem se odločijo ali plačajo ali ne odvisno od nujnosti posega), pa polovico vrednosti psa ob nezgodnem poginu (če je lovski pes, samo lovsko nesrečo, če je reševalec samo pri reševanju, če je obrambni pes samo pri obrambi).

Torej, če pes živi 10 let, je to 3000€ premije od tega mogoče koristim 500€ stroškov zdravljenja, ki so nujna (zlomi, zvini, izpahi, ugriz), ampak res samo mogoče. Ostalih zdravljenj so mi rekli, da ne krijejo, ker da niso nujna (recimo vnetje, koža, zobje, razjede ...)

Na MB nisem šel vprašat, ker tu nimajo zastopništva. Merkur nima, z AS-om pa nočem več imeti opravka, ker sem preveč drago plačal njihovo združevanje :evil:
Odgovori
  • Informacija