Zavarovalniška svetovanja

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Triglav: 13% letne dividende, plače v zavarovalništvu na 2.mestu za energetiko, Severina na novoletni zabavi....ja, lahko si računamo.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

letos so imeli 65mil čistega dobička!!! Ko pa imajo kaj za izplačat pa jih moraš najmanj tožit
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Jaz imam z izplačili Triglava izključno dobre izkušnje. Vsaj 6x sem že koristil parkirni prostor na svoji 156 in so mi vedno odobrili brez težav, pa so bili zneski tudi čez 500 EUR. Ravno zaradi tega sem pri Triglavu že od kar imam avto.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tudi jaz imam podobne - dobre izkušnje z Triglavom.
Tudi vsa ostala zavarovanja imam preko njih in s tem črpam marsikateri popust ...
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

Da ne bi to zvenelo kot reklama/antireklama: nič nimam proti, če je podjetje uspešno, naj se kopajo v denarju, naj jih zabava pevaljka...Jaz sem Triglav zamenjal zaradi zelo slabih izkušenj.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

vidva zgoraj, če plačujete zavarovanje pol hvala bogu da lahko kaj iz njega iztržiš. zakomplicira se, ko te nekdo drugi poškoduje in ti morajo oni plačat. takrat so pa škrti. zelo
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kera zavarovalnica se zdej najbolj splaca? za 133 kw, par let staro.
asistenca mi je pomembna (za tujino), zato sem do sedaj bil pri triglavu. se splaca menjat, al ne? drugace same dobre izkusnje s triglavom.
Slika
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

RED_line napisal/-a:vidva zgoraj, če plačujete zavarovanje pol hvala bogu da lahko kaj iz njega iztržiš. zakomplicira se, ko te nekdo drugi poškoduje in ti morajo oni plačat. takrat so pa škrti. zelo
Je res. Zato naj omenim še letošnjo izkušnjo z Savo(=ZM): v svojem zahtevku sem bil realen (vsi so mi govorili, da sem bedak, ker ne zahtevam več) in so izplačali, brez odbitkov, brez komplikacij. Mogoče zveni osladno, ampak včasih se korektnost z korektnostjo vrne.In zelo pomembno - vsaj zame - nimam nobenih zvez in poznanstev.
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

sleby napisal/-a:kera zavarovalnica se zdej najbolj splaca? za 133 kw, par let staro.
asistenca mi je pomembna (za tujino), zato sem do sedaj bil pri triglavu. se splaca menjat, al ne? drugace same dobre izkusnje s triglavom.

pojdi na Ergo in pozabi na triglav.Bolj kot je močen avto, bolj se ti splača bit pri njih.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

RED_line napisal/-a:vidva zgoraj, če plačujete zavarovanje pol hvala bogu da lahko kaj iz njega iztržiš. zakomplicira se, ko te nekdo drugi poškoduje in ti morajo oni plačat. takrat so pa škrti. zelo
Kot sem že omenil... Jaz v 26 letih nisem imel nikakršnih težav z Z.Triglav - tudi ko je bilo treba uveljaviti škodo ne.
Po mnogih diskusijah z prijatelji in znanci je že vsak potarnal čez kakšno zavarovalnico. Jaz ne bom nikogar prepričeval v katero naj gre, kajti nobena ni 100-procentna ... :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

RED_line napisal/-a:
sleby napisal/-a:kera zavarovalnica se zdej najbolj splaca? za 133 kw, par let staro.
asistenca mi je pomembna (za tujino), zato sem do sedaj bil pri triglavu. se splaca menjat, al ne? drugace same dobre izkusnje s triglavom.

pojdi na Ergo in pozabi na triglav.Bolj kot je močen avto, bolj se ti splača bit pri njih.
ka je to, ne poznam. ne najdem informativnega izracuna?
mas kake izkusnje z asistenco, uveljavljanjem skode,..?
Slika
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Sleby, koliko daješ za asistenco pri triglavu?
Ko sem sam iskal asistenco, sem največ dobil pri amzs-ju. Zaenkrat sem zadovoljen pri njih, tujine pa še nisem koristil.
Uporabniški avatar
alfistaV6
Alfist
Alfist
Prispevkov: 364
Pridružen: To Nov 22, 2005 10:04 am

Bil dolgo let pri Triglavu, sedaj pa že nekaj let pri Ergotu. Je občutno cenejši. Glede asistence za tujino pa je pri meni bilo takole. Na Korčuli, eno uro vožnje po makedamu v 1/2 prestavi. Presekal sem gumo. Poklical asistenco v Slovenijo. Čez slabe pol ure (ali pa dobrih 10 min) me je poklical hrvaški HAK. Fantje so se pripeljali po tej isti cesti in mi zamenjali gumo, presekano pa odpeljali na flikanje. Zaflikano pripeljali nazaj in spet zamenjali. Brez težav. Pa seveda vse to bi lahko naredil sam, ampak sem sprobal kako deluje asistenca.
Ah, nč ni važn, sam da je alfa zravn:)
RED_line
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Če Mar 18, 2010 11:18 am

Dejansko vse zavarovalnice so več ali manj iste. Kakor vem zakonsko imajo določeno koliko mora kriti osnovno zavarovanje. Razlike se vidijo pri kasku zavarovanju in sama cena zavarovanja. MI je pa bilo dovolj lupljena na triglavu leta in leta. kao neki paketi in ne vem kaj. blushit

Sleby, najdi kakšno poslovalnico kjer ti je najbližje da ti naredijo izračun. AMZS je daleč najbolj draga zadeva. Pri ergotu mislim da plačujem 15€ za max astistenco + da dobim nadomestno vozilo za ene 4 dni. Itak to velja kjerkoli v evropi.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Banny napisal/-a:Sleby, koliko daješ za asistenco pri triglavu?
Ko sem sam iskal asistenco, sem največ dobil pri amzs-ju. Zaenkrat sem zadovoljen pri njih, tujine pa še nisem koristil.
52 eur se mi zdi, da je bla. asistenca plus.
so mi tudi ze avto iz ljubljane pripeljali v parmo. tako, da same pozitivne izkusnje. zanima pa me, ce je tudi pri ostalih asistencah tako.

vsi ki ste na ergu.. a se da kje narest informativen izracun?? sicer nisem ravno v tem poslu, ampak jaz za ergo prej se nisem slisal:)
Slika
Odgovori
  • Informacija