Problem menjalnik :/

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Lep pozdrav
Zgodila se mi je ena prav neprijetna zadeva , zanima me če je že kdo imel takšno težavo. Učeraj je moja punca na parkingu hotela dati avto v 1prestavo bil pa je v 4 ali R . Menjalno ročico je poskuŠala prestaviti iz sovoznikove strani in je to naredila pomojem bol na trdo . Med tem je nekaj počilo , sedaj pa lahko z ročico kar v prazno oz ( čisto na rahlo) prestavljaš levo /desno iz 1 v 5 kar vsporedno ---------> . Kod sem opazil avta ne gre dati v 1 ter nisem prepričan za 2go prestavo, se mi je zdelo da je bolj četrta , tako da sem avto spravil domov v 3 prestavi cca 100m od doma .

Zanima me kako oz kje lahko pogledam kaj je narobe , če se je kaj zlomilo pri tisti plastiki , ki je pod konzolo (bela). Se konzolo odstrani , ter se sname tista guma okrog plastike? Vozilo pa je AR 156 1.8ts 16v letnik 1998

Hvala lp
Martin
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Tukaj lahko pogledaš. V bistvu samo z občutkom potegneš tisto usnje okoli prestavne ročice, da dobiš dol še okvir.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

Binji napisal/-a:Tukaj lahko pogledaš. V bistvu samo z občutkom potegneš tisto usnje okoli prestavne ročice, da dobiš dol še okvir.
Ni to to . Sem že uzel narazen in postopek je tak :
Dol oz vn moras uzet celotno sredinjsko konzolo da prides do prestavne ročice . Ugotovil sem da je poknala plastika , kjer je vstavljena ročica , sedaj pa je problem ker ročice ne dobim ven , pomojem bi bilo potrebno avto dvigniti , ter se ven uzame od spodaj , tako da gre ju3 na servis .

Če ima kdo kakšno prestavno ročico komplet naj javi , ali če ve postopek kako se uzame ven .
Slika

Slika evo počena plastika.
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

V eLearnu bos sigurno nasel napotke, kako se to stvar razstavi.

PS. Obenem pa tole pase v temo namenjeno 156... in ne v splosno.
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
kosir1234
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3687
Pridružen: Če Feb 25, 2010 5:47 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Žiri

auspuh in tunel more it proč da tole zamenaš... pa zajle odpet...
(╯°□°)╯︵ ┻━┻.
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

kosir1234 napisal/-a:auspuh in tunel more it proč da tole zamenaš... pa zajle odpet...
Aha sj ga bom dal na servis , pa nabavu rabljeno ročko , ker nova se neda dobiti , dobi se samo usak del , usak vijak posebej so mi rekli na servisu . Koliko ti uzame časa da to zamenjas ??? Odznotra je avto cel narazen samo da se dvigne pa odspodi zamneja?
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Uporabniški avatar
martinjansek
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Sep 28, 2011 8:35 pm

martinjansek napisal/-a:
kosir1234 napisal/-a:auspuh in tunel more it proč da tole zamenaš... pa zajle odpet...
Aha sj ga bom dal na servis , pa nabavu rabljeno ročko , ker nova se neda dobiti , dobi se samo usak del , usak vijak posebej so mi rekli na servisu . Koliko ti uzame časa da to zamenjas ??? Odznotra je avto cel narazen samo da se dvigne pa odspodi zamneja?
Sem se ze pozanimal dela je od 1-1,5h , ura dela pa stane 30,50€ tako da ni panike :D
Bolje je iti z 101ko v gostilno kod z Mercedesom v službo , bolje je biti mrtvo pijan , kod pa trezen mrtev :D
Odgovori
  • Informacija