Dober mehanik / Servis na Primorskem

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

da se ti pri delovnih urah pri servisu na racunu konkretno pozna, moras ze kar konkretne posege delat. Vecina razlik je v materijalu, ki ga popoldanci vgradijo manj kvalitetnega, da so konkurencni.
Primer: velik servis, recimo 6 ur dela: popoldanc 15 eur na uro (pa ne vem, ce nimajo malo visje postavke), 90 eur
servis: 6 ur po 30 eur: 180 eur, placa davek, prispevke za zaposlenega, itd. Realno ne zasluzi toliko bistveno vec, kot bi si marsikdo mislil. Vsak, ki ma firmo in placa davke, prispevke, pripomocke za delo (orodje ali pa racunalniki ipd), usposabljanje, regres, bolniske ipd, bo vedel, o cem govorim.
Bistvo je samo eno: storitev mora bit kvalitetno opravljena. Veliko uporabnikov storitev pa gleda samo na to, ali velik servis pride 400 ali 450 eur.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

pero666 napisal/-a:da se ti pri delovnih urah pri servisu na racunu konkretno pozna, moras ze kar konkretne posege delat. Vecina razlik je v materijalu, ki ga popoldanci vgradijo manj kvalitetnega, da so konkurencni.
Primer: velik servis, recimo 6 ur dela: popoldanc 15 eur na uro (pa ne vem, ce nimajo malo visje postavke), 90 eur
servis: 6 ur po 30 eur: 180 eur, placa davek, prispevke za zaposlenega, itd. Realno ne zasluzi toliko bistveno vec, kot bi si marsikdo mislil. Vsak, ki ma firmo in placa davke, prispevke, pripomocke za delo (orodje ali pa racunalniki ipd), usposabljanje, regres, bolniske ipd, bo vedel, o cem govorim.
Bistvo je samo eno: storitev mora bit kvalitetno opravljena. Veliko uporabnikov storitev pa gleda samo na to, ali velik servis pride 400 ali 450 eur.
točno to
400 ali 450 ni razlike.
oprostite vozimo avtzo ki je nov 30.000+ eur torej 50 e je enako 0.
patetika brez primere
Cefizelj
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 49
Pridružen: Po Sep 13, 2010 6:23 pm

da se ti pri delovnih urah pri servisu na racunu konkretno pozna, moras ze kar konkretne posege delat. Vecina razlik je v materijalu, ki ga popoldanci vgradijo manj kvalitetnega, da so konkurencni.
Primer: velik servis, recimo 6 ur dela: popoldanc 15 eur na uro (pa ne vem, ce nimajo malo visje postavke), 90 eur
servis: 6 ur po 30 eur: 180 eur, placa davek, prispevke za zaposlenega, itd. Realno ne zasluzi toliko bistveno vec, kot bi si marsikdo mislil. Vsak, ki ma firmo in placa davke, prispevke, pripomocke za delo (orodje ali pa racunalniki ipd), usposabljanje, regres, bolniske ipd, bo vedel, o cem govorim.
Bistvo je samo eno: storitev mora bit kvalitetno opravljena. Veliko uporabnikov storitev pa gleda samo na to, ali velik servis pride 400 ali 450 eur.
Tukaj predpostavljas da se z popoldancem ne da dogovorit o materialu, ki bo uporabljen za servis, kar se pa vsekakor da. In ni nujno da gre za razliko 50€, sicer gre za drugo znamko, a pri meni je bila razlika med popoldancem in uradnim 420€ vs. 750€ - kar je pa že kar nekaj denarja.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

s tem da tud na uradnem servisu ti dajo neoriginalne dela na avto pa po ceniku originala.
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Jaz (kar ne naredimo sami ) plačam uro manj kot 10€, material dobavim sam po tarifi -30-35%, tako da nimam kaj študirat. Skratka za velik servis na JTD + menjavo olja v menjalniku sem dal majstru 30e pri prejšnjem avtu. Sej pravim, vsakomur svoje :wink: Pa 2 litra antifriza mi je šenkal ker so ble trgovine že zaprte zvečer.

Ko potegnem črto je končna razlika minimalno 50%.. raje več.
Moje Alfe nezna noben popravit!
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6069
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

Tudi na pooblaščeni servis lahko prineseš svoj material!

Lahko se odločiš, da boš koristil samo servisno uslugo! Nikjer ni določeno, da moraš na servisu tudi material kupiti. In po zakonu ne smejo tega pogojevati!

Tako da, odločitev je na strani stranke, koliko bo plačala za servis.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Pogojujejo lahko čisto vse kar določajo pogoji servisiranja za garancijo in uveljavljanje le-te. Če želiš ti uveljavljati garancijo, moraš ti izpolnjevati njihove pogoje, ne svojih.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

V glavnem men se Zega ne zdi drag. Kupte mazdo, pa jo pelte na redni servis k uradnemu serviserju. Garantirano se vam zavrti v glavi,...
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Jaz sem na uraden servis prinesel svoj material za jermenski servis pa niso cisto nic komplicirali.
Garancijo na material sem dobil v trgovini, za delo pa na servisu.
Se je ze zgodilo, da je bil vgrajeni material slab, pa mi je trgovina pokrila tudi stroske dodatnega dela, ki ga je imel pooblascenec. :wink:
Uporabniški avatar
NejcZ
Alfist
Alfist
Prispevkov: 453
Pridružen: Pe Jan 14, 2011 12:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Mozirje

Damijan napisal/-a:Tudi na pooblaščeni servis lahko prineseš svoj material!

Lahko se odločiš, da boš koristil samo servisno uslugo! Nikjer ni določeno, da moraš na servisu tudi material kupiti. In po zakonu ne smejo tega pogojevati!

Tako da, odločitev je na strani stranke, koliko bo plačala za servis.
Ja, naprimer za menjavo zadnjega lagerja plačaš 27e. Medtem ko tukaj dam 5e maks. Se pa strinjam da so za druge znamke še dražji servisi. Za mali servis za Forda TDCI sem dobil predračun nekih 350€. Izlet v GMT in do tistega ki mi bo zamenjal vse filtre in olje, končna cena z vsem materjalom 110€, pa nisem vzel najcenejših filtrov/olja :)
Moje Alfe nezna noben popravit!
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

NejcZ napisal/-a:Jaz (kar ne naredimo sami ) plačam uro manj kot 10€, material dobavim sam po tarifi -30-35%, tako da nimam kaj študirat. Skratka za velik servis na JTD + menjavo olja v menjalniku sem dal majstru 30e pri prejšnjem avtu. Sej pravim, vsakomur svoje :wink: Pa 2 litra antifriza mi je šenkal ker so ble trgovine že zaprte zvečer.

Ko potegnem črto je končna razlika minimalno 50%.. raje več.
Predlagam NejcZ- ja za king of Service boy.
Ajde mali.
Ali smo lajko tvoji prijatelji bomo material kupovali ceneje, kot se ga dobi na Kitajskem.

Velikega servisa za 30 eur ne naredi nihče razen ce mu dolgujes protiuslugo ali karkoli drugega.

Ce pa si res tako ugodno sposoben zrihtat servis, se pa priporocam. Se mi splaca tudi v Pizdovce pripeljat avto. Imam se malo izleta.

Okrog Lj fusarji za velik servis kar lepo racunajo 50+ prej kaksnih 80. Za sklopko 80-100.
Za menjat olje 20.
Edino za auspuh spucat se najde kaksen probono.

Zdaj pa fantje eno resno in pametno:
Na koncu se itak vsak sam iz razlicnih razlogov odloci kje bo servisiral.
In moram priznati iz svojih izkusenj da financna zmoznost lastnika ni vedno v korelaciji servisiranja. Torej bolj pri moceh tudi stiskasko iscejo poceni ali zastonj servisne usluge in taksni na minimalcu vozijo na drage pooblascence.

Vedno pa je na koncu prisotno zadovoljstvo, ce je bilo delo kvalitetno opravljeno.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Čist tko: resno se sprašujem kaj pooblaščencu ostane, če ti računa 30eur na uro. Če računam, da mora odvest 22% ddv-ja, plačat zaposlene, prispevke, elektriko, vodo, diagnostiko, vzdrževat objekt,vlagat v izobraževanje, orodje, reklamo in zunanjo podobo, potem je izkupiček res klavrn,...
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Zival, tle ti ne bom dau prau.
Moj mehanik ima sp odprt, zaposlene 4-5 ljudi inn ima mehanicno uro po 20€
Tako da ce pride on skozi, pride vsak pooblasceni servis #-o
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No verjetno ta tvoj s.p.-jevc ne rabi najmanj 2x letno posiljat zaposlenih na izobrazevanje, ne rabi zmetat celega premozenja v dijagnostiko veckrat letno in ne rabi dosegat ostrh standardov, ki jih zahteva proizvajalec,....
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Banny napisal/-a:Zival, tle ti ne bom dau prau.
Moj mehanik ima sp odprt, zaposlene 4-5 ljudi inn ima mehanicno uro po 20€
Tako da ce pride on skozi, pride vsak pooblasceni servis #-o
4-5 zaposleni. Torej zagotovo davcni zavezanec.
20 eur - ddv = 15,6 eur.
Vzamimo povprecno 176 ur na mesec x 12 mesecev. Namrec v tej uri je vsteto tudi dooust, bolniuka, regres, rezija .itd.
Poleg tegacmehanika na dan placa 8 ur. Dela pa 8- malica- kavica - cigaret- driska itd. Torej efektivnega dela 6 ur.
Od 15,6 eur gre se denar za vse kar je nastelb Zival.
Aja pa se prevoz in malico mora placat mehaniku, pa praziki so tudi placani ceprav se ne delajo.
Kot ugotavljam so fusarji res zlatarji proti pooblascencu.
Odgovori
  • Informacija