Boljše dizelsko gorivo tudi pri nas

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Zakaj bi sploh tankali 100 bencin?

Vem, da ga dosti kolegov tanka. Samo to kar bluzi OMW o manjši porabi in ... . To ne more držat.

Pač treba si je prebrat zakaj so oktani.


P.S.: Malo sem offtopic.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

xalfist napisal/-a:evo preden ga dobimo v slo, sem ga sprobal v avstriji. tankal sem na shelu cena 1,37 , navaden 1,28 tako da ni take razlike. glede na naso ceno pa itak pocen. sedaj pa na pot v slo pa da vidim razliko hehe malo za hec malo za res. bolj me zanima ce bom naredil kaj vec km , enako, ali manj :D
in kako za vraga bos ti ugotovil spremembo v porabi? na porabo vpliva temperatura, vlaznost, visinske razlike start cilj, promet, da o tvoji nogi sploh ne govorim, temperatura goriva, ki ga natankas, saj ima razlicen volumen glede na temperaturo, koliko dejavnikov ti se nastejem? To so vse samo in izkljucno ... , ki jih vsak po obcutku prodaja...
aja, pa merilne naprave na tocilnih mestih imajo odstopanja v procentih, potem tvoj obcutek, ko naredis nekaj kilometrov ter dotankas po obcutku.
skratka, zelo natancna metoda :)
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Ampak imamo pa mi res dražji bencin in nafto kot Avstrijci. Včeraj sem v Celovcu natankal diesel po 1,244 eur...... na FE, tud JET ima tam tam cene, ostali so pa malo dražji ampak še vedno cenejši kot pri nas.
Žalost.
Slika
tomasso
Alfist
Alfist
Prispevkov: 416
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 11:01 pm

rogi napisal/-a:Ampak imamo pa mi res dražji bencin in nafto kot Avstrijci. Včeraj sem v Celovcu natankal diesel po 1,244 eur...... na FE, tud JET ima tam tam cene, ostali so pa malo dražji ampak še vedno cenejši kot pri nas.
Žalost.
Res je tudi jaz sem tankal diesel na Jetu-u za 1,249 in ne občutim da bi avto šel kaj slabše. Ampak če že omenjaš situacijo v Avstriji: na tej tankšteli sem moral čakati skoraj pol ure, osebje je skrajno neprijazno, na avtocesti pa diesla ni izpod 1,5eur, mislim, da sem opazil najvišjo ceno 1,699.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Bomo kr popravli ceno dizla v AUT na avtobanu do 1.73... proti Dunaju par tednov nazaj... :lol:
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Jodlarji so lopovi, s Trbiža proti Beljaku je na vsaki črpalki nižja cena od prejšnje :roll:. In sem tudi že opazil da se cena čez delavnik spremeni.
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

pero666 napisal/-a:
xalfist napisal/-a:evo preden ga dobimo v slo, sem ga sprobal v avstriji. tankal sem na shelu cena 1,37 , navaden 1,28 tako da ni take razlike. glede na naso ceno pa itak pocen. sedaj pa na pot v slo pa da vidim razliko hehe malo za hec malo za res. bolj me zanima ce bom naredil kaj vec km , enako, ali manj :D
in kako za vraga bos ti ugotovil spremembo v porabi? na porabo vpliva temperatura, vlaznost, visinske razlike start cilj, promet, da o tvoji nogi sploh ne govorim, temperatura goriva, ki ga natankas, saj ima razlicen volumen glede na temperaturo, koliko dejavnikov ti se nastejem? To so vse samo in izkljucno ... , ki jih vsak po obcutku prodaja...
aja, pa merilne naprave na tocilnih mestih imajo odstopanja v procentih, potem tvoj obcutek, ko naredis nekaj kilometrov ter dotankas po obcutku.
skratka, zelo natancna metoda :)
Joj kolega pa saj ne delam znanstvene raziskave, da bi sel tako podrobno se poglablat v to vse . Glej natankas sprobas pa keslov pol pa do praznega in je toto. In ce sem imel prej konstantno 6.5 potem imel npr 5.5 je toto vozim pa enake relacije. Govorim na primer. Vrjetno bo isto sranje kot sedaj, ampak za foro.
Lahko pa povem zagotovo, da vsaj ena sprememba je, to da je motor tisji oz mi ne kleple tak kot prej. Podobno kot ce dodas dvotaktol in motor lepše prede.

Glede cen goriv v avstriji pa je tako da se dnevno spreminjajo veckrat. Najcenejse je do 12 in po nekje 20 uri. Najdrazje pa med 12 in 20. Disel v mestih in vaseh je od 1.25 do 1.35 , na avtocesti pa 1.5 pa do 1.7
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

minimi napisal/-a:Jodlarji so lopovi, s Trbiža proti Beljaku je na vsaki črpalki nižja cena od prejšnje :roll:. In sem tudi že opazil da se cena čez delavnik spremeni.
A ti nebi odgovarjalo da bi bile pri nas tudi razlicne cene? Meni bi ker bi potem kupil lahko gorivo ceneje. Ta drzavno dolocena cena goriva mi gre posteno na K.... ker nas samo na suho nategujejo.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

colibry napisal/-a: A ti nebi odgovarjalo da bi bile pri nas tudi razlicne cene? Meni bi ker bi potem kupil lahko gorivo ceneje. Ta drzavno dolocena cena goriva mi gre posteno na K.... ker nas samo na suho nategujejo.
Pa ti to resno?

Država pri nas določa, da se zasluži lahko največ 5c po litru. Torej lahko bi že zdaj dali ceneje (do 5c), pa niso nori, da bi.

V Avstriji pa je določena državna cena ko pri nas, samo oni pa nimajo Zgornjega limita (sky is the limit).


Zdaj pa mi ti povej, če bi bil pri nas ceneje? Ne, ne bi, ker bi vsi hotli zaslužit več kot 5c.


Je pa res, da so v Avstriji nižji davki, kar pa se pri nas ne bi spremenili, če bi umaknili blokado na ceno.



Edit:

Da ne bom govoril na pamet:
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED6477#
11. člen

Višina marže za bencina znaša 0,08530 eura/liter, za dizel 0,07998 eura/liter in za KOEL 0,05265 eura/liter in se med veljavnostjo uredbe ne spreminja.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

colibry napisal/-a:
minimi napisal/-a:Jodlarji so lopovi, s Trbiža proti Beljaku je na vsaki črpalki nižja cena od prejšnje :roll:. In sem tudi že opazil da se cena čez delavnik spremeni.
A ti nebi odgovarjalo da bi bile pri nas tudi razlicne cene? Meni bi ker bi potem kupil lahko gorivo ceneje. Ta drzavno dolocena cena goriva mi gre posteno na K.... ker nas samo na suho nategujejo.
+1 . Stem se ustvari konkurenca in posledicno en spusti ceno. Npr avstricev skoraj ne vidis tankat na avto cesti. Ker tankajo v mestih oz vaseh kjer je cen nizja. Saj to foro razlicnih cen mislijo tut nasi uvest, sam v slo smo itak 30let za razvito evropo, glede dolocenih stvari. Je pa res da so gori tankstele dosti slabse oz zastarele kot pri nas. Sploh v kaksnih manjsih krajih.
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

No meni pri tisti enacbi moti glih tisti " r " ( članarina Zavodu Republike Slovenije za blagovne rezerve v eurih/l, ki jo na podlagi 21.b člena Zakona o blagovnih rezervah (Uradni list RS, št. 96/09 – uradno prečiščeno besedilo in 83/12) z uredbo določi Vlada Republike Slovenije )

V sloveniji je tako da pri placanem 1 L bencina/dizla placas vec kot polovico NATEGA in kar ostane je dejanska cena goriva ki bi lahko bila. Cena goriva v sloveniji je glede na nas standard vsaj za 20c predraga.
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

colibry napisal/-a:
minimi napisal/-a:Jodlarji so lopovi, s Trbiža proti Beljaku je na vsaki črpalki nižja cena od prejšnje :roll:. In sem tudi že opazil da se cena čez delavnik spremeni.
A ti nebi odgovarjalo da bi bile pri nas tudi razlicne cene? Meni bi ker bi potem kupil lahko gorivo ceneje. Ta drzavno dolocena cena goriva mi gre posteno na K.... ker nas samo na suho nategujejo.
Ne, ker itak tankam gor. 3/4 dobrin ki jih rabim kupim v Italiji ali Avstriji, tako da RS od mene dobi zelo malo davkov....
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

pa se malo ukrades sproti in potem imamo precudovito cvetoco drzavico Slovenijo :)
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Samo enačba se ne bi zamenjla, samo zgornjo mejo bi umaknili.

Standard pa ni nikoli meja za cen ogoriva. Ker ima Italija najdražjega.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Minimi :roll:

p.s. srečni bodite in tiho, da imamo zgornjo mejo. Bi radi imeli ceno od 1,4 do 2e???? Mogoče ciljate na tujce, na avtocesti, ampak tega je premalo. In tudi vaša vaška pumpa, bi hotela več kot 5c na liter.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Odgovori
  • Informacija