Fiat prodaja Ferrari

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Šok iz Torina: Fiat po 45 letih prodaja Ferrari

Italijanski avtomobilski gigant Fiat je šokiral z napovedjo, da bo prihodnje leto prodal svoj kronski dragulj, znamko Ferrari.

Slika

Slovo Ferrarija za vzpon Maseratija, Alfe Romeo in Jeepa
Slovo Ferrarija za vzpon Maseratija, Alfe Romeo in Jeepa
Uradno poročilo kot razlog navaja pridobitev sredstev za velik, 48-milijardni projekt stabilizacije koncerna Fiat Chrysler Automobiles. Fiat namerava v prid globalni širitvi, s katero bi v prihodnosti konkurirali gigantom, kot sta Volkswagen in BMW, s finančno injekcijo spodbuditi rast znamk Jeep, Maserati in Alfa Romeo.

Okroglih deset odstotkov delnic bo Fiat v okviru javne prodaje ponudil severnoameriškemu in evropskemu prostemu trgu, preostanek pa si bodo najbrž razdelili trenutni delničarji koncerna.

Fiat je bil Ferrarijev lastnik od leta 1969.

vir: siol.net
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

O fak no a je res cel novinarski svet nepismen? Prodajajo 10%, 90% odstotkov ostaja tam kjer so zdaj. V lasti delničarjev FCA (FLAR). Al je res treba vsak naslov pisat senzacionalistično in napihnjeno?
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Meni tud ni jasno kaj folku ni jasno...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

V bistvu se mi zdi poteza zelo smiselna. Prodaš totalno nereleventen delež, dobiš finančni boost za naslednje projekte (kar dejansko rabjo), ker je koncern zrasel s tem tudi potreba po večih modelih itd.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kolikor sem jaz bral bo šlo teh 10% v zasebne žepe, ne pa v podjetje in v naložbe.
Uporabniški avatar
JUG
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 710
Pridružen: Sr Feb 22, 2012 7:59 pm

Ne zdejle se pa tud jst počutim neumen :D 10% gre na dražbo ja, ostalo ostane tam kjer je blo. Ups #-o
Odgovori
  • Informacija