Bo moj naslednji avto še Alfa?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Torej.... Alfa 159, ki si jo trenutno lastim je moja prva alfa in moram reči, da sem izredno zadovoljen (do sedaj). Navdušenje je celo tolikšno, da bi želel kar ostati na alfi. Zaenkrat jo imam namen imeti vsaj še kakšni 2-3 leti pa vseeno se že počasi sprašujem, kaj pa potem? Nikoli ne kupujem novih avtov in tudi naslednji avto bo ob nakupu star 3-4 leta. No, tukaj pa nastane težava.... Kot izgleda, v bližnji prihodnosti pri Alfi ni za pričakovati naslednika 159-ke in če bom hotel čez par let 3-4 leta staro alfo bom imel na izbiro gulietto in mita! Škoda.
Zadnjič spremenil legenda1979, dne To Nov 18, 2014 5:15 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
ĐoKc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 761
Pridružen: Če Mar 22, 2012 2:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm
Kraj: Hrastnik
Kontakt:

Alhko boš kupil gulio ki menda pride drugo leto... :D
Alfa Romeo Giulietta
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ampak, ta bo naslednik guliette, če prav razumem? Želim, da je tudi moj naslednji avto karavan (čim lepši).
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Giulia bo naslednica modela 166. Vsaj tako pravijo. Je še na papirju bolj ali manj :lol:
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

alfa_samec napisal/-a:Giulia bo naslednica modela 166. Vsaj tako pravijo. Je še na papirju bolj ali manj :lol:
A ne bo Giulia naslednica 159-ke,naslednica 166 bo pa 169?...https://www.youtube.com/watch?v=-YZh167WC6M
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

legenda1979 napisal/-a:Torej.... Alfa 159, ki si jo trenutno lastim je moja prva alfa in moram reči, da sem izredno zadovoljen (do sedaj). Navdušenje je celo tolikšno, da bi želel kar ostati na alfi. Zaenkrat jo imam namen imeti vsaj še kakšni 2-3 leti pa vseeno se že počasi sprašujem, kaj pa potem? Nikoli ne kupujem novih avtov in tudi naslednji avto bo ob nakupu star 3-4 leta. No, tukaj pa nastane težava.... Kot izgleda, v bližnji prihodnosti pri Alfi ni za pričakovati naslednika 159-ke in če bom hotel čez par let 3-4 leta staro alfo bom imel na izbiro gulietto in mita! Škoda.
Bomo pa kakšne lepe primerke "starejsih" modelov alf kupoval(šer vedno bojo aktualni modeli) :) od starejših gospodov in ljubiteljev alf :D
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

kolesar napisal/-a:
legenda1979 napisal/-a:Torej.... Alfa 159, ki si jo trenutno lastim je moja prva alfa in moram reči, da sem izredno zadovoljen (do sedaj). Navdušenje je celo tolikšno, da bi želel kar ostati na alfi. Zaenkrat jo imam namen imeti vsaj še kakšni 2-3 leti pa vseeno se že počasi sprašujem, kaj pa potem? Nikoli ne kupujem novih avtov in tudi naslednji avto bo ob nakupu star 3-4 leta. No, tukaj pa nastane težava.... Kot izgleda, v bližnji prihodnosti pri Alfi ni za pričakovati naslednika 159-ke in če bom hotel čez par let 3-4 leta staro alfo bom imel na izbiro gulietto in mita! Škoda.
Bomo pa kakšne lepe primerke "starejsih" modelov alf kupoval(šer vedno bojo aktualni modeli) :) od starejših gospodov in ljubiteljev alf :D
Torej čez tri leta, ko prodam 159-ko, si kupim "ljubiteljsko vzdrževano" 156-ko! :lol:
159 2.0 jtdm
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

legenda1979 napisal/-a:
kolesar napisal/-a:
legenda1979 napisal/-a:Torej.... Alfa 159, ki si jo trenutno lastim je moja prva alfa in moram reči, da sem izredno zadovoljen (do sedaj). Navdušenje je celo tolikšno, da bi želel kar ostati na alfi. Zaenkrat jo imam namen imeti vsaj še kakšni 2-3 leti pa vseeno se že počasi sprašujem, kaj pa potem? Nikoli ne kupujem novih avtov in tudi naslednji avto bo ob nakupu star 3-4 leta. No, tukaj pa nastane težava.... Kot izgleda, v bližnji prihodnosti pri Alfi ni za pričakovati naslednika 159-ke in če bom hotel čez par let 3-4 leta staro alfo bom imel na izbiro gulietto in mita! Škoda.
Bomo pa kakšne lepe primerke "starejsih" modelov alf kupoval(šer vedno bojo aktualni modeli) :) od starejših gospodov in ljubiteljev alf :D
Torej čez tri leta, ko prodam 159-ko, si kupim "ljubiteljsko vzdrževano" 156-ko! :lol:
Ja zakaj pa ne :) nevem zakaj dosti ljudi razmislja,da mora kupit cim mlajši avto,da bo nevem, korak s časom al kaj?jst kupim avto,ki mi je ušeč ne,da je čim mlajši...
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

kolesar napisal/-a:
alfa_samec napisal/-a:Giulia bo naslednica modela 166. Vsaj tako pravijo. Je še na papirju bolj ali manj :lol:
A ne bo Giulia naslednica 159-ke,naslednica 166 bo pa 169?...https://www.youtube.com/watch?v=-YZh167WC6M
Če za Giulio pravijo, da želijo iti segment višje, potem je edino logično, da je naslednica 166. Kdo bi vedel ... 169 = Giulia, ker so se odločili za modele z imeni že z MiTom in Giulietto (ki bi mogla biti še prej Milano oziroma 149 s številko).
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Ja zakaj pa ne :) nevem zakaj dosti ljudi razmislja,da mora kupit cim mlajši avto,da bo nevem, korak s časom al kaj?jst kupim avto,ki mi je ušeč ne,da je čim mlajši...
Hahaha, saj se šališ kolesar, a ne? Normalno se mi zdi, da ne bo nihče prodal 159 in šel na 156, razen če bi bil primoran zaradi finančnih razlogov.... Nikoli ne kupujem avta samo zaradi tega, ker mi je všeč, še veliko dejavnikov je (vsaj zame) pomembnih, med ostalim tudi starost avtomobila.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Jaz imam itak polne roke dela z 145QV tko da zdej sploh ne razmišljam o naslednji Alfi niti nimam neke želje.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

legenda1979 napisal/-a:
Ja zakaj pa ne :) nevem zakaj dosti ljudi razmislja,da mora kupit cim mlajši avto,da bo nevem, korak s časom al kaj?jst kupim avto,ki mi je ušeč ne,da je čim mlajši...
Hahaha, saj se šališ kolesar, a ne? Normalno se mi zdi, da ne bo nihče prodal 159 in šel na 156, razen če bi bil primoran zaradi finančnih razlogov.... Nikoli ne kupujem avta samo zaradi tega, ker mi je všeč, še veliko dejavnikov je (vsaj zame) pomembnih, med ostalim tudi starost avtomobila.
Ja to je pa druga stvar,če so še drugi dejavniki,kot je varnost vozila,zanesljivost,da je mlajši,oprema itd...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

legenda1979 napisal/-a:
Ja zakaj pa ne :) nevem zakaj dosti ljudi razmislja,da mora kupit cim mlajši avto,da bo nevem, korak s časom al kaj?jst kupim avto,ki mi je ušeč ne,da je čim mlajši...
Hahaha, saj se šališ kolesar, a ne? Normalno se mi zdi, da ne bo nihče prodal 159 in šel na 156, razen če bi bil primoran zaradi finančnih razlogov.... Nikoli ne kupujem avta samo zaradi tega, ker mi je všeč, še veliko dejavnikov je (vsaj zame) pomembnih, med ostalim tudi starost avtomobila.

Tuki se moram pa bolj strinjati s kolesarjem.
Spoznal sem žensko, ki vozi VW passata s skoraj 700.000 km. (videl avto)
in sem jo vprašal zakaj si ne kupi nov avto ali vsaj novejšega, glede na njen finančni income bi si lahko privoščila kaj takšnega. In mi odgovori: Zakaj pa!!! Če sem zadovoljna z njim, če mi je všeč in če deluje. Kaj bom pridobila z novim avtom, razen tega, da je nov in veliko dražji.
Naj povem, da ženska ni fičfirič ampak oseba z renomejem.
Pri nas bi pa vsak študentek že nov avto vozil, ker je zanesljiv in varen.
FAK!!??
Zakaj pa študentek potrebuje zanesljiv avto, a zato, ker se pelje na izpit, da bo pravočasno prišel. Itak bo padel v vsakem primeru.
Kdo sploh potrebuje zanesljiv avto. Če ti crkne pač počakaš šlep službo 2 uri pa vzameš nadomestni avto, če ga nujno rabiš.
drugače pa obstaja avtobus, pa kolo, pa taxi pa prijatelji pa starši itd...

Pogled na zanesljivost avta je zelo različen, vsak misli da je nenadomestljiv, toda zanesljiv avto potrebuje le pogrebna služba, da pogrebci ne čakajo predolgo :)

Pa še to. Avto, ki je dober po občestandardih to pomeni, da je tudi zanesljiv ne glede na število kilometrov in let.
Zato ne razumem nekaterih ljudi, ki jih je strah dobrih avtov pri 200.000 km.
Razen, če so v zmoti, kaj je to dober avto.
No in lepota s kvaliteto nima nič skupnega.
Kot lepa homosapienska, ki ne zna kuhat. Jebiga, lačen pa tud ne morš saj vemo kaj!

Da ne bom čisto iz teme.
Moj naslednji avto bo, še ne vem. Upam, da bo alfa zdržala naslednjih 10 let.

No se pa kot drugega avta ne bi branil 15 let stare 156ke, če bi poznal njeno zgodovino in da je v odličnem stanju.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Če izbiram med staro Testarosso in novim VW UP!-om, bi raje izbral nezanesljiv, star, nevaren in dotrajan avto :P
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

alfasan napisal/-a:
legenda1979 napisal/-a:
Ja zakaj pa ne :) nevem zakaj dosti ljudi razmislja,da mora kupit cim mlajši avto,da bo nevem, korak s časom al kaj?jst kupim avto,ki mi je ušeč ne,da je čim mlajši...
Hahaha, saj se šališ kolesar, a ne? Normalno se mi zdi, da ne bo nihče prodal 159 in šel na 156, razen če bi bil primoran zaradi finančnih razlogov.... Nikoli ne kupujem avta samo zaradi tega, ker mi je všeč, še veliko dejavnikov je (vsaj zame) pomembnih, med ostalim tudi starost avtomobila.

Tuki se moram pa bolj strinjati s kolesarjem.
Spoznal sem žensko, ki vozi VW passata s skoraj 700.000 km. (videl avto)
in sem jo vprašal zakaj si ne kupi nov avto ali vsaj novejšega, glede na njen finančni income bi si lahko privoščila kaj takšnega. In mi odgovori: Zakaj pa!!! Če sem zadovoljna z njim, če mi je všeč in če deluje. Kaj bom pridobila z novim avtom, razen tega, da je nov in veliko dražji.
Naj povem, da ženska ni fičfirič ampak oseba z renomejem.
Pri nas bi pa vsak študentek že nov avto vozil, ker je zanesljiv in varen.
FAK!!??
Zakaj pa študentek potrebuje zanesljiv avto, a zato, ker se pelje na izpit, da bo pravočasno prišel. Itak bo padel v vsakem primeru.
Kdo sploh potrebuje zanesljiv avto. Če ti crkne pač počakaš šlep službo 2 uri pa vzameš nadomestni avto, če ga nujno rabiš.
drugače pa obstaja avtobus, pa kolo, pa taxi pa prijatelji pa starši itd...

Pogled na zanesljivost avta je zelo različen, vsak misli da je nenadomestljiv, toda zanesljiv avto potrebuje le pogrebna služba, da pogrebci ne čakajo predolgo :)

Pa še to. Avto, ki je dober po občestandardih to pomeni, da je tudi zanesljiv ne glede na število kilometrov in let.
Zato ne razumem nekaterih ljudi, ki jih je strah dobrih avtov pri 200.000 km.
Razen, če so v zmoti, kaj je to dober avto.
No in lepota s kvaliteto nima nič skupnega.
Kot lepa homosapienska, ki ne zna kuhat. Jebiga, lačen pa tud ne morš saj vemo kaj!

Da ne bom čisto iz teme.
Moj naslednji avto bo, še ne vem. Upam, da bo alfa zdržala naslednjih 10 let.

No se pa kot drugega avta ne bi branil 15 let stare 156ke, če bi poznal njeno zgodovino in da je v odličnem stanju.
Nič nimam proti rabljenim avtom, kot sem že napisal tudi sam vedno kupujem rabljene avtomobile. In če je avto ok in je nekdo zadovoljen z njim tudi ne vidim razloga, da ga ne bi "zvozil do konca". Verjamem, da je gospa z passatom naredila 700 000, vem pa, da jih jaz (pa najbrž še nihče do sedaj) s svojo alfo ne bom. Ne glede na to, kako bom zadovoljen z njo bom jo čez par let prodal, ker pač ne želim (pre)starega avta. Sprašujem se samo kakšno izbiro bom imel čez par let in ugotavljam, da pri alfi takrat ne bo nič primernega (ker ni novih modelov). Matematika je enostavna: čez 3-4 leta se ne bo dalo dobiti 2-3 leta stare alfe karavana v rangu 159-ke.
159 2.0 jtdm
Odgovori
  • Informacija