Bo moj naslednji avto še Alfa?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Najdi kak dober primerek Stilota, pa verjem da boš malo spremenil. Meni je avto za teh 1700€ ki sem jih mogu plunat res super. Kolkor je pač poraba večja z 1.8, jbg. Meni osebno so ravno sedeži majka, izbočen spodnji del me sili da sedim pravilno in s tem sem lahko šel Velenje-Dunaj-Velenje brez počitka (ajde treba blo na malo potrebo, nuja. :lol: ) V noben ovinek me še ni pustil na cedilu dokler se je valjal naokoli z mišelinkami, kljub elektro volanu je za vozit meni užitek (bi ga pa spustil za manj nagibanja, ampak slovenske ceste.... :-({|= ).

V glavnem, dober primerek je zlata vreden, res hvaležen avtek za preganjat naokol.
Zadnjič spremenil SchumacherM, dne So Nov 29, 2014 12:07 am, skupaj popravljeno 1 krat.
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

alfasan,
tudi jaz sem pri kupovanju alfe videl kup dreka, ki se je prodajal kot zlato. In primerek, ki sem ga kupil je bil vsaj za dobro silo, seveda je šlo takoj dobrega jurja not, čeprav bi nek siromak dal morda zgolj 100 za tisto najnujnejše, toda tako sem se pač odločil, ker se mi je zdelo vredno stvar dodelat in imet.
Še zdaj spremljam avtonet, pa vidim da po dobrega pol leta ne bi mogel dobit nič pametnejšega za ta denar. Ok, sem si postavil tudi kriterije, FL pa 110kW, 5V in po možnosti srebrna. (najprej gledal predFL in hitro odnehal, hudo razočaran nad kakšno po dolgem in počez hvaljeno razvalino in jamo brez dna...)
Za 2k več od moje bi sicer morda kupil kako Q2 (ena je šla skoraj v trenutku in je nisem videl, ostalo je bilo sumljivo), ampak po drugi strani me pa tale do zdaj ni koštala toliko, pa je tehnično spedenana praktično v nulo. Še buške dam popravit, pa še zmeraj ne bo 2k. Kaj bi me čakalo pri q2, pa pač ne bom nikoli vedel... Saj zdaj, ko forum omogoča pripenjanje priponk morda najdem voljo in čas za predstavitev svoje, kaj vse je bilo treba...
Tvoj zadnji odstavek je pa kot bi bral 3 moje oglede, sploh ne vem če bi kakšno črko lahko zamenjal, razen naziva avta :mrgreen:
Ampak dvomim, da je pri kateremkoli avtu, sploh starejšem od 5 let, sploh kaj drugače.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

nisem obupal nad iskanjem.
sem opazil da je kar živahno na avtonetu pri stilotih tako da zagotovo najdem nekaj primernega.
problem so posredniki, ki kupijo zjahan avto za 800-1000 €vanj vložijo 200 € in potem mislijo da je avto vreden 2690 €.
Pa tudi raje sam zamenjam olje kot pa da mi ga "včeraj" šmuglar, ker mu ne verjamem.
potem pa notri zlivajo slaba olja in govorijo da imam mir za 30.000 km.
Jao mene in jao avto.
toda gledati je potrebno pozitivno. Italijane sem v 5 + 10 letih solidno spoznal pa tudi nadomestne dele se dobi že za soliden denar.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj pa Octavia Combi? Po možnosti SDI :P
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

octavia verjetno ni slaba izbira toda SDI :mrgreen: :mrgreen:

toda moram razložiti nekaj.
iz maree iti na neko zamorjeno gajbico NOP oz. težko.
10 let sem vozil mareo 2.4 160 KM (čipana) in se navadiš na odziven, prožen motor, solidna poraba 6,05 litra je bilo povprečje, najman 4,7 (LJ-Dubrovnik) in največ 10 (na razdalji 150 km)

zdaj pa iščem neko alternativo z uporabnim prtljažnikom in da ne bo hudičevo draga za vzdrževanje, drugače bi vzel volvota V70
Torej mi ostane stilo sicer 120 KM + Tribesiranje in pridem na kakšnih 140-145 KM
Zakaj jih rabim. Občutek pri vožnji je veliko boljši. :-({|=
Če se mi nebi šlo za prtljažnik in, če bi bile ceste malo boljše bi 100% vzel alfo 156 2.4 150 ali 176 KM ali celo 166 2.4. Tako pa moram biti tudi malo racionalen. Alternativa je tudi mazda 6, ki se dobi za solidno ceno in da mi je vsaj malo všeč. vsi ostali avti pa so že dražji. Aja pa po vsej verjetnosti bo ostal dizel. 15000-2000 km letno se prevozi.
kolesar
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 230
Pridružen: Pe Okt 18, 2013 4:06 pm
Član Alfa Kluba: 1

Jst bi na tvojem mestu uzel lybro sw 2.4 150...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Lybra je zelo dober avto, pa ni tak cenen kot Fiat. Ampak notranjost je ponavadi zelo znucana pri njih, zelo težko boš našel dizla, sploh SW, ki bo notri vsaj zmerno ohranjen.
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Lybre zelo tepe ista problematika površin armaturke kot pri 166, tista lepljivost hudirjeva...drugače pa dobri materiali znotraj in valda FLAR grupa dizelašev pod havbo. :)
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

kolesar napisal/-a:Jst bi na tvojem mestu uzel lybro sw 2.4 150...
da ne boš mislil da se kaj motiš.
to je bila drugač moja prva izbira.
ena sam je na netu modra za 3.000 € pa sem ga klical že 15x pa se mi ne oglasi.
če je avto res v stanju ki ga izkazuje cena potem tud cenkal nebi ampak sam go for it.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Jaz pa ne razumem dveh stvari: meni se ceste po slo ne zdijo bistveno slabse kot drugje, pa ne da se ravno malo vozim. Ne 159 ne 166 nista pretirano visoki, pa sem podrajsal do sedaj samo proti garazi, ker sem imel nabito poln prtljaznik ter na lezecem policaju na morje, ker smo bili prekomerno nalozeni.
166 kot drugi avto ni primeren bolj zaradi stroskov vzdrzevanja kot visine podvozja ter velike tezave dobit kako priblizno dobro ohranjeno, posebej dizel.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

kdo pozna tega trgovca in pa mogoče tale avto

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=910 ... ow=1&avto=

na fiat forumu sem mal spraševal pa je popolno mrtvilo.
al se pa vsi bojio ko vidijo moj nick
ajde,...hvala
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

Ne poznam, ampak definitivno je grd :)
Uporabniški avatar
alex146
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1739
Pridružen: Po Mar 06, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: AR 159 SW 2,0 JTDM & AR Mito 1,4 turbo LPG
Kraj: Ljubljana

skyblue napisal/-a:Ne poznam, ampak definitivno je grd :)
+1 :lol:
Uporabniški avatar
carlo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1446
Pridružen: Pe Apr 11, 2008 6:16 pm
Vozilo: Lancia 844
Kraj: Ljubljana

alfasan napisal/-a:kdo pozna tega trgovca in pa mogoče tale avto

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=910 ... ow=1&avto=

na fiat forumu sem mal spraševal pa je popolno mrtvilo.
al se pa vsi bojio ko vidijo moj nick
ajde,...hvala

Dvomim, da so stilota uproad kdaj prodajali v SLO. Vsi uproadi so imeli tudi serijsko lita platišča. Najbolje je avto peljat vsaj na AMZS, na testno vožnjo obvezno (po slabši cesti, pri kateri se poudari luft v podvozju). Drugače pa gre za super avto, zanimive oblike, edinstven na naših cestah.

Se pa še eden prodaja na bolhi ... http://www.bolha.com/avto-moto/avto-ogl ... 04486.html 8)
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

alfasan napisal/-a:kdo pozna tega trgovca in pa mogoče tale avto

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=910 ... ow=1&avto=

na fiat forumu sem mal spraševal pa je popolno mrtvilo.
al se pa vsi bojio ko vidijo moj nick
ajde,...hvala


za ta denar dobis ze cromo
drugace pa mislim, da bi bila octavia boljsa izbira (za kar si rekel, da ga potrebujes seveda)
prtjaznik dovolj velik
majhna poraba
poceni vzdrzevanje
Odgovori
  • Informacija