Pomoč in mnenje glede nesreče !

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Brlja
Alfist
Alfist
Prispevkov: 258
Pridružen: Ne Mar 10, 2013 8:49 pm
Vozilo: 159 SW 2.0 JTDm
Kraj: Koper

Jaz imam asistenco do 250km
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Je pač odvisno kakšen paket zavarovanja imaš sklenjen. Večinoma pa peljejo do najbližjega servisa/odpada. Ko je meni zaribala GTV blizu Šempetra, so mi jo tudi odpeljali do najbližjega servisa (k Muhovicu, tako se je pisal), domov (oz. do pooblaščenega Lajterja v Dobrovnik) pa sem sam nosil stroške prevoza.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

alfa samec 100% je tko kot si napisal.
Ne moraš si zmišljevat kaj pa kam peljat avto.
ali je v klavzuli do koliko kilometrov ali imaš to dodatno doplačano, pojma nimam vem samo da se ne moraš zmišljevati kam se pelje avto.
Če ti v Oslu crkne alternator ti ne bojo v ene jebene Fokovce v Prekmurju peljali avto ali pa Kobjeglavo na Primorskem. ampak na najbližji servis. Če si naredil totalko v Helsinkgborgu ti avto zapeljejejo samo še v Drottninghog na odpad.

prodaj razbitino ali pa šenkaj tistemu ki ima avto vleko in ga prosi, če lahko iz avta pobereš določene stvari kot si že napisal. In boš najboljš skoz prišel. Enga prjatla, ene gadore, sixpack in gasa proti Štajerski. Od zavarovalnice pa teraj da ti čim bolje ocenijo avto. Navedi kaj vse si zamenjal, da si prvič sexal v avtu, da si k maši hodil z njim, da si pokojno prababico peljal na biserno poroko. nakladaj pa boš tam iztržil kakšnih 100 € več.
Jebeš principe ki jih navajaš, če ti principi prinašajo glavobol.
Iz principa rajš kakšno pivo spi al pa kakšno dečvo za bedra zagrabi.

P.S. Se opravičujem za kakšne sočne besede.
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

lol 100€ več zato ker si prvič sexal v avtu,da si k maši hodil z njim, da si pokojno prababico peljal na biserno poroko. na čem si ti ? :)
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

ja neki bom zrihtal... zavedam se da bom verjetno moral sam iskat gor, mam to šanso... ali pa bom šel samo izrezat motor ven, pobral nove gume, nov akumulator, pa nove zgornje roke.. to je neki vredno.. pa steral na odpad,, da dobim potrdilo zarad nove vinjete...

Ne sekiram se kaj preveč. 5 vozil imamo zavarovanih pri njih, tud povedal sem v petek, če ne plačajo prevoza , ali pa sorazmerno tolk več ocenijo avto, gremo na drugo zavarovalnico, bmk.. Te zavarovalnice so legalna kraja.. ko plačuješ so vsi sladki,, ko pa rabiš da ti fucking avto potegnejo domov, ko te en kreten skoraj fenta, pa te ne poznajo.. pa samo na zakone se izgovarjajo..

:):) alfasan...
verjetno si stalkal za mano... ali pa ti je samo ratalo..., namreč, govorim o fori s kaput alternatorjem v Oslu:) Kljub 300.000 kilometrov sem lani šel na 7.500 km dolg road trip po Skandinaviji... in ravno v Oslu sem zamenjal alternator:) Na srečo, sem sumil, da bo spustu.. ker sem ga že obnavljal, tko da sem rezervnega vrgu pod sedež:) Samo menjava - delo je stala 150 evrov, namreč 100 evrov je gor ura mehanika. Ne predstavljam si da bi na Norveškem kupoval nov alternator:)

lp
rock n' roll
Uporabniški avatar
igi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 349
Pridružen: So Feb 07, 2004 8:21 pm
Vozilo: Brera, bencin, ni več.
sedaj Giulietta 1.4 MA

ZM ima AXA asistenco premium, ki krije vleko v prometni nesreči poškodovano vozilo, v SLO do višine 1.000€, v tujini pa do 3.000.
Se pravi, da sploh ni problem da ti ga ne zapeljejo do doma.

poglej stran šest
http://www.zav-mb.si/fileadmin/datoteke ... ovanje.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Oversteer is when the passengers are scared, understeer is when the driver is scared.
http://www.youtube.com/watch?v=ZSNmlhrAeWw" onclick="window.open(this.href);return false;
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Tole z Oslom sem pa res zadel u nulo. Dobim za pivo, ko se srecava :)

Ne rabim biti na nicemer, dejstvo je da se da z besedicenjem kaksen euro vec iztrzit od zavarovalnice. Namrec skodo ocenjuje clovek in ne robot in na cloveka imas lahko subjektivni vpliv.
Ce ne verjames razmisli kako je recimo pri sojenju v nogometu, ko tvoja ekipa izgubi zaradi po tvojem napavne in prevec subjektivne sodnikove odlocitve.
Pri zavarovalnicah je lahko podoben obcutek.
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

Pa a ne bi v primeru prometne nesreče kriti vleko zavarovalnica od povzročitelja in svoje asistence ne potrebuješ?

drugače pa vem za primer, ko se je zavarovalnica odločila avto privlečt iz Benetk v Slovenijo, ker so preračunali da bo to ceneje za njih.

AMZS asistenca te pa pelje kamor želiš. V asistenci imaš zakupljenih XYZ kilometrov in ne sprašujejo kam te peljejo. Če naredijo več kilometrov kot je zakupljeno pač doplačaš. Sem imel pred 10. meseci pol ure časa se pogovarjat z voznikom avtovleke. Res se je avto peljalo h privat mehaniku, ampak šlo se je 10km dlje kot je uradni servis od alfe bil (mimo smo se peljali) in ni je ubistvu bolj iz zanimanja spraševal če peljemo h kakšnemu mehaniku ali ne. Povedal sem da rabim avtovleko od X do Y, prišel naložil, razložil dal za podpisat en papir in konec.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

asistenca je nekaj drugega kot servis povzročiteljeve zavarovalnice.
Pri raznih asistencah res zakupiš XY kilometrov in jih ne briga kam peljejo avto.
Je pa tako, da pri večini asistenc peljejo avto od točke A (ki je mesto nesreče ali okvara, torej cesta) do točke B (kjer koli v mejah XY km, ostalo je doplačilo).
Nekatere asistence odpeljejo tudi iz domače garaže, če gre za okvaro do servisa, nekatere pa ne.
potrebno se je pozanimat, prebrati droban tisk itd.
Samo enkrat v 20 letih sem imel doplačano asistenco. Ko sem potreboval njihovo pomoč so me zavrnili. Seveda, ker nisem bil pozoren na droben tisk. Naslednji dan (mogoče je bilo dni) sem šel odjavit avto iz tiste zavarovalnice in sem šel k drugi in se včlanil v AMZS (članstvo +, zaradi vožnje v tujini).
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

JA problem je da nimam nič asistence, samo golo navadno zavarovanje. ČE bi mel osnovno-najmanjšo asistenco bi mi ga potegnili.

Bom videl kaj ponudijo zdej začetk tedna. Pač v primeru, da mi bojo prvo avto mizerno ocenli, in da ga bom moral it še sam gor iskat, odpeljat na odpad, al pa bilokaj... bom agentu lepo povedal, naj me še nakrat pokliče, potem ko se zmeni s šefom, ker razmišljamo 6 vozil , bajto in 4 dodatna zavarovanja pri njih ukinit. Ne gre se mi za par sto evrov.. gre se mi za princip, osebni.. leta in leta samo daješ in daješ... ko pa rabiš.. cenkajo za 100 evrov..


Kaj pa v primeru, ko ima oče od punce AMZS članstvo? Je to kaj prenosljivo?

Itak sem kot vedno, pripravljen na scenarij, da si bom mogu sam pomagat. S svojim kombijem, fleksarco in heavy orodjem iskat kar je vredno, drugo pa povlečt tam na odpad. Samo to je zadnja varjanta. ne mudi se mi.
rock n' roll
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

AMZS kuponček velja samo v primeru, da je bil šofer vozila, ki je bilo poškodovano oz. v okvari članstvo ne glede na lastništvo avtomobila.
S prijaznostjo se da sicer marsikaj narediti in ti pogledajo čez prste, toda pri tebi je težava, ker je avto že odpeljan na odpad. Lahko pa pokličeš kakšnega pogodbenika AMZS in ga povprašaš, če bi upošteval od "tasta" kuponček. Vprašati ni greh.

Drugače pa je pravilo da ne prejudiciraj zadev okoli ocene, kritja stroškov itd.
Avto ti bodo ocenili o tržni ceni + nekaj €, če je redno vzdrževan kar bo tam nekje 500-700 €.
vprašaj lastnika avtovleke kjer se avto nahaja, če odkupi avto ali pa če je pogodbenik AMZS in bi se dalo kaj zmenit na tastov kuponček in prevoza na primorsko. Čeprav, če je na avtu veliko uporabnih delov, ti zna kakšnih 300 € dati tudi na odpadu.
Za enkrat pusti principe pri miru in vzemi v roke telefon in malo pokliči okrog. Potem čimprej odjavi avto, da dobiš čim več nazaj cestnine in zavarovalnine in vinjeto.
V glavnem ne obremenjuje se preveč s staro razbitino, bodi vesel, da nobenemu nič ni, prav tako pa na koncu zagotovo ne boš na zgubi.
aja, pa še to: začni iskat drugo alfo, ki te bo osrečevala naprej :) pa naj bo fumfcilindrašica
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

fantje vleko imam ze skoraj sedem let, in verjemte, da sem najbolj vesel ko me poklice oskodovanec v prometni nesreci.
nikoli in nikdar ni bilo problema, da zavarovalnica nebi placala racuna za vleko oskodavancu in nobene veze nima vrednost vozila, tukaj v tvojem primeru mkavci9 je samo to, da so tvoj avto ze odpeljali na doloceno lokacijo in ja alfasan lahko si izmislujes kam ti bodo odpeljali avto (saj si vendar oskodovanec in nisi podpisal nobene listine, ki bi te omejevale).
alfa samec tvoj avto niso odpeljali na servis k muhovicu, ampak se tako pise lastnik avtovleke, ki je prisel po tebe
mkavci9 priporocam ti, da vzames asistenco od amzs- glede nato, da imas 5 vozil
lp
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

alfa samec tvoj avto niso odpeljali na servis k muhovicu, ampak se tako pise lastnik avtovleke, ki je prisel po tebe
Ja, saj to sem napisal, da smo avto odpeljali do Muhovica domov, ki je prišel pome na AC - poklicali pa so ga kar iz AMZS-ja. Ker jaz nisem imel nobene asistence za vleko, niti nisem bil član AMZS-ja. Oba prevoza pa sem plačal sam. Tako do Muhovica (ki je avto pregledal oz. njegov "mehanik", vleko je imel, ja, ne pa servis, pardon) kot tudi do pooblaščenca kasneje.
mkavci9
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 233
Pridružen: Ne Sep 03, 2006 7:07 pm
Vozilo: Alfa 159SW 2.0 JTDm
Kraj: primorska

alfasan.... praviš da vsekakor ne bom na zgubi...

to je kar neki.. praviš, da mi ga bojo ocenli recimo 600. Odpad še 300, kar dvomim...

Faking 900 evrov bom dubu za vse te pizdarije, pa za en tedn sikirancije in klicarjenja. tuhtanja, pa za to, da zdej vsak avto, ki gre mimo, imam filing, da bo zavil vame..

Trenutno nisem mislil zamnjat avta, ker ga ne rabim, pa mi avto ni prioriteta. zato sm lani dal 500 evrov gor , letos še 500.. komot bi ga imel še kako leto, dve... ker je bil res porihtan. Zdaj pa spet projekt dobit eno pametno 159..

in ja shark13
Najbolj mi je žal to, da nism vztrajal, da ga peljemo tisti dan na primorsko... Pa naj se potem avtovleka meni z zavarovalnico...


Preveč besed smo tukaj že napisali... no lahko, da bo komu kdaj koristilo...
rock n' roll
Uporabniški avatar
shark13
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 167
Pridružen: To Jun 04, 2013 6:48 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: trbovlje

ne, racun bi moral placati ti (racun vedno placa narocnik)
potem bi pa tebi zavarovalnica povrnila ta strosek
Odgovori
  • Informacija