Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

marko vitas napisal/-a:Stvar je dokaj preprosta. Interes kupca in proizvajalca/prodajalca ni nujno istoveten. Pri tipu dobiš kar dosti za ponujeno ceno. PMSM je potemtakem dobiček prodajalca/izdelovalca ustrezno manjši :wink: Sicer pa se svet polarizira in slej ko prej se bo to poznalo tudi na ponudbi jeklenih konjičkov.

Imejte se lepo, Nataša
Tole ne razumem, morda moraš to malo podkrepiti. Ampak, kaj pa opažamo na cestah? Vsak drugi avto je šlepar ali pa SUV. Da sem "pulover", bi šel v tej smeri, kot gre Alfa in Fiat.
Ker sem pa alfista, bom pa za moj zadnji avtomobil poćakal na alfin spider. Če ga ne bo, pa zame ne bo konec sveta. Eshatološko gledano, je to popolnoma postranska stvar. No ja, kot upokojenec, bom za en 4C Spider še spraskal, ostali pa počakajte na mrtvaški voz=karavan. Kaj težite, a nimate Stelvia?
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

DucAr napisal/-a:Kaj težite, a nimate Stelvia?
SUV ni ustrezna zamenjava za karavan in tega se zaveda vsaka resna avtomobilska znamka.

Preprosti primer: Škoda ponuja karavane (Octavia & Superb) ter SUV-je (Kodiak in Karoq). Prav vsi se prodajajo zelo dobro.
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

Se strinjam, vendar je SUV mnogo bolj prektičen in udoben. Karavane kupujejo tisti, ki jim je mesečna šticunga za kredit previsoka. To je pa druga plat blišča in bede našega trga. Ne žalim, ampak to je situacija v si na dan Hilarija, anno domini 2018 jun 03. Ko izbacijo kabrioleta s platneno streho, je moj. Kapiš?
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Iskreno, jaz popolnoma nič ne "kapiš" kaj si hotel povedati...
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

DucAr napisal/-a:Se strinjam, vendar je SUV mnogo bolj prektičen in udoben. Karavane kupujejo tisti, ki jim je mesečna šticunga za kredit previsoka.
Hahaha. Ne.

Karavane kupujemo tisti, ki cenimo dobre vozne lastnosti limuzine, vendar zaradi določenih razlogov (družina, služba, pes, itd.) potrebujemo nekaj več prtljažnega prostora. Po mojem, čisto osebnem mnenju so nekateri karavani tudi lepši od limuzinskih različic.

Trditev o večji praktičnosti in udobnosti SUV-ja pa je zelo pavšalna...
DucAr napisal/-a:To je pa druga plat blišča in bede našega trga.
To nima nobene veze z našim trgom. C in D razred vozil v EU še zmeraj predstavljata izjemno pomembni kos prodajne pogače. Vodilni na VW, ki bi predlagal ukinitev Passata, Golfa in Octavia pa bi v isti sekundi moral iskati novo službo (najverjetneje bi jo dobil pri FCA...).
DucAr napisal/-a:Ne žalim, ampak to je situacija v si na dan Hilarija, anno domini 2018 jun 03.
???
DucAr napisal/-a:Ko izbacijo kabrioleta s platneno streho, je moj. Kapiš?
Kaj ima to veze s čemerkoli? Kupi in uživaj.
Uporabniški avatar
DucAr
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 149
Pridružen: To Apr 06, 2010 6:31 pm
Kraj: Ljubljana

UKI, ma kje je problem? SUV se prodaja bistveno bolje kot karavani, pri vseh proizvajalcih. Dobiček se kuje na SUV-ih. Ko se ozrem okoli, vidim, da so skoraj vsi, ki so vozili karavane, šaltali na SUV-e. Je pač bolj praktičen, to ti reče vsak, ki se z njim postavlja. Preveri v salonu, kjer imajo karavana in ustreznega SUV-a. VW, Skoda, Audi, Peugeot, tega je veliko.
Kot podjetnik, bi se odločil tako, kot se odloča "đemper".
Off topic: Zakaj pa mora povprečna slovenska štalca imeti dva mladiča in psa? Poglej, ravno taka družinica s toplim domačim ognjiščem izbira SUV-e. Saj švabi to tudi počasi kapirajo, Volvo pa sploh hara z XC-ji. Glej kaj zadnje dni ven prihaja. Menim pa, da je za štiričlansko družino ( brez teh vaših mrcin za okras ) popolnoma dovolj ena konkretna Giulia. Če se spomnim, je to napisal že Mastr.
Tole ni neka huda cena https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12501930" onclick="window.open(this.href);return false;. Pojdi, vzemi in uživaj. Karavan bi bil ravno tako predrag, hehe.
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

DucAr napisal/-a:UKI, ma kje je problem?
Da AR ne ponuja ustrezne palete vozil.

DucAr napisal/-a:SUV se prodaja bistveno bolje kot karavani, pri vseh proizvajalcih. Dobiček se kuje na SUV-ih.
Ne, dobiček se kuje na prodanih vozilih. V premium C segmentu se letno proda 600.000 vozil in tega ne gre zanemarjati.

Ključno:
Having a station wagon, for example, is crucial for success in this sector – last year, 40 percent of sales were wagons, compared with 32 percent for sedans and 14 percent for hatchbacks. The rest were coupes or cabriolets.
http://europe.autonews.com/article/2018 ... ze-midsize


DucAr napisal/-a:Ko se ozrem okoli, vidim, da so skoraj vsi, ki so vozili karavane, šaltali na SUV-e. Je pač bolj praktičen, to ti reče vsak, ki se z njim postavlja. Preveri v salonu, kjer imajo karavana in ustreznega SUV-a. VW, Skoda, Audi, Peugeot, tega je veliko.
Bingo!

DucAr napisal/-a:Volvo pa sploh hara z XC-ji. Glej kaj zadnje dni ven prihaja.
Tudi novi V60 wagon. Kaj porečeš na to?

DucAr napisal/-a:Menim pa, da je za štiričlansko družino ( brez teh vaših mrcin za okras )
Pes je del družine in ni noben okras.


DucAr napisal/-a:Tole ni neka huda cena https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12501930" onclick="window.open(this.href);return false;. Pojdi, vzemi in uživaj.
Ne hvala. Tudi če bi stal 10.000 ga ne bi vzel...
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

@DucAR
V Nemčiji so večje razdalje in višje hitrosti na večpasovnih avtocestah. Zato je razumljivo manj SUV napram premijskim limuzinam.

Imejte se lepo, Nataša
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Sicer je res,da bi karavan veliko pripomogel k večji prodaji Alfe, po drugi strani pa ta plan jasno kaže usmeritev znamke - ne avtomobili za vsak okus, ampak osredotočenost na športne modele.S čimer za moje pojme ni popolnoma nič narobe. Res je da številke zaradi tega ne bodo astronomske, ampak če bo to zadostovalo za preživetje znamke, potem osebno raje vidim to,kot pa en model na 100 in en način.
Če me spomin ne vara, se je v še ne tako daljni preteklosti že zgodilo, da Alfa ni ponujala karavana (145/146, 155, 164, Gtv/Spider), pa znamka zaradi tega še ni propadla.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ni propadla sam prodaja je padala do prihoda 156. Leta 90-95 karavani niso bili nek hit. Tko kot ne suviji. Treba pac it naprej s trendom. Ce ma rolls dzipa, pors hatch-karavana bi pa loh tut ena alfa romeo mela nek sportni kupe-karavan, petvratno razlicico limuzine ali nekaj podobnega.
marko vitas
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 194
Pridružen: Ne Okt 30, 2016 11:56 pm

Ne hvala. Tudi če bi stal 10.000 ga ne bi vzel...
Tako se govori. Avto je fetiš. Ampak, če sem čisto iskrena ... hm ... moški, ki mu je čisto vseeno v kakšnem avtu se vozi ali bog ne daj, sploh ne zna voziti, nima pri meni treh pik. Le kakšen zgled bi dal otrokom. [-( O:)

Imejte se lepo, Nataša
Zadnjič spremenil marko vitas, dne Pe Jun 08, 2018 3:59 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

DucAr napisal/-a:UKI, ma kje je problem? SUV se prodaja bistveno bolje kot karavani, pri vseh proizvajalcih. Dobiček se kuje na SUV-ih. Ko se ozrem okoli, vidim, da so skoraj vsi, ki so vozili karavane, šaltali na SUV-e. Je pač bolj praktičen, to ti reče vsak, ki se z njim postavlja. Preveri v salonu, kjer imajo karavana in ustreznega SUV-a. VW, Skoda, Audi, Peugeot, tega je veliko.
Kot podjetnik, bi se odločil tako, kot se odloča "đemper".
Off topic: Zakaj pa mora povprečna slovenska štalca imeti dva mladiča in psa? Poglej, ravno taka družinica s toplim domačim ognjiščem izbira SUV-e. Saj švabi to tudi počasi kapirajo, Volvo pa sploh hara z XC-ji. Glej kaj zadnje dni ven prihaja. Menim pa, da je za štiričlansko družino ( brez teh vaših mrcin za okras ) popolnoma dovolj ena konkretna Giulia. Če se spomnim, je to napisal že Mastr.
Tole ni neka huda cena https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12501930" onclick="window.open(this.href);return false;. Pojdi, vzemi in uživaj. Karavan bi bil ravno tako predrag, hehe.
še en za karavana !!
imel limuzino in si rekel - NIKOLI več!!
najbolj nepraktičen avto od vseh!! če bi vsaj imela 5 vrat, torej, da bi se odpiralo zadaj tudi steklo, potem bi še rekel recimo, tako pa na žalost ni šans!! pa bi imel tole lepotičko.

sem pač človek, ki velikokrat rabim tudi prtljažnik, v katerega se da tudi kakšna malo večja in bolj štorasta stvar kot je laptop in torba za golf....
če kupiš 4c, veš zakaj si kupil in kaj dobiš, pri limuzini pa se vseeno odločiš bolj razumsko in ne la za užitek ( če ne kupuješ ravno quadrifoglio - v tem primeru tudi limuzina ni problematična :D ), tu pa hitro tehtnica prevesi iz limuzine v karavana.
če bo, ko bo karavan, potem bo tudi guilia moja, v nasprotnem zelo verjetno ne :doubt:
Uporabniški avatar
UKi
Alfist
Alfist
Prispevkov: 289
Pridružen: To Sep 13, 2011 4:37 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

Medtem, pri normalnem avtomobilskem koncernu: https://siol.net/avtomoto/novice/za-dru ... oto-469521
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Miholl napisal/-a:Ni propadla sam prodaja je padala do prihoda 156. Leta 90-95 karavani niso bili nek hit. Tko kot ne suviji. Treba pac it naprej s trendom. Ce ma rolls dzipa, pors hatch-karavana bi pa loh tut ena alfa romeo mela nek sportni kupe-karavan, petvratno razlicico limuzine ali nekaj podobnega.
Se popolnoma strinjam z napisanim. Želim samo povedati, da mi je po eni strani ta alfina "nerazumljiva" strategija razumljiva - če malo karikiram, bi lahko rekli, da je Alfa nekakšen "cenejši Maserati" - če skenslajo Mita in Giulietto,pa izpolnjo obljubo o Alfetti, bo tudi prodajna paleta postala precej podobna. Popolnoma se zavedam, da bi bile prodajne številke precej boljše, če bi Alfa ponujala nekaj v stilu vaga - nekaj za "vsak" okus, pa še kaj vmes - ampak po drugi strani pa bi s tovrstno ponudbo Alfa vsaj v mojih očeh izgubila delček svoje, kako bi rekel...posebnosti?
Je pa res, da bi karavan pomenil precejšen dvig prodaje z minimalnim vložkom...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Hyundai čaka da delnice FCA padejo, in potem ciljajo na prevzem...

https://www.motor1.com/news/250705/hyun ... ger-rumor/" onclick="window.open(this.href);return false;

Luč na koncu tunela?
Odgovori
  • Informacija