Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ma dej ... gledaš samo zgornjo vrsto sredina. Jaz gledam predvsem spodnjo vrsto in še kaj zraven predvsem pa zgornji nivo. Kaj naj počnem z limuzino 500 konjev, če rabim karavana in 4x4, po možnosti nekaj višjega (ni pa nujno)????
Tiste, ki jih zanima le en tip vozila, prešaltajte na Dacio (pa še tam imajo več izbire). Veš zadeva se ne konča s SW 1.9 150KM, kot jih ima 99% tukaj. Ko bo Alfa pogledala čez planke, pol bo tudi paleta, številke, dobiček. Od malih prodajnih številk nikoli ne bodo preživeli, na preostale člane koncerna se pa ne bodo mogli več dolgo obešati, sicer ji sledi usoda lancie.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Oprosti ampak ravno vseh razredov pa ne rabi pokriti :) so ti obljubili 6 modelov, če ne najdeš prave, boš pač kupil dačo.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

To so te svabe prepricale, da ti to rabis.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Žal ne bo šlo. Moj prag je 50keur for new car, 250KM, 3.0 V6, ker šele tam se začnejo resni avtomobili. Vse ostalo je prevozno sredstvo. Dacia takega nima, razen če jih sestavijo skupaj.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

Casi, ko si lahko imel dva uspesna modela so minili cca 30-40 let nazaj. Danes je taka paleta nuja, prav tako kot je nuja imeti za take avtomobilie tudi sirok razpon motorjev ter opreme. Ce tega ne bo, bo verjetno Alfa skupaj z Marchionejem sla v penzijo. Tako da dejmo drzat pesti da se zacne delat XS, S, L, XL verzije avtomobilov pa ce vam je to vsec ali ne, drugace vam res preostanejo samo stare alfe. Kdo ve, ce znamka propade, bodo zacele pridobivati na vrednosti :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

@Alfa sport

Kaj pol fali 159 q4? Pa ce noces porabe 3.2 vzames 2,4 jtdm q4 ti in cipas na cca 250KM.
Ti se denarja ostane :)
Al mora bit nov avto (meni osebno najvecja potrata denarja ker se da dobit iz tujine marsikaj lepega malo rabljenega)
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Meni glavna ovira 159 je prostor na zadnjih sedežih, ki ga za kolena ni, razen če je voznik nižje raščen; tamala mi že sedaj brca v sedež, ob tako skromno odmerjenem prostoru bi pa težila nonstop.
Drug problem je, ker za dnevno vozilo potrebujem avto ki ima znosno porabo in ne 12-13 litrov bencina (tja do 10 še toleriram). Za športne aktivnosti sem mislil vzeti spiderja 3.2 vendar jih ni bilo oz. tisti, ki je bil je imel tako čudno zgodovino, da je bilo brezveze razmišljati o luknji brez dna.
Sedaj vozim jeep GC, stalni 4x4, 2 toni, 3.0 dizel MB, poraba 9,5-10 litra in približno v tem delu bi ostal. 4x4 pa zato, ker se kar dostikrat zapeljem po ne ravno zglednem makadamu in 159 je že prenizka.
Matta bi bila meni idealna (ali pa kamal). Zato tudi pizdim, ker mi alfa že 10 let ne more nič ponuditi (razen spiderja, ki pa je za dve osebi).
Prav silijo me, da en del svojega denarja nosim drugam, ker preprosto ni izbire.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Imeti široko paleto vozil je vsekakor nujno za Alfo, in to nima nobene veze s VW-jem. Široka paleta praktično ne škodi nikomur, sploh pa ne tistim ki prisegajo na tradicionalne razrede, ker na njih to ne vpliva, saj lahko še vedno vozijo kar želijo. Pridobi pa se vsekakor s široko paleto dodatne kupce.
Podobno je z dodatno opremo - tisti ki misli da v avu ne rabi nič, ne nastrada povsem nič s tem če je seznam opreme zelo dolg, obratno pa je druga zgodba. Nekdo ki pa hoče dosti dodatne opreme pa se mora v primeru da je seznam kratek obrniti k drugi znamki.

Tako, da ni treba spet takoj udrihat v smislu, kdo sploh rabi dosti dotadne opreme oz. Alfa ne rabi široke palete, pa takoj svetovat druge znamke...

Se pa strinjam da je najprej potrebno da se poskrbi za tradicionalne razrede, in šele potem eksperimentira z raznimi mešanci coupe/limuzina, SUV/coupe,....
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Za po makedamu 4x4, Jeep pramajhen za otroka, 300KM premalo ... Bemtiš, čuda sploh, da smo mi preživeli in odrasli ob Hrošču, Golfu1 in 101-ki :-k
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Mogoče zato, ker živim na 600m (sneg), hodim v hribe, hodim kampirat, občasno službene poti v katerem se peljemo štirje, itd.

Mogoče je pa spider primeren za take stvari??? Daj svetuj mi kaj potrebujem, da mi razvetliš obzorja.
Prav na k.... mi greste, k nekateri določujete avto na podlagi svojih standardov. Sorry ampak to kar si predlagal je neprimerno za moje potrebe in alfa trenutno tega NIMA, bi pa rad da bi imela, ker bi jo kupil.
Še kakšen pameten komentar kaj jaz potrebujem?????
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

mi smo šli leta 1986 z Renault 4 Special (beri bobni predaj in zadaj, nix disk zavor!) čez Velebit v Zadar.. in to cela familija. :D
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Alfa je mali del Fiat-crysler koncerna in ne rabi miljon izvedenk, ampak tistih par uspesnih in dobrih. In pri slednjem so sploh v GM casih failal na polno. Ne pa zarad tega, ker ni bila VAG familia 386 :D
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

GEISTERFAHRER napisal/-a:mi smo šli leta 1986 z Renault 4 Special (beri bobni predaj in zadaj, nix disk zavor!) čez Velebit v Zadar.. in to cela familija. :D
Pa bi šel danes?????

P.S.: pa še nekaj ... meni mora avto delati. Imam tak job da moram imeti AVTO in ne neko podrtijo.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Če nekdo (beri alfasport) hoče Alfo in ima pripravljenih 50k € in Alfa nima v ponudbi tak avto, si je Alfa sama kriva da zgubi kupca.


Kako pa se je nekdo nekoč vozil nekam in kako je preživel otroštvo, pa nima noeben veze s tem. To sploh ni nek argument, ampak preusmerjanje pozornosti.



In ne Alfa ne rabi milijon izvedenk, rabi pa jih čim več in to čim prej.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Točno tako !!!
Odgovori
  • Informacija