Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

Depending on the production cycle, some FCA models such as the Jeep Renegade, Fiat Doblo van or Alfa Romeo's upcoming compact SUV, which was previewed by the Tonale concept at the Geneva auto show in March, could be likely candidates to shift onto PSA vehicle structures, analysts have said.
Fino. Pripravite se na Alfa Romeo C5 Aircross...

VIR
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

alfafil napisal/-a:Še tisto malo "duše', kar je imela, bo izgubila. Alfa HDi in THP, ne vem no.
Kot da to v današnjem času kaj pomeni. Itak je "duša" ena od zadnjih stvari, ki karkoli pomeni pri prodajin avtov. Ne me narobe razumet, ni všeč niti meni, ampak govoriti o "duši" avtomobila v času, ko "avtomobilistične" revije zgledajo bolj računalniške kot avtomobilske, ko je od voznih lastnosti bolj pomembna vsa možna (brez)vezna elektronika v avtomobilu...
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

ZRow napisal/-a:
Depending on the production cycle, some FCA models such as the Jeep Renegade, Fiat Doblo van or Alfa Romeo's upcoming compact SUV, which was previewed by the Tonale concept at the Geneva auto show in March, could be likely candidates to shift onto PSA vehicle structures, analysts have said.
Fino. Pripravite se na Alfa Romeo C5 Aircross...

VIR
Hja, glede na to da FCA praktično nima nobene "moderne" platforme za majhne avtomobile, je korak popolnoma logičen.
PSA ima sploh za male avte, izjemno dobre platforme.
Hranata
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 750
Pridružen: To Sep 16, 2014 6:24 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 156 2.4 JTD 10V GTB2260 (projekt), Citroen Berlingo 1.5BHDi Shine XTR (daily)
Kraj: Cerkno

CMP in EMP2 platforme od PSA so izjemno dobre in lahke izdelave. Zamenjaš amortizerje za trše in pomenjaš volansk drobovje za ostrejšega plus karoserijo. Motorji PSA so izjemno učinkoviti, 1,2 THP 110/130hp je eden najboljših trivaljnih bencinarjev (zmogljivosti/uglajenost/poraba), 1,5 blueHDI pravtako. Za fiat/lancio/alfo imajo idealne platforme za svoje manjše modele naredit.

Sicer bom pa svojega japonca menjal za enega iz EMP2 platforme. Na testni vožnji sem bil izjemno navdušen nad kombinacijo voznih lastnosti in udobja. Sicer nasprotje giulie/stelvia, ampak za dva mejhna otroka okol vozit je to nekaj kar mi več pomeni.
Slika
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

No, trditi, da Peugeot ali Citroen ne bi znala narediti avta, bi bilo totalno nepoznavanje zgodovine le teh. Živi bili, pa videli.
ZRow
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne Apr 05, 2015 9:00 pm
Kraj: Novo mesto

LOS ANGELES — Alfa Romeo, battling a 27 percent U.S. sales decline this year, admitted to "shortcomings" in its U.S. product lineup and promised the 2020 model-year versions of the Giulia midsize sedan and Stelvio compact crossover will begin to fix them.

Bob Broderdorf, director of Alfa Romeo North America, told an audience of media and dealers at the Los Angeles auto show that the changes will give Alfa "the single most competitive offering we've ever had."
VIR

Če je po njihovih lastnih besedah MY2020 "pinnacle" vseh časov v Alfini ponudbi, Jaguarja ne rabi nič skrbet, da bi ga Alfa kadarkoli prehitela v prodajnih številkah... Bizarno.

Iz istega članka:
Asked if there was a chance Alfa Romeo would be pulled from the U.S. in light of the proposed merger of FCA with France's PSA Group, Broderdorf said: "The plan for Alfa Romeo is rock solid, and we will continue to grow, one sale at a time, one consumer at a time."
Dajmo počakat še pol leta, da se bomo ponovno lahko križali, ko bodo Italijani že 96ič spremenili plane...
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Kot razmem se Giulietta naslednje leto poslavlja, Stelvio in Giulia dobita 2021 facelift, velikega SUV-a ne bo, športnika z 600-700KM elektro motorjem ne bo, v planu je mali SUV (Tonale), nič konkretnega kdaj bo. Konec je tudi s Fiatom 500 in Pando. Kaj rečti? Končno realne napovedi, meni se zdijo te poteze smiselne. No, bomo videli.
159 2.0 jtdm
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Se pravi, bo FCA imel cele 3 modele? Tipo, Stelvio in Giulia.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

No ja, pod FCA spadajo še ameriške znamke: Jeep in ostalo.

Je pa res, da je Fiat koncern zelo kratko potegnil, glede na to, da je kupil Crysler in ne, da se je združil. Že skupno ime je pomenilo poniževanje pred američani.


Edit:
Btw pozabil sem tudi na Ferrarija in Maserattija.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Banny
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1830
Pridružen: Če Okt 04, 2012 12:14 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Tolmin

Pardon, Flar sem mislil
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

godlike napisal/-a:No ja, pod FCA spadajo še ameriške znamke: Jeep in ostalo.

Je pa res, da je Fiat koncern zelo kratko potegnil, glede na to, da je kupil Crysler in ne, da se je združil. Že skupno ime je pomenilo poniževanje pred američani.


Edit:
Btw pozabil sem tudi na Ferrarija in Maserattija.
Ja, zaenkrat kaže, da je Fiat (z AR) kratko potegnil sedaj, ko so se zružili s francozi. Ti bodo kot izgleda vodili igro in odločali o tem kdo bo preživel in kdo ne. Vprašanje pa je, kaj bi se zgodilo s FLAR, če takrat ne bi kupil Chrysler, kajti vsi vemo, da jih je ravno Chrysler zadnja leta držal pri življenju. Pa tudi francozi so se ravno zaradi ameriškega dela združili z FCA. Saj iskreno, kaj jim pa lahko nudi na pol propadli Fiat, česar že sami nimajo?? Tudi Alfa jim očitno ni najbolj v interesu, upam samo, da jo obdržijo pri življenju. Čas bo pokazal kaj in kako bo, sem pa prepričan da novo vodstvo ne bo vlagalo milijarde v razvoj modelov z tako mizerno prodajo kot jo ima Giulia. Samo za predstavo, Peugeot je v letu 2018 prodal okoli 960.000 avtov v Evropi, Alf je bilo prodanih okoli 80.000, od tega nekaj čez 25.000 Giulliet, ki jo naslednje leto ukinjajo.
159 2.0 jtdm
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Moje mnenje je, da bi morali zdajšnjo Giulietto s 1.1.2019 upokojit, tako da je prav, da jo nehajo prodajat. Preprosto ni Alfa Dacia, da bi prodajal avto s tako zastarelo tehnologijo oz. to ne gre skupaj z njihovo cenovno politiko.

Seveda pa je druga težava, da nimajo nove verzije zadaj.

Drugače pa tudi mene skrbi kaj bo z Alfo. PSA je ali bo (nisem več prepričan) nehal z zadnjo verzijo 308/208 proizvajati GTi varianto, ker okoljsko jim gre preveč navzkriž in glede to, da je Alfa športna.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
LukaSt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Okt 21, 2019 11:42 pm
Vozilo: Brera 2.2

Alfa je ogromno porabila tudi za marketing v ZDA, kjer so prodali skupaj cca. 37.000 vozil v letih 2015 - 2018, v letu 2019 pa do novembra nekje 10.000. Prej od leta 1995 niso bili prisotni na ameriškem trgu, sedaj so morali s giulio in stelviom vzpostaviti tako prodajno kot tudi servisno linijo. To ni poceni, sploh če imaš tako malo prodajo.

V evropi jim gre trenutno preveč slabo da bi preživeli na dolgi rok brez neke konkretne prodajne strategije, sploh pa ne s samo dvema modeloma. Nemčija že napoveduje konkretne rasti cen pogonskih goriv v namen spodbujanja elektrifikacije oz. javnih prevozov in v tej dobi so žal bencinski in dizelski motorji v prodajni liniji premalo. Večina proizvajalcev trenutno dela na elektrifikaciji vsaj določenega dela njihovega prodajnega sklopa, izgleda da Alfa v tej smeri ne dela nič. Razvoj ob močni konkurenci je pa tekma s časom.

PSA se ne bo kaj dosti brigal za zgodovino znamke in zna v prihodnosti najprej zapreti Lancio. Alfo bodo verjetno na kratki rok držali pri življenju vendar brez neke konkretne prodajne strategije ne bo šlo naprej. Avtomobilska industrija je pred konkretnimi premiki in prostora za nostalgijo počasi ni več...
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Mislim, da imaš prav, žal. Že pred petimi leti sem nehal kupovat nove Alfe, niti zdajšnje močno spuščene cene me ne pritegnejo, da bi jo kupil, iz različnih razlogov. Očitno ostali tudi imajo svoje razloge, zakaj ne kupijo Alfe in to se lepo vidi na prodaji. Mogoče bi še zadnje upanje bilo, da je prevzamejo Kitajci in naredijo podobno zgodbo kot so z Volvom, Land Roverjem in Jaguarjem. :doubt:
Odgovori
  • Informacija