Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

TribesMan napisal/-a: In pride Giulietta (preoblečen Bravo), ki je bila ob predstavitvi kakih 5 let za tehniko konkurence.

Ja Mito je res pleoblečen Punto. Za Giulietto pa so razvili novo podvozje, ki so ga pol še dali v en ameriški model in si ga ne deli z Bravom.
Si pa delita podvozje Bravo in Delta.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

@THOR: z gotovino je v 3 tisočletju težko kupiti nov avto, ne zato, ker ne bi recimo imel gotovine ampak zato, ker prodajalci raje prodajajo avte preko posojil, ker imajo tako zagotovljen finančni dotok za nekaj let + velika verjetnost je, da boš ostal njihov kupec, ko boš 3-4 let star avto menjal za nov FL, če ga predstavijo, jasno.

Če slučajno najdem na roko napisan izračun za materin nov 208 od naše sosede, vodje prodaje Peugeota, dam sliko na forum, da se boste malo čudili koliko zaslužijo posredniki za prodan avto preko lizinga. Jaz še danes skoraj ne morem verjeti kakšno maržo imajo ... :lol:

Drugače pa še enkrat: res ne razumem jamranja nad QV modelom pri osebah, ki iščejo rabljeno premium Alfo za 8000€ staro 3 leta. Kaj ne veste, da bo samo menjava karbon-keram zavornega sklopa prišla toliko kot vaša rabljena 159? :roll: In se potem osredotočate na porabo, ki je kao važna vozniku takšnega avta #-o
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja vem da gotovine ne marajo preveč pri oplu,renaultu.....če pa imam prave informacije, fiat nikoli ni silil v nakup preko lizinga in kao navideznega super duper popusta. Isto tega ne dela vw,ne bmw in ne mercedes. Pa niti nima veze, keš ali lizing, sem dobil občutek, bo ta avto flop, ker mu bo kao manjkalo nekaj bombončkov.Saj ne,da bi kdo od vas dejansko imel kaj pojma, kaj bo ali pa ne. Še več občutek imam, kot da si nekateri to želijo,da je avto flop. Se ne omenja zadnjega pogona, trenutno 500konskega avta.........kaj k**** je treba jamrat, pa bit tako črnogled. Prideš prebrati kakšne nove novice o avtu, pa skos nabijate o 159, pa flop ono pa drugo, pa vsi na istem podvozju pa bla bla. 1X vsi proti dizlašem, kao ni prava alfa, sedaj pa vsi čakajo, da nam povejo kakšni dizli bodo notri, ker tale 500k je pač predrag. Skrati pa je treba še 22x dopisat, da bencinarji v prejšnjih alfah pa niso bili za nikamor.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Bodimo realni ali je v 156 bilo veliko gadgetov? Ne. Prodajala se je tok kokr se Alfa mora. Prodajala pa se je točno zaradi teh kvalitet, ki jih 159 ni premogla.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

156 je imela vse "gadgete" ki so bili leta 1997 aktualni... ter imela je dobro paleto motorjev...

159 pa ni imela ne vseh gadgetov, in ne pretirano zanimivih motorjev... now do the math...
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

TribesMan napisal/-a:156 je imela vse "gadgete" ki so bili leta 1997 aktualni... ter imela je dobro paleto motorjev.....

No, avto ni imel kar nekaj kosov povsem osnovne opreme:
- tempomat
- bc
- park senzorji

No vsaj jaz še nisem videl te opreme v 156 do vključno letnika 2001.

Znamka ki je med prvi vgradila bc (Alfetta okoli l.80), tega ni dala v avto, ki je srednji hišni model!
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 972
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

ROBERTH napisal/-a:
TribesMan napisal/-a:156 je imela vse "gadgete" ki so bili leta 1997 aktualni... ter imela je dobro paleto motorjev.....

No, avto ni imel kar nekaj kosov povsem osnovne opreme:
- tempomat
- bc
- park senzorji

No vsaj jaz še nisem videl te opreme v 156 do vključno letnika 2001.

Znamka ki je med prvi vgradila bc (Alfetta okoli l.80), tega ni dala v avto, ki je srednji hišni model!
ok...sicer 2002 letnik ampak
ima
-6 airbagov.....kar je bilo za tiste cajte fajn dobro ( sicer varnost ni bila glih :-)( )...sploh napram konkurenci
- ABS je mel skor vsak, ESP in ASR pa ni bil ravno pogost pri konkurenci....alfa je v večini mela
- 2 področna klima.....tudi ni bila glih pogosta pri konkurenci
- vse 4 stekla na el. pomik ( še danes ima kaka meca vinto notri)
- tempomat
- BC, ki je za moje pojme zelo OK....če bi mel moj ford 2009 za 40K€ ( tolk je bil nov...jaz sem dal "malo manj" ) pol tolko funkcionalen BC bi bil vesel
- dosti dobro paleto motorjev...kar pa za 147 ne moram rečt ( če bi 147 mela boljše bencinske motorje bi so jo šel takoj kupit za drugi avto.....še zdaj je lepotica, ravno tako kot 156)

-------------------------------

toliko govorite , pa dejansko je še zelo malo znanega.....predno bo prišlo to k nam pa je šee bolj odmakneno.
pustimo se presenetiti.....mogoče bo pa Fabricijo naredil stvari tako kot je treba...... :-({|= :-)(

1 prav je, da so ( bodo) lansirali en tak avto, saj ga rabijo, kot je @ Lizard že povedal 100x
2 predno pride ven, imajo še dovolj časa, da vse take asistence še vključijo ....ja jih rabijo, ravno tako kot 510KM v ponudbi
3 bolj me skrbi za motorno paleto, ki se je ne da tako hitro dobiti
4 če bo avto dobro zgledal (kar za mene izgleda zelo ok) , če bo paleta motorjjev dobra, če bo dosti pripomočkov in dobro oglaševanje....potem ne vidim razlogov, zakaj prodaja nebi šla......danes imaš ljudi, ki so zaljubljeni v svoje znamke in te skoraj ne menjajo in imaš ljudi ki kupujejo z očmi in koliko ddobi za svoj denar......alfin sloves gor ali dol.....če bo izdelek ok, se bo prodajal

PS: Alfasan......smo že videli tvoje mnenje parkrat in....raje ga ne komentiram, da ne rečem kake neprimerne.....ti pa priporočam, da vse svoje še enkrat prebereš, mogoče boš uvidel kake kretenizme pišeš
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

THOR napisal/-a:Pa še resno, na naših cestah se bodo leta 2019 začele pojavljati Giulie uvožene z vseh vetrov in to bo to. Dobila se bo dokaj nova Alfa za recimo normalne pare. Na forumu bo veselo. Eni bodo sanjali ero 33/75, drugi 147, tretji bodo jamrali,da vse skup ni nič, nekateri pa se bodo vozili :)
Pravi alfist bo ostal alfist(k sreči jih veliko niti ni na forumu, ker bi jih bolela glava ob prebiranju teh bučk), vsi drugi pa bodo pač menjali znamko in to čim prej :)
=D> Zanimivo koliko jamranja kakšna bi Alfa morala bit,redki pa si novo sploh kupijo.Ko pa postaviš vprašanje,kaj predlagajo za alternativo,pa ni nobenega odgovora.Verjetno bi se lažje razpisali,če bi postavil ceno za novega na cca 40k evra,kot,da smo sami bogatuni tukaj,ali rabljenega,kar me ne zanima.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Ampak tole je pa že skoraj VW ključ do uspeha :D
Slika
Gorjup
Alfist
Alfist
Prispevkov: 428
Pridružen: To Apr 03, 2012 9:57 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Ti, 2.0, letnik 2009
Kraj: Ljubljana

Bom rekel ne, kar ne pomeni da nočem vseh teh imen videt v realnost ampak naj naredijo vsak avto zase ne da so luči pri vseh enake in je potem bolj kot ne spremenjena linija, ampak naj jih pa začnejo dajat ven. Kar se mene tiče bi mogli na salonu v septembru poleg civilne Giulie predstavit še Glorio in Kamala da zaženejo proizvdnjo potem pa naslednje leto ša karavane vn dat in pa kabriote pa se lahko začnejo pogovarjat o tem da jim rata ostat nad gladino :)
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Že že, tudi jaz ne, ampak volkswagni so na tak način narejeni.
Slika
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Če hočejo prodat 400k avtov letno, kar "kao" načrtujejo, potem rabijo praktično vse s tega seznama pa še kaj zraven.
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Močno upam, da ne pride do takega šwabskega štancanja, ja bom napisal, avtov brez duše :-)(
Pol bom pa ugibal na cest kaj sem srečal :)
sb,st in matta majke mi kakšna razlika :) no sj vem, da ima samo eden preveč časa.
Pij, jej, kavsaj, za delo se ne ravsaj!!!
alfa 33//156//159//giulietta
Alfa sport
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1313
Pridružen: Ne Jul 23, 2006 11:55 am

Ja no, ce hocejo prodajati potem je taka paleta resitev, ki pa je zal ne bomo videli.
Ker nimajo nic v stilu kamala ali matte in tudi dvomim da bo v nekem doglednem casu je pac treba gledati h konkurenci.
Zakaj dvomim? Ker bi sicer ze junija predstavli vsaj dve tri izvedenke vkljucno s podatki o celotni motorni paleti tako pa...... ima najbrz res kdo prevec le prevec casa.
Naj me koncno demantirajo in naj se postavijo na noge.
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Ma dej folk k si želi, da ima Alfa tako paleto, presedlajte na VAG že enkrat.
Odgovori
  • Informacija