Prodajna strategija in prihodnost AR

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Se strinjam.

Prvi fail Alfe je bil ta, da so preveč ceno dvignili z Giulio. Šli bi postopoma, tako kot Mazda. Prvi dober avto, ko se prodaja veča, pa z leti ceno dviguješ, če bi rad bil višje pozicioniran. Žal razen pravim alfistom Alfa trenutno ni ime, ki bi bilo vredno višje cene.

Jaz vidim še en razlog, zakaj se prodaja ne dviguje. Ko sem kupoval Giulietto sem imel za alternativo Ford Focusa 180KM karavana. Kljub temu, da ni bila Giulietta karavan sem jo vzel na koncu. Razlog je bil tak, da ima avto športno lego, zunaj in znotraj je lepše izgledala kot takratni Focus in sem pozabil tudi na par dodatkov, ki jih pri Giulietti nisem mogel niti doplačati.
Sedaj pa na trgu skoraj vsaka firma ponuja nek šprtni paket (ST-Line, S-Line, M Paket, ...) in s tem prideš do podvozja in lege, ki ga je imela Giulietta s ostalimi modeli.
Torej zdaj ni več potrebno kupovati hot hatch-ov (GTI, Cupra, N, M, AMG, ...), ali pa Alfe, da dobiš odlično lego.


Evo in sem tako tudi jaz stran zajadral od Alfe, žal ni nižje srednjega razreda karavana. Torej tretja zadeva za prodajne cifre, je široka paleta, saj s vsesplošno prisotnostjo na cesti vzbudiš dovolj pozornosti. Giulietto sem takrat samo opazil, ker sem redno kolesaril v klanec mimo ene hiše, kjer je bila parkirana. Žal ni blo nobene reklema in takrat jih je tudi zelo malo bilo na cestah.


Če pa jo prodajo kitajcem, bi bilo to za znamko dobro, samo potem pa res je nikoli več ne kupim, kot ne več Gorenja, Pirellija, .... Kar je pač moja osebna kaprica.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Na koncu bo Tonale še zadnja Alfa, katera ima nekaj od ostankov izvirnih genov, ker pod PSA bo izgubila še tisto malo, kar je imela, če je ne bodo prej ukinili.
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

Izvirni geni. Kaj to sploh pomeni?? Koliko izvirnih genov je pa ima 159, Giulietta ali recimo Mito. Pa če gtemo še nazaj 156, 147, 145, 146 so to Alfe z izvirnimi geni?? V končni fazi, kaj ima Stelvio skupnega z izvirnimi geni? Izvirna Alfa bi naj imela zadnji pogon, močan motor in nadpovprečno dobro lego in mora biti lepa, agresivna, posebna. Torej je edina prava Alfa v zadnjih 30 letih Giulia qv?? Čeprav, tudi ta vsaj meni ne izgleda nič posebnega. Tudi Tonale (če bo) ne bo ravno "prava" Alfa. Kaj bo z Alfo v navezi s PSA bo pokazal čas. Veliko bolj kot so se že sami uničili jih ne morejo, v končni fazi se lahko samo še ukine. Sigurno na dolgi rok Francozi ne bodo mrtveca dolgo držali pri življenju. Ampak verjamem, da imajo neko bolj jasno in predvsem realno vizijo, predvsem pa znanje marketinga in prodaje. To je prav za prav za Alfo najvažnejše, delajo dobre avte ki pa jih ne znajo prodati.
159 2.0 jtdm
LukaSt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Okt 21, 2019 11:42 pm
Vozilo: Brera 2.2

Večina kupcev na katero cilja Alfa bodo težko kupili kaj recikliranega od kitajcev oz. francozov. Drugo je pa to, da moraš biti v današnjem svetu skoraj nor, da kupiš novo Giulio. Glede na popuste oz. padanje cen lahko v dveh letih komot izgubiš 20.000 evrov na vrednosti. Tale ima pa že nova 18.000 popusta. Verjetno bi se tudi za 20.000 popusta zmenil, če bi prišel kot resen kupec:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14555763" onclick="window.open(this.href);return false;

Seveda je za slabo prodajo krivec tudi to, da ni izvedbe Giulie karavana in da je platforma Giuliette stara 10 let. Glede na prodajne številke elektro vozil in priključnih vozil mogoče trenutno na ta račun ne izgubljajo veliko kupcev, se bo pa to v prihodnosti precej poznalo. Tudi trend SUV-jev se bo nekoč ustavil, tako kot se je to zgodilo z enoprostorci. Tonale je sicer premik v pravo smer (iz vidika trenutnih trendov), se pa sprašujem če ne bo mogoče prišel malo pozno. Glavni kruh avtomobilske znamke so ponavadi avtomobili, ki se prodajajo širšim množicam kot je npr. Golf pri VW in Clio pri Renaultu. Premium znamke se pa prodajajo na račun dobrega imena, kar pa Alfi manjka.

Glede na konkretne premike, ki se dogajajo in se bodo zgodili v glavah potrošnikov (avtonomna vožnja, elektrifikacija, car sharing) se pri Alfi še vedno preveč ozirajo v preteklost oz. se zanašajo na iracionalnost kupcev, katera je z vsako novo generacijo manjša. Mlajše generacije se zavedajo da je avto strošek in da so jih ceste prenasičene. To pa za sabo potegne tudi drugačno razmišljanje pri nakupu novega vozila.

Se mi zdi da gre Alfa po podobni poti kot Saab. Zanimivi in drugačni avtomobili vendar premalo kupcev, ki bi znali to ceniti.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

legenda1979 napisal/-a:Izvirni geni. Kaj to sploh pomeni??
Mislim, da je alfafil želel povedat, da ravno ko je šla alfa "back to the roots", se ponovno kažejo časi fiatizma, tokrat pod daktirko francozov.

LukaSt napisal/-a:Seveda je za slabo prodajo krivec tudi to, da ni izvedbe Giulie karavana in da je platforma Giuliette stara 10 let.
Tu si pa močno pihnil mimo. :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

To da se avti prodajajo s konkretnim popustom ni nič narobe, v primeru linkanega avta (ki je bodimo pošteni realno star že 2 leti... ni glih "nov") je to ne samo normalno ampak nujno, če ga hočejo spraviti skozi vrata v nekem doglednem času.
Kar je bilo narobe je to da so bili prvo leto prodaje prodajalci totalno nepripravljeni za pogovor o kakršnemkoli popustu. Oziroma se je ustavilo pri 1000-2000€. Medtem ko si pri konkurenci za podoben avto dobil po 15k€ popusta. Ob dejstvu da je bila Giulia če odštejemo vozne lastnosti nedorasla konkurenci. Danes tri leta kasneje pa je ta razlika samo še večja. Ja pa karavana še vedno ni, niti coupeja...

Izguba vrednosti na novem premium avtu prav tako nikoli ni bila majhna. Lahko mirno pogledaš kaj se dogaja s ceno konkurenčnih avtov, ki se novi prodajajo za 40-50k€ in po dveh letih za 20k€. To je realnost tega trga. In ja, kupovanje novega avta še nikoli ni bila najbolj ugodna opcija.

Tu si pa močno pihnil mimo. :wink:
Nič ni pihnil mimo. Giulietta je v osnovi malo spimpan Bravo, in ta platforma je stara krepkih 10 let. Pa že ob prihodu na trg ni bila ravno kak presežek avtomobilske tehnike.
Ampak predvidevam da si spregledal da je bil govor o Giulietti... Giulia je pa res nova platforma (no, zdaj je že 3 leta stara).
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tribes, me že dobro poznaš, očitno ... =D> :lol: :wink:
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

In platforma Brava je bila nadgrajena platforma Stila - tako da... 20 let?

Do sedaj bi mogli imeti že precej večjo paleto: Giulia, Giulia SW, Stelvio, Giulietta (nova), Tonale, in še en večji SUV od Stelvia bi moral biti vsaj v razvoju. Oni pa niso sposobni niti v dveh modelih (Giulia, Stelvio) opremo oz. tehnologijo spravit na nivo konkurence, kaj šele da bi imeli 4-5 konkurenčnih modelov v prodaji.

Coupe; čeprav bi vizualno bil najlepša Alfa, so prodaje le teh še občutno nižje kot limuzin, in bi kvečjemu prišel v poštev na koncu ko bi se znamko močneje uveljavilo na tržišču.

P.S. 2017 se je na novo Giulio po naročilu dalo dobiti 10% popusta; kaj več pa težko.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
LukaSt
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: Po Okt 21, 2019 11:42 pm
Vozilo: Brera 2.2

Se strinjam, padanje vrednosti pri večjih avtomobilih je v prvih letih res izrazito. Se mi pa zdi da bi lahko v namen boljše prodaje te ''popuste'' zase zadržali. Prvih par let vrednost itak najbolj pada in vsak kupec ko bo videl padanje cene v prvih dveh letih ne bo ravno navdušen. Sploh za Alfe, ki ceno sorazmeroma slabo držijo.

Pri znamkah, ki se jih drži nek sloves je potrebno bistveno bolj pazit. Lahko meni na moji Alfi crkne akumulator samo zato ker je star, pa bodo vsi rekli da je to zato ker imam Alfo... :mrgreen:
Uporabniški avatar
legenda1979
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 587
Pridružen: Če Avg 21, 2014 5:41 am
Vozilo: AR 159 2.0 jtdm

LukaSt napisal/-a:Večina kupcev na katero cilja Alfa bodo težko kupili kaj recikliranega od kitajcev oz. francozov. Drugo je pa to, da moraš biti v današnjem svetu skoraj nor, da kupiš novo Giulio. Glede na popuste oz. padanje cen lahko v dveh letih komot izgubiš 20.000 evrov na vrednosti. Tale ima pa že nova 18.000 popusta. Verjetno bi se tudi za 20.000 popusta zmenil, če bi prišel kot resen kupec:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14555763" onclick="window.open(this.href);return false;

Seveda je za slabo prodajo krivec tudi to, da ni izvedbe Giulie karavana in da je platforma Giuliette stara 10 let. Glede na prodajne številke elektro vozil in priključnih vozil mogoče trenutno na ta račun ne izgubljajo veliko kupcev, se bo pa to v prihodnosti precej poznalo. Tudi trend SUV-jev se bo nekoč ustavil, tako kot se je to zgodilo z enoprostorci. Tonale je sicer premik v pravo smer (iz vidika trenutnih trendov), se pa sprašujem če ne bo mogoče prišel malo pozno. Glavni kruh avtomobilske znamke so ponavadi avtomobili, ki se prodajajo širšim množicam kot je npr. Golf pri VW in Clio pri Renaultu. Premium znamke se pa prodajajo na račun dobrega imena, kar pa Alfi manjka.

Glede na konkretne premike, ki se dogajajo in se bodo zgodili v glavah potrošnikov (avtonomna vožnja, elektrifikacija, car sharing) se pri Alfi še vedno preveč ozirajo v preteklost oz. se zanašajo na iracionalnost kupcev, katera je z vsako novo generacijo manjša. Mlajše generacije se zavedajo da je avto strošek in da so jih ceste prenasičene. To pa za sabo potegne tudi drugačno razmišljanje pri nakupu novega vozila.

Se mi zdi da gre Alfa po podobni poti kot Saab. Zanimivi in drugačni avtomobili vendar premalo kupcev, ki bi znali to ceniti.
Iskreno povedano, cena ki je sedaj se mi zdi realna pa še ta verjetno ne bo šla za med. Ne vem od kod jim cena 48k za tole, meni se ne zdi nič posebnega. Še celo ročni menjalnik ima pa nobene omembe vredne opreme.
159 2.0 jtdm
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Meni je ta cena tudi čudna. Močno napihnjena, da je videti večji popust. Drugače pa opažam, da Giulietta in MiTo dobro držita ceno, predvsem starejši letniki. Kako si drugače razlagat cca 4000 evra za MiTo letnik 2008 (11 let), ali cca 9000 za Giulietto 2011 (8 let)? Ko sem jaz prodajal 147 JTD Distinctive L2003 (7,5 let), prvi lastnik, 147 000 km, sem dobil 4000 evra, za Giulijetto 1,4 MA L2011 (4,5 let), 87 000 km, pa sem dobil 10 500 evra. Torej bi zdajšnji lastnik zelo malo izgubil. Za oba avta sem že takrat plačal cca 20 000 evra, nova.
Uporabniški avatar
godlike
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 781
Pridružen: Po Mar 26, 2012 8:53 pm
Kraj: okolica MB

Se strinjam, da ceni dobrih rabljenih niso nizke. Tudi jaz sem za mojo solidno dobil.
Renault 4 GTL 1992
Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2012
Ford Focus ST-Line karavan 1.5 (182) 2019
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Cenovna primerjava nove Octavie proti predragim Giuliam:
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=19980" onclick="window.open(this.href);return false;

... in kar naenkrat se Giulia ne zdi več tako precenjena ... Ali pač?
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

MaStr napisal/-a:Cenovna primerjava nove Octavie proti predragim Giuliam:
http://www.avtomanija.com/default.asp?rb=3&id=19980" onclick="window.open(this.href);return false;

... in kar naenkrat se Giulia ne zdi več tako precenjena ... Ali pač?
In kaj se bolje prodaja :-)( Mislim, da je celo Octavij RS več prodanih kot vseh Giulij...pa še zelo dobro se pelje...kako se bo peljala nova se bo pa kmalu videlo...

Octavia je eden boljših avtomobilov na trgu za svoj denar...je pa res da je čedalje dražja...
Caci
Alfist
Alfist
Prispevkov: 330
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 12:15 pm

Jaz v službi vozim Octavio RS 2019 in vožnja ni primerljiva z giulio. Daleč zadaj je pa res, da to ni vredno 20.000€ več. Včeraj sem gledal v živo novo trojko in tudi ta ni vreden 60.000€.
Odgovori
  • Informacija