Pooblaščeni prodajalci

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

Kakšne so kaj vaše izkušnje z uradnimi prodajalci alf v Slo.?

Sam sem ravno v fazi iskanja drugega avtomobila in Giulietta je med top 3, med katerimi bom izbiral. ( bi bla to moja prva alfa )

Ker pa ne kupim avta čez noč in na blef ..sem se pred cca 3 meseci prvič podal v izvidnico v Maribor, prvo k Petrovčiču, kjer sem presenečen ugotovil , da v salonu ni niti enega avtomobila , ena je stala pred salonom , salon pa je bil v uradnem delovnem času zaprt..not je sedel možakar in kljub temu da sem se 15 min. potikal okrog zunaj parkirane alfe in par krat poskušal vstopit, se mu nekako ni dalo dvignit riti in mi prit vsaj povedat, kako in kaj..

Nato se odpravim v avto triglav, kjer je bila ravno parkirana in že rezervirana nova QV , ki me je navdušila...a malo majn je to uspelo prodajalcu ,...pa to je že druga zgodba...
Poskušam se dogovorit za testno vožnjo.. pustim vse podatke za kontakt, ker testne tam trenutno ni bilo. Do danes me seveda ni poklical nihče.

Pred kakšnim mesecem sem ponovno poskusil preko avtoneta...povprašal za testno vožnjo pri Petrovčiču in A triglav...a do danes nobenega odgovora ..nato pred 14 dnevi poskusim še preko uradne alfa strani in se prijavim na testno v avto triglav...in ..no ..odgovor že poznate ! :)

Pa se človek potem vpraša , če že preslišim vse negativne komentarje glede samih avtov , nikakor ne morem mimo tega, da bom moral nekoga 10x klicat, da mi bo v primeru okvare naročil kakšen del..kaj popravil itd..
:-)(
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

kar se tiče same testne vožnje sem imel tudi sam težave pri avto triglavu ali v mariboru. pustil kontakt in nič od tega...tkole ti bom reku; če nisi ravno od domačih pol se ne trudjo neki blazno velik, če pa si pol bi ti pa še eno za dele podaril zravn ;) skor dobesedno...sicer je pa tko spet odvisno od tega koliko ti pokažeš interesa glede avta samega. ker na žalost so tudi testne vožnje zelo omejene oz. pogoj je da mora prodajalc it s tabo, za kar morata biti najmanj 2 v salonu in seveda mora imeti čas, ker avtomobilov ne dajojo več kar tako...kako to vem? ker sem tam delal in poznam politiko avto triglava! pa še kj bi lahko ti povedal o odnosih stranka prodajalec ampak kot si sam ugotovil škoda besed.

lp,

d
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

S Petrovčičem ni tako hudo,da se zmenit.Avtov ni kaj dosti,ker se tudi ne prodajajo kaj dosti,posledično je premalo ljudi v salonu,pri njem,po navadi,nobenega.Saj ti pripeljejo avto iz Ljubljane.Že dolgo ne najdem časa preizkusit testno 150 jtdm (ker je novo ne more prodat),pojdi,če je niso vendar prodali,ali pa pridi k meni preizkusit 1.4 MA. :D
m2maker
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 53
Pridružen: To Sep 29, 2015 7:41 pm
Vozilo: Giulietta 1.4MA (2013)

Hja potem zgleda res nisem imel samo slabega dneva..oz. mesecev :wink:

Nekako bomo že ...nekje do pomladi moram nekaj najt...tako, da upam , da prej tudi kaj zapeljem... alfafil..ravno takšno imam v mislih :) dizl za 1x odpade ...tako, da morda se pa oglasim ko sem naslednjič v mb,
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

Za druge prodajalce ne bom trdil ker ne poznam situacije ampak AvtoTriglav LJ: pokličeš Boštjana, Verbiča ali Rikota (telefonske imaš na netu) . In sigurno boš dobil testno. Ja, Didi, brez prodajalca za eno uro.
Slika
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

rogi napisal/-a:Za druge prodajalce ne bom trdil ker ne poznam situacije ampak AvtoTriglav LJ: pokličeš Boštjana, Verbiča ali Rikota (telefonske imaš na netu) . In sigurno boš dobil testno. Ja, Didi, brez prodajalca za eno uro.
ni edina pritožba ;) se je moj stric zanimal za nakup fiata 500L pa marsikaterega modela ko si je ogledoval kaj bi izbral pa ga ni noben šmergal. za testno isto tko..uzel kontakt poklical pa čez 3 tedne z opravičilom smo mal pozabil na vs ;) usake oči majo svojga malarja =)

lp

d
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

Marsikdo tle popluva Stepančiča, ampak....so pa tam ljudje ki jim je nekaj mar za Alfe in biznis. Mene in kolega ženska tam ni mela težav sprejet na testno, čeprav je blo na kilometer očitno da nisva kandidata za nakup, ampak sva se pršla po Giulietti slinit. :lol: Pa smo nardili testno turo vsak posebej in podebatirali veselo sproti. Niso napačni, res ne. Verjetno ti je odročno, ampak mogoče bi pa k njim nesel svoj biznis, jim ne visi tolk dol kot ostalim očitno.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

didi napisal/-a:
rogi napisal/-a:Za druge prodajalce ne bom trdil ker ne poznam situacije ampak AvtoTriglav LJ: pokličeš Boštjana, Verbiča ali Rikota (telefonske imaš na netu) . In sigurno boš dobil testno. Ja, Didi, brez prodajalca za eno uro.
ni edina pritožba ;) se je moj stric zanimal za nakup fiata 500L pa marsikaterega modela ko si je ogledoval kaj bi izbral pa ga ni noben šmergal. za testno isto tko..uzel kontakt poklical pa čez 3 tedne z opravičilom smo mal pozabil na vs ;) usake oči majo svojga malarja =)

lp

d
Naj gre potem naslednjič rajši na KMAG in ga bodo prodajalci napadli že na parkirišču.
Meni osebno bolj ustreza neposiljevanje. Rajši jaz dvakrat pokličem prodajalca kot da on mene vsak dan posiljuje po telefonu da se ga komaj znebim.
Če imaš res namen kupit, najbrž ne boš čakal 3 tedne da te pokličejo ampak boš najbrž sam zavrtel telefon in povprašal. Mogoče malo skregano z tržno logiko in kapitalizmom ampak jebiga kdor jezika špara kruha.....
Slika
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

Hahahahha :) @rogi ta za KMAG je dobra ja :) je poklical pa so bili vedno neki izgovori,jst sm tudi za ta nacin neposiljevanja kot pa da te napajo z vseh kotov ampak ce imas gotovino v zepu in se resno pogocarjas za neko stvar potem res ne vidm razloga zakaj bi se otepal ;) uglavnm...je kupu drugo znamko,najbolj smesn pa je to da zvi stran od avto triglava 100m pa so ga klical tok casa ;)

Lp
Uporabniški avatar
LiLo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Okt 02, 2010 8:52 am
Vozilo: Giulietta QV TCT LE #141

No da še jaz povem svojo zgodbo.
Odločim se za nakup novega avta. Znamka, jasno Alfa. Vsaj to kar je od nje ostalo. Pregledam motorje, dizel itak odpade, ker sem se že odločil da kupim Alfo. Pregledam izvor ostalih motorjev in ugotovim da so vsi FIRE motorji. Se pravi odpadejo, ker hočem čimveč Alfe. Ostane 1750 TBi, ki pa ni FIRE. Super, se pravi iščem QV. Grem do različnih avtohiš, pridobim ponudbe, nekaj popusta in se zaradi podpore lokalni skupnosti odločim naročit avto v Mariboru, pri Petrovčiču. Hočem naročit in mi on reče, da od danes naprej ni več mogoče, ker pride facelift. Bi moral prit včeraj. :^o Nadaljuje, da bo po izkušnjah to trajalo največ 2 tedna in da naj ga pokličem čez kak teden. In ga res. Informacij še nima, ampak da naj ga pokličem drugi teden. In to vsaki teden isto. Čez mesec in pol spremeni taktiko in mi začne govorit, da je vse že skoraj tu in da naj ga pokličem jutri. In tako vsaki dan. Jaz pa neumorno kličem, ker hočem avto. Potem pa brat kupuje avto in najde Bravota pri AT Maribor. Greva skupaj, prideva v salon in tam vidim Alfo. Vprašam prodajalca, kako je možno da prodaja Alfo in pravi da uradno jo ima res samo Petrovčič, ampak da on tudi to prodaja. Super. Neham klicat Petrovčiča in probam srečo pri AT. Takoj mi povejo da avta še en čas ne bo, ker nimajo še nič informacij in da me bodo poklicali. OK, vsaj nekaj sem zvedel, da jih ne rabim vsak dan klicat. Očitno me je Petrovčič s svojim "skoraj bo" vlekel za nos. Vsake toliko vseeno pokličem salon, da vidim če se kaj dogaja. Končno so dobili informacije in cene, ampak še nimajo uradnega programa, ker računalničarji še niso vnesli opreme. Kljub temu so se zelo potrudili in mi sestavili avto "na roke". Dobim torej novo ceno in počakam na program, da bo mogoče avto naročit. Avto mi naročijo in vse je OK. Čez kak teden ali 2 dobim klic, da so Italjani moje naročilo zavrnili in da bo QV na voljo šele spomladi (to je bilo jeseni). Lahko dobim 1.4MA. Ja kaj naj. Če hočem Alfo, bom moral pač počakat. Sem mel vsaj 147 da sem lahko značko na volanu gledal.
Pride pomlad in z njo sejem v Ženevi, kjer naj bi predstavili novo QV. Super. Jaz v avto in direktno tja. Se pogovarjam s švicarskim prodajalcem in mi pove, da bodo prve LE izvedbe v Švico prispele začetek junija, da pa bo proizvodnja LE in navadnih vzporedna. Prav. Med tem sem malo poškodaoval 147 in sem jo prodal, tako da nisem imel avta. Ko sem to omenil prodajalcu v AT Maribor, mi je rekel da če rabim, ima tu Giulietto 1.4MA in da jo lahko kdaj dobim za kak "daljši test". In sem jo res vzel. Od petka do ponedeljka, nardil lep izlet na slovensko obalo, potem pa čez Istro na Krk in nazaj. Nardil sem se mi zdi okrog 700km in noben ni imel nič proti (sem povedal naprej, da jih bo nekje toliko). Super avto, zdaj še težje čakam QV. :doubt:
Čakam torej junij, kot sem dobil informacijo v Ženevi. Ga dočakam in mojega avta še vedno ni. Pride julij (se pravi čakam že eno leto) in mojega avta ni. Je le v sistemu. Ker sem imel za avgust planirano dvotedenski road trip po severni Italiji (že rezerviral vse hotele), sem postajal malo nervozen. In zato sem klical direktno na Alfa Romeo v Italijo. In dvigne en tip na oddelku za pomoč uporabnikom in jaz mu začnem govorit mojo zgodbo. Po dveh stavkih me prekine in me vpraša, če sem iz Slovenije. Pravim da ja. Nato on nadaljuje mojo zgodbo. Vedel je vse. Povedal sem mu, da nujno rabim avto do 15. avgusta in je rekel da bo preveril, kaj se dogaja. Me je poklical čez par ur nazaj in mi povedal, da je bil moj avto planiran za proizvodnjo en teden nazaj, ampak da se je v proizvodnji pokvarila ena naprava in da cela proizvodnja stoji ter da je do septembra ne bodo več zagnali, zaradi dopusta v avgustu (ta klic sem opravil zaden teden julija). Mi pa pove, da imajo avto, ki je že narejen, je trenutno na poti v Nemčijo, specifikacij še ne ve so pa zelo blizu mojim, da Avto Triglav že ve in da so avto rezervirali, jaz se pa moram odločit, če ga želim ali ne. Če ga vzamem, dobim tudi dodatni popust, vse ostale informacije pa mi bo posredoval Avto Triglav. Vredu. Kličem AT Maribor in seveda nobeden nič ne ve. Čez 2 dni le dobim podatke o avtomobilu in ceno ter se odločim, da ga vzamem. Seveda pa ne dobim informacije, kje je avto in kdaj pride. Naslednji dan me spet kliče tisti italjan in me sprašuje kako sem se odločil in če sem zadovoljen. Sem mu povedal da ja, da bom avto vzel, ampak da nevem kje je in kdaj pride. On odgovori, da je zadeva trenutno med Alfa Romeo Germany in Avto Triglavom in da tudi on nima informacij, ampak da bo poskušal kaj zvedet. Me kliče nazaj čez nekaj ur in pravi da bo avto v ponedeljek (en teden pred mojim odhodom na potovanje) dostavljen. Sporočim to prodajalcu na AT Maribor, ki je bil na tej točki že čisto potrt, ker je ugotavljal, da je on itak samo lutka, da nima informacij in da na tak način res ne more met dobre prodaje. Ga čisto razumem. Kakorkoli, jaz vesel, da končno dobim avto. =D> No ja. Se izkaže da še ne čisto. Pride tisti ponedeljek in avta od nikoder. Vredu, mogoče bo jutri. Kličem v torek in dobim informacijo, da je avto na tovornjaku naložen za Maribor, ampak da prevoznik čaka da se tovornjak zapolni. #-o :evil: [-X Se lepo pogovorim, da to tako ne gre in da naj mi lepo dostavijo avto, pa če mora 40 tonski šleper samo moj avto peljat. Me ne briga. Ker sem imel še druge opravke tisti teden, sem potem v torek vseeno šel na AT po vse dokumente in nardil zavarovanje in registracijo avta. Ko sem se okrog šestih vračal na AT Maribor, je pred salonom stala avto vleka in razkladala eno Giulietto. Vidim da je QV, takšna kot bo moja. Ne, bila je moja. =D> So jo dostavli posebej, z avtovleko. Drugi dan so jo pripravili za prevzem in sem jo končno dobil.
Evo, takšna je moja izkušnja. Tako da če kdo reče, da ima slabe izkušnje s saloni, naj premisli še enkrat. Če dobiš željen avto v solidnem času si itak zmagal.
Ampak, zadeva je taka, da ko sem se odpeljal in občutil zvok novega 1750 TBi motorja ter lego avta na cesti sem takoj vse pozabil. Po enem letu in 30000 prevoženih kilometrih lahko rečem, da edino dobro da nisem odnehal, ker je avto pač tega vreden. =D>
Zadnjič spremenil LiLo, dne Sr Sep 30, 2015 10:47 am, skupaj popravljeno 2 krat.
didi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 833
Pridružen: Ne Maj 20, 2012 11:47 am
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta QV
Kraj: Ljubljana

bravo vsa čast za tole ampak si jo pa le dočakou končno...;)
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Jaz ponavadi pogledam,kaj je v salonu in če mi odgovarja,kupim in se izognem čakanju,verjetno imam srečo,da vedno najdem. :D
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Vsa čast za takšno čakanje :steering: Jaz sem šel firbec past k Stepančiču. Prvič sploh videl v živo Julko. Imeli so testno 120ks in sem jo dobil brez problemov..... avto sem kupoval 4mesece (gledal vse modele na 5vrat) in tolikokrat prišel na "test" da je zgledalo, kot da delam pri njih :mrgreen: Nikoli mi niso rekli, da so me siti ali da mi ne dajo Alfe-spet! =D> Pa smo jo vozili jaz, pa moj sosed, pa stric....
Potem sem se odločil za MA, jim naštel en kup opreme ter se začel pogajat. Zanimivo niso me nagnali he he :-)( Ko smo se zbarantali in naročili so mi rekli, da zaradi dodatne opreme moram čakati 3 mesece. Sem si mislil OK saj je zima... bo avto marca doma :D Pa so me presenitili in sem ga dobil po 1,5 meseca.
Bil sem zelo zadovoljen z odnosom in njihovo trpežnostjo. Servisiram ga tam, sicer pa ni bilo nobenega problema do zdaj.
Aja zamenjali so mi enoto za radijem, za povezavo USB telefon, ker mi nekajkrat ni zaznal telefona in USB-ja. Naredili so PO garanciji ZASTONJ =D> :mrgreen:
Jaz imam samo dobre izkušnje. Za druge ne vem :wink:
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Dokler sem kupoval Alfe,nisem za nakup/odločitev porabil več kot kakšen dan,zdaj ko iščem alternativo Alfi pa bom rabil precej več časa.
Petrovčič že od leta 2011 ve da iščem julko jtdm 120,ko je še ni bilo v ponudbi,pa mi nobeden ni povedal,da je končno imajo na ceniku. :roll:
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Kaj se pritožujete, jaz sem se decembra 2012 prijavil za testno vožnjo z MiTom, pa še vedno nobenega odgovora :lol:
Odgovori
  • Informacija