Obupal nad 156ko...

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Dejch napisal/-a:Jaz si mislim Focusa kupit, pa ne zato ker mam slabe izkusnje z Alfo, ampak ker mi je vsec in tud dost ugoden je. :)
Ne vem kake izkušnje maš ti s Focusom, ampak moje mnenje o njegovi udobnosti je prav obratno. (govorm za Focus 1.8TDDi karavan).

@alf

Upam da se boš vseeno odločil ostati na Alfi, če pa ne ti lahko zrihtam enega Megana :mrgreen: :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Policist napisal/-a:
Dejch napisal/-a:Jaz si mislim Focusa kupit, pa ne zato ker mam slabe izkusnje z Alfo, ampak ker mi je vsec in tud dost ugoden je. :)
Ne vem kake izkušnje maš ti s Focusom, ampak moje mnenje o njegovi udobnosti je prav obratno. (govorm za Focus 1.8TDDi karavan).

@alf

Upam da se boš vseeno odločil ostati na Alfi, če pa ne ti lahko zrihtam enega Megana :mrgreen: :mrgreen:
Nisem mislil udoben, ampak ugoden. Pac cena ni previsoka. Al sva se prav razumela, al si se pac zmotu k si pisal. :)
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Dejch napisal/-a:Nisem mislil udoben, ampak ugoden. Pac cena ni previsoka. Al sva se prav razumela, al si se pac zmotu k si pisal. :)
Ups. Sem spregledal. Moja napaka.
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

BMW kupi. Z njim boš poleg Alfe najbolj zadovoljen. So izredno trpežni avtomobili. Povem iz prve roke! 8)
Slika
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Italjan napisal/-a:Sorry. Na temu forumu smo po večini alfisti, in nam razum ne seže tako daleč, da si si lahko predstavljali kter avto bi vozili namesto alfe :mrgreen:
Je res, pa tud če mal zajebava se pol na cesti vse pogliha :D
LR 90
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 76
Pridružen: Po Jan 03, 2005 8:12 am

Morda pa kupi 156 z močnejšim motorjem in pa novejši letnik!
Sam imam 156 1.9jtd 2001 in sm sila zadovoljen :)
One life.Live it!
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

tud jest mam 1.9 jtd,2001 pa do zdej je blo še vse OK!
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
q_verde
Alfist
Alfist
Prispevkov: 485
Pridružen: Pe Apr 02, 2004 9:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: celje

LR 90 napisal/-a:Morda pa kupi 156 z močnejšim motorjem in pa novejši letnik!
Sam imam 156 1.9jtd 2001 in sm sila zadovoljen :)
mogoce res probaj z novejsim letnikom (so jih malo poglihali) in kaksnim mocnejsim motorjem. alternativa tvojemu, ce ti cvicek ne smrdi, je 8 ventilc.
ce te je pa alfica zelo razkurla, pa ti ostajajo odprte se vse alternative. vsi avti so danes bolj ali manj dobri in sluzijo svojemu namenu. odvisno kaj rabis: nemsko zanesljivost???, francosko mehkobo, anglesko hladnost, korejsko ceno, amerisko prostornost, japonsko vzdrzljivost, italjanski design ....??????????

upam, da bos izbral prav. samo da nosis se naprej alfo v srcu, pa naj te naokoli vozi ta ali oni konjicek.
crna alfa 145 1,6 16V TS (bivsa '00)
rdeca 156 M-JET (bivsa '05)
siv bmw 320d e91 ('06)
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

alf napisal/-a:
Sportiva napisal/-a:kaj te pa jezi? :) in keri motor mas?
MOTOR 1,6 ts:
fuč je debimeter
prednji roki
rožlja, verjetn menjalnik al pa sklopka
spuša bencin
takoj po vžigu še nekaj zaruži, če je mrzu (ni variator)
mrzu cuka nima moči (lambda po treh merjenjih ok)
skrivila se je letev pod stranskim steklom
odstopajo pragovi (original)
v armaturi nekaj poka
brisalci skačejo po šipi da je kaj kljub novim metlicam

No to je uglavnem to, če bi odpravil vsaj zgornjo polovico naštetega bi bil spet vesel samo mislim da bi koštalo uf joj...
največji problem je, da si kupil rabljeni avto (ne vem kako lepo je prejšni lastnik delal z njim in kako ga je servisiral).
markomacek
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 9
Pridružen: So Jul 19, 2003 2:54 pm

A si preveru kaj je bilo do sedaj delano že na tem vozilu,prej ko si ga kupu?
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

markomacek napisal/-a:A si preveru kaj je bilo do sedaj delano že na tem vozilu,prej ko si ga kupu?
Poznam 1. lastnika. No jaz pa sm drugi! Temu avtu ni bilo hudega to vem.
No pa saj ne rečem, tudi ostali niso dosti boljši sam zakwa hudiča stane LMM za WV lah 35k SIT za alfo 1,6 pa 90k sit!!!!
ALF
Sportiva
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 935
Pridružen: So Nov 15, 2003 6:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: slov. bistrica

za vw je ceneje ker starega nazaj prineses in tudi nekako dobis "starega" oz. tovarnisko obnovljenega. ceno ki si jo ti napisal je za dizla in mislim da za bencinarja ne drzi :) nisem pa 100%.

zanimivo. meni se zdi da je ravno vzdrzavanje pri alfah tisto kar je poceni :)
Uporabniški avatar
MITT
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 725
Pridružen: Po Sep 29, 2003 7:07 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Lj.si
Kontakt:

alf: ti samo ne obupat. Mogoče pa bojo nekoč spet naredl kšno pošteno Alfo ali pa jo ravnokar delajo in bomo imeli odlične razumne serviserje, pa bomo takrat spet prešaltali nazaj. =D>
:evil:: "Yes, if you wanna run cool, you got to run on heavy heavy fuel!" :mrgreen:
Uporabniški avatar
alf
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 87
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 9:50 am

Sprememba plana!
Včeraj je moja alfica dobila drug LMM =D> Prej je pri nizkih obratih nekoliko slabotna, pa tudi v vožnji v celem je bil motor nekako lenoben. Le pri najvišjih obratih je bila težava neznatna. Tko da s končno hitrostjo težav ni bilo. No sedaj je to urejeno 8) Motor je sedej pridobil potrebno prožnost nazaj tko da če ma kdo podobne težave je to to. Je pa zanimivo, da so mi serviserji pravl, da gre čist OK, da je pač 1,6 in da je motor mal švoh.... :evil:

@Sportiva: Ja res je! Zgoraj omenjena cena je za TDI.

@MITT: Mogoče pa res. (Upam :wink: )
ALF
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

alf napisal/-a:Sprememba plana!
Včeraj je moja alfica dobila drug LMM =D> Prej je pri nizkih obratih nekoliko slabotna, pa tudi v vožnji v celem je bil motor nekako lenoben. Le pri najvišjih obratih je bila težava neznatna. Tko da s končno hitrostjo težav ni bilo. No sedaj je to urejeno 8) Motor je sedej pridobil potrebno prožnost nazaj tko da če ma kdo podobne težave je to to. Je pa zanimivo, da so mi serviserji pravl, da gre čist OK, da je pač 1,6 in da je motor mal švoh.... :evil:

@Sportiva: Ja res je! Zgoraj omenjena cena je za TDI.

@MITT: Mogoče pa res. (Upam :wink: )
Cestitke :) Lahko uprasam kje in za koliko si dobiu LMM ? Jz morm tud menjat pocas pa me zanima ce obszaja se kaksna druga moznost kot *.it ?

LP
Odgovori
  • Informacija