Ali kdo pozna to Alfo 11

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

da pri 22kkm uničiš sklopko moraš biti že kar talent...akumulator je pa pri tej ceni avtomobila ter s stroški ki so povezani z vzdrževanjem tega avtomobila zanemarljiva stvar....
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

ARfan napisal/-a:da pri 22kkm uničiš sklopko moraš biti že kar talent.......
Sploh ne!
Pojdi v nedeljo na parking pred cerkvijo in glej/poslušaj, kako starejši speljejo domov na župo pa tenstan krompir... :mrgreen:
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če sklopka zdrži 22k km take vožnje je odlična.

https://www.youtube.com/watch?v=N8alfPYtQ9U" onclick="window.open(this.href);return false;

LP
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

ARfan napisal/-a:da pri 22kkm uničiš sklopko moraš biti že kar talent...akumulator je pa pri tej ceni avtomobila ter s stroški ki so povezani z vzdrževanjem tega avtomobila zanemarljiva stvar....
Sem bil ironičen glede tega, ker nekateri iščejo dlako na jajcih.
Ni vredu če ima 10 let star avto 400.000km in 5x na strehi, ni vredu če ima 200.000km, ni vredu če ima 20.000km in je od prvega lastnika.
skyblue
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 763
Pridružen: Sr Sep 07, 2011 9:06 am

x2

Kakšna je pa bila cena v oglasu ?
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

nedvedinho napisal/-a:
ARfan napisal/-a:da pri 22kkm uničiš sklopko moraš biti že kar talent...akumulator je pa pri tej ceni avtomobila ter s stroški ki so povezani z vzdrževanjem tega avtomobila zanemarljiva stvar....
Sem bil ironičen glede tega, ker nekateri iščejo dlako na jajcih.
Ni vredu če ima 10 let star avto 400.000km in 5x na strehi, ni vredu če ima 200.000km, ni vredu če ima 20.000km in je od prvega lastnika.
se strinjam.

@skyblue
če se prav spomnim 13.990€
Uporabniški avatar
wolfyy
Administrator
Administrator
Prispevkov: 4281
Pridružen: So Maj 01, 2010 9:46 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 Multiair TCT
Kraj: Kanal

da pri 22kkm uničiš sklopko moraš biti že kar talent...akumulator je pa pri tej ceni avtomobila ter s stroški ki so povezani z vzdrževanjem tega avtomobila zanemarljiva stvar....
poplnoma nobena čira čara če je večino voženj dolgih 2km v eno smer in 2km nazaj. ker če grem 20km dlje porabim sklopke praktično enako. da ne govorimo če se voziš skozi mesto.
Svet bo boljši, ko se bodo ljudje začeli ukvarjati sami s seboj namesto z drugimi
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

ja nevem...jaz se dnevno po LJ cjazim pa je pri 210kkm še prva sklopka...pri fiat doblu od fotra je zgodba enaka le da ima 250kkm...tako, da ja meni je sklopko uničit pri 22km umetnost...razen v primerih v videu od Josepeja...
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

Število prevoženih kilometrov na obrabo sklopke vpliva le posredno. Namreč, če bi imel perpetum mobile, stalno pri enaki obremenitvi bi bila sklopka večna, ker bi bil stik med lamelo in nalešno plodkvijo fiksen.
Pri avtih, če se vozi le ena oseba in brez priklopnika pri "normalnem-nepreobremenjenem" speljevanju ne prihaja do tako visokih sil (speljevalni moment) da bi lahko kar tako skuril sklopko. Speljevalni moment je sicer visok toda še vedno bistveno nižji od maksimalnega momemta, ki je pri večini jtdjev okoli 1800-2200 obr.
Največje breme za sklopko predstavlja potreba po veliki moči in maksimalnem momentu v območju razpložljivega maksimalnega momenta. Npr. Vleka prikolice v klanec na avtocesti v strm klanec pri cca. 90-110 km/h ko so obrati v obmocju maksimalnega momenta. Kako vemo, da je motor v območju izkoriščanje tega momenta? Ko avto v dani prestavi s težavo toda še premaguje sile, ki so potrebne za vleko prikolice v hrib. Vozniki, ki se teh sil znajo obvarovati v takšnem primeru maksimalni moment nadoknadijo z vrtilno hitrostjo oz. obrati motorja in večjo močjo. Sicer se motor vrti pri 3000-4000 obratih ali več, več pokuri, bolj ropota, za sklopko in tudi vztrajnik pa to predstavlja manjšo obremenitev.
Kaj se pa zgodi z alfo 159 2.4 jtdm 210 KM, še posebej čipano???
Ta avto doseže maksimalni moment cca 460-480 nm že pri 1500 obratih in do cca. 2200+. Kar se tiče vozne dinamike je zaradi te lastnosti to eden izmed (osebno mnenje) najboljših avtomobilov, še posebej v kombinaciji 5 cilindrov :). Toda ta lastnost zahteva visok davek (obraba sklopke in vztrajnika). Zaradi odlične prožnosti in mirnosti tega motorja lahko večino časa vozimo ravno v območju maksimalnega navora. Ni panike??!! JE!!! Namreč ko pa stopalko za plin pohodiš do konca vvtemvobmočju pride do visokih sil na sklopki, ki mora v trenutku iz skoraj nične obremenitve premagati maksimalni moment in po določenem času začne prihajati do mikrozdrsov, kaseje pa do preklinjanja lastikov. Turbina pa to obrabo samo še poveča, saj se vrtilni moment poveča zelo hitro. Iz tega vidika so stari atmosferski dizli imeli skoraj neuničljive sklopke.
Zakaj imajo bencinarji bolj vzdržljive sklopke?
Kot prvo, niso bolj vzdržljive so samo bistveno manj obremenjene. Bencinarji imajo nižji navor, maksimalni navor imajo pri relativno visokih obratih pri katerih praktično nikoli ne vozimo, prav tako imajo nižji speljevalni moment. Pri bencinarjih se najveckrat sklopka skuri zaradi medgasa oz. ker se sklopka počasi spušča, da sile premika naredijo svoje in zaradi priganjanja v prvi drugi prestavi, ko zlahkoto dosežemo točko, kjer sd križata krivulja vrtilnega momenta in moči. Normalen človek pa oravilno dkmenzionirano sklopko (kar večina ima) pri bencinarju skoraj da ne mora uničiti.
Upam, da sem bil razumljiv.
alfasan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2240
Pridružen: Po Maj 14, 2012 5:27 pm
Kraj: Ljubljana

ARfan napisal/-a:ja nevem...jaz se dnevno po LJ cjazim pa je pri 210kkm še prva sklopka...pri fiat doblu od fotra je zgodba enaka le da ima 250kkm...tako, da ja meni je sklopko uničit pri 22km umetnost...razen v primerih v videu od Josepeja...
Mislim, da nimaš 159 2.4 210 KM, zato ima tvoja alfa še originalno sklopko. Doblo pa ima še manj moči in manjši navor in predimenzionirano sklopko, zato zlahkoto zdržijo tudi 300.000-350.000+ km.
Omenjena 159 ka ima zagotovo najbolj obremenjeno sklopko od vseh jtdjev. Ce pogledamo 159 2.4 200 KM, ki doseže maksimalni navor šele pri 2000+ obratih, zaradi lastnosti motorja/turbine pa ta avto dovoljuje dinamično vožnjo šele od recimo 2200-2300 obr. naprej s tem sklopko obremenjujemo bistveno manj kot pri 210 KM alfi. Zato sem smoran prepričan da je spiderca iz zgornje teme pri 22000 km imela še originalno sklopko kljub starosti 9 let. Če pa je bila fuč je nekdo moral z avtom delati izjemno grdo.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

A je potrebno vsak oglas in avtomobil popljuvati do konca, brez da bi ga sploh videli in poznali. Slučajno poznam ta avtomobil....kilometri so bili realni, prodajalec je podedoval avtomobil od očeta, kateri je novega kupil v AT in je bil res zelo lepo ohranjen. Oglas je bil oddan bolj za tipanje kot za res, tako da tudi prodaja ni bila mišljena resno, na koncu prišel na ogled možakar, ki ni hotel oditi brez avtomobila.....prodala se je za 16k€ (2k€ več, kot je bila cena v oglasu).
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

Hvala, da se je oglasil nekdo, ki je avto videl - sklepam, da sklopka ni bila cisto zanic itd...do cesar je tukaj prislo.... Jaz verjamem brez problema, da se je prodala. =D>
1. 147 2002 1.6 105KM_____________4. 147 2008 120KM
2. 147 2005 1.9 150KM_____________5. 147 2008 105KM
3. 159SW 2008 2.4 210 KM TI
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

hehe forumska praksa...najprej je treba fino popljuvat :) . V bistvu nihče ni rekel, da je sklopka zanič, le da bi lahko bila glede na to, da je avto vozil starejši gospod. No jaz sem trdil nasprotno in na koncu se je izkazalo, da se nisem motil. Podobno je pri mojem motorju...star bo 10let, je kot iz trgovine ter ima prevoženih 19kkm...pa mi večina razen kolegov ne verjame :) .
Ice1
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 26
Pridružen: Če Jul 09, 2015 11:30 am

Th3 napisal/-a:pozna kdo tole Nino in njeno giuletto ? :)

http://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=11298104
Avto je od moje punce...
Uporabniški avatar
Romeo Alfetti
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 770
Pridružen: Sr Okt 31, 2007 11:13 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Brežice
Kontakt:

pozna kdo to? Ter reputacija prodajalca?

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... USNJE+TEMP.." onclick="window.open(this.href);return false;.
boxer power
Odgovori
  • Informacija