Ali kdo pozna to Alfo 11

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
zvitafeltna
Alfist
Alfist
Prispevkov: 402
Pridružen: Sr Dec 14, 2011 8:04 pm

Uporabniški avatar
mathew
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 247
Pridružen: Sr Dec 31, 2003 3:25 pm
Vozilo: ex 159,
ex Giulietta
Kraj: Svečina

alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Zdravo


https://www.avto.net/Ads/details.asp?ID=12858920&show=1" onclick="window.open(this.href);return false;

pozna kdo, ze bil kdo na ogledu? sodec po opisu je bilo zelo lepo poskrbljeno za avto, pa se glava je zamenjana.


Lp
Samo italijan :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Prodaja se že zelo dolgo. Cena je bila 5500.
Čudno da ne gre.

p.s. meni grd podaljšek
Uporabniški avatar
GORA
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 740
Pridružen: Ne Nov 25, 2007 11:06 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa 159 SW 2.0JTDm TI & Alfa 75 1.6ie
Kraj: Ljubljana

Ta 159ka,mislim,da izvira iz Ilirske Bistrice,fant je prodajal tudi belo 75 TS,bil na ogledu za 75ko,lastnik mi ni deloval najbolj prepričljivo...
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

poraba izvenmestna 5-6, ze na dalec vidis da je nakladac...
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

ja pred časom je bila v ilirski bistrici, tamkajšnji vaški dirkač :hi:- jo je konkretno na smrt ožemal, je bila pravi kadilak #-o
se pa en čas že prodaja na tej poznani lokaciji..
Slika
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

Pozdravljeni,

tale mi je padla v oko :) vprasanje ali tole v opisu kar prodajalec opisuje kaze na poceno glavo?Ali je samo kaksen termostat?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0JTDM%20Ti" onclick="window.open(this.href);return false;


Hvala,Lp
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Tole 159 Ti si je (1x) pred tem lastil forumaš Superleggera in v njegovem lastništvu se je z njo res delalo, kot se mora. Ampak on jo je prodal v Koper, danes pa se prodaja v Kranju :?: :-k Superleggera je bil tretji lastnik, tako da ta podatek na avto.netu zagotovo ne štima.
Že ob njegovem nakupu je imela težave z vožnjo v daljši klanec, kar pa je on poštimal - zamenjal je komplet glavo (mislim, da je težavo tudi omenil na forumu). Ob menjavi glave so ugotovili, da ima le štiri odprtine za svečke namesto petih - ena je bila enostavno zalita z aluminijem ](*,) #-o Tega ni vedel niti prejšnji lastnik. Očitno se je prvi lastnik konkretno izživljal z njo. Je pa alfa kupljena v Sloveniji.
Če so na 19" platiščih še Continental gume, znajo biti kupljene še od njega, pa že takrat so bile ob prodaji proti koncu ...
Zelo previdno tu, ker je res vprašanje, kako se je z njo delalo v teh dveh letih .....
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

MaStr hvala za info, zelo koristne informacije. Ne razumem tega glede sveck? kako da ni luknje za peto svecko? Sej ce je zamenjal glavo, pol je bilo Ok?


Edit: Izbrisan zgornji citat ....
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

Kot je že opisal MaStr, sem si to alfo od 110.000 do 176.000 km lastil jaz. Z avtom ni bilo nobenega problema dokler se nisem vračal iz Avstrije proti Korenskem sedlu, kjer se je motor pregrel na max. in posledično sem obstal. Diagnoza: počena glava (tema tudi tu na forumu). Ko je mehanik snel glavo je opazil, da je bila že brušena in da je ena odprtina od svečk zalita z aluminijem, verjetno ni šla svečka ob menjavi ven in so jo povrtali- očitno preveč in nestrokovno- rešitev: zalitje odprtine za svečko, blindiranje kabla in reset racunalnika. Kakorkoli, glavo sem nesel v Zagreb na popravilo kjer je mojster rekel, da se tega ne upa lotiti popravljat, je pa imel drugo glavo na lagerju katero mi je zbrusil in potihtal vkljucno z ležišči vrntilov in ta druga glava je vgrajena zdsj v ta avto. Tisto z zalito luknjo za svečko sem pustil dol.
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
SchumacherM
Alfist
Alfist
Prispevkov: 389
Pridružen: Sr Feb 20, 2013 9:03 pm
Kraj: Velenje

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12903106
Vozilo je slovensko, znana vsa zgodovina vozila, servisni so redni
Slika

Čepin spet v akciji...
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

superleggera napisal/-a:Kot je že opisal MaStr, sem si to alfo od 110.000 do 176.000 km lastil jaz. Z avtom ni bilo nobenega problema dokler se nisem vračal iz Avstrije proti Korenskem sedlu, kjer se je motor pregrel na max. in posledično sem obstal. Diagnoza: počena glava (tema tudi tu na forumu). Ko je mehanik snel glavo je opazil, da je bila že brušena in da je ena odprtina od svečk zalita z aluminijem, verjetno ni šla svečka ob menjavi ven in so jo povrtali- očitno preveč in nestrokovno- rešitev: zalitje odprtine za svečko, blindiranje kabla in reset racunalnika. Kakorkoli, glavo sem nesel v Zagreb na popravilo kjer je mojster rekel, da se tega ne upa lotiti popravljat, je pa imel drugo glavo na lagerju katero mi je zbrusil in potihtal vkljucno z ležišči vrntilov in ta druga glava je vgrajena zdsj v ta avto. Tisto z zalito luknjo za svečko sem pustil dol.

Hvala za info superleggera, pravkar berem na forumu o teh glavah. A je mozno da je spet glava pocila?
Samo italijan :)
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

To je možno , res pa je tudi, da so mi v Zagrebu rekli, da pri popravilu glave vgravirajo neko svojo kodo in na podlagi te potem lahko uveljavljaš garancijo, če kaj iz tega naslova ne štima.
Senza cuore saremmo solo macchine
Uporabniški avatar
superleggera
Alfist
Alfist
Prispevkov: 322
Pridružen: Sr Avg 13, 2003 11:47 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Jauerburg

Pa še link od podjetja, ki mi je popravilo glavo motorja.

http://www.centarglavamotora.hr/" onclick="window.open(this.href);return false;
Senza cuore saremmo solo macchine
Odgovori
  • Informacija