Ali kdo pozna to Alfo 11

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

Torej če takrat ni bil vreden 10.000€, če je še vedno samo to krivo, mislim da zdaj pa je 5.000€. Tudi s počenim kolotekom.


Naj vmes povem mojo štorijo s temi plastikami pod motorjem...

Normalno, zapel sem jo..vredu, ni panike, bomo zamenjal. Jo naročim pri Filipu, nekako zmontiram. V roku enega meseca s cca 50km/h zapeljem v globoko veliko lužo (tik za mostom čez AC proti Podpeči) Pljusk vode mi jo je ponovno odrgal po celotnem obsegu. Jo vržem dol da je bil avto sploh vozen, naročim drugo. Pride vsa zvita, deformirana. Meni je ni uspelo gor dat, kljub nategovanju, napenjanju, gretju, zvijanju, prilagajajnu polomljeni... Grem k kleparjem, naj jo oni gor dajo kot se za gre. Ni šlo. Na najvišji točki in pred vrati je gledala ven... :doubt:
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tako je s ponaredki. Original koloteki, plastike za zaščito podvozja, motorja se vedno prilegajo do mm natančno, kopije večinoma ne...
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

GT_turbo napisal/-a:Zdravo,

Sodelavec se zanima za:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... io%20Verde" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozna kdo?

Jaz prodajam Mitota 155hp malo vec km kot jih ima ta rdeca Mito, ce ga bo zanimalo naj poklice.
Samo italijan :)
alen232
Alfist
Alfist
Prispevkov: 280
Pridružen: To Maj 07, 2013 10:46 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Okolica Ljubljana

nedvedinho napisal/-a:Torej če takrat ni bil vreden 10.000€, če je še vedno samo to krivo, mislim da zdaj pa je 5.000€. Tudi s počenim kolotekom.


Naj vmes povem mojo štorijo s temi plastikami pod motorjem...

Normalno, zapel sem jo..vredu, ni panike, bomo zamenjal. Jo naročim pri Filipu, nekako zmontiram. V roku enega meseca s cca 50km/h zapeljem v globoko veliko lužo (tik za mostom čez AC proti Podpeči) Pljusk vode mi jo je ponovno odrgal po celotnem obsegu. Jo vržem dol da je bil avto sploh vozen, naročim drugo. Pride vsa zvita, deformirana. Meni je ni uspelo gor dat, kljub nategovanju, napenjanju, gretju, zvijanju, prilagajajnu polomljeni... Grem k kleparjem, naj jo oni gor dajo kot se za gre. Ni šlo. Na najvišji točki in pred vrati je gledala ven... :doubt:

Parkrat sem te ze videl na Rudniku na cesti, ne vem kaksna je od blizu ampak tko na cesti zgleda lepo ohranjena.
Samo italijan :)
nedvedinho
Alfist
Alfist
Prispevkov: 465
Pridružen: To Mar 02, 2010 3:53 pm
Član Alfa Kluba: 0

alen222, nene, ta rdeča (žal) ni moja. :) Moja je bila grda siva dizel kanglica s 300.000km.
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

pozna kdo ?
sel pogledat ?
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... I.LANE.PDC" onclick="window.open(this.href);return false;
super
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

Pozna kdo katero od obeh GTAjk, ki sta trenutno na avtonetu?
156: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20GTA%20V6" onclick="window.open(this.href);return false;
147: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 024V%20GTA" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Bela bivša od Perota, sedaj v lasti Grege iz Litije. Hude hude poškodbe laka zaradi folije je vse kar vem.
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

xenoonke je tud muca papala :mrgreen:
Slika
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Zhagar napisal/-a:Bela bivša od Perota, sedaj v lasti Grege iz Litije. Hude hude poškodbe laka zaradi folije je vse kar vem.
Poškodbe laka so od prej, ne zaradi folije. Slabo poštrihan. S to gta sem se takrat fajn nategnil. Tudi število lastnikov je bilo zavidljivo. Žal se je takrat naenkrat pojavilo preveč stvari naenkrat za porihtat tako, da sem obupal in jo skoraj zastonj prodal. V kakšnem stanju je pa zdaj, pa ne vem
pero
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 592
Pridružen: Ne Jun 06, 2004 12:43 pm
Kraj: Cerklje

Gregson007 napisal/-a:xenoonke je tud muca papala :mrgreen:
Ja res je. Original je imela tudi ksenon. Ne vem pa pri katerem lastniku je izginil
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

ponavadi so ksenonke sle po karambolu :mrgreen:
Drgace pa ce so se nekaj let nazaj taksne zadeve podajale iz rok v roke za par jurjev....upam, da so veliko vlozili v obe GTAjki ker za tale denar....Je pa dejstvo, da nasploh dobrih sestakov ni vec, pri novih avtih se pa zacnejo v rangu 100k, pa se to se bo kmalu na prste ene roke prestelo avte kjer lahko dobis V6 motor pa da ni eksotika.
Ce so se valjale 166 V6 po avtonetu alfe za 1-2k, jih je zdejle v EU 18. Ce si zraven zelis se ohranjeno, nekarambolirano, usnje.... Moja je po desetih letih lastnistva glede na mobile.de cenjena ene tolko kot sem dal za njo, s tem da je bila takrat najdrazja...
No, ce si kdo res zelo zelo zeli 166 V6... ni naprodaj...ampak ce pride kdo z veliko zeljo in denarjem.... :mrgreen:
jerry65
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Maj 05, 2021 9:46 pm

Pozdravljeni!
Sem v fazi nakupa novega avtomobil, dizel, karavan, tam okoli 10k€, do max 150k km. Sicer nisem poznavalec Alfe, je tudi še nisem imel, venda mi je naslednja 159ka padla v oči:
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 0Odli%E8na" onclick="window.open(this.href);return false;
Kaj se vam zdi? Cena se mi zdi nekoliko visoka, je pa res,d a je slo poreklo, prvi lastnik, najboljša oprema..? Kdaj približno pride ma vrsto velik servis tega motorja in kaj vse se menja?
Kar sem prebral je motor 2.0 jdtm odličen (če se motim naj me kdo popravi), zanima me pa kako je z podvozjem, vzmetenjem pri 10let+ starih 159kah?
Je mogoče kdo že šel pogledati omenjen avto?
Hvala za vse informacije!
Zadnjič spremenil jerry65, dne Sr Maj 05, 2021 11:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jogador
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 93
Pridružen: Ne Mar 30, 2014 2:42 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: 2010 159 SW jtdM 2.0

Realna cena je tisto, kar bo zanjo dobil, meni se zdi tole malo visoka cena, pa 1. lastnik gor ali dol.
Recimo jaz sem za mojo uvoženo 2.0 jtdm letnik 2010, sicer z distinctive opremo (blue&me, bixenon, alkantara, Bose) in sport podvozjem pa 170k realnih lani plačal 5k. Je pa res rabila velik servis, pa par malenkosti porihtanih.

Drugače tale zgleda res lepa, TI feltne pašejo najlepše na ta model pa TI je itak top oprema.
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Jerry65, dobrodošel na forum ljubiteljev vozil Alfa Romeo!!!

Interval velikega servisa je na cca 150.000 km oz. 5 let. Glede na leta je torej tik pred drugim. Menjajo se pa klasično; vsi jermeni , rolce/šponarji, vodna pumpa (priporočam Hepu), mikrojermen ...
Glede samega motorja naj te ne skrbi kaj dosti - res so odlični. Svetujem le pregled mostov glede rjavenja.
Če z vzmetenjem in vodili kaj ne štima, boš čutil oz. slišal. Če je avto vožen po lepih cestah, imaš lahko dolgo mir pred menjavo rok, vzmeti..., v nasprotnem primeru boš menjal malce pogosteje - ni pa nujno; odvisno tudi od same vožnje.

Če je res lepa kot na slikah in če se pogodiš za tebi primerno ceno, je samo za vzet :wink:
Upam, da nam jo boš predstavil/pokazal, če se slučajno odločiš za nakup ...

Srečno!
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija