Ključi za vozila Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Original pride cca. 30kSIT.

Tudi jaz sem dobil le enega delujočega. Po nasvetih v tej temi se bom v kratkem zglasil pri ključavničarju pod Merkurjem ;)
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Klical na Autocommerce in dobil naslednje informacije:
-nov originalni ključ pride 25.000,00 SIT
-kodirna kartica pride 10.000,00 SIT

Če avto nima kodirne kartice in hočeš naročiti nov ključ, moraš naročiti tudi kartico.

Sem v nakupu avtomobila, kateri ima samo 1ključ, kartice ni, s tem da servisna knjiga in pripadajoči papirji so pa vsi. Malo me bega da bi bilo z avtomobilom kaj narobe....nečedni posli itd....malo čudno je da izgubiš 2 ključa in kartico....
Kakor vem morata pri alfi biti 2 navadna ključa, 1 servisni ključ in kodirna kartica...

Lp
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

V kolikor kupuješ sam iz tujine bodi previden. Vsekakor dobro preveri dokumente in odtisnjene številke (serijska, št. motorja). Na tvojem mestu bi zadevo preveril tudi na policiji - evidenca ukradenih vozil vsebuje št. šasije vsakega.

V kolikor kupuješ v slo, in to od pravne osebe, si lahko nekoliko bolj brez skrbi, ker prodajalec po Obligacijskem zakoniku odgovarja za pravne napake. Kljub temu dobro preveri zgoraj zapisano, in seveda kupoprodajno pogodbo.

Ker je večina alfic uvoženih iz tujine, in to od raznih leasing hiš (se pravi je bil lastnik nekdo, uporabnik pa nekdo drug) izguba teh stvari ni tako redka.
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Novejše nimajo več master ključa, dobiš samo dva navadna ključa.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Kje se pa lahko preveri, da avto ni bil ukraden v tujino, primer Italiji. Ali s tem ko naročiš novo kodno kartico, ti na novo skodirajo tako stari in novi ključ, tako da če ima kdo staro kartico je ta neuporabna?

Lp
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Kakšna pa zgleda ta kartica ? Jaz sem namreč dobil zraven dva ključa (en z daljincem in en navaden) ampak nobene kartice :-k
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

alro napisal/-a:Kakšna pa zgleda ta kartica ? Jaz sem namreč dobil zraven dva ključa (en z daljincem in en navaden) ampak nobene kartice :-k
Kartica je iz mehkejše plastike in zgleda kot kreditna kartica, samo da je malo tanjša.

Lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

a je to to?

Slika
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

To ni taprava kartica. Kakor vidiš na kartici piše Meta, kar pomeni, da je to kartica od alarma.

Lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

aha, se mi je zdelo ampak nisem bil preprican, zato sem vprasal. potem tut jz nimam kartice:)
mam pa se eno kovinsko ploscico, cist malo. pa gor je nekaj stevilk. kaj je pa tisto?
Slika
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Tole sem jaz dobil zraven.

Slika
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Alan, ta bo prava :wink:
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Torej zakaj jaz nimam nič takega ??? Bi to mogle met vse, tudi novejše (2004). Ima kdo tak letnik 156 in ima to kartico ???
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Mora imeti kartico, obvezno! Če naročiš novo, boš moral preprogramirati računalnik in oba ključa na novo codo, katero ti pošljejo iz fabrike. Nova kartica pride 10.000,00 SIT, preprogramiranje pa ni poceni, hitro si ob 15-20 tisočakov.

Lp
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

jest sm točn tako kartico dobil zraven kot Alan, samo se na žalost vse številke gor ne vidjo dobro. Mi je pa prejšnji lastnik avta reku da bi mogu rezervni ključ dat odkodirat, ker je dober samo za odklepat avto ne pa tudi za zagnat motor. A je zdej fak to k se ne vidjo cifre gor na kartici?
Odgovori
  • Informacija