Ključi za vozila Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Sem novopečeni lastnik alfice in me zanima:
pri 146 letnik 1998 bi morala biti 2 ali 3 ključi (jaz sem dobil dva enaka plastična rdeče barve; ulita kot je nekdo reku) kodna kartica (ki je nisem dobu in morm poklicat lastnika še)????
Poleg klučev in kartice sem dobil še servisno knigo, "navodila za uporabljanje" (ki so mimogrede vsa v italijanščini--->je to normalno, če je avto kupljen v sloveniji?)
To je pa to! Ali mi kaj manjka, ker je biu tip mal naspidiran in dost naštetih stvari pozabu dokler se nisem jst spomnu!
Zanima me tudi kaj je to facelift, ki naj bi bil od 1999 letnikov naprej!
Kakršnikoli nasveti (uporaba, stroški, servisiranje itd.) zelo dobrodošli!
Se opravićujem za vas mogoče smešna vprašanja in se zahvaljujem za odgovor!
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Navodila za uporabo bi morala biti v slovenscini, ce je bil avto kupljen v Sloveniji. Ce ne...

lp
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Pa sej to niti ni tolko važno ke je bil kuplen glede na to da sem ga kupil od prvega lastnika in ne nekega dilerja! ali se pač nahaja neka razlika?
Prosim še za odgovore na moj prejšnji POST! ZELO LEPO PROSIM [-o<
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

dobit bi moral 3 kljuce, 2 ulita ter enga sestavljenga, malenkost temnejse rdece barve. zraven pase tudi kodna kartica.
facelift pomeni malenkost spremenjeno zunanjost (odbijaci ter maska) in notranjost.
navodila bi po mojem mnenju morala bit v slovenscini, vendar so tudi moja povsem v italjanscini, imam pa prav takoj 98 letnik 145ko, kupljeno pri avto triglav.
Slika
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Aja, potem je to se ene 'feature' Italijanov? :lol:

Kot na primer sipe na mojem avtomobilu... 4 so letnik 98, dve pa 97. :)

lp
Uporabniški avatar
cvijo3
Alfist
Alfist
Prispevkov: 267
Pridružen: Ne Jun 17, 2007 2:44 pm
Kraj: Gorenjska

Toseprav da 3 kluče, kodna kartica, navodila to je pa to? kakršn kol nasvet še vedno dobrodošel!
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

to glede sip je tko da baje stojijo v skladiscu in pol jih po potrebi vzamejo, tk da ni nujn da so vse enakih letnikov.
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

sleby napisal/-a:dobit bi moral 3 kljuce, 2 ulita ter enga sestavljenga, malenkost temnejse rdece barve. zraven pase tudi kodna kartica.
facelift pomeni malenkost spremenjeno zunanjost (odbijaci ter maska) in notranjost.
navodila bi po mojem mnenju morala bit v slovenscini, vendar so tudi moja povsem v italjanscini, imam pa prav takoj 98 letnik 145ko, kupljeno pri avto triglav.
navodila imam js SLO, drugač če rabi kdo za skopirat al pa kej?
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

ok, sem prebral vseh 8 strani , vendar nisem zasledil (morda spregledal) odgovora k mene pesti...

kupil sem alfo 156 od prijatelja, on jo je kupil uvozeno, vendar imam samo en kljuc, z daljinskim zaklepanjem, nimam ne kodne kartice ne razervnega...

ali naj grem k tistemu tipu pom merkur = ali bom lahko tudi vzgal avto, ali rabim kodiran kljuc...

ce ta kljuc izgubim sem v riti, predvidevam :?
Slika
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Če se ne motim, ga boš moral naročiti pri uvozniku na podlagi prometnega dovoljenja, koliko stane pa ne vem.
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

hmmm, imas morda kasno tel stevilko uvoznika, ker res nevem dosti o teh zadevah... ali moram na uradni servis...?
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

patrulja napisal/-a:... ali moram na uradni servis...?
To je mislil ja. Na uradnem servisu razloži da imaš samo en ključ in ti naročijo dodaten ključ (z daljincem?) + kartico. Če si prebral na prejšnji strani si lahko videl da je @GhostP plačal za to 183€. Ni malo, ampak boš brez skrbi potem.
Slika
Uporabniški avatar
patrulja
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 667
Pridružen: Po Jul 09, 2007 2:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: LJ-koseze

sem prebral, vendar sem upal da lahko dobim samo navaden kljuc brez daljinca, in bi me tako ceneje prislo...
Slika
Uporabniški avatar
alro
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2700
Pridružen: So Feb 11, 2006 1:39 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica/Gorenje pri Divači

Najbrž se da, koliko ceneje pa te bo prišlo, pa najbolje da se pozanimaš na uradnem servisu.
Slika
Uporabniški avatar
jagatinho
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 240
Pridružen: So Maj 19, 2007 6:54 pm

Je že kdo od vas kdaj izgubil ključ? Meni se je to zgodilo dan pred dopustom. Ko sem se vrnil z dopusta, sem naredil generalno čiščenje stanovanja, da bi ga našel, ampak ga enostavno ni nikjer.
Najprej sem se bal, da sem ga izgubil kje pred hišo in da mi bodo avto ukradli, če najdejo ključ. Ta možnost še vedno obstaja (čeprav majhna), zato ne vem, kaj mi je storiti.
Moram to kaj prijaviti policiji? Naj naročim nov komplet ključev z drugo kodo, je to drago? Ali naj naročim še en ključ pač s to kodo, ki jo imam?
Bi mi zavarovalnica povrnila denar, če bi mi res avto ukradli (Bog ne daj)? Imam kasko.
Odgovori
  • Informacija