Ključi za vozila Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

alfasebastjan napisal/-a:...............Mikrostikalo ima menda oznako KSR251G, KSR253G ali pa KSR231G oz. KSR233G. Očitno gre za razne inačice. Firma je pa ITT.
Pojma pa nimam kje bi se to dal dobit. >
Trgovina ČIP Sokolska ulica 44b, Maribor
Uroš
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Je bil z očetovo 156 identičen problem. Popolnoma očitno je bilo, da je izpraznil baterijo, pa si ni pustil dopovedat, da bi mu jo samo zamenjal.
Namesto tega je šel lepo na pooblaščen servis, kjer so mu svetovali nov ključ (mislim da res kar 42.000 SIT)
Naročil, pa so dobili napačnega. Ko pa ga je v četrtek prinesel domov, sem opazil da ga je ponosno uničil s pritiskanjem v smislu: "Če ga pa dovolj pritisnem, se bo pa verjetno le napolnila baterija.... " ne vem... stari so včasih res budale...
Uničil torej ključ - pa ker ni bilo kaj za izgubit (itak je sesut), sem se spravil nanj po navodilih za popravilo (razdiranje) s prejšnje strani. Operacija uspela, in v petek sem nesel drobovino (odlomil je stikalo za odklepanje, ki je sicer ok) k serviserju za el. naprave. Danes sem ga prevzel in tip je zatrdil da je stikalo res bilo ok, da je zalotal nazaj in preveril da zadeva deluje. Skupaj z novo baterijo me je vse stalo 3€!!! Do tu vse super in čudovito - ko pa sem pred pol ure ključ sestavil nazaj, pa "ne deluje". Ob pritisku tipk lučka utripa, efekta (zaklep-odklep ali odpiranje prtljažnika) pa ni. Avto s ključem lahko normalno poženem, le z odklepanjem ni nič.
Predlogi? Ima elektronika kakšno foro z mešanjem kod (kot npr. prenosni hišni telefoni? - tu po moje ne bi smelo biti problemov). Ni mi jasno, ker je bilo praktično vse skupaj, kot da bi le menjal baterijo. Enostavno ga ne zazna in pika. Pojma nimam. Moram dat čez kakšno proceduro, da bo sprejemnik daljinca zopet prepoznal ključ? Odklop aku? Hvala za nasvete... ideje... - najraje bi kar pravo stvar, ker nimam časa meditirat okoli avta :)
Uporabniški avatar
zvau
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 158
Pridružen: Če Sep 14, 2006 8:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenj Gradec

dizl
a si ze dobo samo kluč. jst mam isti problem. rabo bi samo kluč da lahko zaklenem vrata pol grem pa z njim v vodo. sem iskal na več krajih neuspešno :evil:
arctus
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 61
Pridružen: Pe Dec 22, 2006 9:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Men je to mal cudn, ker ko das delati nov kljuc, ti ga programirajo na kodo in ce jim ne das zraven se starega kljuca, ta ne bo vec uporaben za start mashine, niti za daljinsko odklepanje. Tako so mi rekli na servisu. Torej, je to res ali ne? Je dal tvoj oce ob programiranju kljuca na avto zraven se stari, nedelujoc kljuc, da so oba oz. vse ki jih ima preprogramirali na novo kodo.

lp,
gorazd
Uporabniški avatar
Unicorn
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 818
Pridružen: So Sep 11, 2004 1:10 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Je čudno, ja. Na servisu so dobili nov ključ, on pa je imel s sabo namesto vseh, le tega "nedelujočega" (pač ni delalo dalj. zaklepanje).
Z novim ključem so "začeli proceduro" programiranja, pa so ugotovili da novi ključ ni bil pravi in niso nadaljevali, razlog pa je bil tudi, da oče ni imel s sabo vseh ključev.
Torej - pojma nimam kaj je sploh bilo. Ko je prišel domov, seveda ni delal s ključem nič, ker itak ni zaklepal. Tudi iz prtljažnika ni jemal ničesar, tako da ne vem ali je ključ po prihodu s servisa delal ali ne. Najbolje da pokličem na servis in se sam pozanimam.
Kolikor pa premišljujem o funkcijah ključa, pa mislim da sta odklepanje in zagon dve ločeni funkciji. Zagon ti omogoča "čudo od črne ploščice" v ključu, ki nima nobene veze z elektroniko daljinskega odklepenja.
Morda so funkcijo odklep/zaklep onemogočili, ker se mu je včasih zgodilo da se je avto sam od sebe ob tresenju ključa odklenil/zaklenil, kar je dokaj težavna zadeva, če ne paziš na to. Avto na parkplacu zaklenil in odšel stran, avto pa se je sam odklenil, ker je ključ zopet dobil stik.
Bom poskusil danes poklicat na servis in dobit kakšen odgovor...
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Moram še jaz malo dodati v to temo.
Pravkar sem se lotil popravila očetovega ključa od 147, na katerem je popustil lot in je odpadlo stikalo za odpiranje prtljažnika. Potrebno ga je bilo le zalotat na svoje mesto.
Potrebno je ločit 2 dela ključa in sicer tiskano vezje ki služi le odklepanju in zaklepanju avtomobila. Tuljava kodnega vžiga je pa tista mala kapsula, ki jo držim v roki.
Vstavljena je v zgornji del ključa in ni v elekrični povezavi z vezjem, torej nima napajanja !
Slika
Slika
Slika
Uroš
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Če se bo kdo loteval popravljanja ključa za 156 in bo potreboval kakšno tipko, naj me kar kontaktira, saj mi je uspelo dobiti malo večjo količino, kot sem jih potreboval.

P.S. V obeh mojih ključih, sta bili tipki zdrobljeni.
Emperor of The Dark Realm
mrbungle
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 09, 2007 9:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Meni pa je ključ od alfe 156 (facelift notranjosti) padel v morje. Zamenjal sem baterijo, ker je prvotno razlilo. Avto vžge, ne deluje pa daljinsko odklepanje. Se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo. Ključa še nisem razdiral.
Hvala in lp,
m
brilliance
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Apr 30, 2006 12:22 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor

mrbungle napisal/-a:Meni pa je ključ od alfe 156 (facelift notranjosti) padel v morje. Zamenjal sem baterijo, ker je prvotno razlilo. Avto vžge, ne deluje pa daljinsko odklepanje. Se komu kaj sanja, kaj bi lahko bilo. Ključa še nisem razdiral.
Hvala in lp,
m
Ojla ..

Avto ti vziga, ker elektronika brezkontaktno precita kodo iz kluca, ki je shranjena v cipu, kateri se nahaja v kljucu. Ta cip vlaga-voda ne unici. Daljinsko pa z tem kljucem vec nebo delalo, ker ti je verjetno slana voda ze "pojedla" kar je imela, elektronsko vezje za centralno. Ko ga bos razdrl, bos videl o cem govorim.

Lp.
mrbungle
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 8
Pridružen: To Jan 09, 2007 9:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domžale

Hvala,
ključ sem razdrl, blo je oksidirano. Sem skušal sčistit z alkoholom in wd-jem,
samo očitno je vezje res poškodovano. A se da morda dobit tako vezje, ali bo treba nov ključ?
Uporabniški avatar
_deebo_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 122
Pridružen: Po Maj 28, 2007 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kisovec - Maribor

lp

mene pa zanima če j ž kdo razdiral kluč od 145(rdeč plastičn)...kr se zanimam za nakup zložljivga kluča in rabm čip vn iz tega..brz d bi kej poškodvou :)

hvala!
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

ne da se ga rastavit ker je ulit!
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Zadnji letniki 145, torej 99-00 so imeli tudi rdeče ključe, kateri so imeli daljisnko centralno zaklepanje in se dajo razdreti, zaradi menjave baterije.

Lp
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

to je res, ampak glede na njegov letnik predvidevam, da ni tak kljuc:-)
sicer pa obstaja se ena varianta ce imas 3. kljuc, katerega se da razdret ter vzet ven cip.
Slika
Uporabniški avatar
_deebo_
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 122
Pridružen: Po Maj 28, 2007 3:11 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kisovec - Maribor

a razne zajbancije z olfa nožem n pridejo upoštev?
d bi pač vrezu notr pa vn uzeu...

3. kluča pa nimam...
Odgovori
  • Informacija