Ključi za vozila Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Thrivial
Alfist
Alfist
Prispevkov: 449
Pridružen: So Maj 27, 2006 9:20 pm

Spotoma vprasanjce:

Imam en kljuc s kodo, zraven pa se 2 rezervna, ki pa ocitno nista kodirana in z njima ne morem vzgati avtomobila, zgledajo pa vsi enako. Torej je normalno, da lahko rezervni kljuc uporabim samo za to, da se zaklenem v avto in poslusam radio? Ce pa na morju izgubim kljuc, se grem pa lahko samo se solit?

AR 156, l.1998.

lp
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Thrivial napisal/-a:Spotoma vprasanjce:

Imam en kljuc s kodo, zraven pa se 2 rezervna, ki pa ocitno nista kodirana in z njima ne morem vzgati avtomobila, zgledajo pa vsi enako. Torej je normalno, da lahko rezervni kljuc uporabim samo za to, da se zaklenem v avto in poslusam radio? Ce pa na morju izgubim kljuc, se grem pa lahko samo se solit?

AR 156, l.1998.

lp
No jaz mam original pa eno (1) rezervo. Rezervnega lahko uporabljam popolnoma enako kot original, se pravi odklepanje/zaklepanje, vžig avta itd. Še alarm mi vklopi in izklopi. Skratka, ni razlike med rezervo in originalom (AR 156, l.2001)
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

Thrivial napisal/-a:Spotoma vprasanjce:

Imam en kljuc s kodo, zraven pa se 2 rezervna, ki pa ocitno nista kodirana in z njima ne morem vzgati avtomobila, zgledajo pa vsi enako. Torej je normalno, da lahko rezervni kljuc uporabim samo za to, da se zaklenem v avto in poslusam radio? Ce pa na morju izgubim kljuc, se grem pa lahko samo se solit?

AR 156, l.1998.

lp
:D :D :D :D :D :jump3: :loljeah: :loljeah: :loljeah: :D :D :D :lol: :lol: :lol: =D> =D> =D> :ylsuper:

Ej ne smejim se tebi, ampak to mi je bila izjava leta in moram priznat, da sem se dve minute skupaj prav lepo smejal. Pravijo, da je smeh pol zdravja tako, da hvala ti...

Drugače pa to ni normalno. kolko ključev bi moralo biti ne vem, je pa nekako logično, da mora biti vsaj en rezervni, ki ni namenjen samo poslušanja radia v zaklenjenem avtu. Imam 156 letnik 00 kupljeno v SLO z vsemi papriji, Code kartico in enim rezervnim ključem. Ki vžiga jasno :D .

lp[/b]
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

vsak avto naj bi imel 3 kljuce.
Slika
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Novejši letniki nimajo več servisnega ključa in imajo samo 2 enakovredna ključa+kodno kartico. Zgleda da je zopet od letnika in modela avtomobila različno :wink:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

156,147,159 2 ključa original !
Uroš
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Res je, jaz imam 2 enaka.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

Perme napisal/-a:@avion: dunajska cesta v LJ, nasproti AMZSja, v stavbi kjer je merkur gres 1 nadstropje dol in se zaletis v kljucavnicarja ki ti bo to naredil!

lp
A to se vedno drzi? tudi za dvojnika 156 let. 01? (nimam rezervnega in niti code) ...da ne grem v lj zastonj...
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

capirex napisal/-a:
Perme napisal/-a:@avion: dunajska cesta v LJ, nasproti AMZSja, v stavbi kjer je merkur gres 1 nadstropje dol in se zaletis v kljucavnicarja ki ti bo to naredil!

lp
A to se vedno drzi? tudi za dvojnika 156 let. 01? (nimam rezervnega in niti code) ...da ne grem v lj zastonj...
Ne bo ti ga naredil. To moraš it na uradni servis od Alfe...jim daš podatke od Alfe(številko šasije...)..oni vse pošljejo v Torino....in čez nekaj časa, ga boš dobil....
Seveda boš moral peljat še avtomobil tja, da ga skodirajo ta nou ključ.
Drgač pa kar jaz vem ne gre.

lp
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

Tu bi dodal, da se na kodo (kartico) čaka približno 3 tedne - vsaj jaz sem tako dolgo čakal nanjo...
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

AlfaGTA napisal/-a:
capirex napisal/-a:
Perme napisal/-a:@avion: dunajska cesta v LJ, nasproti AMZSja, v stavbi kjer je merkur gres 1 nadstropje dol in se zaletis v kljucavnicarja ki ti bo to naredil!

lp
A to se vedno drzi? tudi za dvojnika 156 let. 01? (nimam rezervnega in niti code) ...da ne grem v lj zastonj...
Ne bo ti ga naredil. To moraš it na uradni servis od Alfe...jim daš podatke od Alfe(številko šasije...)..oni vse pošljejo v Torino....in čez nekaj časa, ga boš dobil....
Seveda boš moral peljat še avtomobil tja, da ga skodirajo ta nou ključ.
Drgač pa kar jaz vem ne gre.

lp
na 145 se je dal to narest v LJ (tle pri merkurju), pri 156 pa baje ne več.
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

Jaz sem naroču original ključ z daljincem in kartico pri Zegi. Čakal cca 3 tedne.
Slika
capirex
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: Po Maj 29, 2006 4:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: portorož

in strosek je bil?

...se vedno okoli 180€ ali kaj vec?
Uporabniški avatar
AlfaGTA
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Jul 17, 2005 7:45 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Nova Gorica

Jaz sem tudi pri Zegi naročil, ključ je bil navaden z daljincem (rdeč), ne zložljiv....strošek pa vse skupaj 28000 sit.
To je blo pred mal več kot letom.....

p.s. čakal pa sem, tko kot drugi pravijo...
AlfaRomeo.....Beauty is not enough !!!

(2 x AR155, 1 x AR145, 2 x AR156)....dovolj !?
Uporabniški avatar
GhostP
Alfist
Alfist
Prispevkov: 351
Pridružen: To Feb 20, 2007 9:20 am
Kraj: LJUBLJANA

capirex napisal/-a:in strosek je bil?
...se vedno okoli 180€ ali kaj vec?
ja 183€ u kompletu
Slika
Odgovori
  • Informacija