Ključi za vozila Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
aleš rozman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Feb 08, 2010 12:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica- Gorenjska
Kontakt:

evo mal osvežitve teme.

imam orginaln kluč z dalnicm za zaklepanje, ki pa ne deljuje, zej ma pa zanima če se da čip popravt oz kakšn univerzaln dalinčk sprogramirat na original centrtraln odglepanje???
al samo original kluči??

če ne al se da dalincs centralc zamenjat z univerzalnim???

lp aleš
what doesn't kill me makes me stronger...

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=22021
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Pokliči na to št. mogoče ti oni lahko pomagajo!
040 371654 ali 040 727716 - Setničar! Najdeš jih za Bežigradom in v Fužinah!
Meni so naredili kodni ključ vendar z njim lahko samo vžgem avto,se pravi brez daljinca!

Lp
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Daljinca moraš sprogramirat v računalnik šasije... vendar je to možno samo če imaš originalen ključ...
Uporabniški avatar
aleš rozman
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Feb 08, 2010 12:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Radovljica- Gorenjska
Kontakt:

ja en orginaln ključ mam sam mu ne dela daljinec, a potlej se pa ne nč narediti??
what doesn't kill me makes me stronger...

http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?t=22021
Uporabniški avatar
WiTBoY
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3744
Pridružen: Sr Jul 21, 2004 12:10 pm
Vozilo: 159 2.4 Q4
Kraj: Logatec

TribesMan napisal/-a:Obstaja še ena opcija... da izklopiš imobilizator v ECUju.

Glede daljinca pa se da pri 147 naredit kar z Fiat ECU Scannerjem... pri 156 pa pojma nimam.
pod kaj pa mors it u programu da sporogramiras daljinca na kljucu za 147?
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Body Computer.
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Damijan napisal/-a:Imaš več možnosti.
Avto v originalu ima centralno zaklepanje in kodni vžig.

Če se voziš s ključem brez čipa, pomeni, da je v ECU-ju izbrisana koda. Zato ti tudi ne zaklepa vseh vrat, ker je odstranjen imobilizator. Imobilizator pa se nahaja v enoti za centralno zaklepanje. Če imobilizatorja ne bi odstranili, bi se koda ponovno zapisala v ECU.

Modul CZ-ja pa se lahko nahaja v armaturi, pod sredinsko konzolo, ali pa pod prednjim sedežem.
Zanima me kolikšen strošek bi to zneslo? in kakšen je postopek da bi to zrihtal oziroma za kodni vžig me ne moti toliko ker mi ni problem z rezervnim vžgat ampak da bi vsaj centralno delalo kako bi se dalo zrihtat ?
Hvala ti sem siguren da je tole napaka.
lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

S5 imaš več možnosti!
Če hočeš originalno stanje, da imaš tudi kodno varovan vžig, po VIN številki naročiš ključ, katerega ti potem sprogramirajo po kodni kartici (pogoj je, da imaš kodno kartico!!!). Samo pri naročilu ključa ima ključ lahko oznako 1 ali 2. Enega se ne da sprogramirat brez Master ključa, enega pa lahko samo s pomočjo kartice. Strošek ključa med 100€ in 200€, programiranje okrog 30€. Če nimaš kodne kartice, pa zamenjava sistema, kar znese kakih 1500+€. Za točnejši info pa kliči na AT in zahtevaj tehnično podporo. Tam ti vse lepo razložijo, medtem ko na servisu je sux.

2. možnost pa je, da ti avtoelektričar, ali pa ti sam, ker ni komplicirano, vgradiš univerzalno daljinsko centralno zaklepanje. Cene pa tudi tu varirajo.
mitoma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1142
Pridružen: Pe Jul 23, 2010 11:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Nadomestni kodni ključ stane okoli 200 eurov tudi kartico se da naročiti novo prek št.šasije in stane okoli 50 eurov torej skupaj cirka 250 eurov!
Lp
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Danes sem bil pri Stepančiču in sem mu razložil problem in je rekel , da to dvoje nima povezave in če je bilo izklopljeno za kodni vžig da centralno mora vseeno delati (ne dalinsko) in je rekel da naj pogledam varovalke in komplet kable drugače je pa ključavnica hin.
lp
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@mitoma: odvisno, kako staro je vozilo. Hranijo do določene starosti.

@ZORE89: menjaj mehanika, ker nihče nima pojma, glede na to, kar sem se jaz zanimal. Meni je vsak povedal drugače.

Obema svetujem, da rajši pokličita tehnično podporo. Dobila bosta res tisto pravo informacijo, kaj se da storiti in kaj ne. Jaz sedaj uporabljam samo še to opcijo. Potem na servisu trdijo drugače, ko navedem vir pa zmrznejo, ker ne znajo.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kodiran vžig in centralno zaklepanje sta dva popolnoma ločena sistema. Tudi v samem ključu imaš dve stvari. Ena je kapusla v kateri je RFID oddajnik za kodni vžig, druga je elektronika daljinca s tipkami.

Pravtako je v avtu sistem popolnoma ločen. Kodiran vžig je vprogramiran v računalnik motorja, in se ga da tudi programsko odstraniti.
Daljinsko zaklepanje pa nadzira računalnik šasije.

En in drugi med sabo nimata nobene povezave.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

@TribesMan: imobilizator je v isti enoti kot je enota za zaklepanje. Iz imobilizatorja gre potem koda dalje v ECU. Če v ECU-ju izbrišeš kodo, ne odklopiš pa imobilizatorja, jo imobilizator ob kontaktu ponovno zapiše v flash ECU-ja. Tako, da imata povezavo.

Obstaja tudi možnost, da se brika 2 žici na imobilizatorju, za kodo, in potem centralno normalno dela dalje. Imobilizator pa ne zapiše kode v ECU. Nihče do sedaj pa mi še ni vedel povedati, kateri žici je potrebno brikati.

Da ima pa šasija računalnik, pa prvič slišim. Sploh pa, da ima GTV-jka šasijo....
ZORE89
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1374
Pridružen: So Okt 10, 2009 1:37 pm
Vozilo: Alfa Romeo GT 1.9jtd16v
Kraj: Zasavje

Zj sem pa res čist zbegan.
Če kdo poštudira katera 2 kontakta se brika da dela centralno dobi za pir če mi pov al pa 2,3,4.. :D
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

kontakte se brika, da imobilizator ponovno ne zapiše kode v ECU. Če je ECU res brez kode. Potem pa enota lahko ostane priklopljena, da dela centralno.

Dejstvo pa je, da trenutno vsi govorimo nekam v zrak in ugibamo.
Potrebno je najprej ugotoviti, kako je stanje na avtu.
Odgovori
  • Informacija