Ključi za vozila Alfa Romeo

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

alan q4+33 napisal/-a:Tole sem jaz dobil zraven.
MOraš mislit????

Sej si od mene avto kupu! 8) Nimaš niti 0,000000001% možnosti, da rečeš, nekaj manjka od avta! :mrgreen:
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

:lol:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Mene zanima, a se ključu od 156(2002) baterija polni preko ključavnice, ali je treba menjat? Ker en kjuč ne da več od sebe energije da bi odklenil avto na daljinsko, tudi lučka ne utripne več.
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ne razumem kaj komplicirate z karticam. v merkurju za 10 jurjev naredi kopijo vašega kodirnega ključa in ne rab nbene kartice. če bi pa radi vrgl +30 jurjev v luft pa dejte.
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

bass napisal/-a:Mene zanima, a se ključu od 156(2002) baterija polni preko ključavnice, ali je treba menjat? Ker en kjuč ne da več od sebe energije da bi odklenil avto na daljinsko, tudi lučka ne utripne več.
Baterija se ne polni prek ključavnice(prvič slišim da kaj takega obstaja) ampak jo je treba zamenjat če je govora o modelu z novo notranjostjo, je baterija gumbna litijeva CR2032.
Emperor of The Dark Realm
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

Danes sem šel v Merkur, kjer so mi povedali, da je možno neoriginalni kodni ključ narediti le za starejše modele, za 156 pa več ne.

Toliko v info. Zgleda da bo treba kar k dealerju.
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

SHadowX napisal/-a:
bass napisal/-a:Mene zanima, a se ključu od 156(2002) baterija polni preko ključavnice, ali je treba menjat? Ker en kjuč ne da več od sebe energije da bi odklenil avto na daljinsko, tudi lučka ne utripne več.
Baterija se ne polni prek ključavnice(prvič slišim da kaj takega obstaja) ampak jo je treba zamenjat če je govora o modelu z novo notranjostjo, je baterija gumbna litijeva CR2032.
Ja, gre se za model z renovirano notranjostjo, domnevam, da si že razdiral ključ, ker nočem nič na silo probavat me še zanima kako se zadevo odpre, ko gledam ključ mi na pamet ne pride nobena očitna rešitev... :(
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pod znakom alfa romeo je vijak in pa ob strani, kamor se ključ spravi.
Poglej spodnji link.
http://www.alfa156.net/tech/buttonflipkey.pdf
Lp
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

Foggy napisal/-a:Pod znakom alfa romeo je vijak in pa ob strani, kamor se ključ spravi.
Poglej spodnji link.
http://www.alfa156.net/tech/buttonflipkey.pdf
Lp
Ki pa ga za zamenjavo baterije ne rabis odvit, en vijak/zatic je pod kljucem, sive barve, obrnes ga za 90 stopinj in izvleces baterijo v nosilcu.
Emperor of The Dark Realm
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Res hvala za izčrpen odgovor, jaz bi namreč šel na silo nekaj od strani poskušat, dobro da sem vprašal :D
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Informacije katere sem jaz dobil na Triglavu pa so:
nova kartica: 5000 sit
nov ključ: 38000 sit
Problem pri meni je da je treba rezervni ključ odkodirat, vendar se mi na kartici ne vidijo vse kodne številke. Baje da lahko samo trikrat probajo potem se zakodira. Pri glavnem ključu pa ne dela tipka za daljinsko odklepanje.
Malo se mi zdi neumno dat preko 40000 sit za to, pa me zanima če kdo ve
a se res ključa ne da popravit. Na Triglavu pravijo da se ga ne da.
To je najlažje rečt pa 40 jurjev pokasirat. :(
Scremer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1700
Pridružen: To Apr 05, 2005 9:43 pm
Vozilo: AR159, AR spider veloce
Kraj: Kransterdam
Kontakt:

alfasebastjan napisal/-a:Informacije katere sem jaz dobil na Triglavu pa so:
nova kartica: 5000 sit
nov ključ: 38000 sit
Problem pri meni je da je treba rezervni ključ odkodirat, vendar se mi na kartici ne vidijo vse kodne številke. Baje da lahko samo trikrat probajo potem se zakodira. Pri glavnem ključu pa ne dela tipka za daljinsko odklepanje.
Malo se mi zdi neumno dat preko 40000 sit za to, pa me zanima če kdo ve
a se res ključa ne da popravit. Na Triglavu pravijo da se ga ne da.
To je najlažje rečt pa 40 jurjev pokasirat. :(
Odvisno kaj je narobe s ključem. Teoretično se da vsako elektronsko stvar popravit, je pa vprašanje koliko časa bi to vzelo in morda bi se kmalu bolj splačalo naročiti nov ključ. Pri tebi je pa povsem mogoče, da so slabi kontakti in če odpreš ključ, ga očistiš s kakim alkoholom, ter sestaviš nazaj, zna gumb spet čudežno delat.

To da se da dobim ključ pri merkurju je pa en velik bulshit. Ključavničar ti niti pod razno ne sme izdelat ključa s katerim bi lahko pognal avto in se odpeljal. To lahko naredi samo matična tovarna ki dobi naročilo preko pooblaščenega servisa. Da servis da zeleno luč pa potrebuje kodo obstoječega sistema vžiga. Če kartice nimaš potem ti lahko priskrbijo novo kodo pod pogojem da dokažeš lastništvo avtomobila. Pri novi kodi pa pomeni, da je potrebno poseči v računalnik avta in tam obstojčo kodo zamenjat z novo. Domnevam da se da stari delujoči ključ ravno tako reprogramirat na novo kodo nisem pa povsem prepričan. Kdor govori da do novega ključa prideš za 10k prodaja buče. Cena ključa je sicer odvisna od tipa le tega, ampak za mojega ki ima samo kodo vžiga in en gumb za centralno zaklepanje hočejo 25k. To da ti reprogramirajo kodo pa sigurno zahteva še vsaj 10k ali več. Tako, da strošek ni tako majhen.

Kar se gumbov tiče, ki so natrgani sem se pa pozanima in nadomestnih delov zanj ni moč dobit. Edina opcija je nov ključ. Lahko bi pa recimo dobil kak ključ od recimo zaletene alfe in snel gumico s ključa. Ampak to že mal diši na iskanje igle v senu. Je pa teoretično možno če bi se ti zlomil ključ narediti novega pri ključavničarju in nato iz starega vzeti ven malo črno škatlico (3x2mm) in jo vstavit v novi ključ. Ko enkrat porineš ključ v ključavnico mora biti ta škatlica, gumbek ali kakorkoli jo že imenujemo dovolj blizu antenci, ki objema ustje ključavnice, da potem ponaredek deluje. Seveda se pa tukaj spet pojavi vprašanje kako občutljiv je ta gumbek in ali ga ne bi morda nasilna odstranitev poškodovala do te mere da ne bi več delal. Teorija torej. No še ena... to škatlico nalepiš kar na antenco za odčitavanje kode in voila... vsi duplikati ključa delujejo.


Srečno in pazite na ključe ;)
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Na temu linku http://www.alfa156.net/tech/buttonflipkey.pdf
sem gledal mal kako se tak ključ rastavi (moj je namreč enak) vendar pri meni značka pod katero naj bi bil en vijak ne gre dol. Zgleda kot bi bilo vse ulito v enem kosu. Na silo pa ključa ne upam razdirat da ne fentam kaj.
Rezervnega moram namreč odkodirat, tako da če tega ufentam je konec
veselja. :(
Sem samo mislu če je kdo ta ključ že razdiral in popravljal, ker je verjetn že kdo mel premočne prste in je uniču tipko za centralno zaklepanje, kot npr. prejšnji lastnik moje alfe. #-o
Je pa res na žalost da se nadomestnih delov za ključ ne dobi tako da ostane samo popravilo ali nabava novega ključa.
sleby
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5743
Pridružen: Po Nov 24, 2003 1:16 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

kluc se da dobit pri merkurju :wink:
Slika
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

sleby napisal/-a:kluc se da dobit pri merkurju :wink:
a takle kot je tle? http://www.alfa156.net/tech/buttonflipkey.pdf :doubt:
Odgovori
  • Informacija