Prometna nesreča: prosim za nasvet

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
bireku
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Sep 03, 2004 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dolenjska

Pozdravljeni.

Zgodilo se je neizogibno in v mojo Alfo spider se je zaletelo vozilo s tujimi tablicami. Alfa je nevozna :cry: . Cenilec je ocenil stroške na dobrih 5000 evrov, od zavarovalnice pa sem dobil predlog za poravnavo 1881,66 €.

Ali imam sploh kakšne možnosti ali je bolje kar podpisati?
Že vnaprej hvala za nasvet.

Jernej


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Edit: pomoč pri nalaganju slik ...
Kar je dobru, nej slabu.
Uporabniški avatar
Zhagar
Moderator
Moderator
Prispevkov: 3725
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 4:12 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA 2011 & Alfa Romeo 145 1.6 Boxer 1995
Kraj: Ljubljana

Pritožba na zavarovalniško poravnavo - razlogi redkost avtomobila, stanje ohranjenosti. Bo kar nekaj bockanja potrebno. Po mojem mnenju bi moral zavarovalnici omeniti že pred postopkom.
Po Eurotaxu tak avto ni vreden nič, dobil si izplačano totalko.
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

Predvsem ne popravljaj avta v lastni režiji!

Predlagam, da pozoveš zavarovalnico, da naj poda spisek kleparjev s katerimi imajo sklenjeno pogodbo. Jasno nakaži, da boš avto dal v popravilo. Prepričan sem da se bo predlog hitro spremenil.

Jaz sem bil opeharjen zaradi zaupljivosti.... avto popravil na lastne stroške, češ da bo upoštevalno toliko in toliko odstotkov od cenitve.... na koncu .... da ne bom o stroških prevoza iz tujine.... od mene zavarovalnica ne dobi enega centa, ki ji ga nisem obvezan dati. Ko ali če se bo ponovno zgodilo kaj podobnega, se avtomobila ne dotaknem (če ne bo vozen, tudi ne več kot je potrebno, da se sprosti promet). Aja, koloteka in gum mi niso priznali, ker so se poškodovale ob premiku avta po nesreči (30 m, da smo šli s ceste na varno in počakal avtovleko)....

Gmad ciganska.

Aja, pa da ne boste mislili, da si boste kaj pomagali s kakšno Poravnavo. Vse kar so meni pomagali je to, da sem dal še njim nekaj denarja za nič!
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

krivca imaš. direkt na AR pooblaščenca, ki ima pogodbo s tvojo zavarovalnico. se bodo hitro zmenili.

v mojem primeru (17 let stara 156) se je na koncu menjalo sprednjo havbo zaradi manjše buške, celo pobarvalo, prvotno so priznali popravilo udrtine in tretjino havbe za barvanje. nadalje se je barval cel odbijač zaradi nekaj prask, prvotno priznano le poliranje, pluse morje novih čepkov, vijakov pri montaži .... sam ne it na prvo žogo :wink:
Slika
SilverMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1069
Pridružen: Če Mar 27, 2014 9:36 pm
Vozilo: 147 JTDm 16v TbT
Kraj: Črnomelj

Najprej je treba na grobo ocenit ali je popravilo sploh smiselno oz. izvedljivo.
Potem realno (zase) ocenit koliko je avto sploh vreden.
Določit mejo, ali se bo dalo izognit ekonomski totalki.
Če ja, rihtat majstrom.
Če ne, iztržit čimveč od zavarovalnice in če bo želja/volja/smisel, rihtat sam. (ne dobesedno, ampak z iskanjem delov, pomaganjem kleparju...)
Poleg redkosti avta se nekateri poslužijo tudi fake oglasov na avtonetu, z nerealno visokimi cenami sicer, a za pogajanja z zavarovalnico pride prav...

Nikakor ni enostavno, a če malo pomigaš se da z izkupičkom zrihtat še kaj več kot samo posledice karambola.
http://forum.alfa-klub.com/viewtopic.php?f=8&t=36179" onclick="window.open(this.href);return false;
bireku
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Sep 03, 2004 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dolenjska

Hvala vsem za odgovore. Začel bom kar s pritožbo. Avto bi rad zrihtal, saj sem kar nekaj denarja vložil vanjo (predvsem v hidravlično streho - nove cevi, motorček zaklepanja, dodatno stikalo :roll: ). Jih je pa tudi čedalje manj. Ko (če) se kaj premakne, poročam.
Kar je dobru, nej slabu.
Tomas33
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 64
Pridružen: Sr Feb 24, 2016 3:23 pm

Jaz bi zahteval od zavarovalnice, da se avto popravi pooblaščenem servisu (kleparju). Avto je že skoraj oldtimer in temu primerno naj se tretira.

Pa še, Alfa je več kot avto :wink:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ocenili so ti rkonomsko totalko, kar pomeni da je skode vec kot 50% vrednosti avta. Dajo ti 2 jurja in razbitino. Glede na slike bi pomoje kr mogu zrihtat tole brez tezav za 2 cuka, v italijo po karoserijske dele, zamenat kar je po podvozju, licarija...
bireku
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Sep 03, 2004 5:46 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dolenjska

Evo, da javim, kaj se je premaknilo.
Na prvi predlog (1881,66 €) sem najprej napisal tole:

Spoštovani, prejel sem poravnavo za škodo, s katero se nikakor ne morem strinjati, saj je znesek res nizek. Cenilec je ocenil, da je škode za dobrih 5000 evrov, zavarovalnica pa ponuja 1882 evrov. S ponujenim zneskom ne morem niti popraviti razbitega avtomobila, kaj šele kupiti enako starega, kar naj bi bil namen t. i. totalke (teh avtov je res malo, za letnik 2001 je trenutno na avtonetu najnižja cena 7800 evrov). V spremnem dopisu nič ne piše, kakšen je postopek v primeru, da se z odškodnino ne strinjam, zato vas prosim za nadaljnja navodila.

V kratkem času sem dobil naslednji odgovor:

Spoštovani, prejeli smo vaš ugovor zoper poravnalno ponudbo. Prosimo, da nam pošljete oglaševane cene s slikami podobnih vozil. Prosimo, da nam pošljete tudi račun o nabavi vašega vozila ter dokumentacijo iz katere naj bo razvidno kje ste ga kupili (Italija-Slovenija) ter dokumentacijo o statusu starodobnika, kolikor je vaše vozilo starodobnik. Po dopolnitvi zahtevka bomo pristopili k nadaljnjemu obravnavanju zadeve.

Odgovoril sem takole:

Spoštovani, pošiljam dopolnitev k ugovoru zoper poravnalno ponudbo.
Avto je bil kupljen oktobra 2017 z namenom, da postane starodobnik, saj je zelo redek primerek svoje vrste, sploh v Sloveniji. Je prvi avtomobil v svoji seriji - številka VIN se konča na 000001. Ker je trenutno star 20 let, še ne sodi med starodobnike. Vsako leto sem z njim naredil le 1000 do 2500 km. To je razvidno iz potrdil o tehničnem pregledu in na portalu Avtolog (v prilogi).
Na spletnem portalu Avto.net se danes prodajajo le trije, od tega je eden precej starejši in z veliko prevoženimi kilometri (220.000), zato sta v prilogi le dva oglasa.
Avto je bil do nesreče odlično ohranjen, saj ga je prejšnji lastnik redno vzdrževal pri uradnem servisu Alfa Romeo Zega na Gorjanskem. Tudi jaz sem ga redno vzdrževal tu na Dolenjskem pri servisu Jeršin. Vložil sem precej časa in denarja, nekaj računov je v prilogi, nekaj delov pa sem nabavil tudi preko spletnega oglasnika od zasebnikov, tako da računov nimam. Samo za popravilo hidravlične strehe sem dal okoli 2000 evrov. Vse zime je avto preživel v ogrevani garaži.
Glede na vse do sedaj vloženo je moj namen, da avto spravim v stanje pred nesrečo, za katero nisem nič kriv. Zato vlagam ugovor.
Priloge:
- kupoprodajna pogodba,
- oglasi na Avto.net z dne 2. 6. 2021
- tri potrdila o tehničnem pregledu
- posnetek s portala Avtolog
- nekaj računov o stroških vzdrževanja
V upanju na ugodno rešen ugovor vas lepo pozdravljam.


Po slabem tednu sem dobil nov predlog poravnave, tokrat za 4100 €. Podpisanega sem vrnil 14. 6. 2021 in danes (30. 6. 2021) so mi denar nakazali. Če bil podpisal prvo poravnavo, pa bi me odpravili z več kot pol manjšim zneskom.

PS. Alfa se že rihta 8)
Kar je dobru, nej slabu.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

=D> =D> =D>

Superca! Prilimaj kakšno slikico, ko bo avtek porihtan
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

=D> bravo

le je....t jim je treba m.....tr, na lep način :mrgreen:
Slika
Uporabniški avatar
MaStr
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9772
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 7:34 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Giulia Q4 Veloce, 2.2 JTDm
Kraj: Assling (Jesenice)

Lepo si rešil - vsaj večinski del ... =D>
Join the dark side:
viewtopic.php?f=8&t=44270" onclick="window.open(this.href);return false;
Odgovori
  • Informacija