Težave z 2.0 TS motorji (zgolj slučaj ali...)

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

_BiStRi_ napisal/-a:Koliko si pa že imel Miholl 2.0 TS ov kolikokrat si menjal olje na njih, koliko ti jih je ribnilo...


No vidiš, ko boš imel pa poročaj :wink:


Ene zdržijo 100.000 , ene 160.000, ene 350.000, nekatere umprejo pri 80.000, težka zdej tle nekaj pametovat kaj in kako, če nisi imel sam tega motorja, in si točno vedel kaj se je z njim dogajalo...in to ves čas od novega, ali od nazadnje skupaj zloženega.

Moje mnenje je da je 2.0 TS izredno občutljiv na pomanjkanje olja, enkrat premalo, zagotovo ribato en dan...14 dni, 10.000km, ali ne vem kaj, ribne pa zagotovo če ga je bilo premalo...olje pa bi rekel da ne igra neke največje vloge tu (mišljeno o znamki) vsedokler je kolikor toliko kakovostno, prave gradacije itd, je pa čist vseen ali je Shell, Agip, Selenia ali bog zna kaj, vsedokler ni Leclerc super duper :mrgreen:
ne rabim met - mamo forum za to in ga berem kar nekaj časa dlje kot ti...
Pa roko na srce tudi ti nisi kaj dosti dolgo mel ts motorja,ravno dovolj da si uspel uničit...

2.0 ts je problematičen nezanesljiv motor z povprečnimi performansi in nadpovprečnimi težavami....nekaj podobnega kot 1.7 16v...

Kdor si tega ne prizna, je pač naiven...

LP
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No ampak 1.7 nudi vsaj prave zvočne užitke,ki jih proizvedejo samo boxerski motorji
Uporabniški avatar
Gregson007
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7744
Pridružen: So Mar 29, 2008 7:33 pm
Vozilo: LaFa ...... 404
Kraj: Laibach

mikko napisal/-a:2.0TS je pač k**** od motorja in pika...Tistih 150bhp in 180nm navora ni nobena umetnost, in sploh da ribajo, a ni to narobe ? Nekateri pa to še zagovarjate...krivi so pa konstruktorji in materiali...Moj je bil redno servisiran, imel je dovolj olja noter in je ribnil ? Sedaj imam 1.8TS notri , lepše teče ampak se bo od jutri dalje prodajal...Grem na Volvo, ki ne ribne..pa so 4je volvoti pri hiši , od tega trije s 150k km + ;) BP vsak od njih ;)
in kdo bo ta k bo tvojo 1.8 147-ko kupu - bo imel unikat ni kej
aja btw, veliko sreče z volvotom, veliko več kot z alfo, ti želimo
Slika
33-fonda
Alfist
Alfist
Prispevkov: 455
Pridružen: Sr Avg 16, 2006 1:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: NG-Solkan

za 150 km in 180 nm moreš bit umetnik da tako ribajo.Krivi so konstruktorji in materjali to v vsakem primeru drži.

boxer 1.7 16v je mogoče nezanesliv ker so ga razvijali premalo časa...je pa en velik užitek vozit bilokakšen boxer. 8v boxerji so pa neverjetno vzdržljivi...skoraj 10 min smo ga gonili brez vode z ceglom na gasu da je riblna gred + prej 20 z vodo.

TS motor ki ga je razvila Alfa je bil in je še najboljši 8v motor.
Alfa motorji so pa postali za en k**** ko so šli pod fiat.

zato je najbolj priporočliv bencinski motor V6 ki kljub porabi in dražjem zavarovanju dober motor ki zna nudit emocije.
ko peštam.Alfa rešuje mene in jst rešujem njo....Popolno sožitje :)
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

@Miholl

Kdo kaj dlje bere je smešno, ter brezpredmetno. Koliko sem jaz uničil in na kak način, bi se dalo diskutirati, recimo temu tako nekako kot si ti "uničil" svojo 1.7 16v, katero si mimogrede kupil v času ko se je že vedelo, da rade ribnejo, čemu si potem kupoval...aha zaradi zvoka, no za to bi bil dovolj 1.3 če se gre le za zvok...

Dalo bi se debatirati o težavah 2.0 TS motorjev, dejstvo je da jih je večina zaribalo, zakaj in kako pa veliko uprašanje, internetna ugibanja, ter podobne reči ne bojo privedle do vedenja kaj in kako.

Je pa itak tako, da komur dela je zadovoljen in hvali, ostali pa pač kontra, eni pač se pridružijo in navijajo zraven vsak se odloči za stran katero hoče...moje mnenje o 2.0 TS motorjih je takšno kot je in dokler ne bo dokazano drugače zame motor ne bo tako zelo slab, kot se tukaj piše, malodane da berem, da so ribale še preden so dobro iz salona ven zapeljale...slišal in tudi vedel pa sem za par motorjev kateri so od novega imeli vedno olje na max, pa so zdržali kar precej, ali pa delajo še danes...


Kdo komu in zakaj o tem pa nebi, ker je to že na meji od soseda/teta/hči je rekla...

Je pa tudi tako, da če je motor preveč občutljiv na olje (min-max) ravno zlat ne more bit, to je dejstvo, da moraš biti pazljiv pri nakupu in uporabi, zato je v takih primerih dobro kupiti od poznanih ljudi, čeprav v današnjem svetu poštenost ne velja več kaj veliko...


Lp
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

kateri motorji pa so se uporabljali pri touring izvedbah na tekmovanjih WTCC in ETCC? vem da so bli 2.0, sam nevem keri točno...a ve kdo?

Zakaj potem tiste niso ribale in so zmagovale?
Uporabniški avatar
krucymucy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2140
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:27 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: 50.000km od Ribata

Par krogov pac ne more biti referenca za vdrzljivost. Pa motor je popolnoma drugacen.
Moje ime je Niva, Lado Niva. Sem terenski človek!
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

krucymucy napisal/-a:Par krogov pac ne more biti referenca za vdrzljivost. Pa motor je popolnoma drugacen.
ja, pa zanima me, kaj je bilo spremenjeno...
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

_BiStRi_ napisal/-a:@Miholl

Kdo kaj dlje bere je smešno, ter brezpredmetno. Koliko sem jaz uničil in na kak način, bi se dalo diskutirati, recimo temu tako nekako kot si ti "uničil" svojo 1.7 16v, katero si mimogrede kupil v času ko se je že vedelo, da rade ribnejo, čemu si potem kupoval...aha zaradi zvoka, no za to bi bil dovolj 1.3 če se gre le za zvok...

Dalo bi se debatirati o težavah 2.0 TS motorjev, dejstvo je da jih je večina zaribalo, zakaj in kako pa veliko uprašanje, internetna ugibanja, ter podobne reči ne bojo privedle do vedenja kaj in kako.

Je pa itak tako, da komur dela je zadovoljen in hvali, ostali pa pač kontra, eni pač se pridružijo in navijajo zraven vsak se odloči za stran katero hoče...moje mnenje o 2.0 TS motorjih je takšno kot je in dokler ne bo dokazano drugače zame motor ne bo tako zelo slab, kot se tukaj piše, malodane da berem, da so ribale še preden so dobro iz salona ven zapeljale...slišal in tudi vedel pa sem za par motorjev kateri so od novega imeli vedno olje na max, pa so zdržali kar precej, ali pa delajo še danes...


Kdo komu in zakaj o tem pa nebi, ker je to že na meji od soseda/teta/hči je rekla...

Je pa tudi tako, da če je motor preveč občutljiv na olje (min-max) ravno zlat ne more bit, to je dejstvo, da moraš biti pazljiv pri nakupu in uporabi, zato je v takih primerih dobro kupiti od poznanih ljudi, čeprav v današnjem svetu poštenost ne velja več kaj veliko...


Lp
Ah ne bot tak patetični politik. Prodal si 2.0 TS zato, ker ti je ze ribnila in si se hotu losat zadeve preden se 1x. Ce ti nebi tako slab bil motor kakor praviš, bi še imel ta motor, tako pa si naredil kot vsak razumni clovek. Prodal in kupil nekaj, kar nima take probleme. Ne vem zakaj braniš ta motor tako patetično? Saj kupec ve kaj je kupil in mislim, da si tukaj ti ne rabiš nč omazanih rok prat. Bo šlo?

To kar ljudje, ki nismo totalni fanatiki kar se tiče Alf, povemo kar treba in to je dejstvo, da je 2.0TS motor nekvaliteten, kaj zdej pomaga par primerov, katerim se zdaj dela, to se najde pri vsakem takem kiksu. Sej imas tud od Honde ESi motor kakšen, k ne zre olja kot pijanc šnops, pa to ne pomeni, da so pac lastniki in ne vem se kdo kriv, da je temu tako. Alfisti znate delat poštene medvedje usluge znamki, ravno zaradi tega dejstva, je znamka tako dolgo stagnirala, ceprav danes pa tud nc bolj ne ve, kaj bi, ker ste branli se ne vem kako velik lapsus znamke in zato se Alfe se zmer drzi image pokvarljivega avtomobila, ker vsak normaln voznik je priznal, to ni štimal, Alfisti pač ne, to so vsi drugi bli krivi. #-o

Tega res drugje ne doživiš, namrec ESI motorja hondaši niso tako branl, ceš to so lastniki krivi in njihovo slabo vzdrzevanje in še za ostale znamke, ki se mi jih ne da naštevat. Da cloveka srat prime.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

Dejch napisal/-a:
Ah ne bot tak patetični politik. Prodal si 2.0 TS zato, ker ti je ze ribnila in si se hotu losat zadeve preden se 1x. Ce ti nebi tako slab bil motor kakor praviš, bi še imel ta motor, tako pa si naredil kot vsak razumni clovek. Prodal in kupil nekaj, kar nima take probleme. Ne vem zakaj braniš ta motor tako patetično? Saj kupec ve kaj je kupil in mislim, da si tukaj ti ne rabiš nč omazanih rok prat. Bo šlo?

Patetičen si sam z svojim bednim izpadom, lepo sem napisal da 2.0 TS očitno ni zlat motor. Prodal sem pa zato ker sem šel na precej močnejši avto, kaj misliš da sem zmetal za tovarniško obnovljeno gred in ostale reči tok denarja, ker sem hotel avta se losat? Ja itak...v osnovi pred popravilom sem imel namen avto obdržati, zato sem ga tudi dobro popravil, namesto rabjenih kosov novi itd...

In ne mi pisat pa se delat da veš kako je, če nisi na mojem mestu, tako kot se jaz ne bom nikoli spravil pisati zate, o stvareh katere ne poznam.


Kaj in zdej ne bo mira, dokler nekdo ki mu je ribnil 2.0 TS ne napiše, da je to največji crap na svetu...???


Dejte nehat ljudem usiljevat svoje mnenje, pa sprejmite, da smo ljudje različni, vsak ima svoje mnenje, sam sem pa nekje umes, kar se 2.0 TS ja tiče ni ne zlat, totalen crap pa spet po mojem mnenju ni.

Motor je tak kot je, vsi vemo kakšen je, je bilo prevečkrat napisano. zato gremo lahko se tlele še 100 strani pa ne bo zaključka...
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

A slučajno kdo ve, če je moja bivša QV-jka tud že ribnila ali še dela. Zadnjič se je prodajala na avtonetu z nekimi 165000- 170000 km.
Colibry maybe?


Moje mnenje o 145-ki QV: Čist predrago vzdrževanje za tisto kar dobiš od avta. Dvakrat mal bolj gas pohodiš pa si že na servisu.
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Teme o 2.0 TS so vedno zmaga. Keep going guys =D>.
Uporabniški avatar
Spasky
Alfist
Alfist
Prispevkov: 478
Pridružen: Po Okt 04, 2004 9:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

Vozil tri leta, nič šparal, le redni servisi pri Stepančiču in čekiranje olja.
2.0 TS je kul motor, ni brutalen, se pa da zelo hitro voziti...
Tisti, ki vam je ribnil, pri sebi že dobro veste zakaj vam je... :mrgreen:
Mitsubishi Outlander
Mini Cooper S
Ducati Diavel
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

FuManchu napisal/-a:Teme o 2.0 TS so vedno zmaga. Keep going guys =D>.
tebi je lahko MR. Engine of the year 2000 ;)


drugače pa namen tega je bil objektivno ocenjevanje in argumentiranje, ne pa moja soseda je rekla da je njena kolegica vidla da je en ki je poznal slišal da je videl kako je enkrat na servisu nekdo rekel da je slišal od nekoga itd....

najlažje je napisat, da je 2.0 drek od motorja in postavit piko. eni pa se sprašujemo zakaj in hočemo razumet, kako stvar izboljšat, da ne bo več tak "drek od motorja". ja, meni je ribnil. in? a naj zdaj pljuvam po njem do konca svojega življenja? BMW mi je tudi riknil, pa nisem mnenja, da delajo naslabše motorje (316)...halo! saj nisem retardiran, da bi na podlagi ene osebne izkušnje takoj avtomatsko sklepal na najslabši možen scenario...eni pa ste taki in potem še pišete da ne bo nič spremenilo vašega mnenja...kaj pa če bi npr. alfa priznala slabo kakovost izdelave ležajev s strani nekega čin čun čan proizvajalca v kitajski? ali v tajvanu? bi bil še vedno motor totalen crap, ane?

:roll:

2.0 motorja NIHČE ne špara! pa ne se pretvarjat...
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

alfa_samec napisal/-a:
2.0 motorja NIHČE ne špara! pa ne se pretvarjat...
No ja, treba se bo tut nehat pretvarjat da je 2.0 TS odličen in zelo sposoben motor kar se performans tiče.

Motor ima premalo navora in hočete nočete dela v podobnih režimih in oddaja zelo podobne performanse kot v hondi civic 1.8 VTEC s tem da požre 3L več bencina na 100km kakorkoli obrneš in to govorim iz izkušenj ker sem si vzel čas in dodobra primerjal in stestiral. . .

To ne pljuvam po motorju zato ker ga ne maram. Meni je čisto ok imam pa seveda svoje mnenje o njemu. In to ni tako negativno kot zgleda na prvi pogled, toda slepega zagovarjanja pa res ne podpiram.

Da nekaj ni vredu z motorjem je jasno že to , da obstaja ta tema. Mislim da je drugače ne bi bilo s takim naslovom in še par ostalih.
Odgovori
  • Informacija