Težave z 2.0 TS motorji (zgolj slučaj ali...)

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

je pa tud res, da bingec leti bolj, ker mu tak pragi pa oborbe falijo :lol:
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Unek napisal/-a:je pa tud res, da bingec leti bolj, ker mu tak pragi pa oborbe falijo :lol:
To je res da rjevi, sej pocinkane alfe tud ( nepocinkanih ne štejem zravne, ker jih sliš kako rustajo ). Samo v sosednji temi poglej 155.
O kvaliteti avta ( ne materijalov ampak sestave-šalabajzerstva ) pa si ti idealen primer z ribatom tvoje. Paziš k na oko pa da ribne.... sam tapeta pa je kvalitetna, sej je težja. 2.0 motorja pa sploh ne omenjam, že teh 50 strani pove svoje.

ALAN: tvoja 1.3 je res letela ( tud dobesedno sej ni bilo ničesar kar bi jo v tla držal ). Lahko dopišeš še 33 1.7, si tud mene dol poču .... by far :D

PS: lahko pa se pohvalim da na alfi v moji lasti zadnjih 17 let še NI bilo okvare

LP
Uporabniški avatar
ARfan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1101
Pridružen: Ne Apr 11, 2010 5:18 pm
Vozilo: Preoblečen Fiat/Opel

Meni je ribnil 1.6 hondin motor...pri 133kkm je pobralo ojnične, alfa pri 170kkm še deluje, v kakšnem stanju so pa ojnični bomo pa videli letos pri velikem servisu...upam da prej ne ribne :P .
Zadnjič spremenil ARfan, dne To Feb 12, 2013 5:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

JA res je!! :D kajlo na glavni gredi mi je utrgalo...

nikakor ne pravim, da je Alfa najboljši avto na svetu... :) in ja tudi to je res, in zavedam se zanesljivosti hondinih in na splošno japonskih motorjev...

Ampak vseeno... jaz imam 15 let staro Alfo brez rje...kolegu sem pa menjaval prage in obrobe na 97 letnik Civicu in enostavno nisem mel kaj prijet. (Lahko podprem s slikami) In je bil civic od prvega lastnika, zrelega lastnika s 140 000km in redno vzddrževan...ampak pod plastičnimi pragi in obrobe je pa požrlo vse kar je možno!

Verjamem da 155ke rjavijo in so rjaveli tud vsi prejšnji modeli Alf...ampak spomnite se starih hond in ostalih japoncev... spomnite se Mazde 6, ki rjavi še dandanes...ko je letnik 2004 tako gnil, da moreš obrobe menjat... ( ja sem jih že 2x pa tudi barval sem prage in obrobe na vsaj 4ih. ( lahko izjavo podprem s slikami) so pa tehnično res zanesljivi! Ne rečem...

Bingec je tko... sej gre pa mulci so jih turirali ko zmešani pa ni nič crknlo, klimo si si vgradil v 20ih minutah...in avti so bili splošno po kvaliteti solidni.. pa še za tiste cajte so bili zelo poceni avti z veliko opreme... ampak v splošni kvaliteti izdelave...pa makar je pri alfi slaba...je pri hondi še 10x bolj...sploh kar se tiče šparanja na materialih...

Če bi radi še nadaljevali na to temo...vam bom pripeljal 1.6 16v Hondo civic 110 kojnsko letnik 2003...pa si poglejte to lepoto...notranje plastike so takšne, da te srat pritisne... ko greš pa šraufat se ti pa vsak šrauf utrga, ker je vse tako rjavo, da ne veš kje bi rezat začel... :) olje morš pa dolivat vedno ko greš tankat...kot na vseh bingecih. Jaz še na nobeni svoji alfi nisem dolival olja... sem pa menjal motor...you got me there! :mrgreen:

Torej...nadaljevanej nima smisla... vsak se v svojem dobro počuti...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

ARfan napisal/-a:Meni je ribnil 1.6 hondin motor...pri 133kkm je pobralo ojnične, alfa pri 170kkm še deluje :P .
Možno, nikoli nisem trdil, da smo motorji poševnookih in njihova vozila neuničljiva. Ampak dejstovo je da imajo MTTF ( bistveno ) večji kot testeninarji. Pač ena lastovka ne prinaša pomladi.

PS: jah men je alfa v 120kkm ( toliko sem naredil z njimi ) zariba 4X.

LP
Uporabniški avatar
zdravc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 603
Pridružen: Sr Sep 12, 2007 3:30 pm

@Josephe
Meni pa v priblizno tolikih niti enkrat.
Zanimivo.
"Poltoga prema rocks!!11" Vlad Redneckski 2012
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Mazde 6, ki rjavi še dandanes...ko je letnik 2004 tako gnil, da moreš obrobe menjat... ( ja sem jih že 2x pa tudi barval sem prage in obrobe na vsaj 4ih. ( lahko izjavo podprem s slikami) so pa tehnično res zanesljivi! Ne rečem...
No, pol je zdaj že bivša Mazda 6 letnik 2002 mojega očeta očitno izjema. Namreč po prvem ribatu pri 100.000 km, je prejšnji mesec zaribala spet, točno po 100.000 km in je bila odpeljana na Balkan za dele. Dizel, 1.9. Tko da o neki tehnični brezhibnosti in to ... Redno servisirana, realni km, Dexelia olje (da se ne bi kdo spotaknil ob to), ni da ni. Še prage, obrobe, vse vrata in havbe je menjal par let nazaj, ker so nastale luknje velikosti prstov v plehu - pač pričevanje o ljubezni do šrota :roll:

Je pa tudi on en tistih ljudi, ki se stalno ob Italijana spotakne, v garaži mu je pa gnil Japonec :lol:
Josephe
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1164
Pridružen: Ne Jan 18, 2004 10:18 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Unek napisal/-a:JA res je!! :D kajlo na glavni gredi mi je utrgalo...

nikakor ne pravim, da je Alfa najboljši avto na svetu... :) in ja tudi to je res, in zavedam se zanesljivosti hondinih in na splošno japonskih motorjev...

Ampak vseeno... jaz imam 15 let staro Alfo brez rje...kolegu sem pa menjaval prage in obrobe na 97 letnik Civicu in enostavno nisem mel kaj prijet. (Lahko podprem s slikami) In je bil civic od prvega lastnika, zrelega lastnika s 140 000km in redno vzddrževan...ampak pod plastičnimi pragi in obrobe je pa požrlo vse kar je možno!

Verjamem da 155ke rjavijo in so rjaveli tud vsi prejšnji modeli Alf...ampak spomnite se starih hond in ostalih japoncev... spomnite se Mazde 6, ki rjavi še dandanes...ko je letnik 2004 tako gnil, da moreš obrobe menjat... ( ja sem jih že 2x pa tudi barval sem prage in obrobe na vsaj 4ih. ( lahko izjavo podprem s slikami) so pa tehnično res zanesljivi! Ne rečem...

Bingec je tko... sej gre pa mulci so jih turirali ko zmešani pa ni nič crknlo, klimo si si vgradil v 20ih minutah...in avti so bili splošno po kvaliteti solidni.. pa še za tiste cajte so bili zelo poceni avti z veliko opreme... ampak v splošni kvaliteti izdelave...pa makar je pri alfi slaba...je pri hondi še 10x bolj...sploh kar se tiče šparanja na materialih...

Če bi radi še nadaljevali na to temo...vam bom pripeljal 1.6 16v Hondo civic 110 kojnsko letnik 2003...pa si poglejte to lepoto...notranje plastike so takšne, da te srat pritisne... ko greš pa šraufat se ti pa vsak šrauf utrga, ker je vse tako rjavo, da ne veš kje bi rezat začel... :) olje morš pa dolivat vedno ko greš tankat...kot na vseh bingecih. Jaz še na nobeni svoji alfi nisem dolival olja... sem pa menjal motor...you got me there! :mrgreen:

Torej...nadaljevanej nima smisla... vsak se v svojem dobro počuti...
Všečno napisan komentar.
Se strinjam z vsem napisanim.
Dejstvo: japonci v 21. stoletju tudi niso več kar so bili.
Fact: na avtovleki alfo zaradi ribata in stroškov fukneš na odpad ( v spomin luža olja na dvorišču ), z japancem se pelješ na odpad ker zginje ( v spomin ostane rjav flek na dvorišču ) :D:D

LP
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

alfa_samec napisal/-a: Je pa tudi on en tistih ljudi, ki se stalno ob Italijana spotakne, v garaži mu je pa gnil Japonec :lol:
Tud moj šef pravi, da je Alfa dobra samo za svije kuhat...

sam pa ima 2007 letnik kangooja s 160 000 in tretjo mašino 8)
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

z japancem se pelješ na odpad ker zginje ( v spomin ostane rjav flek na dvorišču )
V spomin se ti vtisne tudi obisk pri doktorju zaradi cepljenja proti tetanusu, ker si imel divjo zamisel, da bi šel v kratkih hlačah v avto :mrgreen:
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

pero666 napisal/-a:nisem vedel, da je bistvo, da si najhitrejsi. Jaz prakticno vsakemu, ki misli, da je hitrejsi od mene, pustim mimo. Drugace pa precej bolj uzivam z mojima Alfama kot bi pa recimo z malo hitrejsim bingecom :doubt:
Preber cel insert,ne jemat iz konteksta...tist k rece da je alfa za gont ker je kao sportna,opel pa ne...zivi ocitno v neki drugi dimenziji...
Uporabniški avatar
ziga_
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 866
Pridružen: Pe Sep 28, 2012 2:49 pm
Vozilo: Alfa Romeo 159 Sw 1.9JTDm 16V
Kraj: Ljubljana

alfa_samec napisal/-a:
Mazde 6, ki rjavi še dandanes...ko je letnik 2004 tako gnil, da moreš obrobe menjat... ( ja sem jih že 2x pa tudi barval sem prage in obrobe na vsaj 4ih. ( lahko izjavo podprem s slikami) so pa tehnično res zanesljivi! Ne rečem...
No, pol je zdaj že bivša Mazda 6 letnik 2002 mojega očeta očitno izjema. Namreč po prvem ribatu pri 100.000 km, je prejšnji mesec zaribala spet, točno po 100.000 km in je bila odpeljana na Balkan za dele. Dizel, 1.9. Tko da o neki tehnični brezhibnosti in to ... Redno servisirana, realni km, Dexelia olje (da se ne bi kdo spotaknil ob to), ni da ni. Še prage, obrobe, vse vrata in havbe je menjal par let nazaj, ker so nastale luknje velikosti prstov v plehu - pač pričevanje o ljubezni do šrota :roll:

Je pa tudi on en tistih ljudi, ki se stalno ob Italijana spotakne, v garaži mu je pa gnil Japonec :lol:
Ja saj so bile tastare Mazde 6 dizel izredno slabe, od kolega oče je mesečno hodil na servise in občasne menjave turbine ter pumpe. Novi modeli so pa izredno zanesljive. Vem tudi ker si jo je oče želel ampak smo potem kupili kar 2.3 16V GT serijo :mrgreen: Na uradnem (Cosmos so pa to še potrdili). Bencinarce so pa dobro narejene, trpežen avto.
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

Ja, tudi turbino je menjal, malo po prvem ribatu :lol: Očitno so res ble neke zjebane serije to.
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

alfa_samec napisal/-a:V spomin se ti vtisne tudi obisk pri doktorju zaradi cepljenja proti tetanusu, ker si imel divjo zamisel, da bi šel v kratkih hlačah v avto :mrgreen:
Ko pa sem to prebral .. HAHahahahaha.. pa kaj si norrr.. ki si to ven potegno

AAAAAAHAHAHAHAHAHahahahhaa..... Jao ej .. =D> =D> Hahahaha !!!!!

Adijo si, smeh do solz :lol: :lol: :lol:
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Uporabniški avatar
Q_4
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2354
Pridružen: To Apr 27, 2004 10:37 am
Vozilo: Alfa GT
Kraj: MB-Okolica

Hahaha ... še kr se smejem na oni post alfa_samca :lol: :lol:

Ampak ok .. Bingec je res šajtrga, ruži not, glasn je, udobja ima kot prikolica, pelje se ga tud tak, vožnja z njim pa je tud katastrofa.

Med tem, ko se z Alfo res kvalitetno pelješ, nena ravno vsak avro tega ponuja. Ima en tak čar vožnje zarad česa jo imam rad. Je odzivna, je ostra čez ovinke, ima super taprave sedeže (že 155 je imela sedeže, ki sem jih naravnost oboževal) so udobni in ob enem nudijo šprtni oprijem. Ne kot VW ko so trdi kot bi na deski sedel.
Pa če me bilo ker drug avto pohčije v ravnini, čez ovinke mi je lahko na riti a naprej nebo prišel, a na koncu pa če zgubim, bom še vedno ponosn na to, ker mi je dala več veselja kot uničenih živcov zarad ne komunikacije podvozja s tabo. Občutek vožnje z njo mi seže v srce ;)
In bolj mi jo šimfajo bolj sem nekak navezan na njo ;)
Bolj mi kurba zjebana crkuje al pa je že hin, bolj imam večjo veselje do nje ;)
Bingec gor ali dol, naj leti, saj tak ima woofer da ne sliši vsakega vetrčka in kamenčka na cesti, med tem, ko se mi v Alfah peljemo gospodsko ;)
Zanimivo je, da imajo BMWji gumbe na armaturki in na volanu tak gnile, kot pred 20 leti :)
Kolega ima 2007 325 coupeja. Gumbi se občutijo tak poceni kot bi jih iz Taurije ven vzel in se to znamko kuje v zvezde.
En čas sem vozil E270 CDI. baje najslabši motor ever. Ta je delal super, vožnja, udobje, tud kr lega ampak ne karaktera, ko greš čez par zavojev.
Doma imamo 2005 C5. Ta hidravlika je "hopeles". Na ac se v eno za 1cm ziba, kot na barki. Saj se drži suvereno, ampak ima ta 1cm "lufta" ki pa ti ne daje nobenega občutka stabilnosti in to je katastrofa.

Alfa je bla in vsaj zame še bo vedno ta pravi avto.
Pa so men tud že ribnile, pa tud ojnico mi je že potisnilo pri bloku ven, menjalnik sem "vsipal" ven,... pa še bi lahko našteval...
Zanimivo je to. Ford Probe mi je crknil - sem ostal. Bivši opel od starih je crknil sem ostal.. in še enih par avtov - ostal. Alfa pa me vedno čeprav s težavo, spravla do doma !!! =D>

S to izpovedjo pa mislim, da sem dokazaj, da sem alfist !!!
Zadnjič spremenil Q_4, dne To Feb 12, 2013 11:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
...ko ne moreš dol iz znamke Alfa Romeo...
Odgovori
  • Informacija