Moje izkušnje z Alfami

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

guma napisal/-a:
Damijan napisal/-a:
Uroš napisal/-a:... Ko sem jo prodal je bila najdražja v SLO. Prišel je samo eden kupec in KUPIL 30% dražje od konkurence. Potem sem kupil 155 spet najdražjo in jo spet najdražje prodal (ponovno le en kupec...) ampak vedno sem si vzel čas in vedno se je dalo in vedno so bilo zadovoljni. itd...
=D> =D> =D>

Tudi moja 155 je šla k prvemu kupcu, čeprav je imela, po mnenju nekaterih zelo optimistično ceno. Pa čeprav je stara 8 let in ima 250k km.

AR164TB, vesel sem, da si prodal tvojo lepotico. Ćlovek je sigurno vedel kaj kupuje, hkrati sem pa zelo žalosten, ker sem potihem do konca meseca računal na tvojo 164 TB! :cry:
A si prodal svojo 155 ??? :?:
ne vem točno kaj misliš, ja prodal sem jo leta 99
Uroš
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ah ne, vprašanje je letelo na Damijana. Ker, če prav razumem, je prodal svojo 155??
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

No ja ,napisal sem skoraj 100%,kar še vedno ni povsem sigurno.Me pa zanima tista164TB,ki se sedaj prodaja za 550.000 SIT,bila je pa tudi 990.000 SIT in zgleda zelo lepa,je 3 leta mlajša od moje in ima precej boljšo opremo.Ali je z avtom kaj narobe,ali jo je šel kdo pogledat.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
axa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 939
Pridružen: To Apr 20, 2004 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Bravo bravo vsem za lepe komentarje predvsem unicorn =D> =D>
Nazalost je pa res to kar je napisal,da so ti avti vecinoma pretiscani
slabo vzdrzevani itd.Tako "sreco" sem imel jaz da sem take dobil :?
Sam kaj sem pa hotu kot take kupit,ker za vec nisem imel in
hkrati sem imel veliko zeljo po alfi saj pri nasi familiji so bili
italjani vedno cislani.Tako da prva je bila 33-ka ko sem bil star
18 let po domac recen vsa zjebana ampak vseen sem zelo lepo delal
z njo,ker si je tud tak zasluzila!Nazalost je pa zelo slabo koncala :cry:
No druga je bila prav tako 33 tud tezave....ampak se nism dal!!
Moj sedanji avto je prav tako alfa in to prekrasna Q4-ka ampak
nazalost je tudi ta bila pol leta v napacnih rokah.Sam to lahk recem,da
sem vanjo zmetal ze prav toiko denarja kot se dal zanjo ter ogromno dela(kar je zame tezko glede na to da sm student se :) ) in SE GA MISLIM,ker sm se odlocu,da bom naredu iz nje krasno ohranjeno Q4 pa nej me hudic vzame :P Ker ta avtek je neki posebnega pa tako malo cenjen(se en zgaran
golf 3 je vec vreden kot Q4 :( ) ampak mene to ne briga,ker
ne gledam na ta avto skozi njegovo vrednost ampak kaj jst obcutim k
se vozim z njim!!

Se oproscam za dolg komentar ampak sem dobil navdih ob vseh teh
dolgih dobrih komentarjih in hkrati sem tel s tem pokazat Alfa164TB-ti da tud mladi alfisti znamo bit PRAVI ALFISTI! :mrgreen: pa brez zamere :)
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

Bravo axa, še več takih !
Problematični so taki kvazialfisti ki prodajo skuter in ne vedo kaj kupit.
Potem pa kupijo "konje" za malo keša in to je seveda 33 od najmanj tretjega lastnika. Ker seveda denarja ni niti za benz,se tanka noter neko bedno olje,bedne svečke in bedni filtri,servisira se pri strokovnjakih za Lade in Zastavo, avto pa se pritiska do konca.
Vmes se seveda pametuje (tudi na forumu)!
Potem pa je heca konec ko avto crkne. Konec Alfizma. Gremo po Forda,...
Jeba je v tem da so to zelo zmogljivi motorji, ki rabijo svojo nego. Rad bi videl heroja ki npr.v Porscheja starega 12 let vliva proton olje in bosna svečke ! ter ga šraufa pri domačih strokovnjakih.
Uroš
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Axa ,dobro su napisal,toda meni ni treba prav nič dokazovat.Sam vem,da je veliko mladih,pravih Alfistov,vendar večina je drugačnih,takih, kot je napisal Uroš.Sam sem bil v mladih letih tak,kot si zdaj ti.Vendar je med nama pa ta razlika,jaz sem že nabral 7 miljonov denarja za nov avto in bil pred dilemo kupiti Alfo,ali po slabih izkušnjah z njo kaj drugega.Lagal bi,če bi rekel da sem brez razmišljanja vzel Alfo.Šel sem na testno vožnjo z Peugeot 605,šel sem gledat Opel Calibro 2.0 turbo,tudi BMW 5 je bil nekaj časa v igri.Takrat sem bil star 40 let,imel sem dva otroka,psa in potreboval sem velik avto.Pri izbiri so sodelovali tudi žena in otroci,žena je bila za Peugeot,otroci za BMW,meni je bila zelo všeč Calibra(kljub temu da sem goreč nasprotnik Nemcev in Japoncev imam Calibro poleg AR164 za dva najlepša avtomobila vseh časov - seveda glede na to kdaj sta prišla iz proizvodnje ).Pri Alfi me je motilo tudi to,kar sem že enkrat napisal.Ko pa so mi v Cosmosu uredili testno vožnjo(samo na njihovem dvorišču),avto so vzeli ven iz salona,je odločitev padla.
In vse vas današnje mlade Alfiste ta dilema še čaka in takrat boste pa morali nekaj dokazati.
Že danes pa si lahko zastavite vprašanje.Kaj bi si kupil ,če bi imel 7,8 miljonov SIT.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
axa
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 939
Pridružen: To Apr 20, 2004 1:36 pm
Član Alfa Kluba: 0

Hehe zelo zanimiva dilema :) Sam sem ze bil v dilemi ze pri Q4-ki
in sicer imel sem na ogledi bmw 325,hondo prelude(ja vem ja kaj si
zdej mislite :P ) ter alfo 155 ampak ne Q4.Sam se zmer je najbolj vleklo
k 155-ki.Kasneje sem pa zagledal tole v oglasu pa sam wow sam kaj
k sm gledu konje pa registracijo(katastrofa ce si student :) ) ampak
pol me je fotr prepricu nej jo grem pogledat(star zaprisezen alfist :D )
no in to je blo to...vsedu sm se vzgal probal in kupil ter avtomatsko
pozabil na bmw-ja in hondo.
Sedaj ce bi mel pa tak denar ja khmm verjetno bi tekel po
alfo 156 gta SW....to je meni neki absolutno prekrasnega :mrgreen:
Sam bom raje tiho k ne morem vedet kak bom razmislju ko/ce bom
imel kdaj tolk denarja na razpolago za avto.
Uporabniški avatar
Damijan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6071
Pridružen: Po Okt 13, 2003 9:30 pm
Vozilo: Lady "K"
Kraj: Gabrje (nedaleč od Preshgain)

guma napisal/-a:Ah ne, vprašanje je letelo na Damijana. Ker, če prav razumem, je prodal svojo 155??
Prodal že ja in naj bi šla konec meseca. Verjetno pa je ne bom prodal, ker sem zelo zadovoljen z njo in mi je zelo lepo služila in mi služi še naprej. Bo pokazal čas, kako se bo vse razpletlo.
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Uff, 7 milijonov? Težko bi z njimi naredil veselje tistim pri Avto Triglavu. :mrgreen: Skoraj sem 100%, da bi si uresničil sanje z 156 GTA.
Ne glede na to koliko bi stala, 4 ali pa 7 milijonov. Dejstvo pa je, da kar koli kupiš za 7 mil., se v kratkem času posloviš od kar lepe vsote denarja. Predvidevam pa, da ko je enkrat nekdo pripravljen dati toliko denarja za pleh, se verjetno ne obremenjuje preveč z izgubo, porabo itd., ampak kupi tisto kar hoče srce.
stuntz
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2340
Pridružen: Sr Avg 04, 2004 9:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

7 miljonov si nebi nabavu alfe to je sigurno ampak bi šou delat moj projekt

k me zadnje čase tare Replico Forda GT40
Freedom of speech ? What is that some brand of toilet paper? Found it at ( cant say PM me ) :D
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Za 7 miljonov bi jaz svojo 155Q4 zrihtu :)
Lepo bi se vozu v avtu z 4 kolesnim pogonom, popolno opremo, lepo obliko, izredno lego, z cca. 500KM :mrgreen: in pa predvsem z DUŠO!

Axa čisto te razumem, tudi jaz sem u mojo Q4 zmetal že toliko denarja kolikor sem dal zanjo, problem je da ni mehanika ki bo znal cenit tak avto in ga temu primerno zrihtat. Zdej sem se odloču da bo Q4 moj projekt ki še ne bo kmalu zrihtan ampak bo pa sigurno!
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

V zadnjih dveh dneh zame ni nobene prave teme.Termostat - včeraj in danes ko sem hodil po mestu ,vidim da večina voznikov gleda nekam dol ne vem ali je to slučaj ali pa vsi kontrolirajo temperaturo.Plin - ne vem,me ne zanima.Zato pa bom poskušal razvneti debato v smeri - ali je Alfa diesel prava Alfa,oziroma ali bi pravi Alfist vozil Alfo diesel.Sam sem namreč bil velik nasprotnik dizlov,počasi spreminjam mnenje,ker se je tehnika izredno razvila in danes obstaja nekaj hudih dizlov.Toda Alfa Romeo - Cuore Sportivo - avto z dušo - ali je sploh prav da je tovarna začela delati dizle?
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
Alan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4553
Pridružen: Ne Feb 27, 2005 3:10 pm
Vozilo: Giulia 2.0t rwd in 156 3.0 24V V6 GTAm

Super vprašanje (bi lohk kr temo odpru)
Tudi sam sem bil vedno proti dizlom vendar moram priznati da razvoj dela svoje. Sam ne bom imel dizla še dolgo časa ker me moti par stvari kot so zvok, premalo obratov in predvsem to da obstajajo turbo bencinarji :mrgreen:
Pravilno se mi pa zdi da je alfa ponudila tudi dizle ki so poleg tega še eni najboljših, saj so taki časi da je pač dizel popularen.

Ko se bom enkrat zresnil (upam da čim kasneje) in bom imel družino si bom pa sigurno moral omisliti kakega dizla in to po možnosti 2.4 multijeta z 200KM :evil:
Alfa je kot punca, če ne skrbiš za njo te hitro prevara z avtomehanikom :mrgreen:
https://enigma-motorsport.si/" onclick="window.open(this.href);return false;
androh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Dec 25, 2004 5:38 pm

Fantje, vsak ki enkrat sproba multijeta, definitivno spremeni mnenje o dizlih........
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

androh napisal/-a:Fantje, vsak ki enkrat sproba multijeta, definitivno spremeni mnenje o dizlih........
He he jst sm ga GT 1.9JTD 150ps... pa še zmeri pravim - Prava Alfa je bencinar... Če pa avto že mora bit dizel, pol pa vsaj naj bo dobr - torej mJTD.

Čeprav priznam, da dizle bolj kot ne iz principa sovražim... :D
Odgovori
  • Informacija