Moje izkušnje z Alfami

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Spider 2.2 leti

Spider 3.2 gre še kar
Tukaj si nas malce narobe zastopil. Preden sem vozil 2.2 JTS, si nisem delal kakšnih utvar nad motorjem, mislil sem da bo nekaj povprečnega, vendar sem se motil. Presenetil me je v vseh pogledih in to zelo.

Od 3.2 V6 JTS motorja sem imel pa malo večja pričakovanja, ob pomisleku na to, da je to najmočnejši alfin motor in glede na to kaj je pokazal 2.2 JTS bi moral ta leteti. Vendar ni bilo povsem tako, avto je resda hitrejši in bolje pospešuje vendar ne tako suvereno kot sem upal da bo. Je pa vseeno prekleto hiter avtomobil, tako da bi se sam definitivno raje odločil za V6 kot pa L4.
Da bi bila primerjava korektna bi moral poizkusiti oba motorja v enakem avtomobilu, tako pa tu ni neke realne primerjave, poleg tega sem pa že v osnovi bolj "mahnjen" na cabriolete, zato sem ji dal tudi boljšo oceno :wink:

In še en zelo pomemben podatek, testna Brera, je bila že zelo zmatrana, saj so novinarji grdo delali z njo, Spider je bil pa praktično nov.

Lp
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Foggy napisal/-a:
Spider 2.2 leti

Spider 3.2 gre še kar
Tukaj si nas malce narobe zastopil. Preden sem vozil 2.2 JTS, si nisem delal kakšnih utvar nad motorjem, mislil sem da bo nekaj povprečnega, vendar sem se motil. Presenetil me je v vseh pogledih in to zelo.

Od 3.2 V6 JTS motorja sem imel pa malo večja pričakovanja, ob pomisleku na to, da je to najmočnejši alfin motor in glede na to kaj je pokazal 2.2 JTS bi moral ta leteti. Vendar ni bilo povsem tako, avto je resda hitrejši in bolje pospešuje vendar ne tako suvereno kot sem upal da bo. Je pa vseeno prekleto hiter avtomobil, tako da bi se sam definitivno raje odločil za V6 kot pa L4.
Da bi bila primerjava korektna bi moral poizkusiti oba motorja v enakem avtomobilu, tako pa tu ni neke realne primerjave, poleg tega sem pa že v osnovi bolj "mahnjen" na cabriolete, zato sem ji dal tudi boljšo oceno :wink:

In še en zelo pomemben podatek, testna Brera, je bila že zelo zmatrana, saj so novinarji grdo delali z njo, Spider je bil pa praktično nov.

Lp
brera je pri 30k km že zmatrana?
zmatrana v kakšnem smislu?

potem je treba narediti pri 100k km generalno?
Uporabniški avatar
gandalf
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Če Mar 08, 2007 10:54 am

nisem ravno nevem kako dolgo prisoten na tem forumu ampak te debate se mi pa zdijo brez veze... :wink:
Vsak avto ma svoje značilnosti, vozne lastnosti, ki so pogojene z različnimi dejavniki: od moči, teže, vrste pogona, postavitve motorja itd.

Brera je taka kot je, spiderca je taka kot je, japonček je tak kot je... Ja, verjetno je Subaru res nekaj hitrejši in eksplozivnejši kot Brera, ne glede na motor. Ampak to pa samo zato, ker je avto narejen prav zato... Dvomim, da je Brera bila narejena za rely kot Subaru... Se pravi popolnoma drugačna konstrukcija in namen samega vozila.

Konec koncev pa, a ste alfisti? :?: Pa s tem ne mislim tega "Alfa je najboljša...". Tudi sam mam alfo pa vam povem, da sem prekl... srečen da jo imam. Ja je 2.0 mašina, ki je podvržena različnim težavam. In kaj potem??? Vozim Alfo, znamko, ki sem jo izbraz za svojo. Že sama vožnja z avtom, ki ima alfino značko (ne glede na motor in model) mi da več užitka, kot pa vožnja s katerim koli drugim avtom. Ja, so boljši avti, so hitrejši, so kvalitetnejši... Ampak Alfa je alfa. Ima svojo zgodovino, ima svoje značilnosti in konec koncev kot taka ima tudi temperament in svoje posebno "ime" v avtomobilističnem svetu. Meni osebno je to zadosti...

V isti sapi se opravičujem za "nakladanje" ampak tako je moje mišljenje (malce bolj na široko sicer...) o vsem tem oz. tej debati
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Torej Alfa je popravljena in verjetno bo lastnike AR166 zanimala cena popravila : 203 EUR, skoraj točno na pol je material (regulator napetosti) in delo (3 ure).
Če koga zanima - prodajam pa akumulator ,ki sem ga kupil v Luciji z cca 30% popustom.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
RobertMB
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 24
Pridružen: So Sep 08, 2007 12:36 am

No, da še opišem mojo izkušnjo z Alfami.
Od nekdaj so mi bili Alfini modeli všeč...moj prvi avto je bil yugo, potem pa je nanesla možnost, da bo moj drugi avto "odlično ohranjena" 33-ka, letnik 87, s 1,3 boxer motorjem. Prodajali so jo "znanci", ki naj bi bili "zaupanja" vredni, avto je od zunaj izgledal zares lepo in jaz mlad in nor sem seveda nasedel. Na tej Alfi je bilo ogromno napak - od luknjastega podvozja (avto je imel opravljen tehnični pregled, ne bom ugibal kako :roll: ), uničenega motorja, zadnjih amortizerjev, odpiranja prtljažnika, števec za hitrost je po nekaj časa pričel kazati bistveno manj, pokvarjena ročna zavora - skratka, nočna mora.

Po slabem letu dni sem alfo prodal skoraj zastonj ter si prisegel, da je to zadnja alfa v mojih rokah. In tega sem se držal nekaj let. Do letošnjega poletja. Ponovno je Alfo prodajal nekdo, ki je bil zaupanja vreden, toda tokrat sem vedel, da je ta oseba zares poštena ter da je res pazila na avto ter ga vzdrževala.

In tako je postala rdeča Alfa 75, l. 92, moja. In tokrat mi ni žal. Zvok, ohranjenost avta in vožnja z njim mi vedno znova pričarata nasmeh na obraz. Sicer je za 15 let star avto normalno, da je potrebno kakšno malenost tu in tam uredit in zamenjat, ampak ponovno sem se okužil s tistim "alfa virusom", za katerega sem prepričan, da me ne bo več tako zlahka zapustil. In Alfa 75 je pravi "klasik".

Ugotovil sem, da z Alfami (kljub drugačnem splošnem prepričanju in slabemu slovesu) ni čisto nič narobe, je pa normalno, da bo vsak avto, ki so ga zanemarjali, v slabem stanju. In zdi se mi, da za slab sloves Alf poskrbijo predvsem mladi frajerji, ki avto terajo do konca, ga niti ne vzdržujejo preveč in ga nato prodajo nekomu, ki nato (razumljivo) trdi, kako so Alfe zanič. Zato se vedno znova nasmehnem, ko nekdo omeni, da so Alfe navadno sranje.

Prav zato se mi zdi tale forum pravo mesto, da nekdo, ki želi alfo in jo kupuje, ne "nastrada" tako zlahka.
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Slika

Takole sem zjutraj pripeljal Alfo na veliki servis k Zegi.Medtem,ko so pripravljali nadomestni avto (156-ka 1.8 TS) smo malo podebatirali o nedeljskem srečanju,mehanik pa me je "razveselil" še z novico,da je treba menjati tudi prednje diske.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Pa smo spet doma,trajalo je malo dlje,pa nič za to,glavno,da je kvalitetno narejeno.
In cena - lepa , 1.800 EUR.
Poleg vseh jermenov,napenjalcev,ležajev jermenov...črpalke vode , tudi vsi filtri,olje,svečke in nato še tisto na kar nisem računal, novi prednji diski,ter nove prednje in zadnje ploščice.
Material skupaj cca 1.500 EUR,delo skupaj cca 350 EUR.
Drago?Kaj pa vem.Vem samo,da ko sem ta avto kupil,sem računal,da bom vanj vložil še cca 4.000 EUR.In zdaj sem nekje tukaj pri tem znesku.
In ko bo avto čez recimo 2 leti naprodaj(oz.ko pride 169-ka),bo glede na letnik verjetno spet najdražja na Avtonetu.
In vtis o servisu,kjer sem bil prvič po 12 letih,ko so mi vgradili klimo v 164-ko. Vtis je odličen.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Pepo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 142
Pridružen: To Sep 09, 2003 11:38 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Drago, pridobil si povsem enake izkušnje kot jaz. Moja Alfa je bila tam na glavnem servisu na 100 kkm sicer 10 dni, ker je bilo marsikaj narobe (kljub temu, da sem jo redno servisiral, vozil na vmesne preglede, raje ne povem, komu), stalo je 2.500 EUR, a zato sem dobil praktično drug avto, ki mi ne dela nobenega problema več. To je bilo lani - najprej sem malo požrl slino, danes pa vidim, da je bila to najboljša naložba. In kar me najbolj čudi- Zegovi fantje so kar krepko delali na avtu, račun za njihovo delo pa je znašal borih 400 EUR!

Edini problem pri Zegi: zmeraj ima tako nabasano, da težko uskladiš datum servisa, ki bi šel tudi tebi na roko.

Huh, pa še nadomestni avto si dobil? Ni slabo. Tega lani še ni bilo. =D>
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Pa še nekaj zelo pomembnega.Pri taki lepi ceni sem imel kot član Alfa kluba reci in piši 260 EUR popusta.Pa bom takoj povedal,da se v klub nisem vpisal zaradi tega.
Pa še lepo majčko Alfa Romeo sem dobil.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Upam, da te vrstice bere tudi Vilijem Petrovčič...
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Večkje sem že prebral graje na račun Petrovčića pa me zanima na osnovi česa takšno mnenje :)
S čim so vas tam tako razočarali itd. :)
V salonu sem bil že večkrat, zanima me pa predvsem kakšno je kaj stanje z servisi pri njih?
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hm, ko vidim te visoke zneske, se še bolj čudim komaj polnoletnim lastnikom teh lepotic. :? Ni čudno, da se potem marsikdo opeče z nakupom takega avta.
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

guma napisal/-a:Hm, ko vidim te visoke zneske, se še bolj čudim komaj polnoletnim lastnikom teh lepotic. :? Ni čudno, da se potem marsikdo opeče z nakupom takega avta.
Saj kupit ni problem, samo kdo bo potem to registriral, tankal in vzdrževal.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

Deyann napisal/-a:Večkje sem že prebral graje na račun Petrovčića pa me zanima na osnovi česa takšno mnenje :)
S čim so vas tam tako razočarali itd. :)
V salonu sem bil že večkrat, zanima me pa predvsem kakšno je kaj stanje z servisi pri njih?
-ne vem,meni nikoli ni pustil nekega močnega vtisa,da se pa zmenit,zato bom vseeno veliki servis naredil pri njem,cene so dovolj konkurenčne,lažje bo uveljavljat morebitno reklamacijo pri njem,kot pri kakšnem popoldancu :doubt: :wink:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6821
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

dejan napisal/-a:
guma napisal/-a:Hm, ko vidim te visoke zneske, se še bolj čudim komaj polnoletnim lastnikom teh lepotic. :? Ni čudno, da se potem marsikdo opeče z nakupom takega avta.
Saj kupit ni problem, samo kdo bo potem to registriral, tankal in vzdrževal.
Meni zaenkrat znese, čeprav bo tudi pri meni kmalu tako, da bom vanjo vložil skupno cca 4.000€. No zaenkrat sem nekje na 3/4 poti.

No važno je, da se bova še kar nekaj časa vozila. :D
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Odgovori
  • Informacija