Moje izkušnje z Alfami

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
fr3nk
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: So Dec 08, 2007 6:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Sevnica

Moj utis o alfi je po 6 mesecih vožnje od nakupa je fenomenaln. Je pa to moja prva alfa. Vozim 156 ti, ter sem navdušen nad podvozjem. Učasih je res malce pretrdo, ampak v taprvem oviku sem vesel da sm jo kupil s to opremo. :D Lega avta je zelo dobra! =D>
Svetujem vsem ki se še odločate za nakup ALFE!
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Včeraj sem doživel šok pri vulkanizerju.Prišel sem menjat zimske gume,ki jih imam na drugih platiščih,shranjene pri vulkanizerju.Vulkanizer me je obvestil.da so vse štiri feltne zvite in jih je treba popraviti.In to original feltne,ki niso bile nikoli udarjene ali kakorkoli poškodovane.Ker nisem verjel,mi je demonstriral na napravi za centriranje.Odkar se ukvarjam z avti,še nisem doživel,da bi moral dati popraviti kakšno feltno,zdaj pa kar vse štiri!!!
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

a pa so platisca 100% originalna ali so replike

Ker za repliko se ne bi cudil,originali pa so vsaj po materialu precej trpezni pri alfah.

Ima pa kolega 530d e60 z 19 col M platisci, in so bila po 30k km tudi vsa 4 povita, brez kaksnih vecjih vidnih zunanjih poskodbm,pa niso ravno iz dreka narejene feltne... Nizek presek ocitno dela svoje
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Kaj pa puščaš gume in feltne pri vulkanizerju? Enkrat sem videl kako ravnajo s temi zadevami in sem se obrnil in šel, pa so zamano spraševali ¨a ne bomo gum menal?¨, pa sem rekel da kar sem zdej vidu me zanima če sploh znate gumo scentrirat. If you smel šalabajzer, please turn around and go home.
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Ja kaj pa se lahko zgodi s feltno pri vulkanizerju,razen da jo popraska.

Feltna mora zdrzat da 2 tonska ladja zapelje v nekaj centimetrske luknje pri velikih hitrostih, in sedaj se bo pa zvila pri vulkanizerju...ja pol pa naj se kar pri vulkanizerju zvije,ce se ze misli...
Uporabniški avatar
thunderbolt
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1072
Pridružen: To Avg 29, 2006 12:49 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zasavje

minimi napisal/-a:Kaj pa puščaš gume in feltne pri vulkanizerju? Enkrat sem videl kako ravnajo s temi zadevami in sem se obrnil in šel, pa so zamano spraševali ¨a ne bomo gum menal?¨, pa sem rekel da kar sem zdej vidu me zanima če sploh znate gumo scentrirat. If you smel šalabajzer, please turn around and go home.
...včasih si pa tut "sposodjo" kak komplet platišč z gumami ali pa samo da namontirajo svoje iztrošene gume. Sledi rally čez planino po burnem petkovem večeru. :wink:
Uporabniški avatar
Turtle
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4033
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 5:22 pm
Vozilo: Alfa Romeo Guiletta QV
Alfa Romeo 155 2.5 V6
Kraj: Bilo kuda kiki svuda

Eh....udarne jame....kokr češ lukn po naših cestah... Mislim da bi moral vulkanizer s gumo bit pa preklemano resen če bi ti jo hotel zviti....
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Če so se res tam zvile, potem mi je najbol logična varianta od thunderbolta, torej, da so si "sposodili" gume+feltne in odpeljalai kak reli.
666
Uporabniški avatar
minimi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2202
Pridružen: To Maj 12, 2009 11:40 am
Vozilo: AR 159Q4
P 106S16

Ljudje dan danes so vsega sposobni. A kdo meri profil preden ga da v varstvo k vulkanizerju čez poletje?? Ne verjamem :doubt:
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

AR164TB napisal/-a:Ker se mi je zgodilo tole,v stilu "ponovi vajo",pritrditve otroškega sedeža sploh nisem potreboval:
viewtopic.php?t=11516&start=15&postdays ... highlight=

Tokrat že na AC malo izven Ljubljane,ob petih zjutraj,zavil iz AC v Logatec,akumulator prazen,kupil nov akumulator na bencinski pumpi v Logatcu in se vrnil domov.Ker je bila sobota,servis na Avto Triglavu ni deloval,samo sprejem vozil.Zapeljal Alfo v garažo,vzel Minija in ponovno na pot.Trenutno sem na morju,pridem nazaj v ponedeljek in me čaka popravilo Alfe.
Točno tri leta od podobne oz.iste težave.Ne vem ali so takrat slabo popravili(regler) .
Kam naj peljem avto zdaj?Takrat sem ga v Cosmos.Cena ni pomembna,važna je kvaliteta in da se mi to ne bo več ponovilo v tako kratkem času.Z avtom sem v tem času morda naredil 15.000 km.

Torej sem spet peljal Alfo v Cosmos,popravilo alternatorja 120 EUR,delo 180EUR.Skupaj 300 EUR,pred tremi leti je bilo 200 EUR.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
mikko
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 189
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 11:20 pm

Alternator + delo = max 60€.
Ne vem zakaj voziš to tja na servis... Šefetu si plačal vikend na morju ;)
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Do zdaj sem naredil 10000km in edino slaba izkušnja je to , da čutim vsako luknjo ampak ni panike se zato toliko bolj drži ovinkov.Najbolj fajn je pa poslušat motor kako fajn brni.Pa čist na easy kakšnega prehitiš.
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Končno pri meni! Sem vesel kot mali otrok...

Hvala Dragotu in Bojanu, da sta jo ohranila v takšnem stanju!


Slika
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Lepo. Uživaj!
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
4momo
Alfist
Alfist
Prispevkov: 380
Pridružen: Ne Avg 22, 2010 3:15 am
Kraj: štajerska

Tito: Velenjska tablica ?? Si "naš?? :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija