Moje izkušnje z Alfami

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

alfasebastjan napisal/-a:
gosser napisal/-a:Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!
Alfe je v drek Fiat potegnu s svojo konfekcijsko proizvodnjo (s 33-ko, kot si reku), čeprav pa roko na srce jo je mogoče tud rešu , ker je bla v 80-ih tovarna precej v k...u. Zanimivo kako se stvari obrnejo, zdej je v k...u Fiat, Alfa pa je najbolj zdrava od vseh znamk v koncernu (pa Ferrari seveda) =D>
V prihodnje pa bo Alfa tesneje sodelovali z Maseratijem, kar pomeni da bodo še bolj prestižne (dobra družba ni kaj)

No roko na srce, alfa ni trenutno u rožicah,saj proda približno polovico premalo vozil kot bi morala (170k vs 300k vozil) za dobiček....in tut rošade pri vodilnih verjetno niso lih vzgled tovarni....

so dobri cajti...so slabi cajti....
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Miholl napisal/-a:
alfasebastjan napisal/-a:
gosser napisal/-a:Alfe so največ zgubile na imenu ravno ko je prišla ven 33, tudi mi smo jo imeli in kaj nej rečem jajca od jajc, potem smo imeli vrsto let samo nemške avtomobile, sedaj sm spet na alfi in lahko samo rečem glede užitkov pri vožnji enostavno ni primerjave.Alfe so zakon!
Alfe je v drek Fiat potegnu s svojo konfekcijsko proizvodnjo (s 33-ko, kot si reku), čeprav pa roko na srce jo je mogoče tud rešu , ker je bla v 80-ih tovarna precej v k...u. Zanimivo kako se stvari obrnejo, zdej je v k...u Fiat, Alfa pa je najbolj zdrava od vseh znamk v koncernu (pa Ferrari seveda) =D>
V prihodnje pa bo Alfa tesneje sodelovali z Maseratijem, kar pomeni da bodo še bolj prestižne (dobra družba ni kaj)

No roko na srce, alfa ni trenutno u rožicah,saj proda približno polovico premalo vozil kot bi morala (170k vs 300k vozil) za dobiček....in tut rošade pri vodilnih verjetno niso lih vzgled tovarni....

so dobri cajti...so slabi cajti....

Trenutno pač niso najboljši časi v avtomobilski industriji, redke so namreč znamke, ki bi poslovale z velikimi dobički (izjema je mogoče Porsche).
Definitivno pa Alfa v navezi z Maseratijem lahko pridobi nazaj nekdanji blišč in slavo; za njihove dobičke nam je pa bl mal mar, a ne? :D
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-ja lepo,povezava z maseratijem =D>
-kaj pa cene za navadne smrtnike :?:
-če bo šlo tako naprej,mnogi temu ne bomo mogli slediti :x
-ostanejo nam edino še rabljene,ki so nesramno poceni,ampak na koncu bomo še prav veseli tisti,ki si nove ne bomo mogli privoščit :doubt:
-trenutno mi to ne odgovarja,ker za svojo 147jtd,ki še ni stara niti dve leti in je kot nova (35000km),ne vem če bi dobil kaj več kot 3mio (nova čez 5mio) #-o

-drugače pa gospod ki ne more prodati svojo 164TB,mislim da ni toliko odločilna cena,ampak stroški vzdrževanja tega avta
-namreč tisti ki ima denar za vzdrževanje takšnih mrcin (tudi za tankanje),ima denar tudi za nov avto,ne pa kakšen mladenič,po možnosti študent,ali negdo ki je komaj začel skrbet za svojo egzistenco
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kar se tiče 16TB vzdrževanje sploh ni toliko drago, sploh pa ne tankanje. Ob normalni vožnji, kar pomeni, da si še vedno hitrejši kot ostali vozniki, avto žre max. 12 litrov. Meni 145 boxer pije po mestu skoraj enako, zdaj pa primerjaj kaj avtomobila ponujata, pa tudi cenovno sta tu nekje.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

No deli so kar dragi, recimo kolesni ležaj 35 jurjev,sklopka 50 jurjev,turbina??.... pa tut en komplet gum more bit precej dražji kot za "povprečen" 1.6 avto...
Poraba je bla pa res ugodna - na testu tko da to je še najmanj...
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Kolikokrat pa se recimo sklopka pa turbina menjata, redno servisiranje takega avta ni veliko dražje kot "normalnega"
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Miholl
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5328
Pridružen: Po Okt 18, 2004 3:40 pm
Vozilo: 156 sw
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

Nerealno je gledat da boš pri takem avtu menjal samo 5 litrov olja in filter...
Uporabniški avatar
Overs[t]eer
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1704
Pridružen: To Sep 21, 2004 11:37 pm
Vozilo: 156 3.2 GTA
Kraj: Ljubljana

Vzdrževanje take Alfe če mal sam šraufaš, pa če mal pobrskaš za deli niti ni tako zelo drago... Jst cele noči ne bi mogu spat če bi se slučajno dal dobit Super izvedbo z 2.0 TS (ne turbo) motorjem ker bi jo nujno hotu met... tko pa pogledam registracijo za TB pa primerjam z mojim študentskim žepom pa nekak ne gre skupi...
... je pa tale od g.AR164TB noro lepa za pop...
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Hm, mene pa predvsem zanima, kako to, da ima gospod od 156 kolesa na 164? A ma 164 tudi 5 × 98 razmak?
Uporabniški avatar
SHadowX
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2587
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 2:26 am
Član Alfa Kluba: 1

guma napisal/-a:Hm, mene pa predvsem zanima, kako to, da ima gospod od 156 kolesa na 164? A ma 164 tudi 5 × 98 razmak?
Vse Alfe zadnjih 20 let imajo razmak ali 4x98 ali 5x98 edina izjema je 166, ki ima razmak 5x108.
Emperor of The Dark Realm
gosser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jun 04, 2005 6:52 pm

prjatu napisal/-a:Kar se tiče 16TB vzdrževanje sploh ni toliko drago, sploh pa ne tankanje. Ob normalni vožnji, kar pomeni, da si še vedno hitrejši kot ostali vozniki, avto žre max. 12 litrov. Meni 145 boxer pije po mestu skoraj enako, zdaj pa primerjaj kaj avtomobila ponujata, pa tudi cenovno sta tu nekje.
To, dopovej folku, ki ima doma kot prvi avto npr. clio :roll:
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Alfo 164TB sedaj prodajam 3 tedne,dobil sem štiri ponudbe po e-mailu,
nihče pa še ni prišel avta pogledat.Ponudbe so 700.000 SIT,800.000 SIT,
750,000 SIT čez 6 mesecev in zadnja za 160.000 SIT.Prilagam najnovejše
slike,narejene danes.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Avto je z eno besedo krasen, izredno lepo ohranjen =D> =D>
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Nadaljujem to temo,ki sem jo začel.Na to pa me je vzpodbudila tema Vozil sem Alfo 159 in zadnji komentarji.Od začetka sem spremljal ta forum,vpisal sem se pa pred točno enim letom z namenom,da napišem sestavek o Alfistih.Potem pa sem odlašal in odlašal,ker si pač nisem želel izpasti " pameten" in zameriti članom foruma.
In kaj sem želel napisati? Nekaj takega kot je napisal Uroš,dam mu popolnoma prav razen tega da bo kupil BMW.Če on vozi 15 let Alfe je sigurno Alfist,ne vem pa kako je z večino na forumu,ki ste stari v povprečju nekje okoli 20 let,torej imate Alfe lahko max 2 leti in je vprašanje zakaj ste jih kupili.Tudi sam,če sem iskren sem postal Alfist zaradi nizke cene avtomobila,ki pa je imel za tiste čase izredne zmogljivosti in je imel atraktiven izgled,toda ta ugodna cena je vseeno bila 6000 DEM.Na tem forumu pa se večinoma pogovarjate o avtih,ki ste jih kupili za 500-1000 EUR,jih morda imate 1 mesec,postali ste Alfisti.
Toda sprašujem se kakšna je Alfa za 50.000 SIT?Na Avtonetu se prodaja več kot 20 Alf 164 od 70.000 SIT do 990.000 SIT(moja).Imam čez 500 ogledov,pa kljub temu ni kupca,toda prodajam Alfo,Pravo Alfo,ki ne cuka,ne trokira,ne ropota.Jemljem si pravico da sam sebe imenujem Alfist saj imam Alfe več kot 20 let.In tudi zadnji kupljen je Alfa -166.Ne morem sicer razumeti,da sem avto kupil za 3.000.000,star 3 leta(nov s to opremo sigurno 12 miljonov),toda zaradi tega sem ga tudi kupil.
In kaj je zame bistvo?Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.Moje mnenje je ,da bo večina segla po drugih znamkah,ko bo imela za to možnost.
In veliko resnice je v stavku -vozim alfo ,sem Alfist,sanjam pa o Golfu.


Pa brez zamere.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
gosser
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 135
Pridružen: So Jun 04, 2005 6:52 pm

V bistvu dvorezen meč, če tko pogledaš.Za cena golfa (recimo) dobiš dosti novejšo alfo z več opreme, ki jo pa žal prodaš po dosti nižji ceni kot enega golfa.Doma imamo BMW,VW in jaz alfo in morm rečt da alfa ni slab avto, če že gledam samo notranjo izdelavo, so materiali vsaj tako dobri kot pri bmw (oba sta 2002 l).Enostavno mi ni jasno zakaj so tok nizke cene teh avtomobilov, premalo povpraševanje, kar je v bistvu ok če kupuješ rabljen avto..Alfa je pač avto za dušo in ni en VW...

Žal pa imajo take cene, če pogledaš fiata je pa še huje, no ali pa poglej avto za 12 mio (recimo mercedesa) čez 3 leta bo imel pa ceno pol manj...

Vprašanje je pa a avto kupiš za vozit,za uživat ali kot naložbo oz. da gledaš, da boš čim manj izgubil čez leto ali 2.

Lp
Odgovori
  • Informacija