Moje izkušnje z Alfami

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

AR164TB napisal/-a:Nadaljujem to temo,ki sem jo začel.Na to pa me je vzpodbudila tema Vozil sem Alfo 159 in zadnji komentarji.Od začetka sem spremljal ta forum,vpisal sem se pa pred točno enim letom z namenom,da napišem sestavek o Alfistih.Potem pa sem odlašal in odlašal,ker si pač nisem želel izpasti " pameten" in zameriti članom foruma.
In kaj sem želel napisati? Nekaj takega kot je napisal Uroš,dam mu popolnoma prav razen tega da bo kupil BMW.Če on vozi 15 let Alfe je sigurno Alfist,ne vem pa kako je z večino na forumu,ki ste stari v povprečju nekje okoli 20 let,torej imate Alfe lahko max 2 leti in je vprašanje zakaj ste jih kupili.Tudi sam,če sem iskren sem postal Alfist zaradi nizke cene avtomobila,ki pa je imel za tiste čase izredne zmogljivosti in je imel atraktiven izgled,toda ta ugodna cena je vseeno bila 6000 DEM.Na tem forumu pa se večinoma pogovarjate o avtih,ki ste jih kupili za 500-1000 EUR,jih morda imate 1 mesec,postali ste Alfisti.
Toda sprašujem se kakšna je Alfa za 50.000 SIT?Na Avtonetu se prodaja več kot 20 Alf 164 od 70.000 SIT do 990.000 SIT(moja).Imam čez 500 ogledov,pa kljub temu ni kupca,toda prodajam Alfo,Pravo Alfo,ki ne cuka,ne trokira,ne ropota.Jemljem si pravico da sam sebe imenujem Alfist saj imam Alfe več kot 20 let.In tudi zadnji kupljen je Alfa -166.Ne morem sicer razumeti,da sem avto kupil za 3.000.000,star 3 leta(nov s to opremo sigurno 12 miljonov),toda zaradi tega sem ga tudi kupil.
In kaj je zame bistvo?Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.Moje mnenje je ,da bo večina segla po drugih znamkah,ko bo imela za to možnost.
In veliko resnice je v stavku -vozim alfo ,sem Alfist,sanjam pa o Golfu.


Pa brez zamere.

No jaz bom pa takole povedal star sem 22 in pri 18 letih sem dobil od očeta 156 1.8ts ta avto sem vozil 3 leta in potem smo se odločili da ga zamenjamo in kupil sem si alfo gt 1.9 jtd se pravi za ta denar bi dobil tud bmw-ja ali pa hondo... sam sem hotu sam alfo. To pa zato ker mi je avto zelo všeč in dobro gre, pa tudi zaradi tega ker sem postal obseden z to znamko, vse svoje prijatelje sem že spremenil in vsi si želijo alfo nekateri so jo že kupili drugi še bodo. Zato se imam jaz tudi za alfista in bom to tudi ostal. :D


lp
kris
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kar se zgubljanaja tiče (procentualnega in absolutnega). lahko kupiš katerikoli avto za 12 ali 14 mio SIT je situacija podobna. Recimo v eni drugi temi bo nekdo kupil za 7 mio SIT BMW 530 d star 10 mesecev. Predvidevam, da je bila cena novega, če ima avto vsaj nekaj malega opreme čez 13 mio SIT. Torej 6 mio SIT v 10 meseceih. Mislim, da jo skor ni alfe, ki bi absolutno gledano lahko toliko zgubila. Pri Mercedeso pa je zgodba še slabša kot pri BMW, pa še kupca je bistveno težje dobiti.

Torej zgube so povsod - najmanjše sp pa pri majhnih avtomobilih. Ali pa recimo terenci držijo bolje ceno, ampak spet ne nevemkako.
BMW stoji pred garažo, Alfa Romeo pa te čaka.
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Čist simpl a ne, Alfist vozi ALFO ROMEO! Če ne voziš alfe ne moreš bit alfist pa pika!
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
Uporabniški avatar
AR164TB
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 739
Pridružen: Sr Nov 17, 2004 12:48 pm
Član Alfa Kluba: 1
Kraj: Rakovnik

Zame pa ni tako simpl.Če ima nekdo samo eno Alfo v življenju in to par mesecev,nato pa presedla na druge znamke,zame nikoli ni bil Alfist.Po drugi strani pa je zame Alfist tudi nekdo,ki Alfe še ni imel,ampak sanja o njej,si jo mogoče trenutno ne more privoščiti,noče kupiti starih jajc za 50.000 SIT,ampak zbira denar za to da si bo nekoč kupil dobro ohranjeno Alfo ali pa celo novo in bo takrat pri Alfi ostal.Tu na forumu se prečital veliko sestavkov s stilu: Kupujem to in to Alfo,kakšne so karakteristike in ali je avto v redu.Vidiš tudi da se je pridružil forumu istega dne.Kot prvo bi zame moral sam vedeti za karakteristike avta,hitrost,pospeški,poraba,saj obstajajo testi in vsak lahko pride do podatkov,če seveda hoče.Kot drugo pa se mi zdi izguba časa razpravljati o avtih za 50.000 SIT,saj po moje sploh ne sodijo na cesto.
Pa še nekdo je zame Alfist.Tudi tisti.ki ima 15 let Alfe,presedla za nekaj časa na drugo znamko,ugotovi razliko in sa nato spet vrne na Alfo.
ALFETTA 1.6
GIULIETTA 1,6
164 V6 TB SUPER
166 3.0 SUPER
AR Brera 3.2 JTS Q4
Giulietta 1750 TBI TCT QV
Stelvio 2.0 Turbo 280 AT8 Q4 Super
Uporabniški avatar
Jonas
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1850
Pridružen: Ne Maj 16, 2004 7:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Jah zgubljajo normalno da na ceni vsi avti, samo odvisno zdej kaksna je nakupna vrednost. Jz osebno ce priznam tud nism kupu Alfe zato ker sm sanjaru o njej pa nevem kaj.
Enostavno zato, ker sm za najmanj denarja dobil najnovejsi avto z najmanj prevozenimi kilometri in hkrati veliko opreme.
Na kaj pa naj gledam kot student, ki je mogu delat za vsak tolar? Pac nimam bogate mamice in ocka da bi mi kupila novo GTjko za moj 23 rojstni dan :roll: - pol bi tud jz samo na izgled gledu ja.
In kaj sm dubu za ta denar poleg "sportne voznje" in nevem kaksnega sportnega duha in feelinga in nevem kaj se? To da me se noben REDNI servis ni prisel manj kot 70k, pa dam za vsak kurcev boschev senzor po 100k, vsake 30k km menjam variator, da se pelem v kisti brez udobja z vec cricki v notranjosti kot jih je imel fotvor bivsi 15let star golf2 ? Cakte mal, meja pa vseen obstaja.
Tud sam bom kmalu pred menjavo avta pa dvomim na bom ostal pri tej znamki dokler se ne popravijo. Zalostno je to da se zdj po vseh teh letih ne znajo nardit en usran variator al pa ga dajo ven ce so nesposobni. Zgleda kot da delam za ta usran avto. Najbols da mi firma kr transakcijo vsakega 15 v mescu nardi na najblizji servis. Jebes neko avtomobilisticno pripadnost ce dobesedno delas za avto. Ce pa mal pogledam po tehniki in pomoci pa sploh nism edini, tako da nism dobil "slab" primerek.
Jz se ne cudim ce se je odlocu za zamenjavo znamke iz bilokakšnega razloga. Jaz jo bom tud - avto mi je namrec na dnu lestvice zame pomembnih stvari v MOJEM zivljenju.

LP
Uporabniški avatar
GEISTERFAHRER
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1389
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:33 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ptuj

Jonas napisal/-a:Jah zgubljajo normalno da na ceni vsi avti, samo odvisno zdej kaksna je nakupna vrednost. Jz osebno ce priznam tud nism kupu Alfe zato ker sm sanjaru o njej pa nevem kaj.
Enostavno zato, ker sm za najmanj denarja dobil najnovejsi avto z najmanj prevozenimi kilometri in hkrati veliko opreme.
Na kaj pa naj gledam kot student, ki je mogu delat za vsak tolar? Pac nimam bogate mamice in ocka da bi mi kupila novo GTjko za moj 23 rojstni dan :roll: - pol bi tud jz samo na izgled gledu ja.
In kaj sm dubu za ta denar poleg "sportne voznje" in nevem kaksnega sportnega duha in feelinga in nevem kaj se? To da me se noben REDNI servis ni prisel manj kot 70k, pa dam za vsak kurcev boschev senzor po 100k, vsake 30k km menjam variator, da se pelem v kisti brez udobja z vec cricki v notranjosti kot jih je imel fotvor bivsi 15let star golf2 ? Cakte mal, meja pa vseen obstaja.
Tud sam bom kmalu pred menjavo avta pa dvomim na bom ostal pri tej znamki dokler se ne popravijo. Zalostno je to da se zdj po vseh teh letih ne znajo nardit en usran variator al pa ga dajo ven ce so nesposobni. Zgleda kot da delam za ta usran avto. Najbols da mi firma kr transakcijo vsakega 15 v mescu nardi na najblizji servis. Jebes neko avtomobilisticno pripadnost ce dobesedno delas za avto. Ce pa mal pogledam po tehniki in pomoci pa sploh nism edini, tako da nism dobil "slab" primerek.
Jz se ne cudim ce se je odlocu za zamenjavo znamke iz bilokakšnega razloga. Jaz jo bom tud - avto mi je namrec na dnu lestvice zame pomembnih stvari v MOJEM zivljenju.

LP
Nimaš sreče.
Slika
Alfa Romeo, za dušo in telo!
androh
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 85
Pridružen: So Dec 25, 2004 5:38 pm

AR164TB napisal/-a: Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.
=D> (odlično vprašanje)
urkos
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 206
Pridružen: To Feb 08, 2005 12:08 pm

jaz bom mel alfo 147 :P za ostale pa ne vem






lp
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

AR164TB napisal/-a:Nadaljujem to temo,ki sem jo začel.Na to pa me je vzpodbudila tema Vozil sem Alfo 159 in zadnji komentarji.Od začetka sem spremljal ta forum,vpisal sem se pa pred točno enim letom z namenom,da napišem sestavek o Alfistih.Potem pa sem odlašal in odlašal,ker si pač nisem želel izpasti " pameten" in zameriti članom foruma.
In kaj sem želel napisati? Nekaj takega kot je napisal Uroš,dam mu popolnoma prav razen tega da bo kupil BMW.Če on vozi 15 let Alfe je sigurno Alfist,ne vem pa kako je z večino na forumu,ki ste stari v povprečju nekje okoli 20 let,torej imate Alfe lahko max 2 leti in je vprašanje zakaj ste jih kupili.Tudi sam,če sem iskren sem postal Alfist zaradi nizke cene avtomobila,ki pa je imel za tiste čase izredne zmogljivosti in je imel atraktiven izgled,toda ta ugodna cena je vseeno bila 6000 DEM.Na tem forumu pa se večinoma pogovarjate o avtih,ki ste jih kupili za 500-1000 EUR,jih morda imate 1 mesec,postali ste Alfisti.
Toda sprašujem se kakšna je Alfa za 50.000 SIT?Na Avtonetu se prodaja več kot 20 Alf 164 od 70.000 SIT do 990.000 SIT(moja).Imam čez 500 ogledov,pa kljub temu ni kupca,toda prodajam Alfo,Pravo Alfo,ki ne cuka,ne trokira,ne ropota.Jemljem si pravico da sam sebe imenujem Alfist saj imam Alfe več kot 20 let.In tudi zadnji kupljen je Alfa -166.Ne morem sicer razumeti,da sem avto kupil za 3.000.000,star 3 leta(nov s to opremo sigurno 12 miljonov),toda zaradi tega sem ga tudi kupil.
In kaj je zame bistvo?Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.Moje mnenje je ,da bo večina segla po drugih znamkah,ko bo imela za to možnost.

Pa brez zamere.

=D> =D> =D>
Uroš
Uporabniški avatar
guma
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1009
Pridružen: To Apr 12, 2005 8:28 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Uroš napisal/-a:
AR164TB napisal/-a:Nadaljujem to temo,ki sem jo začel.Na to pa me je vzpodbudila tema Vozil sem Alfo 159 in zadnji komentarji.Od začetka sem spremljal ta forum,vpisal sem se pa pred točno enim letom z namenom,da napišem sestavek o Alfistih.Potem pa sem odlašal in odlašal,ker si pač nisem želel izpasti " pameten" in zameriti članom foruma.
In kaj sem želel napisati? Nekaj takega kot je napisal Uroš,dam mu popolnoma prav razen tega da bo kupil BMW.Če on vozi 15 let Alfe je sigurno Alfist,ne vem pa kako je z večino na forumu,ki ste stari v povprečju nekje okoli 20 let,torej imate Alfe lahko max 2 leti in je vprašanje zakaj ste jih kupili.Tudi sam,če sem iskren sem postal Alfist zaradi nizke cene avtomobila,ki pa je imel za tiste čase izredne zmogljivosti in je imel atraktiven izgled,toda ta ugodna cena je vseeno bila 6000 DEM.Na tem forumu pa se večinoma pogovarjate o avtih,ki ste jih kupili za 500-1000 EUR,jih morda imate 1 mesec,postali ste Alfisti.
Toda sprašujem se kakšna je Alfa za 50.000 SIT?Na Avtonetu se prodaja več kot 20 Alf 164 od 70.000 SIT do 990.000 SIT(moja).Imam čez 500 ogledov,pa kljub temu ni kupca,toda prodajam Alfo,Pravo Alfo,ki ne cuka,ne trokira,ne ropota.Jemljem si pravico da sam sebe imenujem Alfist saj imam Alfe več kot 20 let.In tudi zadnji kupljen je Alfa -166.Ne morem sicer razumeti,da sem avto kupil za 3.000.000,star 3 leta(nov s to opremo sigurno 12 miljonov),toda zaradi tega sem ga tudi kupil.
In kaj je zame bistvo?Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.Moje mnenje je ,da bo večina segla po drugih znamkah,ko bo imela za to možnost.

Pa brez zamere.

=D> =D> =D>


=D> =D> =D> Se ne bi mogu bolj strinjat s tabo. Sam sem se zaljubil
v Alfe pred več ko 15 letimi, ko sem se prvič peljal z živo rdečo 75 - tko.
Še danes si jo želim (in jo bom tudi imel), vmes sem imel pa vse živo, tudi dizelsko Octavio jebi ga, bila ja najbolj racionalna odločitev (vmes
sem se sicer zelo grizel, ker bi za isti denar dobil tudi 156, pa vseeno...)
V glavnem, hecno se mi zdi, ko ima nekdo recimo Opla in postane pristen
"Opelaš", potem zamenja za neko drugo znamko in postane njen pristaš itd. Sam bom vedno Alfist, vedno se bom oziral za Alfami, pa tudi če se bom vozil z Golfom. Tako! :D

Jonas, moje sožalje, nažalost tudi jaz vem kako to zgleda. Se pa tolažim,
da Alfica k meni ni prišla nova in, da, ko bo cela porihtana, mi bo (upam) še dolgo služila.
Uporabniški avatar
Major9
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 794
Pridružen: To Jan 25, 2005 11:04 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Domzale

androh napisal/-a:
AR164TB napisal/-a: Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.
=D> (odlično vprašanje)
Jaz bom mel 156- ko ali pa če bo dnar ne še čez tri leta ampak čez ene 5 let pa GT-jka pade!!! (Pa nikakor si ne bom premislu pa če bi me 60- krat ta zdejšnja na cedilu pustila!!!)

Še enkrat definitivno alfa, če bi mel pa res ful dnarja pol pa mogoče kakšnga golf-a V gti, ker mi je res žešč avto (joke) !!!!
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-gospod AR164TB-ne morete razumeti da ste kupili 3 leta star avto za 3mio(vreden bistveno več),istočasno ne morete razumeti da vam za 11 let star avto nobeden ne da 1mio :?: :?: :?:
-tudi kupec želi racionalen nakup,in si ne želi da bi po dveh letih eksploatacije,ko bo avto imel cca130 000km in bo star 13 let,in mu nobeden ne bo verjel da so to dejanski km,se jajčkal z potencijalnimi kupci okrog cene (vemo kako niske so,ampak to je pač realnost)
-kljub enkratnosti vašega avta,jaz bi sprejel ceno najboljšega ponudnika,kajti mirovanje v garaži ne bo ohranjalo vrednosti avta,razen če boste čakali še kakšnih 15 let :doubt:
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

AR164TB napisal/-a: In kaj je zame bistvo?Sprašujem se koliko od članov tega foruma boste imeli alfe čez 1,2,3 leta,ko boste imeli denar in boste lahko izbirali med večino znamk.Moje mnenje je ,da bo večina segla po drugih znamkah,ko bo imela za to možnost.
In veliko resnice je v stavku -vozim alfo ,sem Alfist,sanjam pa o Golfu.


Pa brez zamere.
nekateri bomo ostali zvesti Slika družini :wink: 8) =D>

Alfa je samo vmesna stopnja med Ferrarijem in pa Maseratijem :P :) :mrgreen:
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Cuore Sportivo napisal/-a: Alfa je samo vmesna stopnja med Ferrarijem in pa Maseratijem :P :) :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

LaserJaMM napisal/-a:
Cuore Sportivo napisal/-a: Alfa je samo vmesna stopnja med Ferrarijem in pa Maseratijem :P :) :mrgreen:
:mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=505590
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=533935
http://www.avto.net/2004/osebna/oglas.asp?ID=509985


kaj manjka tem avtom? :)
namesto golfa si pač kupim rabljenega maseratija (vikend vožnje :D :P ) 8)

mogoče je ferrari še malo predrag #-o
enga 355 bi nabavu :)

najprej štalca pol pa kravca :lol: :mrgreen:
Odgovori
  • Informacija