Pranje motorja in prostora okoli njega

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
birdy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1110
Pridružen: Če Nov 13, 2003 10:31 pm

sicer ne vem kaj ste tolk paranoicni. koker vete mam ar75, oz vec njih in bom tkole reku
na prejsnji 75 1.6 sem s kompresorjem umil motor medtem ko je bil ugasnjen/mrzu pa ga tud spihal nisem(voda je stala v bazenckih okol sveck) in sem se enostavno vsedu notr in vzgal-v prvo...kolega je sam gledov...

je pa tudi druga plat resnice:
tuturutu(s foruma) je opral svojo 155 2.5 V6 in je ocitno nekej narobe naredu, ker od takrat dalje ga je motor kar lep cas zafrkaval-cukal

osebno ga se vedno perem s kompresorjem...redkokdaj s cistili
Pepsi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5161
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 4:32 pm
Član Alfa Kluba: 0

tito156 napisal/-a:Fantje, če čistiš samo en avto, lahko ščistiš vsak dan en delček motorja in pri tem celo uživaš. Tako sem si sčistil (ne umil) motor na moji 33-ki. Sedaj pa samo še prah brišem iz njega. Če pa to počneš enkrat, dvakrat na teden, pa verjetno pereš na čimbolj enostaven način...In če večkrat pereš, imaš določene izkušnje. Curek usmeriš samo na blok motorja, notranje blatnike, vezno in na koncu havbo- v tem vrstnem redu. Umazanija od havbe na koncu lepo pošprica po motoru in ko se vse posuši izgleda, kot da motor ni bil nikoli pran, masten pa tudi ni...Elektroniki se pač izogibaš.
pri bloku pa pzi če boš prav z vapom ker je tista rdeča.. spodi oranžno tesnilo na levi strani bloka občutljivo na vapo :).. js sm ga tko mal uniču(tesnilo) in potem sm šou raj na roke in tko k je tito156 reku celo uživu :)
It doesn't matter what you drive, but how you drive it :)
Uporabniški avatar
tito156
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1529
Pridružen: Sr Jun 07, 2006 10:40 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: MarburgAnDerDrau

Tako zgleda spucana moja ljubica. Ohranjat jo v takšnem stanju mi je resnično užitek...
Slika
Uporabniški avatar
Crazy Alfista
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4290
Pridružen: To Jul 05, 2005 3:01 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

lahko se ga pere z vodo(strajfiks :D), masina naj bo mrzla-tako perem od matke puntota! ko se ga opere se ga pusti nekaj casa laufat da se posusi(in ja ko se susi se kadi z njega(para mislim)!

drugace se pa tudi dobi spreje za razmascevanje( sprobano in ucinkovito spere olje, mast,...)potem pa samo z vodo operes in to je to
Alfa Romeo 145 1.7 8V boxer
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Za razmaščevanje je odlično čistilo Meglio in tudi z Maxibrillom se da odstraniti mastne madeže (preverjeno pri čiščenju platišč, okvirja in nihajk pri motorju, kjer se nabere veliko masti od ketne).

Lp
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Ja moram tudi sam nekej pogruntat za moj V6.
Imam pa problem, ker so zadnje svečke in tuljave dobro pokrite in bi lahko nastal problem v vodo.

Meglio je pa mal nevarna zadevca, ge je treba kar kmalu sprat, ker tudi barvo najeda ...
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

El Barto napisal/-a: Meglio je pa mal nevarna zadevca, ge je treba kar kmalu sprat, ker tudi barvo najeda ...
Hitro ga je potrebno sprati, ne sme se ga pustiti več kot 5 minut. Sam ga nisem uporabljal na barvani pločevini, temveč samo na aluminiju.

Lp
Uporabniški avatar
prjatu
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3940
Pridružen: So Jan 24, 2004 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

In na plastičnih in gumiranih površinah pušča prav grde bele lise, zadeva je močno agresivna, je potrebno kar hitro sprat.
Pravi alfist postaneš šele takrat, ko ti zariba prva alfa

Zaradi slabega vremena bo današnji dan prestavljen na jutri
Uporabniški avatar
stuhec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3153
Pridružen: So Jan 03, 2004 12:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: M Sobota, tel: 041 761446

Italjan napisal/-a:
8AK napisal/-a:Nič špricat [-X lepo na roko čistit, z malo vode.
Kaj ne? Spet vse vemo?

Za ostale ki razumejo:
Na pooblaščenih servisih perejo motorje na sledeč način. Motor mora biti hladen. Našprica se ga s čistilom, počaka, da čistilo deluje. Nato se motor prižge in pere z wapom (topla voda), nato pa se posti motor teči, da se segreje in posuši.
jaz sem tudi tak mislil narest,
bom pa vprasal ce mi dajo kaksno garancijo :wink:
super
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

včasih se je na Petrolu dobil "OTO" spray za razmaščevanje super zadeva samo ne vem če še to obstaja.
Uroš
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

PETROL MOTOR SPRAY crna piksna
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

LaserJaMM napisal/-a:PETROL MOTOR SPRAY crna piksna
PMS #-o
Jaz sem motor na mojem bišem Ax-u opral tako, da sem ga našprical z čistilom Motorbrill, potem pa sem nalil vodo v pištolo za barvanje, nastavil v direkten curek ter lepo opral ves motor in se elegantno izognil vsem relejem in konektorjem.
L.P.
Drager
Uporabniški avatar
Tony
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 202
Pridružen: So Okt 23, 2004 6:59 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Bohinj

Pri pranju 156 1,6 je nevarnost da pride voda v prostore za svečke.
/osebna izkušnja/
Slika
Slika
simnov
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 780
Pridružen: Po Avg 23, 2010 9:50 pm
Vozilo: Alfa Romeo 147 Ts 1.6 Distinctive
2006 120KM

Jaz sem se zadnje dva dni vozil brez brez pokrovčka za olje vse ok po avtocesti , ko sem se ustavil pri prvem semaforju se je začelo kadit iz havbe čez ventilacijo v kabino na polno dima sem takoj dobil preblisk kaj sem pozabil. Motor je bil ves od olja sem našprical z razmaščevalcem in opral potem z štrajfiksom. :D V V prvo je napisalo low battery charging potem pa ne več.
Otone
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 73
Pridružen: Ne Feb 23, 2020 8:50 pm

Torej pranje z vapom ni problem? Recimo gorskih koles ni priporočljivo prati z vapom, ker močen curek vode lahko prodre k ležajem in v amortizere. Načeloma se kolo lepo pošamponira in se opere z navadnim curkom vode.

Kaj pa pranje s parnim čistilcem? Je to problem?
Odgovori
  • Informacija