JTD in ne ohranjenost in lepota?

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Uporabniški avatar
dejan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1692
Pridružen: Ne Sep 07, 2003 5:03 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Ko smo ravno pri padanju cen, naj povem da ima moj kolega passata karavan 1,9 TDI.
Ko ga je kupil pred letom in pol je plačal 3,2 mio, zdaj pa dobi cca 2,2 mio SIT, tolk da ne bi preveč govoril da samo alfam cene padajo :D , tud slavni VW in audi je isto sranje kot vsi drugi rabljeni avti
Uporabniški avatar
AR156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Okt 02, 2003 11:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Malo tu malo tam

Teo,ne ti o nekih prodajah alf!!!!
To kar so vredne alfe ne boš nikoli dobil,tako je.
Sem sam prodajal alfo in vem kako je,ne dobiš tistega kar je vredna.
Sem prodajal 6.mescev,in na koncu sem dobil isto kot vsi ostali.ne glede kakšna je bla in kolko je bila ohranjena!!!!. :doubt:
BOSTJAN
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Vidim da bo ALFA ROMEO izgubila čar šprtnega avtomobila!
Folk pa vi gledate samo DIZLE!
Kupite si GOLFE in klenkajte po cestah kuker hočete! Če pa ste neki alfisti pa boste raskiral par kaplic bencina in se peljali tko kot se spodobi (ZVOK, VISOKI OBRATI.....) in alfi obdržali imidž.
Ali imate alfe samo zaradi dizajna? :roll:
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

ne, samo zadnje čase dizli bolj grejo :lol:
Uroš
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

BOSTJAN napisal/-a:Vidim da bo ALFA ROMEO izgubila čar šprtnega avtomobila!
Folk pa vi gledate samo DIZLE!
Kupite si GOLFE in klenkajte po cestah kuker hočete! Če pa ste neki alfisti pa boste raskiral par kaplic bencina in se peljali tko kot se spodobi (ZVOK, VISOKI OBRATI.....) in alfi obdržali imidž.
Ali imate alfe samo zaradi dizajna? :roll:
=D> =D> =D>

samo nekateri delajo dnevno veliko kilometrov :?
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

To je pac trg in kapitalizm. Jebiga to ste hotl, kva zdej jokate...
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

Jest sem bil zadovoljen, da je cena nizka, ker sem bil kupec. :mrgreen:
Glede prodaje mojih prejšnjih Alfic pa raje nebi ::():

Glede dizla: imel #-o (ne od Alfe Romeo) , pa ga nočem več in upam, da mi bo uspelo.

Problem je v tem, da se zarečenega kruha največ poje. :lol:

Drugače pa imaš čisto prav: zvok V6 je res božanski =D> pa tudi 2.5 kar solidno vleče. :steering:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
BOSTJAN
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Problem je v litrčku bencina, ko pa odštejete 500 000SIT več pri nakupu dizeljskega prevoznega sredctva pa ni problemov?
Če vam gre tako v nos poraba bencinskih agregatov pa si zmontirajte plin nanje in se boste vozili ceneje, ob enem pa boste varovali okolje!
Upam da bo naša država kmalu nabila davek na dizeljska prevozna sredstva in začela subvencionirati vgradnjo plina, ki se seveda montira na vozila gnana na bencinjski pogon, ki so že itak bolj okolju prijazna vozila, kot pa naftna!
BOSTJAN
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 65
Pridružen: Če Jan 05, 2006 9:05 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: KRŠKO

Uroš napisal/-a:ne, samo zadnje čase dizli bolj grejo :lol:
Aha potem bo DEKLEVA letos vozil z JTD-jevim motorjem :lol: :lol:
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6822
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

BOSTJAN napisal/-a:Problem je v litrčku bencina, ko pa odštejete 500 000SIT več pri nakupu dizeljskega prevoznega sredctva pa ni problemov?
Če vam gre tako v nos poraba bencinskih agregatov pa si zmontirajte plin nanje in se boste vozili ceneje, ob enem pa boste varovali okolje!
Upam da bo naša država kmalu nabila davek na dizeljska prevozna sredstva in začela subvencionirati vgradnjo plina, ki se seveda montira na vozila gnana na bencinjski pogon, ki so že itak bolj okolju prijazna vozila, kot pa naftna!
Kot je že bilo povedano: če imaš Alfico, potem te poraba sploh ne zanima (me included). 8)

Glede kupovanja dizlov: to je vsesplošna moda, kateri sem tudi jaz podlegel - zelo draga šola (resnični zadnji krik mode in mojega bančnega ... ups ... transkcijskega računa). #-o
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

BOSTJAN napisal/-a:
Uroš napisal/-a:ne, samo zadnje čase dizli bolj grejo :lol:
Aha potem bo DEKLEVA letos vozil z JTD-jevim motorjem :lol: :lol:
vidim da si komik ko se tako rad smeješ 8)
Uroš
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

AR156 napisal/-a:Teo,ne ti o nekih prodajah alf!!!!
To kar so vredne alfe ne boš nikoli dobil,tako je.
Sem sam prodajal alfo in vem kako je,ne dobiš tistega kar je vredna.
Sem prodajal 6.mescev,in na koncu sem dobil isto kot vsi ostali.ne glede kakšna je bla in kolko je bila ohranjena!!!!. :doubt:

Si prodajal 147???
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
AR156
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Okt 02, 2003 11:56 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Malo tu malo tam

Ne,sem prodajal 156!!!!
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Tudi jaz sem prodajal 156 1.8ts prodal sem jo v enem tednu, na servisu mi je rekel da če dam staro za novo mi da 1.400.000 sit ker je avto res lepo ohranjen jaz pa sem mislil da je vreden več in sem ga prodal sam za 1.700.000 bila je letnik 1998 in 180.000 km tik pred velikim servisom, brez 17" col gum ki jih nisem dal zraven in brez radia in wooferja vse sem pobral ven pa je šla za tak dnar tako da jaz z prodajo in ceno nisem imel problemov. 8)
Slika
Uporabniški avatar
zombi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1933
Pridružen: Ne Okt 12, 2003 7:58 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo 159 2.0 JTDm
Kraj: Logatec
Kontakt:

BOSTJAN napisal/-a:
Uroš napisal/-a:ne, samo zadnje čase dizli bolj grejo :lol:
Aha potem bo DEKLEVA letos vozil z JTD-jevim motorjem :lol: :lol:
Nebo vozil JTD-ja, čeprav kot osebni avto ga (Stilo).
Rad bi imel motor, ki gre, ki se vrti, ki ima fenomenalni zvok in še vse tisto kar si naštel, konča pa se, ko ugotoviš da delaš po min 140km dnevno. Da greš v službo ko je gužva na cesti, ko se vračaš je tudi gužva, večinima voziš po avtocesti...

In potem ugotoviš, da ti več pomeni 60K nižja registracija (če bom imel željo, bom lahko s čipom povečal na približno iste konje).
In ko ugotoviš, da za obrok kredita (vzel sem ga na eno leto) prihraniš pri gorivu pač nimaš kaj razmišljat, če nimaš vsaj 350K plače.

Preveč sem odvisen od avtomobila, da bi vozil kak 10 let (in več) star avto z ogromnim motorjem (da bi mi ostalo za bencin), ker se starim avtom vedno pojavijo stalna mala popravila (pač iztrošenost), zato rabim dokaj mlad in zanesljiv avto, ki me sigurno pripelje iz točke A v točko B.

Ko si bom lahko privoščil, si bom kupil kako 75 Americo, 33 permanent 4, 155 Q4 (jo obnovil), ki jo bom imel samo za dušo za čez vikend, če bojo kdaj sprejel sprjemljivejše zakone...

Kaj mi pomaga 2.5 V6, če nimam denarja za vzdrževanje, naj res čisto ves denar porabim za avto? V življenju je še kaj bolj pomembnega kot samo avto. Sem pač mlad delavec, ki je pred kratkim z diplomo zaključil študij in bi rad videl še kaj sveta... Plus vzdrževanje hiše, nabava kurilca, obnova kopalnice.... živim doma in starša sama ne zmoreta in tudi nebi bilo fer, da bi ignorantsko vse prepuščal nijma, ker bo tako ali tako vse ostalo meni....
Sem pač človek, ki si privošči tisto kar si lahko in tudi želje si postavljam samo take, ki so kratkoročno dosegljive.

Če bi delal v Logatcu, Vrhniki, Cerknici, bi vsekakor še vedno vozil bencinarja, tako pa sem bil PRISILJEN prešaltat na JTD in zaenkrat lahko rečem, da sem dobil precej več kot sem pričakoval. Nisem kupil JTD zaradi mode, ampak zgolj zaradi potreb in ugotovitve, ki jo prinese enostavna računica. Pa kljub vsemu bi moral to naredit že leto nazaj.

Sicer pa lahko zgornje komentarje napiše samo nekdo, ki še ni vozil sodobnega turbodizla, ker bi bil presenečen nad zmoglivostjo.
Kaj mo pomaga lep avto, če moraš šparat, da se lahko kam pelješ? Služi le za postavljanje pred sosedi?
Avto imam zato, da se vanj vsedem in zapeljem kadar si zaželim in kamor si zaželim.

P.S.
Pač likvidirajte Busha in njegove klečeplaznike, da bo nehal strat po vseh proizvajalcih nafte, da se cena spusti zopet na 200 SIT ali manj pa bom spet razlišljal o bencinarju.
Odgovori
  • Informacija