AR 159 1,8 MPI

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
alfa6
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Jan 12, 2004 8:25 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Primorska

vendar mercedes, pa tudi bmw uporablja le verigo. Iformacijo o zobniških prenosih v 159 1.8 MPI, kot jo imenujemo sem dobil na njihovi strani http://www.alfaromeo.it/cgi-bin/pbrand. ... 1402110000
pod tehničnimi podatki - Comando Distribuzione - Ingranaggi. A ne gre za fiatov motor, ki se vgrajuje v cromo?? Ta je gnan z verigo.
Je pa sigurno precej iz komercialnega vidika, da so npr. diesel-i ostali na jermenih...
Cuore Sportivo
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2145
Pridružen: Ne Nov 16, 2003 8:31 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

the 159 3,2 l weights 1740 kg which explains the relative low performance compared to the GTA (1410 kg).

If it's true it actually weighs more than the 166.
http://www.carfolio.com/specifications/ ... car=129063
http://forum.alfa156.net/forum/forum_po ... PN=3&TPN=4
1650kg #-o :?

potem bo imela naslednica 166 2250kg?
motorji bodo seveda isti #-o [/code]

http://img305.imageshack.us/img305/6079 ... 0010zl.jpg
stieber
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 232
Pridružen: Če Okt 16, 2003 1:41 pm

Boš vsaj ob bližnjih srečanjih bolje odnesel od drugega avta oziroma voznika.
Slika
Uporabniški avatar
Dejch
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2225
Pridružen: To Jun 08, 2004 9:26 pm
Vozilo: Avant2Go

Sej prow. Mas tank, avto gre dobr vseen... Ma kva se pritozujete, ce hocte gokart drek, kupte hondo. :D
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

tudi men se zdi 1.8mpi fenomenalna zadeva, tudi za alfo, konc koncev bo nafta do konc leta na 200 dolarjev za sod... Sej cool da tisti ki zivite doma in vozte avte za 400 eur in vam mama plačuje benz sanjate kok premal je to, samo zdaj govorimo o realnosti in ne ko bom pa js velik bom mel pa najmočnejši avto na svetu.

Omejitve so se pa zdaj tudi prijele, js vem da si ne upam kršit kej velik...


to od človeka ki vozi 3.0 :) ampak vsaj sam plačujem benz pa kredit pa mam soliden avto...
Uporabniški avatar
Deyann
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1388
Pridružen: Po Okt 01, 2007 10:13 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Dravograd

Opa, si se odločil malo obudit dve leti staro temo ha? :mrgreen:
Bjorn
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1340
Pridružen: So Avg 26, 2006 2:17 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

vesoljc napisal/-a:tudi men se zdi 1.8mpi fenomenalna zadeva, tudi za alfo, konc koncev bo nafta do konc leta na 200 dolarjev za sod... Sej cool da tisti ki zivite doma in vozte avte za 400 eur in vam mama plačuje benz sanjate kok premal je to, samo zdaj govorimo o realnosti in ne ko bom pa js velik bom mel pa najmočnejši avto na svetu.

Omejitve so se pa zdaj tudi prijele, js vem da si ne upam kršit kej velik...


to od človeka ki vozi 3.0 :) ampak vsaj sam plačujem benz pa kredit pa mam soliden avto...
sej ne da je tvoj avto kej dost več od 400 euro vreden drugač.
Razlika med švoh in močnejšim avtom ni tok velka kukr eni mislijo, men naprimer 1.6 alfa pije enako kukr bmw 520i (150hp, šestvalnik) k sm ga prej imel. V vzdrževanju tud ni neke razlike, razen 2 sveč več in kak liter olja več pri bmw-ju. Največja razlika je v registraciji in cestini, ki je pa je piškavih 100 ali 200 euro na leto, tako da res ne vem zakaj se nebi kdo odločil za močnejši motor. No dober razlog za to, bi bile nove kazni in tudi sam se zelo omejitev držim tako da mi je še tale 1.6 preveč in mi je kr žal avta, ker ne more niti zadihat.
666
Uporabniški avatar
bass
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3874
Pridružen: Po Mar 13, 2006 1:45 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Na Grobniku lepo zadiha, mu že sape zmanjkuje... :mrgreen:
Jeremy Clarkson napisal/-a:You can not be a true petrolhead until you have owned an Alfa...
Uporabniški avatar
vesoljc
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 545
Pridružen: To Avg 14, 2007 2:30 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj, Celje

obudil sem jo ker sem zadnje čase gledal 159 1.8mpi pa sem našel tudi to temo. Šele po objavi sem videl da je stara, pa tudi šele zdaj vidiš naprodaj kakšno na mobile.de. Anyway angleži so čisto zadovoljni s to različico.

Se pa strinjam da ni TAKO velika razlika. Moja 3.0 pije tolk ko alfin boxer z lahko nogo, stroški vzrževanja pa niso nič večji če ne voziš na uraden servis, pač mal več olja gre noter... :) Registracija pač je, pač nimaš kaska pa bonifikacijo si zrihtaš, vem da dost ljudi plačuje za kakšnega cliota tolk registracije kot jst... kasko...
Odgovori
  • Informacija