Alfa Romeo Giulietta

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
ivan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 283
Pridružen: So Mar 03, 2007 2:57 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana -Vič

Dejch napisal/-a:Tele nove Alfe delujejo, kot da jih delajo, da bo všeč ljudem, ki Alfe še niso imeli, medtem ko za alfiste tole pač ni. Zelo se odmikajo od stare zasnove, kaj naj bi Alfa bila.
well said =D>
The story goes that Henry Ford used to doff his hat when he saw an Alfa Romeo pass, and that on the day he managed to beat the Alfas, Enzo Ferrari cried like a baby.
Uporabniški avatar
seby7
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 928
Pridružen: So Sep 09, 2006 11:58 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

Če že forsirajo okrogle linije in 8c style sem pričakoval kaj takega, kot so napovedovali kake 1,5 ali 2 leti nazaj. Npr. kaj takega..
Slika
Bi se pa strinjal s trditvami, da bo sedaj avto všeč širši množici, samo alfistom ne. Notranjost je bila na začetku tudi mišljena veliko drugače (lepše). Saj če se bo prodajala hvalabogu, bo potem mogoče naslednji projekt boljši. Upam..

Spodaj je še en fotoshop, ki je meni še najbolj všeč. Ostre linije, luči spredaj, ki bi nadaljevale trend 147FL in 159 in pa ostre linije, ki bi verjetno nekoliko bolje pristajale avtu.
Slika
POTENZA ITALIANA
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Na žalost ostre in atraktivne linije niso nujno najboljše za prodajo avtomobilov...
Tole je 100% usmerjeno na širše množice. Za tiste ki pa bodo želeli raketo pa bo verjetno makina z 1.8 TBi in 230 kavali in verjetno bolj agresivnim izgledom...

Ampk... večina ljudi ki tle gor komentira bi kupila kvečjemu 1.4 (brez turbine) a ne? :>
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Človek 2 dni ne spremlja dogajanja, pa se zgodi poplava novih slik... #-o
Drugače pa meni je kot celota všeč, edino kar me moti je to da Alfa ne zna naredit avta, ki ga ne bi blo treba nižat.
Zakaj pri vseh BMW-jih skoraj ni praznega prostora med gumo in blatnikom, pri Alfi lahko pa celo špežo not zložiš... #-o #-o #-o
Drugače pa tudi jaz pogrešam agresivnejše linije, kot jih ima 159-ka, vse od Mito-ta so preveč prijazne in preveč milo gledajo - to opažajo tudi vozniki drugih znamk.
A vendar če bo notranjost narejena kot pri Mitu, potem bom več kot zadovoljen, ker 159-ka se po prostornosti za voznika lahko skrije pred Mitom, pri 149-ki bi pa moralo biti še bolje. Zadnja klop pri 159-ki je itak polom, samo za zadnje potnike se ne sekiram dosti, bolj mi je važen prostor za volanom, ki pa je zelo skopo odmerjen - vsaj za visokorasle voznike.
Komaj čakam uradno predstavitev in testne vožnje, ko bomo v resnici videli koliko je novi model vreden.
Seveda pa upam na to da do testne vožnje pri uradnem prodajalcu iz Gorjanskega sploh pridem - Mitota kljub svetim obljubam ne da od sebe, kar pa sploh ne razumem...
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Bearex napisal/-a: Seveda pa upam na to da do testne vožnje pri uradnem prodajalcu iz Gorjanskega sploh pridem - Mitota kljub svetim obljubam ne da od sebe, kar pa sploh ne razumem...
:lol:
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

:puke: :puke: ::():
žalostno kam gre Alfa oz samo še "alfa"

spredaj ee(žaba) , zadaj eeee (neka nemška mešunga med wv,bmw), notranjost eeeee (bmw) , bok ee (bravo):disturbed:....pa tole zgleda so res vse crosswagon

PS: 147 fl je premium oblika napram tej
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Kakorkoli že, jaz menim da bo tole v kakšni drugi barvi kot beli (mislim da je bela barva zelo neposrečena za tale avto, podobno kot za Bravota...) pa seveda rahlo nižano z 18" felgami zgledalo prov fajn.

Uglavnem čakam na prve uradne slike...
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

Pri beli in sploh na teh slikah so linije zelo slabo vidne. Problem je pa še vedno v tem, da ni "vau" efekta, in je pozitivne elemente na dizajnu potrebno iskati, česar pri Alfi nismo ravno vajeni.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Evo že prvi PS:

Slika
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

:mrgreen:

What did I tell you? :>
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Tole bo zgleda pogreb od avtomobila :puke:
Zadnje čase ne zrišejo več ničesar pametnega, bo zgleda 159/brera/spider zadnja serija alf katero bi si želel imeti.

Zanimivo, da se mi zmeram bolj dopadejo Renaulti, so nekako zadeli rdečo nit pri oblikovanju in tudi tehnika ni slaba. Dočim alfa z svojo politiko tone v zelo čudne vode :roll:
alfi147
Alfist
Alfist
Prispevkov: 400
Pridružen: To Jun 19, 2007 12:08 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Zagorje

Foggy napisal/-a:Zanimivo, da se mi zmeram bolj dopadejo Renaulti, so nekako zadeli rdečo nit pri oblikovanju in tudi tehnika ni slaba. Dočim alfa z svojo politiko tone v zelo čudne vode
V tem se pa popolnoma strinjam s tabo.Renault dela zadnje čase zelo spodobne in hitre avtomobile, kar alfa zgleda ni več sposobna.....
Uporabniški avatar
transformator
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 179
Pridružen: Ne Nov 11, 2007 11:20 am
Član Alfa Kluba: 0

Svaka cast Alfa romeo se z dizajnom so padli na "obicajni" ze kr skor korejski nivo jao jao. :doubt:
Alfa romeo...built to brake down.
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Heh, meni so pa novi Renaulti nekaj najbolj groznega na cesti. Novi Megane je še nekako prebavljiv, vse ostalo pa :roll:

Po drugi strani so ravno korejci, ki jih je omenil transformator, lepo napredovali po dizajnu.
Uporabniški avatar
Niko
Alfist
Alfist
Prispevkov: 391
Pridružen: Po Okt 16, 2006 2:22 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Joj, joj, joj! Kaj takega se pa nisem nadejal od znamke, ki slovi po dizajnu, kopirati brava, ki je sicer lep, a za znamko, kot je alfa, premalo unikaten. Verjetno ne bodo pripisali napisa dizajnerske hiše na blatnik, saj bi izgubila na slovesu, če ga sploh ima. No, upam, da bodo vsaj širšo množico prepričali in ustvarili boljšo prodajo, a kar ni vedno nujno dobro! Viva Lancia Delta, kraljica svojega razreda!
Zaklenjeno
  • Informacija