Alfa Romeo Giulietta

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Zaklenjeno
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Sam vidim tole malo drugače.


Mito je cenejši od Minija in hkrati ponuja boljše materiale v notranjosti, boljše sedenje in boljše motorje. Imam sicer mnogo več izkušenj z Minijem kot Mitom, a Minija 1.6 120hp ne bi nikoli vzel namesto Mitota 1.4T 155. Oba avtomobila imata namreč enako ceno, Mito celo nekaj evrov manjšo, pa gre Mito precej bolje.


V razredu 159 je ta za svoj denar za mene best buy (za moje potrebe in poglede na avto). Gledam 159 2.0 JTD in je 3000€ cenejša od 318d in 2000€ cenejša od A4 2.0TDI (140HP). Od obeh ima hkrati boljše vozne lastnosti, lepše izgleda in je bolje opremljena.

Podobno velja, če vzamemo 159 1.8 TBi, le da je ta od primerljivih 320i in A4 1.8 TFSi, v ceni še bolj ugodna.

Plus tega, da 159 je skozi obe modelni posodobitvi postala lažja ali vsaj primerljivi težka kot konkurenca in tudi ceno drži bolje kot primerljiva serija 3.

Tako, da pač meni vsaj so alfe v tem trenutku povsem dober nakup.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

@Teo zdaj si začel govoriti o 159!.....ja tudi za mene best buy, dobre vozne lastnosti (med boljšimi v razredu), vrhunski dizajn, dobri dizli, sedaj tudi bencinar (treba še mal počakat, da se bo videlo kako dobra je mašina)......
...vsa super fajn, ampak primerjava med 159 in mitom...

vglavnem mene mito ne prepriča, pa če ima še tako super notranjost ( razen kake dodelane, spedenane različice)

In po slikah sodeč bo nova 149/milano podobna zadeva :doubt: če boš hotel nekaj tradicionalnega -> kupiš bravota, če hočeš nekaj več -> kupiš delto......149 (vsaj po slikah sodeč) pa kupiš....če si zagrizen alfist, in ti je važno le to da voziš "sanjski" avto.
Tako logiko imajo starci, ki kupijo golfa (vsako novejšo generacijo) le zato ker so bili z prejšno super zadovoljni (pa čeprav drugega sploh niso probali).
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Vsak ima svoj pogled na te stvari in to je popolnoma razumno. Je pa tako, pa priznaš ali ne, da že leta zagovarjaš to znamko bilo kaj naredi in tako tvoji posti velikokrat niso nepristranski. Ne pravim, da so nekorektni ali da navajaš napačna dejstva.

MiTo je znotraj druga zgodba kot pa zunaj saj je sedenje perfektno in interior je super, če doplačaš dost. Nažalost se zunanjost večini nezagriženim ne dopade razen večini žensk. Katerim je pa MiTo enostavno "cute". Seveda so spet tu izjeme, ampak večino feedbacka je takšnega, da je avto čisto drugačen kot so/smo mislili, da so nove smernice Alfa - 159, ki je za pogledat killer in pol 8) in to se večini ne dopade. 149 sicer meni na slikah ne zgleda blazno, ampak bom počakal, da vidim zadevo v živo.

1.4 Turbo 155hp MiTo sploh nebi primerjal z 1.6 NA 120hp Minijem :| enostavno so performasi v prid MiTu. Tudi se nebi zgovarjal na ceno. Če bi vsi ljudje razumno kupovali nobeden nebi preplačal Minija ne MiTa. Niso pa samo performansi merilo - izdelava, kvaliteta, kako drži ceno, lega,.....tu pa mislim, da je Mini še vedno boljši plus, da je še ikona in dejansko lep za pogledat. That's worth the extra buck.

Za 159 se strinjam, da res dobiš največ za svoj denar. Ok sedenje bi lahko bilo boljšo, ampak je avto res dobro zložen in ponuja kar nekaj. Kolikor so v IT reviji tehtali staro 159 in prenovleno je bila zanemarljiva razlika v teži - mislim, da dosti pod tem kar so obljubili. Če ni težava v teži je pa v motorjih, ker peformansi bi lahko bili way better. Kar sem do sedaj prebral nemške teste za 159 1.8TBi vsi hvalijo motor, da ni samo na papirju dober in dejansko res odličen, ampak da še vedno teža ovira tisto kar bi od 200hp pričakoval.

Kot sem pa že napisal se pričakuje od Alfe, da bo vsaj enako dobra kot konkurenca glede performansov oz. prej boljša, ker končna kontrola je še vedno big issue pri IT avtih. Zdaj 159 je tle zraven kar se lege tiče. Samo more acceleration še naj spravijo ven z konkurenčno porabo in bi bil fenomenalen avto (no sedenje kot je v MiTo bi lahko sem prenesli :mrgreen: ), ker ima tudi svoje napakice, ki jih pa zdaj nebom omenil.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Vsak ima pač svoje poglede in prepričanja. Sam pač sprejemam to, da Alfa Romeo ponuja v avtomobilih tudi "image" nepovprečnosti. Naslednja stvar, ki je še vedno stalnica pri mojih pogledih pa je, da ima vsaka stvar svojo ceno in preko tega ocenjujem stvari.

Vsi se zavedamo, da če bi ljudje kupovali stvari samo zaradi merljivih podatkov, da bi svet izgledal mnogo drugače kot izgleda sedaj. Nihče ne bi kupoval nič drugega kot Casio ure, ker čas kažejo enako natančno ure za 5€ kot tiste za 50000€. Podjetja kot so Gucci, Versace bi takoj zaprle svoja vrata, pri avtomobili bi ostala verjetno samo dva proizvajalce in tako dalje.

In skozi to prizmo gledam tudi Mita kot tudi znamko kot celoto. Mito je pozicioniran ob bok Miniju. Ima nekoliko nižjo ceno in nekoliko močnejše motorje. Mene prepriča še s konkretno boljšo notranjostjo, saj je Mini, ki sem ga imel sam dva tedna na testu (pred nakupom 147) imel porazno notranjost in kolikor sem videl se to z leti ni kaj dosti spremenilo.


Glede znamke kot celote pa mislim, da trenutno ponuja odlične motorje in ugodne cene. Vozne lastnosti pa so tudi več kot konkurenčne. Zame kot tako ali tako zagriženemu fanu je to povsem dovolj in celo v veselje.
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
lizard
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4991
Pridružen: To Maj 30, 2006 7:19 pm

A ne glede na to, da MiTo tudi meni ni "vau", se strinjam S Teotom, da je najlepši v razredu. Takoj pade v oči, takoj se opazi da stane več kot ostali avti v razredu, ko sem se vsedel vanj sem bil pravtako zelo navdušen.

Na tisti sliki, ki sem jo pripelip od 149-ke v rdeči barvi moram reči, da izgleda precej bolj obetavno kot tiste vohunske fotke v beli barvi. Če bo v živo res lepa to pomeni, da je bo Alfa lansirala res super avto, z zelo naprednimi motorji in podvozjem.

Pri 159ki smo spet pri teži oz pospešku od 0-100 km/h. Že dostikrat sem vprašal, kolikokrat na polno pospešujete iz od 0 km/h na uro? Jaz nikoli. In ko smo že pri 1.8 TBi motorju, 159ka ima s tem motorjem (200 km) pospešek 7,7 sekunde, recimo kappa 3.0 ima z 204 konji tovašniški podatek 8,0 sekunde, na testu pa celo 7,7. Avta sta skoraj enakih mer, kappa ima par cm v dolžino več, vse ostalo je isto, res pa da ima kappa neprimerno več prostora v kabini a to zdaj ni pomembno. Pospešek je torej več ali manj enak, ob tem pa je Alfa sigurno varnejša, ima bolj kompleksno podvozje, modernejšo notranjost,...

Torej kje je problem? Verjetno v tem, da Audi in BMW s podobnimi konji pospešita bolje. Pa kaj, sem skoraj 100%, da je prožnost v 2. 3. in 4. pri teh konjih zelo pobodbna, in to je tista stvar, ki šteje, če si pa tak lulek, da "dragaš" na semaforjih z BMW-ji pa Audiji potem raje sploh ne alfe vozit, ker delaš samo sramoto ostalim voznikom znamke.


Verjetno nas torej večina pričakuje nekoliko drugačne Alfe kot so se jih odločili lansirat v zadnjem času. So lepe a se jih bo treba navadit, predvsem pa videt v živo, a po dolgem času so italjani med vodilnimi v razvoju motorjev, sploh pri manjših prostorninah, Alfi 159 pomojem manjka samo ena stvar, to je soliden V6 s turbino in preko 300 konji, ker trenutno ponujajo že tako močne motorje v tem razredu pri Oplu in VW-ju, kar ni ravno najbolj lepo prebrat.

Kakorkoli že, motorji kot so 1.4 T-Jet/TB, 1.8 TBi, 1.6 JTD, 2.0 JTD, potem pa še twin turbo 2.0 in multiair za bencinarje in mulit-jet 2 za dizle, mislim, da smo lahko več kot veseli, ker že tako vrhunski motorji bojo postali še boljši. NAjbolj od vsega pa upam, da bo na trg prispel nov V6, brez tega si Alfsploh ne predstavljam.
"There are a lot of good sports car on the road."
"I know, I pass them all the time."
Alfa Romeo. Engineered to Excite.
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Jah mislim, da je bilo napisano skoraj vse. Začelo se je že spet pisanje raznih nezrelih komentarjev kot "luleki" itd. in mislim, da kdor si želi kupiti za svoj denar Alfo, tudi če bo dragal z njo od 0-100km/h vsak dan, po vseh semaforjih, z vsemi avti,....nebo poslušal priporočila, da si je zaradi tega naj ne kupi :|

Drugače bi lahko vsako početje z avtom, ki ne ustreza cpp, smatralo kot "zlo" in pisalo nezrele komentarje na to temo.

Je pa že nova fotka od 149 zuni kjer se njene linije boljše vidijo.
Uporabniški avatar
_BiStRi_
Administrator
Administrator
Prispevkov: 5776
Pridružen: Ne Apr 17, 2005 12:36 pm

A ni škoda energije usmerjat v to, da vse okoli sebe želiš prepričati v svoj prav?

Slika


Meni na tej sliki zgleda prav dobro, sicer se bom pa dokončno opredelil ko jo vidim v živo 8)
145 QV,33,145,147,159 TI
Uporabniški avatar
Gricko
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 973
Pridružen: Če Sep 21, 2006 9:00 pm
Vozilo: 156Sw
Kraj: Ljubljana

na zadnji sliki zgleda super.......samo zopet je to spedenana.......
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

In kateri avto zgleda super ce ni spedenan?

Mislim da ste s to temo spet tako zasli da kar glava boli. Avto pac bo tak kot bo. Skoda zdaj nekaj filozofirat. Ce vam bo vsec si ga kupite, ce ne pa jebiga...

Itak pa bo na koncu spet tako da bo vecina nadebudnih mladcev samo cakala da se zacnejo prodajat cca 2 leti stare makine z jtdji in cimvec opreme... Do takrat bomo pa samo jamrali kako so masine presvoh in osnovna oprema premalo bogata v primerjavi z 5000€ drazjimi nemskimi konkurenti...
Uporabniški avatar
Bearex
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2223
Pridružen: Ne Feb 04, 2007 10:32 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Štore

Pa da vržem še nekaj kosti, ali če hočete, prilijem nekaj olja na ogenj - slike iz avgustovske izdaje Quattroruota:

Slika

Slika

Slika

Slika
Kaj me moti na moji Alfi?
Pravzaprav nič drugega kot zavistni pogledi lastnikov drugih znamk, ki jim je Alfa všeč, a si je ne upajo imeti.
ziga22
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 754
Pridružen: Če Nov 13, 2008 6:26 pm
Vozilo: 2006 Alfa 159

Ni nekaj posebnega (kar si želim da Alfe so - recimo 159 in Brera sta po izgledu waw), je pa vsekakor lepa. Bomo videli v resnici.
Uporabniški avatar
kristijan
Alfist
Alfist
Prispevkov: 462
Pridružen: Sr Dec 01, 2004 6:23 pm
Član Alfa Kluba: 0

Na teh slikah izgleda super =D>
Slika
Uporabniški avatar
Uroš
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3652
Pridružen: Po Mar 22, 2004 4:35 pm
Kraj: Maribor-Tezno

stvar okusa, za sebe pa vem, da ta miš, na mojem dvorišču ne bo stala.
Uroš
Uporabniški avatar
tha_man
Alfist
Alfist
Prispevkov: 346
Pridružen: Ne Sep 04, 2005 6:22 pm
Vozilo: Alfa 146 1.6 TS, Grande Punto 1.4 T-Jet, MX-5 2.0 RC

Opa, na teh slikah pa sploh ni napačna! Upam da to ni le optična varka.
Uporabniški avatar
SummerJam
Alfist
Alfist
Prispevkov: 493
Pridružen: Po Jul 13, 2009 6:03 pm

na teh slikah je stokrat lepša kokr pa s tistimi ukroglimi lučmi na prvih slikah
:steering:
Zaklenjeno
  • Informacija