Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

abner napisal/-a:Aki je kdo zasledil BMW 635 CSI,letnik 1980,ali malo manj?V Sloveniji sta baje samo dva zato bi si ga uvozil,hvala za odgovor srečno vožnjo vsem Alfistom...
Lahko ti zrihtam delov za ene tri nove in to po zelo ugodnih cenah1 Če boš kdaj kaj rabil napiši ZS. Vse od karoserijskih do motornih delov pa tudi cela notranjost je ostala na enem bivših servisov BMW v LJ.

BTW: Če kdo karkoli rabi za BMW, vse modele, tudi take stare 40 let, naj piše!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Lancia
Alfist
Alfist
Prispevkov: 408
Pridružen: Pe Jan 02, 2004 11:02 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Kolkor sem jez informiran o uvozu rabljenih vozil iz tujine omejitev starosti ne bo. Vprašanje pa je, če ne bodo potem imeli kakih ekoloških zahtev, ko boš želel avto prvič registrirati pri nas. To pa zna bit. Vendar se mi vse bolj zdi, da bo tako; prve par mesecev ne bo omejitve niti glede starosti niti glede ekologije, nato bodo videli, da je vsega skp mal preveč pr nas ratal in bodo ali ekološko starejše avte močno obdavčili ob prvi reg. ali imeli določene norme ekološke pri prvi reg. takih vozil. Vsekakor se bo to zgodilo potem, ko bodo določeni vplivnejši ljudje prišli do avtov, ki jih želijo, in bodo drugi s takimi uvozi nekoliko obogateli. Zato misli, tisti ki ima namen kupiti kak starejši avto iz tujine naj se pohiti kmalu po 1. maju.
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kako je z tehničnim pregledom oldtimerjev. Dvomim, da kateri od starih avtomobilov, sploh tistih starejših od 40 ustreza katerim koli merilom! Kako je potem s tem!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Avti brez katalizatorja: Se na njih ne opravlja test izpušnih emisij.( za laike): tist avto ki nima serijsko katalizatorja ne rabi opravljat testa...

Glede registracaje: včlaniš se v olditmer klub, npr; codelli in ti tam avto pripravijo za tehnični pregled. Avto lahko registriraš kot veterana če je star med 25 in 30 let, Oldtimer pa je od 30let dalje. Z njim na leto ne smeš naresti več kot 3000km.
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Pa še to: cena registracije za veterana in oldtimerja:

veteran : 50% cene registracije
oldtimer: 10% cene registracije

Glede 3000km letno je mišljeno za oldtimerja...
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Kako pa je z licenco, koliko mora biti avto originalen. Ti težijo, če ima modificirano notranjost, recimo, da oblečeš armaturko v usnje, ki je drugače nikoli niso serisko tako delali. Kako je sploh s to originalnostjo. Sam se tega sicer sploh ne bojim, saj imam avto dokaj kompleten, samo šraufi in ostale malenkosti pa že zdaj vem, da ne bodo čisto vse originalne!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Ne me prijet za besedo, ker nisem poznavalec, ampak, ko je en moj kolega fičota rihtal, je reku (vsaj tko mislm), da mora bit okoli 90% stvari v avtu originalnih.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Če to drži potem jaz ne bom imel prevelikih problemov, če seveda odštejemo motor, za katerega se mi ne sanja, kje naj ga najdem! Namreč v GTVje letnike 1976-1978 so vgrajevali 2.0 motor, ki je imel samo 122Ps in je bil drugačen od tistih v Alfettah, Guliettah in 75! Moram nekje zvedet, če se da motor od 75 predelat v to obliko, saj po mojem je bila razlika le v uplinjačih ali kaki drugi malenkosti!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Mislim, da je motor ena taka stvar, ki ti je ne bojo kar tako spregledali.
Slika
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

BTW: že imam dva motorja 2.0 od alfe 75 in kmalu mislim, da bom dobil še enega! Če ne bo šlo dobit tistega originalnega, potem pride v GTV 2.0 TS in bom pač bombnik v obliki starostnika! 75 ts je imel a8.2 do sto in je imela 1100kg, moj GTV ima 870kg. Pričakujem torej okoli 7.8 do sto!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
Policist
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1078
Pridružen: Po Jan 19, 2004 1:55 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ajdovščina

Waw =D> =D> Boš pokazal, ko boš sestavil skupaj.
Slika
Uporabniški avatar
LaserJaMM
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 7497
Pridružen: Sr Sep 24, 2003 1:12 am
Član Alfa Kluba: 0
Kontakt:

Teo: ne delat tega! Avto naj bo originalen. Naj se ti NE MUDI z restavriranjem!!
Uporabniški avatar
Teo
Moderator
Moderator
Prispevkov: 9750
Pridružen: Po Okt 27, 2003 10:44 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Slovenska Bistrica
Kontakt:

Malo heca mora bit! Mam že neo turbo ameriko nagledano v udinah, tako da ne bomo gtvja delali za adrenalin!
Glede motorja pa me kar malo muči! So že pred časom v mojo alfeto dali motor od 75 in ni mi na njem delat generalke, da potem ne bo kot iz škatlice!
Nekdanji alfist....kaj pa človek drugega preostane.
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Teo, a boš uvozil Alfo 75 Ameriko maja meseca? Carski avto!
Slika
Uporabniški avatar
veloce
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5591
Pridružen: So Jan 10, 2004 11:23 pm
Vozilo: Alfa Romeo 156 1.8 16v TS Sport Pack 02
Alfa Romeo 159 2.0 SW TI 2.0 Mjet
Kraj: Ajdovščina

Jst jo dobim prej kot v enem mesecu-upam. Menda je tutti originale! Komaj čakam. Pol pa lohk prideš po TS motor, al pa kar po cel avto. :mrgreen:
Slika
Odgovori
  • Informacija