Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
gecco
Alfist
Alfist
Prispevkov: 401
Pridružen: Če Jan 15, 2009 1:52 pm

mitjaz napisal/-a:Lep pozdrav vsem :D

Poletje bo tu in spet sem začel pogrešati svojo 166. Grize me da bi uvozil tole iz italije.
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... abNumber=1

Z motorjem je nekaj narobe, še čakam da mi dejansko povej kaj je.
Dmv-ja bi bilo 30 %
Klical sem davčno in mi je gospodična na drugi strani povedala, da če ji nakupna cena ni všeč pol ona po ''svojem ceniku'' oceni teh 30 % kolikor jih morem plačati. Lahko pa prinesem zraven račune popravila in se štejejo zraven v nakupno ceno.
Ima kdo kaj več izkušenj na tem področju ?
Se ti kaj sanja kakšno ceno bo DURS navedel? Koliko je ta avto realno vreden v Sloveniji? DURS upošteva ceno po Eurotax-u. Če bo razlika precejšnja, se ti splača najeti cenilca (cca.100€) ki ti bo izdal uradno potrdilo o vrednosti avta. Njegovo ceno je DURS nato 'prisiljen' upoštevati.
V narekovaje sem dal nalašč, ker sem imel svoj primer, ko DURS ni želel upoštevati te cene (pač šlo se je za malo več denarja) in je poslal svojo komisijo v pregled (so ugotovili isto kot cenilec). Tele dacarji so res živi prasci, požrešni da bolj ne bi mogli bit.
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

Pa se zavedate, da so malce starejši avtomobili po eurotaxu, dejansko vredni zelo malo, še posebej če govorimo o 10 let stari 166 z V6 motorjem. Tako da dvomim, da se tu ozirajo na eurotax.
Uporabniški avatar
kukec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Sep 30, 2008 7:23 pm
Kraj: Slov. Bistrica

točno tako, v takšnem primeru tudi pogledajo dejansko ceno na trgu.. mogoče bi vzeli od Dragota 166 za osnovo in bi rekli, uu tale je pa celo 3.2 in še malo cene dodali :D
Slika
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

Foggy napisal/-a:Pa se zavedate, da so malce starejši avtomobili po eurotaxu, dejansko vredni zelo malo, še posebej če govorimo o 10 let stari 166 z V6 motorjem. Tako da dvomim, da se tu ozirajo na eurotax.
tocno tako tok je napisano. ce se ne motim ( ne me drzat za besedo ) je celo da nad 7 let starim avtomobilom nizkega in srednjega cenovnega razreda sploh ne komplicirajo. pregledajo priblizno trzno ceno pri nas in to je to. ce v ceni ni nekega ogromnega odstopanja upostavajo ceno ki je podana v kupoprodajni pogodbi.

jaz z avtomobili do 4k eur nisem imel se nobenega problema da bi se haklal kej okoli podane cene na pogodbi.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

No ja 116, 2005 letnik 3.2 je sigurno vredna več kot 2 jurja. Tipi na davčni vzamejo eurotax cenitev in tle si ne moreš nič pomagat. Če je pa avto v okvari naj ti pa oni na račun napišejo, da je res, pa pol dacarji par procentov znižajo osnovo,...
Uporabniški avatar
Unek
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1797
Pridružen: So Apr 18, 2009 10:26 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Trbovlje

avto pa tako zanemarjen, da že vemo kaj je vse prestal... :lol: tipke na sedežu pogledam pa tepihe na tleh pa mi vse pove zakaj taka cena... :) to je jama brez dna...
Alfa je kot baba z visokim petam, za gonit pa za kazat. Za vse ostalo je neuporabna.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Po eurotaxu ke odkupna cena 05 letnik z 240kkm, 5800eur. Kar pomeni da ti bojo zaračunal 1740eur davka. :?
SnakeEyes
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Apr 16, 2012 4:53 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Murska Sobota

mene pa zanima kje bi našel emisije co2 za določen model vozila in če ima to avto tudi kje gor napisano, če to ker ve.. ker na svojem jtd sem gledal ma v prtlažniku na tisti ploščici ko so še ene druge cifre gor zapisane nek index 1,88, po angleškem user manualu piše da je to smoke index, pa nevem če to pr nas velja uradno kot co2 ali je to kr neki.
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

Pozdravljeni vsi skupaj,

jaz pa malo gledam da bi menjal avto... Svojo 147 bi počasi prodal in kupil nekaj novejšega. Malo se odločam da bi kakšno Brero pogledal, pa jih seveda pri nas ni toliko... Več jih je v tujini seveda.

Pa sem malo pregledal mobile.de, pa potem malo računal. Pa mi ni čisto jasno al sem računal prav al ne...

Recimo, DMV za 3.2 Brero pride 3000€, ob ceni 10000€? Pa potem še DDV če prav razumem, pa še novi davek na "luksuz"?

Ali pa za 2.4 dizla? Pri ceni 9000€ v Nemčiji je DMV 1800€? Če je cena bruto naj bi bil DDV plačan gori, torej pridejo še dajatve ostale, DDV pač ne?


Razumem prav?
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Prav razumeš. 13% še dodaj na luksuz. :D
Uporabniški avatar
buxter
Alfist
Alfist
Prispevkov: 486
Pridružen: Po Mar 23, 2009 11:47 am
Kraj: Ljubno na Gorenjskem

samo en komentar.... nenormalno!
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Davek na luksuz?

A je to kaj novega???
Uporabniški avatar
Binji
Administrator
Administrator
Prispevkov: 7812
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 6:51 pm
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GT 3.2V6
Kraj: Jesenice

Ena briljantnih pogruntavščin naše vlade... http://www.delo.si/novice/varcevalni-uk ... uksuz.html
Uporabniški avatar
GTAm
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 5102
Pridružen: Sr Jan 14, 2004 12:36 pm
Kraj: Postojna

Svašta. Sploh nisem vedel, da mislijo kaj takega narediti.
J1897
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 639
Pridružen: Če Sep 03, 2009 11:23 am
Vozilo: Alfa Romeo Brera
Kraj: Tolmin

za streljat.
Odgovori
  • Informacija