Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
THOR
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1262
Pridružen: Ne Jan 14, 2007 1:06 pm
Vozilo: alfa 33/156/159/giulietta

Ja takle mamo v naši kuri :) brera ti je totaln luksuz :P
Foggy
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9326
Pridružen: Sr Okt 01, 2003 11:51 pm
Kraj: Ljubljana

GTAm napisal/-a:Svašta. Sploh nisem vedel, da mislijo kaj takega narediti.
So že naredili, je v veljavi od 1.6.2012.
rogi
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 668
Pridružen: To Nov 30, 2004 4:04 pm

V bistvu šele od 1.julija.
Slika
alfa159slo
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 136
Pridružen: Če Jun 07, 2012 2:39 pm

Očitno bo kmalu še luksuz živet :|
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

Ker kopujem alfo 156 in pri nas ni nobene izbire 2.4 limuzina, črna. So mi na enem forumu svetovali, da naj tukaj poiščem uporabnika, kateri alfe uvaža iz tujine. Zato, če ta uporabnik slučajno prebira ta post, da mi napiše tu ali pa zasebno, ali pa če ga kdo pozna, da mi pove kako pridem do njega.
Hvala za pomoč v naprej.
pero666
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1445
Pridružen: Pe Dec 12, 2008 6:09 pm
Vozilo: 166 3.0 V6 & 159 TI

vprasaj @zival
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

ok hvala sem ga že kontaktiral, čakam na odgovor
fd3s
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 66
Pridružen: So Okt 29, 2011 7:18 pm

xalfist si že dobil odgovore?
Bi lahko delil informacije? Namreč se tudi sam odločam saj je v tujini mnogo lepih :)
xalfist
Alfa Freak
Alfa Freak
Prispevkov: 591
Pridružen: Sr Maj 09, 2012 3:51 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor

fd3s napisal/-a:xalfist si že dobil odgovore?
Bi lahko delil informacije? Namreč se tudi sam odločam saj je v tujini mnogo lepih :)
odgovor je bil tak kot sem pričakoval oz si mislil da bo. Da se teh avtov ne splača uvažat iz tujine oz vsaj njemu ne. da on uvaža od 159 modele naprej. Tako mi je ta povedal, kdo drug pa se ni javil oz mi niso povedali za njega če še kdo drug uvaža. Edin da bi šel v lastni režiji ampak v to se sam nebi spuščal.
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

ne vem zakaj se ne bi splačal uvoz takšnega avta, sploh v primeru če hočeš imeti točno tak model in ga v sloveniji ne najdeš, kljub temu pa si pripravljen dati za tak avto več denarja, res pa je da na 159 ki zaslužiš več če jo uvoziš za 8k € in potem prodaš za 10k €, kot pa na starejšem avtu ki je poceni in precej manj donosen.

LP
mates
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 185
Pridružen: Ne Jan 29, 2012 9:54 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Za hribom

Pred FL so precej poceni in se ti res ne splaca uvazat, razen ce se gre za nekaj "posebnega", samo to bos mogu pa sam uvozit, in ce bos preveril kolko mors dat za uvoz zaradi izpusnih plinov, homolomo, tvoj cas, sam izlet na doloceno lokacijo..
In odAlfala sta domov
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

Dejstvo je da jaz kupujem samo od preverjenega vira, kjer starejših avtov od 06 letnika ni. Najde se kaka gt ali 147, velika večina je pa 159, brera in v zadnjem času džulieta,...
Uporabniški avatar
dejan031
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1578
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 12:43 pm
Vozilo: 2009 159 Tbi with Squadra chip
Kraj: cerkno

žival te povsem razumem in dejstvo je da mora biti dražji avto brezhiben in preverjen, da potem ne sledijo nepotrebni stroški in problemi. Ne razumem pa zakaj se ne bi uvozil avto ki bi ga neka oseba želela imeti točno takega, ki si ga ta oseba želi imeti. za primer da bi si želel imeti eno 75-ko V6, ki jo v Sloveniji ni, v tujini pa se najde kakšna. pri tem pa bi vedel kaj kupujem in posledično bi bil pripravljen plačati nekoliko več, da bi tak avto dobil, sam pa nimam ne izkušenj z uvozom in niti časa, uvozit mi ga pa nebi hotel nihče, ker se take avte ne uvaža in se jih ne izplača uvoziti...

LP
ROBERTH
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2831
Pridružen: Po Mar 13, 2006 9:06 pm
Kraj: Kranj

ALFA ROMEO 159 SPORTWAGON 1.9 JTD 16V TI (Break, Diesel, 6 orma, 01/2008, 141.206 km, 150 pk)
Licitacija traje do:31/10/2012 10:00:00 Carmanager Bid Kliknite ovdje za ponudu za ovo vozilo
Pocetna cijena: € 5.800 su bez PDV Pogledati detalje € 6.000 su bez PDV
Glede na to, kakšne so cene za 159, je najbrž res nesmiselno uvažat 156.
Uporabniški avatar
žival
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3281
Pridružen: Pe Avg 26, 2005 12:42 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Litija

dejan031 napisal/-a:žival te povsem razumem in dejstvo je da mora biti dražji avto brezhiben in preverjen, da potem ne sledijo nepotrebni stroški in problemi. Ne razumem pa zakaj se ne bi uvozil avto ki bi ga neka oseba želela imeti točno takega, ki si ga ta oseba želi imeti. za primer da bi si želel imeti eno 75-ko V6, ki jo v Sloveniji ni, v tujini pa se najde kakšna. pri tem pa bi vedel kaj kupujem in posledično bi bil pripravljen plačati nekoliko več, da bi tak avto dobil, sam pa nimam ne izkušenj z uvozom in niti časa, uvozit mi ga pa nebi hotel nihče, ker se take avte ne uvaža in se jih ne izplača uvoziti...

LP
Ja to je druga zgodba. Če me nekdo kontaktira in mi reče naj mu pripeljem točno določen avto ni problema. Kupec nakaže denar prodajalcu, jz organiziram prevoz, uredim davek in homomologacijo in to je to. Sam tu ne morem prevzet nobenega rizika glede prevoženih km ali hujše karamboliranosti,... :wink:

@Roberth:cene za TI v tujini zadnje čase hodijo v višave, tud tja do 15 jurjev za 08 ali 09 letnik,....
Očitno je recesija samo pri nas.
Odgovori
  • Informacija