Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
DaviiD
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1165
Pridružen: Če Jul 01, 2004 11:48 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Maribor
Kontakt:

Poglej tu. Tega Subaruja smo pripeljali pred par meseci:

http://www.subaru-slo.net/viewtopic.php ... c&start=30
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Ozi napisal/-a:Ce se ti ne mudi ti bom v roku dveh tednov lahko povedal tocen postopek iz prve roke, ko grem zraven enega kolega v nemcijo kupit avto.....pod pogojem, da bo vreden denarja :D

A to si pogledal?

viewtopic.php?t=9671&highlight=uvoz

viewtopic.php?t=8977&highlight=uvoz
Ej, komej čakam *::=)
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

TribesMan napisal/-a:Jest iščem tudi po tujini kako Alfo 156, pa kokr vidim so cene tam višje kot pri nas. Kje je pol računica?
Za 156-ke sem pa tudi jaz porajtal da so kar drage. Dobiš ceneje pri nas. Samo izbira je res manjša.
Samo 159-ke pa imajo cene že od 17.000 eur naprej. Menda so cene že z ddv-jem :?:
A ve kdo slučajno kaj pomeni ''MwSt. ausweisbar''. Je to cena z davkom ali brez.
Na nekih belgijskih oglasih pa sem zasledil poleg cene VAT incl., kar mi je jasno oz. free of VAT kar mi pa ni čisto #-o
M
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: To Feb 22, 2005 9:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

alfasebastjan napisal/-a:A ve kdo slučajno kaj pomeni ''MwSt. ausweisbar''. Je to cena z davkom ali brez.
MwSt. ausweisbar je cena z davkom. Če nič ne piše, je pa treba prodajalca kontaktirat, saj ni nujno, da je brez davka.
peterles
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 39
Pridružen: To Maj 24, 2005 8:28 pm

Postopek uvoza iz Italije:
A) Lastnik pride z avtom v SLO: naredita kuporodajno pogodbo, overovita podpis na občini; na upravni enoti vrneš ITA tablice, kjer ti tudi naredijo odjavo; za to porebuješ ITA potrdilo o lastništvu in ITA prometno (vse od bivšega lastnika) in overovljeno kupoprodajno pogodbo; greš na davkarijo in plačaš davek na razgradnjo in davek na motorna vozila, nato pa na LPP kjer narediš homologacijo in avto registriraš
B) Avto kupiš v ITA od firme, ki se ukvarja z rabljenimi avtomobili: Potrebuješ nekoga, ki ti avto pripelje najmanj do meje; tam ti preda odjavljeno ITA prometno, ITA potrdilo o lastništvu, kjer piše da je avto odjavljen za izvoz in račun; na podlagi tega dvigneš na upravni enoti preizkusne tablice nato pa na davkariji plačaš davek in tako naprej kot v primeru A
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Pozdravljeni alfisti!

Zanimam se za Alfo 159, najverjetneje iz uvoza, saj je večina Alf na SLO cestah tudi iz uvoza...

Sem gledal cene na avto.net ter autoscout IT in DE. Med cenami v DE in pri nas skoraj ni razlik (mogoče DE malenkost cenjši), v IT pa so cene za cca 2000€ nižje. Mi lahko kdo razloži zakaj - a so Alfe že v osnovi tam cenejše, so bolj zjahane, slabše vzdrževane ali samo bolj gubijio ceno?

Hkrati me pa tudi zanima, kakšno je vaše mnenje o Alfi 159, predvsem plusi in minusi...oz. potencialni problemi

Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

pelinkovec napisal/-a:
Hkrati me pa tudi zanima, kakšno je vaše mnenje o Alfi 159, predvsem plusi in minusi...oz. potencialni problemi

Hvala za odgovore


O alfi 159 imaš na forumu že ogromno napisanega (imaš celo podforum 159). Uporabi funkcijo search.

Glede cene rabljenih. Trditev, da bi bile v povprečju dve leti stare italijanske alfe bolj zgonjene od dve leti starih nemških, se mi zdi da ne drži vode. Razlog za razliko v ceni je najverjetneje v različnih tržiščih in posledično v ponudbi in povpraševanju. Možno je tudi, da so že nove v Italiji bile cenejše kot v Nemčiji (slednje se mi ne zdi najbolj logično).
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Ja, sem že uporabil iskanje in videl, da sta mislim da, 2 uporabnika imela težave (hrup vetra ob špeglih, en drugi je imel pa več problemov), zato sem tudi odprl temo, ker kaj podobnega žal še nisem zasledil.

Mi je pa čudno, da je razlika v ceni tako občutna, da so bolj zgonjene, to dvomim, sem samo tako napisal, ker se mi sploh ne sanja, kakšni so rabljeni avti v IT, ali so ful obtolčeni - tako sem slišal, da jih nihče ne čuva in se ne sekira za par vdrtin..., nemške cene pa so primerljive z našimi...

Sedaj je avto že dve leti na trgu in se že približno vidi, kakšna je zensljivost, pokvarljivost, oz. kakšne težave lahko sploh pričakujem...

Ker avto kupujem za par let, mi ni vseeno, v kakšnem stanju je in koliko problemov bi oz. bom imel z njim. Kolikor sem prebral, je 159-ka korak naprej glede kvalitete in zanesljivost, žal pa ne poznam nikogar, ki bi jo imel, da bi se lahko pozanimal na "konkretnem primerku"

Upam, da mi bo na tem forumu uspelo zvedeti kaj več, ker mi je avto res neverjetno všeč 8)
Uporabniški avatar
FuManchu
Alfist
Alfist
Prispevkov: 347
Pridružen: To Maj 23, 2006 3:35 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Celje

Mislim, da ni nikjer na svetu normalnega človeka (s tem mislim tudi na Italijane :lol:), ki bi dal približno 30.000 evrov za avto in bi mu potem bilo vseeno zanj. Bom nehal, da ti ne bom preveč zasmetil teme.

Počakaj na uporabnika Uroš-a, zdi se mi, da je on edini aktiven lastnik alfe 159 na forumu.
Uporabniški avatar
pelinkovec
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 163
Pridružen: Po Feb 18, 2008 5:34 pm

Ja, hvala za trud :wink:

Sem več ali manj to že pregledal, ampak boljše 2x kot nobenkrat :D
MatejG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Jan 04, 2008 9:02 pm

Če ima kdo sveže izkušnje/podatke, bi bil zelo vesel, čemu vse je potrebno zadostiti, da se lahko pri nas registrira avto kupljen v npr. Nemčiji, Italiji...
Predvsem me zanima letnik, motor...

Hvala
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

vazno je da motor ustreza normi euro2. to je tudi vse... direktiva 94/12.

LP
Uporabniški avatar
alfa_samec
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 11797
Pridružen: Sr Dec 05, 2007 11:08 am
Član Alfa Kluba: 1
Vozilo: Alfa Romeo GTV 2.0, 145 1.6, 147 1.6, 147 FL 1.6; Brera 2.4 JTDm; MiTo 1.3 JTDm
Kraj: Puconci

obstaja pa še ena zelo enostavna rešitev: greš na pooblaščen servis in zaprosiš, naj ti dajo certifikat oz potrdilo, da vozilo ustreza euro2 normi (tudi če ne). če je uspelo nama z bratom pri letniku 93 bmw, potem mislim, da ne bi smelo biti težav. če pa na tehničnem kaj komplicirajo pa samo rečeš: oni so strokovnjaki in če oni rečejo OK, pol je OK!

veliko sreče z uvozom!
MatejG
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Jan 04, 2008 9:02 pm

Kako oz. kje je razvidno, da ustreza standardu euro2?

LP

Matej
Odgovori
  • Informacija