Uvoz / Nakup alfe iz EU

Splošne informacije, izkušnje o Alfah
Odgovori
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

A je možno uvozit oldtimerja iz EU v Slo?

Lp :)
Uporabniški avatar
Dräger
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 2421
Pridružen: To Jun 06, 2006 9:40 pm

Ozi napisal/-a:A je možno uvozit oldtimerja iz EU v Slo?

Lp :)
Ja.
Znanec je pred slabimletom pripeljal iz francije Citroena Hy.
Registracija tega avtomobila je pa druga pesem.
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Za oldtimerja z vsemi papirji je registracija v SLO čisto enostavna pesem :wink:
M
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: To Feb 22, 2005 9:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Ali se dandanašnji še splača 156 pripeljat iz npr. Nemčije ali Italije, letnik nekje 2000 - 2002, ali je bolje čakat in čakat in čakat, da se pri nas pojavi kakšna res dobra in korektno opremljena?

Poleg tega se mi zdi se mi, da so pri nas oglaševane cene bolj pobožne želje kot karkoli drugega... Pa ne mislim samo za Alfe, ampak na bolj splošno (rabljene Alfe še nisem prodajal, zato pa že marsikaj drugega - če ni diesel ne zanima nikogar, najraje bi pa imeli diesla tisti, ki ga sploh ne potrebujejo....)
Uporabniški avatar
GTA lover
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 1908
Pridružen: To Avg 30, 2005 5:34 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana

Blazne razlike v ceni ne bo, ima pa uvoz klasično prednost večjega trga - večjo izbiro in posledično lažje delo pri iskanju dobrega avta.
alfafil
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 4576
Pridružen: Če Feb 05, 2004 2:16 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: maribor
Kontakt:

-no,alfe v primerjavi z ostalimi nimajo neke hude cene,skoraj najboljše razmerje med ceno in dobljenim :doubt: :wink:
sasop
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: To Nov 13, 2007 2:28 pm

najbrž je na to temo bilo veliko že napisanega... Uvoz Italija, Avtomik Koper...

Kupil sem AR 166, letnik 2005. Avto je imel cca 62000 km, vendar je takšen, kot bi ga novega pripeljal iz trgovine. Ni bil karamboliran, notranjost je kot nova (volan, pedali, usnje, prtljažnik,...), tko da resnino nisem dvomil v kilometre (servisna knjiga je Ok, intervali so logični...)

Po prevoženih 3000 km pa mi je začela nagajati polosovina, ki jo bo treba sicer samo vzeti dol ter malo podmazati... (tako pravi Stepančič). To se včasih zgodi, vendar redko pri teh kilometrih...

Avto sem kupil pri Avtomiku v Kopru. A so me nategnili s kilometri? Še enkrat, avto je kot nov.
saso
andrejk
Alfist
Alfist
Prispevkov: 457
Pridružen: Če Nov 24, 2005 2:48 pm
Član Alfa Kluba: 0

In kako se pozna to 'nagajanje' polosovine? Kaj je bilo narobe?
sasop
Alfa Junior
Alfa Junior
Prispevkov: 30
Pridružen: To Nov 13, 2007 2:28 pm

Ko pritisnem na plin se sliši zelo grobo, pa tudi v ovinkih. Sliši se samo, ko pritisnem na plin (tudi telo malo), ko pritisnem sklopko, je vse OK.
saso
Uporabniški avatar
El Barto
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 6823
Pridružen: Ne Jan 15, 2006 7:25 am
Vozilo: Alfa Romeo Stelvio Q4 2.0 MA 280 2019
Alfa Romeo 166 2.5 V6 2001
Alfa Romeo GT 2.0 JTS 2006
Kraj: Gorje

viewtopic.php?t=7141&postdays=0&postorder=asc&start=181

No moji sta bili fuč, mast nebi nič pomagala. :doubt:
Alfa Romeo - made in Italy, perfected in my garage
Uporabniški avatar
alfasebastjan
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Jun 02, 2005 9:01 pm

Zanima me če je kdo pred kratkim (recimo letos) sam uvozil avto iz Nemčije, Belgije ali recimo Italije. Prebral sem razne debate iz različnih forumov pa vsak nekaj drugače tolmači. Sploh ne vem več kaj je res in kaj ne. :?

Recimo, kupiš rabljeno vozilo v Nemčiji. Kot fizična oseba moraš plačat ddv takoj. Največkrat je omenjeno da je ta 16%, sam sem pa zasledil da naj bi bil 19% #-o
Zanima me tudi katere tablice si moraš priskrbeti za vožnjo, rdeče ali rumene?
Po kateri lestvici se plača DMV?
Koliko znaša taksa za razgradnjo vozila?
Ali je to poleg stroškov homologacije na LPP-ju vse?

Res me zanima informacija iz prve roke. :roll:
Uporabniški avatar
Ozi
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3611
Pridružen: Če Dec 28, 2006 10:18 am
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Rivercity
Kontakt:

Ce se ti ne mudi ti bom v roku dveh tednov lahko povedal tocen postopek iz prve roke, ko grem zraven enega kolega v nemcijo kupit avto.....pod pogojem, da bo vreden denarja :D

A to si pogledal?

viewtopic.php?t=9671&highlight=uvoz

viewtopic.php?t=8977&highlight=uvoz
Uporabniški avatar
TribesMan
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 9758
Pridružen: Če Jul 12, 2007 6:17 pm
Vozilo: Something else

Jest iščem tudi po tujini kako Alfo 156, pa kokr vidim so cene tam višje kot pri nas. Kje je pol računica?
M
Alfa Member
Alfa Member
Prispevkov: 119
Pridružen: To Feb 22, 2005 9:49 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Kranj

Več izbire, na splošno so bolje opremljene, bistveno več možnosti za realne kilometre.... Se mi zdi, da v Nemčiji lažje dobiš res vrhunsko ohranjem, primerno motoriziran in odlično opremljen primerek, kakor pri nas.

Če je računica ne vem. Sam sem se tudi po tujini oziral, pa sem potem raje pri nas kupil. Če so me nategnil, še ne vem. Ni pa nobenih zagotovil, da te v tujini ne bodo...
Uporabniški avatar
colibry
Addicted to Alfa
Addicted to Alfa
Prispevkov: 3840
Pridružen: Pe Feb 04, 2005 5:02 pm
Član Alfa Kluba: 0
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

jaz ti bom povedu postopek kako sem jaz uvozil svojo.... prisel , ogledal ter placal normalno kupljeno ceno ( kupoprodajna pogodba ) . zavaroval ( 180eur ) , registreral ( vzames rdece tablice ) , in se odpeljal v LJ. pri nas placal davek , razgradnjo in homologacijo... davek placas glede na ceno avta... nevem napamet kok je.. vem da je do miljona samo neki % in z vsakicvisjo vsoto se tudi procenti vignejo... to bo to :D no uvozil sem pa 1.2.2005.
Odgovori
  • Informacija